לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה הכנס השנתי יערך בפאטיו של המבנה המרכזי ביד השריון בלטרון בתאריך 18/12/2017 שימו לב, להציג דגמים יוכל רק מי שחידש חברות לשנת 2018. שימו לב, להתחרות בתחרות יוכל רק מי שגם חידש חברות וגם מילא טופס מיוחד לרישום הדגם. יש למלא את הטופס עבור כל דגם ודגם. ניתן לשלם באמצעות PAYPAL. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-12-2011, 14:33
צלמית המשתמש של zamir-bo
  משתמש זכר zamir-bo zamir-bo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.05.09
יומן בניה טנק שרמן M1 SUPER SHERMAN

היי חברים.

אני פותח יומן בניה חדש והפעם על שולחן העינויים נמצא דגם חדש לחלוטין של חברת טמייה של טנק שרמן ישראלי.

רק לידיעה , מדובר בדגם שטמייה הוציאו לדגם הישראלי בלבד , זכור לי כי היבואן דוד ענבר סיפר לי כי נציגי החברה היו בארץ ופשוט פתחו התנחלות אוהלים בלטרון במוזאון השריון וצילמו את הטנק הישראלי מכל זווית ומכל צורה , לקחו מידות וכל מה שצריך ע"מ ליצור דגם ישראלי.

מדובר בדגם בקנ"מ 1/35 , הדגם עצמו מכיל את החלקים הרגילים כ - 4 עצי חלקים מפורטים , זחל וויניל , חלקי הבודי של הטנק , וכמובן דפית קטנטנה של דקלים ישראלים עם מספרי צ' וכו...

הדגם שייבנה יהיה הטנק העומד בלטרון עם הכיתוב "ברק" עליו.

לגבי צביעת הדגם הייתה לי התלבטות רצינית לגבי הגוון המדויק.
יצרתי קשר השבוע עם המאסטר לעניני שריון עברי מר מיכאל מס , אוצר המוזאון בלטרון , בעקבות המלצתו , הדגם ייצבע בגוון 72 של המברול , יעבור הרבה דריי בראש עם גוון 26 או 29 של המברול ולאחר מכן ווטרינג רגיל בגוון חול מדברי.

חוץ מכך הדגם ייבה היישר מהקופסא וללא תוספות מיוחדות.

קצת תמונות :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

התחלת עבודה ועדכונים בקרוב.

המלצות למינהם יתקבלו בברכה.

שבת שלום.

פלא : 050-5072633
מייל : boazinbalzamir@gmail.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-12-2011, 16:56
צלמית המשתמש של zamir-bo

תחילת עבודה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zamir-bo שמתחילה ב "יומן בניה טנק שרמן M1 SUPER SHERMAN"

היי.

התחלנו אתמול בערב בעבודה וסה"כ הולך כפי שציפיתי מדגם של טמייה.

לגו. !!! פשוט לגו , לא יותר מדי מסובך , התאמת חלקים פשוט מושלמת וללא סיבוכים מיותרים.
הדבר היחיד שלא השתנה וכנראה לא ישתנה לעולם הוא השיוף של הגרדים לאחר החיתוך מעץ החלקים.

התחלתי בהרכבת ה"פגוש" הקדמי של הטנק והדבקת 2 סרגלים בחלקה התחתון של התובה אשר משמשים כגג של המזקו"מ.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

התחלת העבודה על המזקו"מ:
ראשית חלקי המזקו"מ מורכבים מ - 2 חלקים גדולים (פנימי וחיצוני) , בין כל 2 חלקים כאלו מגיע חלק של 2 משכחים , 2 בוגי ראשי תחתון ובוגי תמך עליון 1.
החלקים אחרי הפרדה מהעץ , שיוף ולפני הרכבה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

סה"כ לא עבודה קשה יתר על המידה...
התוצאה המוגמרת :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

המשפחה בהרכב מלא :

זמן ייבוש ובינתיים עובדים הלאה :

זוג בוגי מתח :

זוג זר מניע :

בינתיים גם הורכב ישבנו של הטנק או סתם חלקו האחורי של הטנק והודבק למקומו , בנוסף הודבקו כל 6 חלקי המזקו"מ למקומם :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עד כאן להיום.

עדכונים בהמשך.

הערות והארות יתקבלו בברכה.

בברכת שבוע טב לחברי הפורום הנכבד.

נערך לאחרונה ע"י zamir-bo בתאריך 31-12-2011 בשעה 17:05.
ישן 06-01-2012, 09:59
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zamir-bo שמתחילה ב "יומן בניה טנק שרמן M1 SUPER SHERMAN"

היי , שבת שלום.

אז כפי שציינתי בתחילת הפתיל הנ"ל , מדובר בדגם של טמייה - כלומר מדובר בלגו פשוטו כמשמעו , חיבור מדויק והתאמה מדויקת בין החלקים.

הפעם העדפתי בגלל הפשטות של הכלי לבנות את הדגם כמעט במלואו ורק לאחר מכן לבצע את עבודות הצביעה.

כפי שניתן יהיה לראות הדגם מורכב כולו למעט כלי העבודה (זיווד הרק"מ) שאותם אני ידביק למקומם רק בסוף הבניה והצביעה.

תמונות החלק העליון של התובה (הסיפון)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונות של הצריח:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונות מזקו"מ ותובה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כל המשפחה אבל בנפרד...

וכאן מתחילה הבעיה...

משום מה הדגם מגיע עם מקלע 0.5.
פה אני זקוק לעזרת המומחים... האם שרמן בישראל היה חמוש אי פעם במקלע 0.5 ? ואם כן אז מתי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עד כאן עדכוננו זה

הערות והארות יתקבלו בברכה.

שבת שלום.

ישן 26-01-2012, 17:07
צלמית המשתמש של zamir-bo

בשעה טובה המשך...

ערב טוב.

בשעה טובה אחרי די הרבה זמן ממשיכים בעבודה.
ראשית דרך חבר שריונר בעברו נוצר קשר עם טנקיסטים ששירתו על השרמן.

בעקבות שיחה איתם אז ראשית השתכנעתי שמקלע הכבר 0.5 לא יהיה בבית ספרי.
חיפוש במגירת המציאות העלה בחכתו שלל מעניין - מקלע 0.3 שיתווסף לשרמן שלי ויפאר אותו לעולמי עד.

שנית לגבי הצבע.
עקב כך כי אין אחידות דעים לגבי הצבע של הטנק ורק מהעדויות ניתן היה ללמוד כי הצבע הינו חול צהבהב במין גוון טיפה כהה.

ביצעתי ניסוי של ערבוב 2 צבעים:
המברול מס' 72 אשר משמש אותי לצביעת רק"מ ישראלי מימים ימימה וזאת ביחד עם המברול 83 שהגוון שלו מזכיר טיפה צהוב חרדל.
השילוב של שני שליש 83 ושליש 72 די מצא חן בעיני וזה השילוב שנבחר כלאחר כבוד לטנק המדובר.

אז לאחר צביעה היום של חלקי הטנק זו התוצאה :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כמובן שעכשיו יש צורך בייבוש מוחלט של הצבע ואז התחלת עבודה מבחינת ווש , הצללות למינהם , הכספות ושאר מיני ירקות נבחרים.

הערות והארות יתקבלןו בברכה.

בברכת יום טוב וסופ"ש נעים לכולם.

ישן 01-02-2012, 09:46
צלמית המשתמש של zamir-bo

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמולביץ אשר
אני מבין שהוספת "ריתוכים" בחלק האחורי של הטנק? יצא מעולה.

אני לא מבין איך אתה מתכוון לפתור את בעיית הצילום שלך, הגוונים שונים מתמונה לתמונה. זה מטעה ואין אפשרות לדעת מה הצבע הנכון.

היי.

תודה אשריקו.

לגבי הצילום , אולי פורום פרש יכול לארגן קורס צילום ???

יש לי בעיה בכל הנושא של התאורה , בגדול 99 אחוז מהתמונות מצולמות על שולחן העבודה שמואר ע"י המנורת עבודה שלי. הזוויות צילום משתנות כל הזמן וזה גם משפיע על הגוונים של התמונה בגלל היטלי אור וצל.

ניסיתי פעם עם פלש וזה ממש גרוע ומעוות את המציאות לחלוטין כך שהפסקתי עם זה.

ישן 02-03-2012, 12:43
צלמית המשתמש של zamir-bo

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "כיוון שאנחנו ממש קולגות (לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי b.a
כיוון שאנחנו ממש קולגות (לא היית במקרה בגדוד שלי?) שלחתי אליך את הצילומים.

בטנק המקורי שאת הדגם שלו בנית, היה ב.א. אחד במקום שהוא נמצא על הדגם שלך- דהיינו, אחרי המפקד.
ב.א. שני, היה בחלק הקדמי של הצריח משמאל לתא הטען קשר.
אגב, אם תבחן צילומי שרמנים מדגמים אחרים, תראה שגם הב.א. השני היה מאחורי הטען קשר.
בדגם שלך, שאינו תואם במדוייק לטנק המקורי מ56, אלא לדגם שבלטרון, יש על גג הצריח עיגול, הדומה למכסה שקע הב.א. ברק"מ בן זמננו, שכנראה שימש להתקנת האנטנה הנוספת.

תודה.

אין לי מושג איזה שנתון גיוס אתה אז אין לי מושג לגבי הגדוד.. אני בכל מקרה הייתי בשיזפון בין השנים 88 ל - 91

יכול להיות שהכסה מותאם בשבין ב.א. מקלט ולא מקמ"ש... לך תדע.
בכל מקרה הטנק אמור להיות תואם לזה שבלטרון בגלל שהתכנון , לקיחת מידות וצילומים ע"י טמייה נעשו ב...... לטרון. אז הגיוני העסק.

בכל מקרה נראה לי שבמקרה הנ"ל אני יסתפק באנטנה אחת מאחורי המפקד כפי שתיארת.

תודה ושבת שלום.

ישן 18-04-2012, 21:09
צלמית המשתמש של zamir-bo

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי B.H שמתחילה ב "רציתי לדעת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי B.H
רציתי לדעת שני דברים:
1:מאיפה קנית את הדגם
2:האם זה מתאים לי ילד בן 10 וחצי
תודה רבה בן

הי.

1. הדגם נקנה אצל היבואן ענבר דוד.
2. ילד בן 10 וחצי ?? הדבר משתנה מאדם לאדם. יש ילדים שכן , יש ילדים שלא. בגדול הדבר אפשרי , הדגם לא מסובך יתר על המידה , בכל מקרה אני ממליץ על 2 דברים:
הראשון הוא שילד אשר מתחיל בעולם הזה של דגמים יתחיל מדגמים פשוטים ואשר מיועדים למתחילים ולא משנה הגיל , פשוט דגם למתחילים.
השני הוא כמובן ליווי של מבוגר. עבודה על הדגמים דורשת עבודה עם כלי עבודה עדינים שחלקם חדים ויכולים להיות מסוכנים לילד אשר אינו יודע להאריך נכונה את הכלי ואת רמת הסיכון בעבודה עם הכלי.

בהצלחה.

ישן 19-04-2012, 20:12
  B.H B.H אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.04.12
תודה ושאלה נוספת
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי zamir-bo שמתחילה ב "[QUOTE=B.H]רציתי לדעת שני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zamir-bo
הי.

1. הדגם נקנה אצל היבואן ענבר דוד.
2. ילד בן 10 וחצי ?? הדבר משתנה מאדם לאדם. יש ילדים שכן , יש ילדים שלא. בגדול הדבר אפשרי , הדגם לא מסובך יתר על המידה , בכל מקרה אני ממליץ על 2 דברים:
הראשון הוא שילד אשר מתחיל בעולם הזה של דגמים יתחיל מדגמים פשוטים ואשר מיועדים למתחילים ולא משנה הגיל , פשוט דגם למתחילים.
השני הוא כמובן ליווי של מבוגר. עבודה על הדגמים דורשת עבודה עם כלי עבודה עדינים שחלקם חדים ויכולים להיות מסוכנים לילד אשר אינו יודע להאריך נכונה את הכלי ואת רמת הסיכון בעבודה עם הכלי.

בהצלחה.

תודה רבה
על איזה דגם לא מסובך אתה ממליץ לי להרכיב
ישן 20-04-2012, 08:21
צלמית המשתמש של zamir-bo

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי B.H שמתחילה ב "תודה ושאלה נוספת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי B.H
תודה רבה
על איזה דגם לא מסובך אתה ממליץ לי להרכיב

היי.

יש מלא דגמים פשוטים של רוול לדוגמא המוגדרים ברמת קושי 1 או מקסימום 2.
(ברוול להבדיל משאר החברות הדגמים מקבלים דרגות קושי המצוינות על גבי האריזה - הדרגות הם מ - 1 הכי קל עד דרגה 5 הכי קשה.)

בנוסף אצל היבואן של טמייה והאסגאווה - ענבר דוד קיימים דגמים של מטוסים בקנ"מ 1/72 שהוא מוכר ב - 20 , 30 ש"ח לערך ומדובר בדגמים יחסית פשוטים וקלים להרכבה.
הייתי ממליץ על כמה דגמים ללימוד ואח"כ לעבור לדגמים היותר מורכבים.
בכל מקרה גם ציוד עם צריך אז צריך לרכוש ולא להשתולל בבקשה. בד"כ את אותו כלי כגון פצירה , פינצטה , סכין יפני טוב , קאטר וכו... ניתן לרכוש בחנויות "עשה זאת בעצמך" או חנויות צורפות לפחות בחצי מחיר ממה שניתן לקנות בחנויות המוכרות דגמים.

בנוסף הייתי ממליץ לך לחפש את הפתיל שנפתח פה לפני די הרבה זמן העוסק בנושא כלי עבודה וטכניקות עבודה.
יש אפשרות ללמוד די הרבה ממה שהחברים כתבו פה.
שוב אני מזכיר לעבוד בנוכחות מבוגר.

שוב בהצלחה , אנחנו פה ע"מ לעזור ולסייע.

יום טוב.

נערך לאחרונה ע"י zamir-bo בתאריך 20-04-2012 בשעה 08:24.
ישן 20-04-2012, 12:16
  B.H B.H אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.04.12
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי zamir-bo שמתחילה ב "[QUOTE=B.H]תודה רבה על איזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zamir-bo
היי.

יש מלא דגמים פשוטים של רוול לדוגמא המוגדרים ברמת קושי 1 או מקסימום 2.
(ברוול להבדיל משאר החברות הדגמים מקבלים דרגות קושי המצוינות על גבי האריזה - הדרגות הם מ - 1 הכי קל עד דרגה 5 הכי קשה.)

בנוסף אצל היבואן של טמייה והאסגאווה - ענבר דוד קיימים דגמים של מטוסים בקנ"מ 1/72 שהוא מוכר ב - 20 , 30 ש"ח לערך ומדובר בדגמים יחסית פשוטים וקלים להרכבה.
הייתי ממליץ על כמה דגמים ללימוד ואח"כ לעבור לדגמים היותר מורכבים.
בכל מקרה גם ציוד עם צריך אז צריך לרכוש ולא להשתולל בבקשה. בד"כ את אותו כלי כגון פצירה , פינצטה , סכין יפני טוב , קאטר וכו... ניתן לרכוש בחנויות "עשה זאת בעצמך" או חנויות צורפות לפחות בחצי מחיר ממה שניתן לקנות בחנויות המוכרות דגמים.

בנוסף הייתי ממליץ לך לחפש את הפתיל שנפתח פה לפני די הרבה זמן העוסק בנושא כלי עבודה וטכניקות עבודה.
יש אפשרות ללמוד די הרבה ממה שהחברים כתבו פה.
שוב אני מזכיר לעבוד בנוכחות מבוגר.

שוב בהצלחה , אנחנו פה ע"מ לעזור ולסייע.

יום טוב.

אבל אולי תוכל להביא לי לינק לאתר ישראלי שמוכר דגמים (בעדיפות לטנקים) אבל מה שיש אני אקנה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:43

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר