לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-01-2012, 04:47
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
מצנחים...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "מצטרף ל"דבוקה" שלך..."

יצא ובין יתר החוגגים מסיבת הסילבסטר היה זוג בו האישה היתה בשעתו מקפלת מצנחים. שוחחנו על מהות המצנחים של "אז" וחוויותיה (היא עצמה צנחה לא מעט במסגרת שרותה). סיפרה לי כי היו שני סוגי מצנחים בשימוש צה"ל:

אמריקני - עם 36 רתמות
צרפתי - עם 24 רתמות.

בצניחות הלילה - השתמשו בדרך כלל באמריקני שהיה גדול יותר ואיפשר נחיתה רכה יותר - כך אמרה. לדעתה לא היו מצנחים בריטיים בשנות ה- 60 בצה"ל. כך שייתכן מאד שאני טועה כאן במסר אחר באשכול הזה.

אני עצמי אולצתי לפתוח "רזרבי" בצניחת לילה עם "שק חזה", בגלל הסתבכות הרתמות של ה"ראשי" שלי סביב צווארי. הנחיתה חבטה בעוצמה רצינית בגבי, (הרזרבי שעל החזה גורם להטיית כל הגוף פחות או יותר במקביל לקרקע ולנחיתה במהירות גדולה יותר מהרגיל בשל גודלו המופחת של ה"רזרבי").

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 02-01-2012 בשעה 04:52.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-01-2012, 10:13
  gutman76 gutman76 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.11
צרפתי
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "מצנחים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מיקיטל
יצא ובין יתר החוגגים מסיבת הסילבסטר היה זוג בו האישה היתה בשעתו מקפלת מצנחים. שוחחנו על מהות המצנחים של "אז" וחוויותיה (היא עצמה צנחה לא מעט במסגרת שרותה). סיפרה לי כי היו שני סוגי מצנחים בשימוש צה"ל:
אמריקני - עם 36 רתמות
צרפתי - עם 24 רתמות.

בצניחות הלילה - השתמשו בדרך כלל באמריקני שהיה גדול יותר ואיפשר נחיתה רכה יותר - כך אמרה. לדעתה לא היו מצנחים בריטיים בשנות ה- 60 בצה"ל. כך שייתכן מאד שאני טועה כאן במסר אחר באשכול הזה.

אני עצמי אולצתי לפתוח "רזרבי" בצניחת לילה עם "שק חזה", בגלל הסתבכות הרתמות של ה"ראשי" שלי סביב צווארי. הנחיתה חבטה בעוצמה רצינית בגבי, (הרזרבי שעל החזה גורם להטיית כל הגוף פחות או יותר במקביל לקרקע ולנחיתה במהירות גדולה יותר מהרגיל בשל גודלו המופחת של ה"רזרבי").

אז זה צרפתי או שאני לא רואה טוב. 24 מיתרים.
ישן 02-01-2012, 12:48
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "כנפי הצניחה של צה"ל"

מתוך האתר המצויין "הצנחנים - עשור ראשון":
ציטוט:
כנפי הצניחה הראשונות בצה"ל נקראו "המצנח המכונף". הם תוכננו ע"י יהודה הררי מג"ד 890 בשנת 1949, כסמל עשוי בד המוענק לבוגרי קורס מדריכי צניחה, ולצנחנים שלזכותם 12 צניחות ויותר."אות הצנחן" היה סמל עשוי בד והוענק לכל מי שסיים בהצלחה קורס צניחה. האות כונה ע"י הצנחנים בשם "גיטרה". בשנת 1951 הומר המצנח המכונף בכנפי צניחה על רקע אדום ואות הצנחן הומר לכנפי צניחה על רקע כחול.

והתמונה הנלווית:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.202.org.il/Pictures/General/smalim/wings/wings1950.jpg]

האתר מומלץ בחום וניתן למצוא בו תמונות ומידע רבים על הימים ההם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:44

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר