לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-12-2011, 15:55
צלמית המשתמש של Samantha
  משתמשת נקבה Samantha Samantha אינו מחובר  
מנהלת פורום קולנוע וטלוויזיה ...•*•●✩●•*•... המקסימה של הפורום =^◡^= ♡

חבר מתאריך: 03.10.06
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני לא רואה הבדל מהותי בין..."

אני לא בעד כפייה משום סוג, אבל אני חושבת שזה מאוד בעייתי כשמישהו לובש משהו שמכסה את הפנים שלו לגמרי.
דרך הפנים ניתן לזהות באיזה רגש האדם נמצא כרגע ובדרך כלל גם מה כוונותיו, ובשניה שמסתירים אותם זה גורם למצב לא נעים... כאילו לאדם הזה יש סוד או משהו רע להסתיר.
מה גם שעולה השאלה מה קורה עם מצלמות האבטחה. אם יראו מישהי גונבת פריט, מה יעשו? ישאלו "תגידו, ראיתם מישהי שלובשת מפת שולחן?"

אין לי בעיה שאדם בביתו שלו יתחפש כמו תרנגול עם נוצות של תוכי וזנב של חתול, אבל זה יוצר מצב בעייתי ולא נוח כשזה במקום פומבי.

09.07.00-16.07.12

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-12-2011, 17:04
צלמית המשתמש של Samantha
  משתמשת נקבה Samantha Samantha אינו מחובר  
מנהלת פורום קולנוע וטלוויזיה ...•*•●✩●•*•... המקסימה של הפורום =^◡^= ♡

חבר מתאריך: 03.10.06
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "לא יודע... ברור שאפשר למצוא..."

איפה בדת רשום שצריך ללכת עם כיסוי על כל הגוף חוץ מהעניים?
כאן אנחנו מגיעים בדיוק למקום בו צריך למתוח את הגבול בין חוקי המדינה ובין מה שנחשב מקובל או ראוי לבין חוקי הדת.
אנשים גם אומרים שנשים צריכות ללכת בצד אחד של המדרכה ולא בצד השני, ולשבת בספסל האחורי בלבד. זה אומר שצריך לכופף חוקים על מנת לאפשר לדת לעשות כרצונה?
מבחינתי לראות אדם שכולו מוסתר זה לא נוח, לא נעים וזה בהחלט משהו שיגרום לי לחשוד בו. אני אישית לא רואה מקום בו דבר כזה צריך להמשך, וזה הכל.
אם לכם יש מחשבות שונות זה בסדר גמור (: אבל לא תוכלו לשכנע אותי ש"רק" להסתיר את כל הגוף חוץ מהפנים זה לא צנוע כמו להסתיר את הכל חוץ מהעיניים.

09.07.00-16.07.12

ישן 25-12-2011, 17:25
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "איפה בדת רשום שצריך ללכת עם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Samantha
איפה בדת רשום שצריך ללכת עם כיסוי על כל הגוף חוץ מהעניים?
כאן אנחנו מגיעים בדיוק למקום בו צריך למתוח את הגבול בין חוקי המדינה ובין מה שנחשב מקובל או ראוי לבין חוקי הדת.
אנשים גם אומרים שנשים צריכות ללכת בצד אחד של המדרכה ולא בצד השני, ולשבת בספסל האחורי בלבד. זה אומר שצריך לכופף חוקים על מנת לאפשר לדת לעשות כרצונה?
מבחינתי לראות אדם שכולו מוסתר זה לא נוח, לא נעים וזה בהחלט משהו שיגרום לי לחשוד בו. אני אישית לא רואה מקום בו דבר כזה צריך להמשך, וזה הכל.
אם לכם יש מחשבות שונות זה בסדר גמור (: אבל לא תוכלו לשכנע אותי ש"רק" להסתיר את כל הגוף חוץ מהפנים זה לא צנוע כמו להסתיר את הכל חוץ מהעיניים.

איפה בדת רשום שצריך ללכת עם חליפה שחורה ושטריימל? 99% ממה שהדתיים עושים היום, וזה כולל חרדים קיצוניים יותר ופחות, וגם דתיים לאומיים, מבוסס על פסיקות הלכה מאוחרות של רבנים כאלה ואחרים, שהם בחרו ללכת אחריהם. אני מבטיח לך שלא תמצאי בשום מקום בתורה איסור מפורש על הדלקת הטלוויזיה בשבת.
יש אכן אנשים שאומרים שנשים צריכות ללכת בצד השני של המדרכה, ולשבת בחלק האחורי של האוטובוס, ואם יש נשים שחושבות שזה הדבר הנכון לעשות, אני האחרון שימנע זאת מהן. הרעיון הוא לא לכפות על נשים שלא מעוניינות בכך את החוקים האלה.
מבחינתך לראות אדם שכולו מוסתר זה לא נעים? מבחינתם לראות בחורה שלובשת מכנסיים ומחשוף זה לא נעים. היופי בחופש הדת ובחופש מדת זה שאף אחד לא יכול להכריח אף אחד אחר להתלבש לפי איך שנעים לו...

בעייני אין שום הבדל בין הרצון לאסור על הנשים האלה להתלבש כפי שהן רוצות, לרצון של משמרות הצניעות לאסור על נשים ללבוש בגדים חשופים. זו כפיה וזו כפיה.

ישן 25-12-2011, 20:38
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "לא יודע... ברור שאפשר למצוא..."

עד פה זה בסדר, אבל מה אם רוצים להשוות את התמונה בתעודת הזהות לפני האישה?
כל עוד ברור שאם היא נדרשת להזדהות עם תעודת זהות, היא גם תראה את פניה, באמת אין בעיה.

הבעיה היא שעשויה לעלות דרישה שאת הבדיקה תערוך שוטרת, ואז אנחנו רוצים שתמיד תהיה שוטרת עם שוטר בסיורים? אולי גם נצטרך שבכניסה לקניון תמיד יהיה גם מאבטח וגם מאטבחת?

אני לגמרי בעד חופש הדת וכל זה, אבל עולות כאן בעיות מסוימות.
אני לא אומר שהפיתרון הוא לאסור ללבוש את הדברים האלה, אבל צריך להתייחס גם לבעיות שעולות.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 25-12-2011, 21:03
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא זכור לי שמאבטח בקניון בודק..."

אני מניח שהוא לא רשאי לדרוש ממך להזדהות באופן כללי. אבל אולי הוא רשאי לדרוש ממך להזדהות כדי להיכנס. לא רוצה להזדהות? תישאר בחוץ.

לגבי השוטרים: בתרחיש שלך, אתה בעצם אומר שאם האישה לא רוצה לחשוף את פניה בציבור, היא מעוכבת על-ידי המשטרה. אז גם אתה תומך בכפייה דתית במצבים מסוימים. אתה לא מקבל את הזכות ללבוש את הבגדים האלה שמסתירים את הפנים באופן גורף. השאלה היא רק איפה ומתי. לגיטימי.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:29

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר