לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה הכנס השנתי יערך בפאטיו של המבנה המרכזי ביד השריון בלטרון בתאריך 18/12/2017 שימו לב, להציג דגמים יוכל רק מי שחידש חברות לשנת 2018. שימו לב, להתחרות בתחרות יוכל רק מי שגם חידש חברות וגם מילא טופס מיוחד לרישום הדגם. יש למלא את הטופס עבור כל דגם ודגם. ניתן לשלם באמצעות PAYPAL. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-04-2012, 18:03
צלמית המשתמש של zamir-bo
  משתמש זכר zamir-bo zamir-bo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.05.09
פיגוע מה אפשר לעשות עם ציוד רפואי דוקרני ???

שלום חברים.

נפתח ונאמר כי אולי מה שאכתוב כאן יותר מתאים לפתיל של טיפים ורעיונות אבל ... נשאיר את ההחלטה בידי המנהל.

אז מאיפה בא הרעיון ?
בימים אלה אני עובד על דגם של מטוס אוויה (סכין) S-199. אין יומן בניה למי שמתעניין , פשוט הדגם פשוט למדי ואינו מצריך לטעמי יומן.

באוויה היו 2 תותחים אשר היו ממותקנים מתחת לכנפיים.
הקנה עצמו שהיה בדגם היה כמובן חתיכת פלסטיק רגילה הנוטה להישבר וכמובן שלא חלולה והדמיון בינה לבין תותח / קנה מקלע הינו מקרי לחלוטין. (מרחוק זה מזכיר קנה..)

כמתנדב במד"א עלה לי רעיון אולי להשתמש במחט וונפלון להחדרת עירוי אשר מגיעה במס' גדלים:
ונפלון 14G - בסלנג פשוט וונפלון חום , המחט העבה ביותר שיש.
וונפלון 18G - בסלנג וונפלון ירוק , הינו הוונפלון הנפוץ ביותר והמחט טיפה יותר דקה.
וונפלון 22G - וונפלון כחול , מחט עוד יותר דקה.
וונפלון 24G - מחט לתינוקות בצבע צהוב.

***הערה*** במחטים בעולם הרפואה ככל שהמס' קטן יותר כך המחט עבה יותר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

להבדיל ממחטים רגילות של מזרק המיועד להזרקה ישירה לוריד או לשריר מחטי הוונפלון מורכבים מ - 2 חלקים:
1. המחט עצמה.
2. צינור טפלון שקוף ועדין ביותר אשר לאחר החדרת העירוי הינו החלק הנשאר בתוך הווריד.

במקרה שלנו כבוני דגמים ניתן להשתמש בשני האופנים כפי שאדגים בהמשך על האוויה.

במקרה של התותחים / מקלעים כפי שסיפרתי בתחילה זה היה האוריגינל :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

במקרה הנ"ל לקחתי 2 מחטי 18G (ירוק) , חתכתי עם קטר את הקצה החד שלו ויישרתי עם פלייר עדין את החיתוך כך שהמחט חזרה להיות עגולה אבל... האבל הגדול יש חור יפה של הקנה :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כמובן שבמקרה זה לא השתמשתי בצינורית הטפלון.

מקרה נוסף שאני ידגים הוא מקרה לשימוש מלא כולל צינורית הטפלון:
בקצה הכנף השמאלית של המטוס יש צינור פיטו אשר לפי תמונות רפרנס שיש אצלי צריך להיות מעיןן צינור מדורג.
במקרה הנ"ל לקחתי מחט כחולה (הייתי צריך צינורית יותר דקה) , כמו במקרה של התותחים חתכתי את השפיץ של המחט , גזרתי את צינורית הטפלון והשחלתי את המחט בחזרה לתוך הצינורית שלה.
כל המכלול הנ"ל הודבק עם סופר גלו למקום המיועד בקצה הכנף וזו התוצאה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

גם במקרה הנ"ל לפי דעתי התוצאה נראית הרבה יותר מציאותי וריאליסטי ממה שקיים בדגם עצמו.

כמובן שניתן להשתמש ברעיון הנ"ל במקרה של צינורות פיטו במטוסים כגון הצינור במטוס ה F-16 שתמיד נשבר בזמן לא טוב...

בהמשך למשפט האחרון אז היתרון הגדול של השימוש במחטים לעומת הפלסטיק זה העובדה שהמחט לא נשברת וכמובן החלל הפנימי אשר מוריד את הצורך בקידוח עדין לפעמים.

מחשבה שעלתה אצלי אבל כבר מאוחר מדי...
בספינת הניו ג'רסי שלי הייתי יכול להחליף את כל הקנים של תותחי ה - 16 אינץ' של הספינה.. לא נורא בספינה הבאה ניישם את השיטה.

שמחתי לשתף אתכם בתגלית המרעישה הנ"ל.

שבת שלום.

פלא : 050-5072633
מייל : boazinbalzamir@gmail.com

נערך לאחרונה ע"י zamir-bo בתאריך 13-04-2012 בשעה 18:08.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-04-2012, 22:10
  משתמשת נקבה i-pink i-pink אינו מחובר  
מנהלת פורום עשה זאת בעצמך •°ºοΟ דוגמנית הבית Οοº°•

חבר מתאריך: 23.11.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zamir-bo שמתחילה ב "מה אפשר לעשות עם ציוד רפואי דוקרני ???"

יש לי המון ניסיון עם חיתוך מחטים, אני הייתי משטמשת בהם להדבקות עדינות.

הדרך לבצע חיתוך ישר ונקי היא עם סכין יפני שפתוח בערך 2/3 מהאורך שלו ולעבוד על המחט בתנועות ניסור תוך הפעלת לחץ מתון על איזור החיתוך, ברגע שיש חריץ עמוק יחסית כלומר לא רק שריטה.. מסובבים את המחט וממשיכים לנסר עם הסכין סביב סביב , כל פעם בערך שישית - רבע סיבוב, (לא צריך לחדור את כל הדופן של המחט)

שמסיימים לעשות סיבוב מלא, פשוט אפשר לשבור את המחט בקלות בנקודה של החריצה. - ניתן להעזר בשפיץ פלאייר.

אם הולך קשה פשוט לחרוץ טיפה יותר עמוק

לקבלת פני שטח יפים של החיתוך פשוט לעבור עליו בשיוף של נייר לטש 600-800 בצורה שהמחט תהיה אנכית לנייר.

עוד דרך זה עם הדיסקיות חיתוך של הדרמל, אבל מחטים דקות, הדרמל מעקם.

ישן 14-04-2012, 08:32
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי i-pink שמתחילה ב "יש לי המון ניסיון עם חיתוך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי i-pink
יש לי המון ניסיון עם חיתוך מחטים, אני הייתי משטמשת בהם להדבקות עדינות.

הדרך לבצע חיתוך ישר ונקי היא עם סכין יפני שפתוח בערך 2/3 מהאורך שלו ולעבוד על המחט בתנועות ניסור תוך הפעלת לחץ מתון על איזור החיתוך, ברגע שיש חריץ עמוק יחסית כלומר לא רק שריטה.. מסובבים את המחט וממשיכים לנסר עם הסכין סביב סביב , כל פעם בערך שישית - רבע סיבוב, (לא צריך לחדור את כל הדופן של המחט)

שמסיימים לעשות סיבוב מלא, פשוט אפשר לשבור את המחט בקלות בנקודה של החריצה. - ניתן להעזר בשפיץ פלאייר.

אם הולך קשה פשוט לחרוץ טיפה יותר עמוק

לקבלת פני שטח יפים של החיתוך פשוט לעבור עליו בשיוף של נייר לטש 600-800 בצורה שהמחט תהיה אנכית לנייר.

עוד דרך זה עם הדיסקיות חיתוך של הדרמל, אבל מחטים דקות, הדרמל מעקם.

תודה על ההסבר המקיף,
בהחלט שווה לנסות.
רק נשאלת השאלה...... איך, אחד שהוא "עמך" יכול להשיג את הוונפלון הזה, האם הם ניתנים לרכישה?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:54

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר