לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה הכנס השנתי יערך בפאטיו של המבנה המרכזי ביד השריון בלטרון בתאריך 18/12/2017 שימו לב, להציג דגמים יוכל רק מי שחידש חברות לשנת 2018. שימו לב, להתחרות בתחרות יוכל רק מי שגם חידש חברות וגם מילא טופס מיוחד לרישום הדגם. יש למלא את הטופס עבור כל דגם ודגם. ניתן לשלם באמצעות PAYPAL. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-06-2012, 18:48
צלמית המשתמש של zamir-bo
  משתמש זכר zamir-bo zamir-bo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.05.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MadPunisher שמתחילה ב "שאלה כללית **חדש בתחום**"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MadPunisher
שלום לכולם
אני חדש בתחום

הזמנתי אתמול באייבי דגם של מרכבה סימן 3 אם הכיתוב מחץ עלייה (של חברת אקדמי)
השאלות שלי הן כאלה

המוכר לא מביא דבק ולא צבע אם הסט כולו
ביקשתי ממנו שיביא לי דבק הוא הסכים והביא לי דבק מקורי של אקדמי 10 מ"ל
זה יספיק לי לבניית הדגם?
איזה צבע אני צריך? איזה סוג ז"א אקרילי? אמייל?

המחיר שקיבלתי עבור הדגם 100 ש"ח זה מחיר טוב?

הי.

נתחיל מהסוף. 100 ש"ח עבור הדגם הנ"ל (אם מדובר בקנ"מ 1/35 כמובן...) זה מחיר מעולה.
הדבק המקורי ש/ל אקדמי , במילים עדינות מאד אתה יכול להראות לו את הדרך בו הולך בדרך כל בשר... כלומר לפח. הדבק הנ"ל לא שווה יותר מדי אם בכלל. מומלץ לרכוש את הדבק של רוול (קופסא כחולה עם מחט) אשר הינו דבק ייעודי לדגמים. לגבי צבע , הצבע המומלץ לרק"מ ישראלי הוא המברול 84 לטנק חדש או המברול 72 לטנק שכבר הספיק לעבוד קצת בשטח והצבע דהה. בגדול המברול הם צבעים על בסיס טינר כלומר אנמל.

מקווה שעניתי בצורה מובנת.

בהצלחה.

פלא : 050-5072633
מייל : boazinbalzamir@gmail.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-06-2012, 22:00
  MadPunisher MadPunisher אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.11
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי zamir-bo שמתחילה ב "[QUOTE=MadPunisher]שלום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zamir-bo
הי.

נתחיל מהסוף. 100 ש"ח עבור הדגם הנ"ל (אם מדובר בקנ"מ 1/35 כמובן...) זה מחיר מעולה.
הדבק המקורי ש/ל אקדמי , במילים עדינות מאד אתה יכול להראות לו את הדרך בו הולך בדרך כל בשר... כלומר לפח. הדבק הנ"ל לא שווה יותר מדי אם בכלל. מומלץ לרכוש את הדבק של רוול (קופסא כחולה עם מחט) אשר הינו דבק ייעודי לדגמים. לגבי צבע , הצבע המומלץ לרק"מ ישראלי הוא המברול 84 לטנק חדש או המברול 72 לטנק שכבר הספיק לעבוד קצת בשטח והצבע דהה. בגדול המברול הם צבעים על בסיס טינר כלומר אנמל.

מקווה שעניתי בצורה מובנת.

בהצלחה.

אוקיי

יש לי שאלה
המרכבה סימן 3 של אקדמי תהייה לי קשה בתור מודל ראשון?(ההסברים מפורטים?)

ולגבי הדבק והצבע
יש לי חבר משפחה קרוב שהוא אומן וגם מתעסק במסגרייה וכאלה
איזה סוג הדבק? ז"א מגע או כאלה כי אולי אוכל לשאול אותו להשיג כמות בלי לשלם יותר מידי
כנ"ל גם לגבי הצבע
איזה צבע זה? אקרילי? שמן?
ישן 25-06-2012, 22:46
  משתמש זכר noam9997 noam9997 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.12
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי MadPunisher שמתחילה ב "[QUOTE=zamir-bo]הי. נתחיל..."

ציטוט:
אוקיי

יש לי שאלה

ולגבי הדבק והצבע
איזה סוג הדבק? ז"א מגע או כאלה כי אולי אוכל לשאול אותו להשיג כמות בלי לשלם יותר מידי
כנ"ל גם לגבי הצבע

אוקיי אז אני אנסה לענות...
אין לי מושג לגבי הקושי (עוד לא התעסקתי עם טנקים)
דבק בסגנון של דבק מגע לא יעזור לך. בכל מקרה- אתה צריך דבק ייעודי לדגמים-
אל תתעסק עכשיו עם דבק לא מתאים (הדבק צריך לעלות כמה-עֶשרה שקלים, אז אין מה לחסוך כאן...). לדגמים משתמשים בד"כ או בדבק נוזלי ממש (כמעט מים) עם מברשת קטנה על הפקק, או בדבק כמו שבועז אמר- שאני גם מאוד ממליץ עליו (וגם על בועז... )
הצבעים הם צבעים אקריליים או אנמל (לפעמים כותבים גם אמייל). בצבעי שמן משתמשים בד"כ לאפקטים שונים של לכלוך וכו'- לא נראה לי שהם צריך לעניין אותך על הדגם הראשון.

*תקנו אותי אם אני טועה*

יום טוב וכניסה קלה לתחביב!!

נעם פישר
ישן 25-06-2012, 23:08
צלמית המשתמש של eranreches
  eranreches eranreches אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.12
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי MadPunisher שמתחילה ב "[QUOTE=zamir-bo]הי. נתחיל..."

ציטוט:
אוקיי

יש לי שאלה

ולגבי הדבק והצבע
כנ"ל גם לגבי הצבע

היי,

קודם כל, ברוך הבא לתחביב!

לשאלותיך, דבק ייעודי לדגמים הוא דבק מיוחד שמתיך את הפלסטיק על מנת לחברו.
זאת בניגוד לסופר גלו או דבק מגע שמחברים את הפלסטיק על ידי "תיווך" (אם הבנת את כוונתי).
בדבקים שהזכרתי לעיל משתמשים להדבקת חומרים שהם לא פלסטיק לפלסטיק: כגון PE, חיווט נוסף וכו'.

בנוגע לצבעים, הצבעים המיועדים לדגמים מגיעים לרוב בגוונים שמתאימים למטרות אלו.
כמו כן הם מותאמים לצביעת פלסטיק ולכן עדיף להשתמש בהם.
למרות זאת, ניתן להשתמש בצבעים אחרים, אבל קח בחשבון שתצטרך למצוא ע"י ערבוב צבעים את הצבע המתאים.
לגבי סוג הצבעים, כמו שהזכרת ישנם שני סוגים עיקריים:

אמייל (שמן) - צבע על בסיס שמן, צריכים לדלל עם טינרים למיניהם (חומרים חזקים ורעילים), זמן ייבוש ארוך ויותר קשה להתעסקות (לפחות לדעתי).

אקרילי - צבע על בסיס מים/אלכוהול, המדלל נבחר כתלות בבסיס ואינו מגיע לחוזק של המדללים של צבעי האמייל, צבע קל לשימוש ולדעתי מתאים למתחילים.

אני אישית משתמש בצבעי וואליחו, ניתן לדלל אותם במים (מומלץ להוסיף מעט מדלל) ועד כה אני ממליץ עליהם בחום!

מקווה שעזרתי,
לילה טוב,
ערן רכס.
ישן 26-06-2012, 10:27

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי eranreches שמתחילה ב "[QUOTE=MadPunisher]אוקיי יש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eranreches
היי,

קודם כל, ברוך הבא לתחביב!

לשאלותיך, דבק ייעודי לדגמים הוא דבק מיוחד שמתיך את הפלסטיק על מנת לחברו.
זאת בניגוד לסופר גלו או דבק מגע שמחברים את הפלסטיק על ידי "תיווך" (אם הבנת את כוונתי).
בדבקים שהזכרתי לעיל משתמשים להדבקת חומרים שהם לא פלסטיק לפלסטיק: כגון PE, חיווט נוסף וכו'.

בנוגע לצבעים, הצבעים המיועדים לדגמים מגיעים לרוב בגוונים שמתאימים למטרות אלו.
כמו כן הם מותאמים לצביעת פלסטיק ולכן עדיף להשתמש בהם.
למרות זאת, ניתן להשתמש בצבעים אחרים, אבל קח בחשבון שתצטרך למצוא ע"י ערבוב צבעים את הצבע המתאים.
לגבי סוג הצבעים, כמו שהזכרת ישנם שני סוגים עיקריים:

אמייל (שמן) - צבע על בסיס שמן, צריכים לדלל עם טינרים למיניהם (חומרים חזקים ורעילים), זמן ייבוש ארוך ויותר קשה להתעסקות (לפחות לדעתי).

אקרילי - צבע על בסיס מים/אלכוהול, המדלל נבחר כתלות בבסיס ואינו מגיע לחוזק של המדללים של צבעי האמייל, צבע קל לשימוש ולדעתי מתאים למתחילים.

אני אישית משתמש בצבעי וואליחו, ניתן לדלל אותם במים (מומלץ להוסיף מעט מדלל) ועד כה אני ממליץ עליהם בחום!

מקווה שעזרתי,
לילה טוב,
ערן רכס.

אחלה תודה

החלטתי שאני אלך על הצבע האקרילי ויש לי שאלה כזאת
ראיתי בהרבה פורומים שאנשים רושמים שמומלץ לשתוף את הדגם לפני הצביעה מה אתה חושב על זה?
בנוסף גם הם ממליצים לצבוע בצבע בסיס למשל אפור ורק על הצבע הזה לצבוע בצבע שאני רוצה שהדגם שלי יהייה... בישביל מה זה?

לגבי הדבק
איזה כמות של דבק אני צריך? המוכר הביא לי 10 מ"ל אם מברשת על הפקק
ישן 26-06-2012, 11:26
צלמית המשתמש של eranreches
  eranreches eranreches אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.12
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי MadPunisher שמתחילה ב "[QUOTE=eranreches]היי, קודם..."

ציטוט:
אחלה תודה

החלטתי שאני אלך על הצבע האקרילי ויש לי שאלה כזאת
ראיתי בהרבה פורומים שאנשים רושמים שמומלץ לשתוף את הדגם לפני הצביעה מה אתה חושב על זה?
בנוסף גם הם ממליצים לצבוע בצבע בסיס למשל אפור ורק על הצבע הזה לצבוע בצבע שאני רוצה שהדגם שלי יהייה... בישביל מה זה?

לגבי הדבק
איזה כמות של דבק אני צריך? המוכר הביא לי 10 מ"ל אם מברשת על הפקק

אכן מומלץ לשטוף את הדגם לפני הצביעה משום שכאשר אתה נוגע בדגם אתה משאיר עליו שאריות של שומן שמפריעות לצבע להידבק לדגם.

לצבע בסיס (נקרא גם פריימר) יש כמה מטרות:

א. הוא מאפשר לך לזהות בעיות בבניה בקלות.

ב. הוא מקשר בין הצבע לפלסטיק וגורם לו להידבק טוב יותר.

אני אישית לא חושב שעל כל חלק צריך פריימר, ובמיוחד לא על חלקי הפלסטיק של הדגם עצמו משום שצבעי הדגמים מיועדים לזה ונדבקים אליו מצויין.
למרות זאת ישנם חומרים שחובה לרסס עליהם פריימר לפני הצביעה, רזין ו-PE הם דוגמא לכך משום שכאשר צובעים עליהם ללא פריימר הצבע פשוט מתקלף.

בקשר לדבק, אני אישית משתמש בדבק של טאמיה , הוא מכיל כמות גדולה, והוא אינו יקר.
אני לא מכיר את הדבק של אקאדמי.

מקווה שעזרתי,
צהריים טובים,
ערן רכס.
ישן 26-06-2012, 11:31

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי eranreches שמתחילה ב "[QUOTE=MadPunisher]אחלה..."

ציטוט:
אכן מומלץ לשטוף את הדגם לפני הצביעה משום שכאשר אתה נוגע בדגם אתה משאיר עליו שאריות של שומן שמפריעות לצבע להידבק לדגם.

לצבע בסיס (נקרא גם פריימר) יש כמה מטרות:

א. הוא מאפשר לך לזהות בעיות בבניה בקלות.

ב. הוא מקשר בין הצבע לפלסטיק וגורם לו להידבק טוב יותר.

אני אישית לא חושב שעל כל חלק צריך פריימר, ובמיוחד לא על חלקי הפלסטיק של הדגם עצמו משום שצבעי הדגמים מיועדים לזה ונדבקים אליו מצויין.
למרות זאת ישנם חומרים שחובה לרסס עליהם פריימר לפני הצביעה, רזין ו-PE הם דוגמא לכך משום שכאשר צובעים עליהם ללא פריימר הצבע פשוט מתקלף.

בקשר לדבק, אני אישית משתמש בדבק של טאמיה , הוא מכיל כמות גדולה, והוא אינו יקר.
אני לא מכיר את הדבק של אקאדמי.

מקווה שעזרתי,
צהריים טובים,
ערן רכס.

ואיי הדבק הזה ממש זול יחסית לכל הדבקים שראיתי באייבי
כמה זמן לוקח לדבק להגיע? במידה ואני מזמין באת הזה
אגב אולי אם הצבעים באתר הזה זולים תמליץ לי על צבעים לרקם באתר הזה
ישן 26-06-2012, 15:44

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי eranreches שמתחילה ב "[QUOTE=MadPunisher]החלטתי..."

ציטוט:
הצבע הכללי של הטנק הוא המברול 84 לטנק חדש, או המברול 72 לטנק ישן.
המברול 84 לא קיים בטווח הצבעים של וואליחו מודל קולור, אבל המברול 72 כן, והוא מתאים לצבע מספר 70.987 Medium Grey בסדרת מודל קולור.
מן הסתם אתה תצטרך לקנות גם מדלל ועוד צבעים בסיסיים כמו שחור, פלדה וצבעים נוספים לפי מה שרשום בהוראות.
אין לי מושג אם יש לו דבק, הוא לא מייבא את הדבקים שאני משתמש בהם.

בברכה,
ערן רכס.

הסתכלתי באתר הזה
http://www.modeltrains.co.il/uploaded/MC-opaques-b.jpg
987 זה MEDIUM GREY מה שנקרא אני צודק?
אז לקחת אותו?
איזה צבע בנוסף אתה ממליץ לי לקחת
מכיוון שלא אוכל לרכוש את כל הצבעים והגוונים אז חשבתי לקחת סה"כ 3 צבעים ה987 ועוד 2

עריכה
חשבתי אולי אני ארצה לצצבוע את הטנק שלי בצבעים של טנק אברמס
על איזה גוון אתה ממלליץ?
ישן 26-06-2012, 17:34
צלמית המשתמש של zamir-bo
  משתמש זכר zamir-bo zamir-bo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.05.09
רגע , רגע... TIME OUT
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MadPunisher שמתחילה ב "שאלה כללית **חדש בתחום**"

הי.

קראתי בעניין את כל התגובות עד עכשיו והכל בסדר גמור אלא ש...

מכל מה שקראתי עד עכשיו עולה בי שאלה מאד חשובה. !!!
איזה ציוד ידידי יש לך מתחת ליד שאתה יכול לעבוד איתו על דגמים ?
אני מזכיר כי העבודה על דגמים אמנם אינה דורשת דווקא כלים ייעודיים או יקרים אבל והאבל הגדול היא דורשת כלים ספציפים שבלעדיהם אתה לא יכול להתחיל.
הכלים הדרושים לפי מיטב זכרוני מפורטים היטב באחד העוגנים הראשונים שאשר פתח לפני די הרבה זמן אבל ככה על קצה המזלג : קאטר עדין או קוצץ ציפורניים ע"מ להפריד את החלקים מהעצים , פיצטה , דבק דגמים כמובן , סט פצירות עדינות (פצירות מחט) שניתן להחליפם בפצירות לציפורניים , מסקינטייפ ועוד.

לגבי הדגם של המרכבה 3 אז התשובה מתחלקת ל - 2...
1. לא מדובר בדגם שהוא יותר מדי מסובך.
2. כבניה ראשונה לא הייתי הולך עליו.

בניה ראשונה הייתי קונה דגם הכי פשוט והכי זול (זול - הכי חשוב) ומתאמן עליו , בגדול הייתי ממליץ לעבוד על כמה דגמים זולים מאד בשלב ראשון , לקבל קצת נסיון איך עובדים , איך ניגשים בכלל להוראות ופשוט מתאמנים.
לאחר מכן אפשר לעבור הלאה כמובן לפי ההרגשה האישית.

כמו בבית ספר... מתחילים בד"כ בכיתה א' ואחרי זה עולים ל ב' וכן הלאה וכן הלאה. לא מתחילים ישר בכיתה ב'. חייבים לעבור סדר מסוים של למידה.

כפי שאשר ציין שוב , תתחיל לעבוד , תעלה יומן בניה ודגש על הרבה צילומים ע"מ שנוכל להתרשם ולהעיר את מה שדרוש תיקון ותשומת להבא.

בהצלחה.

פלא : 050-5072633
מייל : boazinbalzamir@gmail.com

ישן 26-06-2012, 19:39

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי zamir-bo שמתחילה ב "רגע , רגע... TIME OUT"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zamir-bo
הי.

קראתי בעניין את כל התגובות עד עכשיו והכל בסדר גמור אלא ש...

מכל מה שקראתי עד עכשיו עולה בי שאלה מאד חשובה. !!!
איזה ציוד ידידי יש לך מתחת ליד שאתה יכול לעבוד איתו על דגמים ?
אני מזכיר כי העבודה על דגמים אמנם אינה דורשת דווקא כלים ייעודיים או יקרים אבל והאבל הגדול היא דורשת כלים ספציפים שבלעדיהם אתה לא יכול להתחיל.
הכלים הדרושים לפי מיטב זכרוני מפורטים היטב באחד העוגנים הראשונים שאשר פתח לפני די הרבה זמן אבל ככה על קצה המזלג : קאטר עדין או קוצץ ציפורניים ע"מ להפריד את החלקים מהעצים , פיצטה , דבק דגמים כמובן , סט פצירות עדינות (פצירות מחט) שניתן להחליפם בפצירות לציפורניים , מסקינטייפ ועוד.

לגבי הדגם של המרכבה 3 אז התשובה מתחלקת ל - 2...
1. לא מדובר בדגם שהוא יותר מדי מסובך.
2. כבניה ראשונה לא הייתי הולך עליו.

בניה ראשונה הייתי קונה דגם הכי פשוט והכי זול (זול - הכי חשוב) ומתאמן עליו , בגדול הייתי ממליץ לעבוד על כמה דגמים זולים מאד בשלב ראשון , לקבל קצת נסיון איך עובדים , איך ניגשים בכלל להוראות ופשוט מתאמנים.
לאחר מכן אפשר לעבור הלאה כמובן לפי ההרגשה האישית.

כמו בבית ספר... מתחילים בד"כ בכיתה א' ואחרי זה עולים ל ב' וכן הלאה וכן הלאה. לא מתחילים ישר בכיתה ב'. חייבים לעבור סדר מסוים של למידה.

כפי שאשר ציין שוב , תתחיל לעבוד , תעלה יומן בניה ודגש על הרבה צילומים ע"מ שנוכל להתרשם ולהעיר את מה שדרוש תיקון ותשומת להבא.

בהצלחה.

עפ"י מה שאתה אומר כאן
אלו הם כלים מאד בסיסים שאמורים להיות בכל בית גם של מישהו שלא מתעסק בזה
אבל בכל מקרה את מה שאמרת כאן יש לי

הזמנתי כבר את הדגם
מה העצות שלך לבניית רק"מ אם כבר יצא שאני מתחיל ממנו? יומן עבודה בדרך נחשב למשהו פעיל שיוכלו לענות לי עליו בזריזות ללא המתנה?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:45

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר