לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-01-2012, 18:51
צלמית המשתמש של Samantha
  משתמשת נקבה Samantha Samantha אינו מחובר  
מנהלת פורום קולנוע וטלוויזיה ...•*•●✩●•*•... המקסימה של הפורום =^◡^= ♡

חבר מתאריך: 03.10.06
הטרדות מיניות

אני מניחה שפתחו פה מספר פעמים אשכולות בנושא, אבל מקרה שקרה לי שוב לאחרונה העלה מחדש את העניין לשמוע דעות נוספות.
השבוע מישהו הטריד אותי מינית במקום פומבי, מה שדי השאיר אותי בשוק למשך כשעה.
אם לדבר בתכלס- בדיעבד אני קצת מאוכזבת מאיך שהגבתי. הסימנים היו שם עוד לפני אבל פשוט הייתי בטוחה שהוא צוחק. לא חסרים אנשים עם
סוגי הומור מוזר ושונה, ואנשים אוהבים לפתוח איתי בשיחה סתם גם באמצע שום מקום (מה גם שהייתי בטוחה באיזשהו שלב שהוא סתם רוצה את מספר הטלפון שלי).
בסוף פשוט אמרתי "לא רוצה לא תודה" וברחתי מהמקום. ברור לי שרוב האנשים היו מחטיפים לו סטירה וצועקים עליו, ועם זאת הייתי נחמדה מדי.
אני בהחלט לא מרגישה שהתגובה שלי הייתה פרופרציונלית ביחס למקרה. אבל מה אני יכולה לעשות? הדבר היחידי שאני יכולה זה רק לאכול את עצמי על איך אני מגיבה אחרי שמשהו כזה קורה.

רציתי לשאול את הבנות בפורום- יצא לכן להיות מוטרדות? מה אתן עושות תוך כדי המקרה או לאחריו?
אני מרגישה שהתדירות של ההטרדות הנ"ל פשוט גבוהה מדיי וזה מעיק מתסכל. ואני לא מדברת על זריקת הערה או בהייה, אלא על הטרדה פיזית.
אולי אני משדרת תמימות? חולשה? נחמדות? אני באמת שלא יודעת למה. בדרך כלל אני משדרת ביטחון וזה די הורג אותי שאני לא יכולה לנהוג באסרטיביות גדולה יותר במקרים כאלה.

ולשאול את הבנים בפורום- יצא לכם לגרום לבחורה להרגיש לא נוח ולמרות זאת המשכתם?
יצא לכם לראות מישהי מוטרדת ולא עשיתם כלום -או לחילופין כן הלכתם לעזור והתעקשתם?
אני בספק אם השבוע הרבה אנשים שמו לב (אם בכלל) אבל במקרה הקודם היה אחד שבבירור שם לב מה קרה. חוץ מלהסתכל
עליי ועל זה שישב מאחוריי כל מספר דקות, הוא לא עשה כלום. זה די גרם לי להרגשה מזופתת, כי אם הוא לא עושה כלום איזה כוח לי יש...

מה אתם חושבים שניתן לעשות?
לפני שכולכם רושמים "תצעקי עליו ותתני לו מכות", קחו בחשבון שדבר כזה נופל בקטגוריה של "קל לומר קשה לעשות".
כשנמצאים במצב הזה ובסיטואציה שכזו זה פשוט לא בא בצורה אינסטנקטיבית (לעומת לברוח מהמקום למשל).

09.07.00-16.07.12

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-01-2012, 19:10
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "הטרדות מיניות"

היי,
קודם כל- להטרדה יש פנים רבות, לא את כולן יכול אדם מהיישוב לזהות כשזה קורה מולו, לא את כולן אדם מהיישוב יכול בכלל להגדיר ככזאת. אפשר לדעת מה קרה?

לגבי שאלותייך- אני אישית מאוד לא אוהב לגרום לאנשים אחרים להרגיש לא נעים אלא אם יש לי משהו נגדם, ובהנחה שאני מנסה להתחיל עם בחורה, לגרום לה חוסר נעימות זה כמובן לא בא בחשבון, ולו רק מהסיבה הפשוטה שזה פוגע לי במטרה, שלא לדבר על המוסר או החוק.
לא יצא לי להיות נוכח במקרה כזה, אין לי ספק שהייתי עושה משהו בנידון, היות ואנשים כאלו פשוט דוחים אותי.

ואם לא אכפת לך שאני מציע- גז מדמיע וקורס הגנה עצמית. עצם הלימוד/אחזקה בגז יקנו לך ביטחון שיאפשר לך להתגבר במצבים מסויימים אפילו על תחושות לא נעימות כאלו.

ישן 02-01-2012, 20:26
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10

אחת הבעיות בקשרים בין בנים ובנות שהרבה פעמים בנים לא מבינים מה שאומרים להם. בהרבה מקרים הטרדה מינית "קלה" (ואני מתנצל על השימוש במילה זו) היא בכלל תוצאה של כך שאישה אמרה לא, דחתה את הגבר, והוא חשב שהיא מתבדחת או לא רצינית או שאם יתעקש יוכל לשכנע אותה.
לצערי אין פתרון פשוט לבעיה הזו, אבל יש דברים שאפשר לעשות כדי לצמצמם את המקרים האלו לכל הפחות:

ראשית כל, כשאת דוחה גבר, תמיד, אבל תמיד, תשתמשי בגוף שני זכר ולא בגוף ראשון. כשאת אומרת "אני לא מעוניינת", יותר מדי גברים מפרשים את זה כ"בוא תשכנע אותי שאני כן". אם תגידי "אתה מטריד אותי" המסר לא משתמע לשתי פנים ובנקודה זו הבחירה להמשיך תהיה מתוך החלטה מודעת להמשיך ולהטריד, לא מתוך אי הבנה שהוא מטריד אותך. תמיד, תמיד, תמיד - תגידי "אתה". השימוש ב"אני" מעביר את היוזמה אליו.

"אני לא מעוניינת" - רע
"אתה לא מעניין אותי" - טוב.

מעבר לזה, למקרים שבהם זה יותר מסתם מישהו שלא מבין רמזים - אני מצטרף אל ההמלצה של שרוקי. גז מדמיע וקורס הגנה עצמית.

ישן 03-01-2012, 08:40
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אחת הבעיות בקשרים בין בנים..."

ציטוט:
ראשית כל, כשאת דוחה גבר, תמיד, אבל תמיד, תשתמשי בגוף שני זכר ולא בגוף ראשון. כשאת אומרת "אני לא מעוניינת", יותר מדי גברים מפרשים את זה כ"בוא תשכנע אותי שאני כן". אם תגידי "אתה מטריד אותי" המסר לא משתמע לשתי פנים ובנקודה זו הבחירה להמשיך תהיה מתוך החלטה מודעת להמשיך ולהטריד, לא מתוך אי הבנה שהוא מטריד אותך. תמיד, תמיד, תמיד - תגידי "אתה". השימוש ב"אני" מעביר את היוזמה אליו.
אתה נשמע בדיוק כמו אחותי אחרי שסיפרתי לה על בחור מטריד שהתחיל איתי..

סאמי, אמרתי לך בפרטי את מה שאני חושבת, אבל אני אצטרף אל האחרים שפה גם כן.

קודם כל, תפסיקי להיות מנומסת לאנשים שלא מגיע להם. גם אני חוטאת בזה (וזאת הייתה הבעיה העיקרית כשאותו מטרידן הנ"ל נדבק אלי), אבל יש נימוס קריר, ויש להיות חביבה. בנתיים תפסיקי להיות חביבה.. או שתהי פחות חביבה, אבל בכל אופן, תהי מודעת לעניין באופן מלא. שתעלה לך תמיד נורת אזהרה מהחוויה הקודמת.

דבר שני, גם אם גז מדמיע נשמע פחות יעיל, אני ממליצה להתאמן על מספר פעולות להגנה עצמית. כבר סיפרתי לך על ידיד שלי שקיבל מרפק בצלעות כשניסה "לתפוס" אותי בצחוק מאחור. לפחות שיטמע בך איזשהו אינסטינקט להמשך, כדי שבפעם הבאה השוק המשתק הזה יתחלף במכה אינסטינקטיבית.

חוץ מזה, אני רק מחזקת את מה שכבר נאמר פה, ושולחת מלא חיבוקים וירטואלים. לכל דבר, את יודעת איך להשיג אותי

(אני שמה גם פה את הציור של הדס, מקווה שהיא לא תכעס עלי )

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 03-01-2012, 13:31
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "רק הבעיה היא שכשאני מפסיקה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Samantha
רק הבעיה היא שכשאני מפסיקה להיות נחמדה ומנומסת והכל, אני מרגישה שאני פוגעת גם בעצמי וגם בסביבה.
כי למה שאני לא אחייך למוכר בסופר? או לנהג באוטובוס? בגלל אדם שכזה בעצם אני צריכה להסגר...

ואני יכולה להתאמן עלייך? P:
וחיבוק בחזרה, כמובן.

תחייכי אליהם , למה לא? אם זה עושה לך טוב. אני, למשל, לא מחייך אל אנשים, אלא אם כבר נכנסנו לסוג מסוים של מגע, ובא לי לחייך כי זה עושה לי טוב על הלב. או שאני סתם אחייך לבחורה שנמצאת כמה מטרים ממני, אבל בלי שזה יתפרש כהטרדה. אז אני לא יודע למה לא, אבל תעני לעצמך: למה כן.

ציטוט:
היו לי דברים ביד באותו הזמן... גם אם נתעלם מכך שהייתי באמצע קניון, מה הייתי עושה? מבקשת שיחזיק לי דקה את הדברים ואז מוציאה את הגז?

זה קרה מול כולם? איך זה קורה, אני לא מבין... הוא היה בגילך, או בן 40+? 60?

ישן 05-01-2012, 22:24
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "אני פשוט אוהבת לחייך. כמובן..."

ציטוט:
אני פשוט אוהבת לחייך. כמובן שלא בצורה מטורפת, אבל אם אני הולכת למישהו שנותן לי שירות אז אני מחייכת.

וכן, זה היה באמצע הקניון. והוא היה יותר גדול ממני. אני חושבת שבסביבות 28+.

זקן מת, ואת עוד מסתכלת לכיוון שלו??

קשה לי לתאר את זה, כי אני בדרך כלל לא חייכן. אני עובד בסוג של שירות לקוחות(שם הלקוחות באים אליי בעצמם גם אם הם לא רוצים בכך), והרבה פעמים הם מחייכים אליי בזמן שאני לא מביע כמעט שום רגש כי פשוט אני מתעצל להזיז את שרירי הפה.

תתחילי לעשות הבחנה בין אלה שמגיע להם לאלה שלא מגיע להם שתביעי את שמחתך מהמראה שלהם.

ישן 05-01-2012, 10:20
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "זו בדיוק הבעיה, אנשים לא..."

ציטוט:
זו בדיוק הבעיה, אנשים לא מגיעים עם תווית על המצח "אדם שמגיע" ו"אדם שלא מגיע".
אני מטבעי מחייכת.

אל תפסיקי כל אדם ראוי לחיוך עד שהוכיח אחרת.

ציטוט:
כמובן שכשהוא התחיל עם הבדיחות המטומטמות האלו אני לא חייכתי, אבל כשהוא אמר את הבדיחות הבאתי איזה חצי חיוך רק בשביל שהוא לא ייעלב.

ולדעתי כאן עשית טעות. כשאדם מתחיל עם בדיחות שעוברות את גבול הטעם הרע, אין שום סיבה לתת לו חצי חיוך. את עושה לעצמך עוול (כי את מחייכת על דבר שלא גורם לך לרצות לחייך) ועושה לו עוול כיוון שאת משדרת מסר הפוך למה שאת מרגישה.
כשבנאדם מספר בדיחה גרועה ומקבל חיוכים בתגובה או אפילו רק תגובות מנומסות, הוא חושב שזו הדרך הנכונה והוא ממשיך בה. אם במקום זאת הוא היה מקבל תושבה מנומסת אך ברורה: "אתה לא מצחיק. זה לא נעים לי", אז אולי היה נעלב קצת, אבל עדיף לך ולו שהוא יהיה מעט נעלב מאשר מאוד מטרידן..

זו דעתי, בכל אופן

ישן 05-01-2012, 22:26
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "כמו שרשמתי למטה, הייתי בטוחה..."

ציטוט:
כמו שרשמתי למטה, הייתי בטוחה שהוא פשוט מנסה להתחיל איתי והוא ממש גרוע בזה.
כבר נתקלתי במשפטי התחלה גרועים יותר שכללו בדיחות עוד יותר מפגרות, ולא רציתי לייבש אותו או כאמור שהוא ייעלב.
אם הוא היה הולך אחריי ומבקש מספר טלפון לא הייתה לי בעיה לתת. הבעיה התחילה מן הסתם כשהוא התחיל עם הדברים שמעבר לדיבור \:

לא בעיה בשבילך לתת מספר טלפון לאדם שאת מכירה חמש דקות, ועוד אחד שמתחיל בצורה מוזרה(גם אם הוא באמת לא סוטה, אלא סתם משועמם)?

ישן 03-01-2012, 09:31
צלמית המשתמש של Samantha

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אחת הבעיות בקשרים בין בנים..."

אני מסכימה איתך שהרבה בנות נהנות מתשומת הלב של הגברים ולכן צוחקות על "מאמי לא בא לי".
אבל המצב עבר משיחה קלילה של כמה דקות עם כמה בדיחות קצת מפגרות למעשים תוך מספר שניות.
בשניה הראשונה בכלל לא קלטתי מה הוא עושה.

כמו שרשמתי לשרוקי, גז מדמיע לא רלוונטי במקומות כאלו. מדובר במקומות פומביים וזה ישפיע על הסביבה.
בהגנה עצמית בסוף מה שיקרה זה שעוד יאשימו אותי בתקיפה של מישהו. הוא תמיד יכול לומר "היא רצתה אותי עד שפתאום היא השתגעה". ובתכלס עדים יכולים לומר אותו הדבר...

09.07.00-16.07.12

ישן 02-01-2012, 20:58
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06

באחד המקומות שעבדתי משהו הטריד את אחת העובדות מינית ולא בפעם הראשונה לפי מה שהבנתי מהעובדת עצמה. הוא גם נגע בה שהייתי שם והיא הייתה שקטה כמוך וידעתי שהיא לא יודעת להגן על עצמה או פוחדת ולכן זרקתי אותו משם בכוח.
אותו יום הוא שוב חזר ולא הייתי ליד אותה עובדת באותו זמן,ולכן עובד אחר זרק אותו בכוח משם כי הוא שוב חזר להטריד אותה.
פעם שלישית הוא חזר ואני ואותו עובד אחר עצרנו אותו עד שהגיעה המשטרה ועצרה אותו.
היא סבלה ממנו תקופה ארוכה ועובדים אחרים לא עזרו לה ולעובדות האחרות. הייתה עובדת שנתנה לו אוכל ושתייה חינם על חשבונה רק שילך שיעזוב אותה.

אני לא מבין כיצד גבר יכול לעמוד בצד שגבר אחר מטריד אישה מינית.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 02-01-2012 בשעה 21:00.
ישן 02-01-2012, 21:05
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile

בדיוק היום מישהי שאני מכירה סיפרה לי שגם היא עברה הטרדה לאחרונה (ועוד פוטרה מעבודתה כשהיא התלוננה). זאת באמת מגפה הדבר הזה \:

אני לא בטוחה שבא לי כ"כ לפרט פה על הכל מאחר ויש פה לא מעט אנשים שמכירים אותי אישית.
אבל אני כן יכולה לספר על מקרה אחד יחסית "קל".

פעם אחת נכנס אלי לחנות (אני עובדת לבד ורוב הזמן החנות די ריקה) לקוח חירש. הוא לא ידע לקרוא שפתיים, אני לא ידעתי שפת סימנים אז במשך יותר משעה התכתבנו על דף וניסיתי לעזור לו. הוא בא כמה פעמים, כל הזמן ניסיתי להיות נחמדה עד כמה שיכלתי (ובמקרה שלי זה הרבה פעמים יותר מדי). פעם אחת הוא בא וכתב לי על הדף שהוא רוצה שאני אבוא אליו הביתה ונראה ביחד טלוויזיה או סתם נבלה. ישר השבתי לו שלא בא לי, שאני לא מעוניינת, שאני לא מרגישה בנוח וכו'. הוא לא הבין, והמשיך לכתוב שאלות... כל פעם עניתי את אותו הדבר. מהר מאוד הוא התחיל להתעצבן. "מה נרעה לח שאני יעשה לח?" (לא נגעתי) וכל מיני שאלות דומות עם הרבה תנועות ידיים שגלשו מעבר לשפת סימנים והתחילו פשוט להראות מאיימות. לא היה לי כבר מה להגיד לו והוא פשוט לא הלך. למזלי בדיוק נכנסו לקוחות והתעלמתי ממנו לחלוטין עד שהוא פשוט התנדף לו. התחושה שהייתה לי באותו הזמן הייתה אולי קצת מוגזמת, אבל יש לציין שהחנות שלי נמצאת בפסאג' יחסית נטוש והיה יחסית מאוחר. בכל אופן... מאוד לא נעים.

אני זוכרת גם כשהייתי קטנה יותר (גיל 10, 12.. משו כזה) הלכתי עם אמא שלי לשוק. עמדנו ליד איזה דוכן ופתאום הרגשתי צביטה במקום שמיועד לישיבה ולא לצביתות. קפצתי כמו לא דעת מה (זה בעיקר הפתיע אותי, לא נראה לי שידעתי מה זה הטרדה מינית בגיל הזה). הסתובבתי וישר הבחנתי בגבר מתרחק. הפדופיל בטח חשב שלא ישימו לב אליו בשוק הומה או לא דעת מה. ישר אמרתי לאמא שלי והיא עפה עליו בצרחות וכמה שניות אחרי זה הצטרפו אליה כל המוכרים ליד XD

לגבי גז מדמיע, צר לי לאכזב אתכם. מניסיון ומנסיון של בחורות שאני מכירה, הדבר האחרון שאת חושבת עליו במצב כזה זה להוציא את הבקבוקון הזה מהתיק.

נערך לאחרונה ע"י Seo בתאריך 02-01-2012 בשעה 21:10.
ישן 02-01-2012, 22:56
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "העובדה שאת נחמדה זה לא חיסרון..."

הפסאג' שלי נטוש יחסית, אבל הוא נמצא ממש מתחת לבניין בו אני חיה. בד"כ כשאני שם בשעות הערב ואני יודעת שלא יהיו לי הרבה לקוחות, אני מקישה את המספר של אמא בנייד ומשאירה קרוב אלי. הסכמתי איתה שבזמנו, אם היא מקבלת שיחה מוזרה ממני, שתתקשר מיד. גם העובדה שהתחנת משטרה נמצאת מטר משם עוזרת להרגיע אותי קצת.... למרות שבמשך לא מעט זמן הייתה לנו תעשיית סמים לא קטנה בפסאג' ולקח להם שנה לגלות את זה =.=

אבל שוב, השוקר, הגז מדמיע, הפלאפון... כל השיטות האלה לא באמת מועילות אם את עומדת קפואה במקום בלי יכולת לזוז מרוב פחד. אם כבר אינסטינקט הישרדותי... סביר יותר להניח שהוא יגיד לך "תבעטי.. תנשכי... תכווני לאשכים." ולא "תוציאי את הגז המדמיע מהתיק... קחי את השוקר."

מי שבאמת רוצה לפגוע בך, יצליח לפגוע בך. ולצערי זאת האמת המרה.

ישן 02-01-2012, 21:33
צלמית המשתמש של charm
  משתמש זכר charm מנהל charm אינו מחובר  
So much to do So little time

חבר מתאריך: 23.06.03
שלח הודעה דרך ICQ אל charm שלח הודעה דרך MSN אל charm Facebook profile
בקשר לגז מדמיע ולסמנתה

צר לי על החוויה שעברת, ואני מאחל לך לא לעבור את זה יותר, לא סתם אומרים וזה ידוע שאנשים מבוגרים יותר חכמים מהצעירים מהסיבה הפשוטה שהם עברו יותר בחיים שלהם (חוויות טובות ורעות).
אני מציע לך במקום לאכול את עצמך ולכעוס על עצמך להפיק מזה לקחים להבא (ועד כמה שהבנתי זה לא פעם ראשונה שאת נתקלת בסטיאוציה כזאת, תקני אותי אם אני טועה) , קורס הגנה עצמית אכן יכול לחזק את הביטחון וגם תוכלי להיות יותר אסטרטיבית בקשר לגז מדמיע זה גם אפשרות למרות שזה אמור להיות המוצא האחרון ורק אם את מרגישה שאת בסכנה ממשית כי אם תשתמשי בזה על מישהו קחי בחשבון שהוא יוכל עוד לתבוע אותך על תקיפה ואז תצטרכי להוכיח שהיית נתונה בסכנה ממשית לכן אני אומר שטוב שיהיה אבל רק למצב חירום אמיתי

יש המון סוגים של אנשים שמתנהגים בצורות שונות כאלו שנפגשים נותנים נשיקה וחיבוק וכאלו שרק לוחצים יד , כאלו שונעצים עיניים וכאלו שמתביישים להסתכל לשני בפנים, צריך ללמוד את השני ובעיקר את צריכה להחליט מה מתאים לך והכי חשוב לא להתבייש להגיד את מה שיש לך להגיד בשביל זה יש לנו פה, אם את מרגישה שמישהו נדבק אלייך יותר מידי את יכולה לזוז בהתחלה ואם זה לא עוזר לבקש ממנו לזוז קצת ולהגיד בצורה יפה שאת נמחצת פה , גם אם מישהו נוטש בך עיניים את יכולה לשאול למשל אם הכל בסדר כי התסכלת עליי הרבה, רוב האנשים ברגע שהם קולטים שהשני מודע למה שהם עושים יפסיקו ואלו שלא צריך להבהיר להם שזה לא מתאים לך גם אם זה אומר שזה יגרום לו לבושה.

בקשר לזה שאמרת שקל להגיד וקשה ליישם זה נכון הרבה יותר קל כמעט בכל דבר להיות חכם לאחר ניסיון אבל צריך לתרגל ולהכין תוכנית מגירה מה קורה אם זה שוב יקרה ברגע שתתרגלי (ואת יכולה להתאמן בעצמך או להעזר בחבר/ה ) אז במקרה אמת את תהיי מוכנה לפעול כמו שצריך ותרגלת

בהצלחה ושוב מקווה בעיקר שלא תחווי מצב זה שוב (אם תרצי את מוזמנת כמובן לפנות אלינו (המנהלים בפרטי)
שנה טובה ושבוע מקסים

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה מנהל פורום תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה"מה שבלב"

ישן 02-01-2012, 21:59
  Gilleh Gilleh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.11.11
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי charm שמתחילה ב "בקשר לגז מדמיע ולסמנתה"

כמו ש-Charm אמר, יש המון סוגים של אנשים שמתנהגים בצורות שונות.
יש אצלי בחור בעבודה שלא מבין מה זה מרחב אישי ותמיד חודר אותו עם הידיים (לא לאיברים מיניים, אבל עדיין), זה נוראי. והוא פשוט לא מבין את זה כשאומרים לו להפסיק.. הוא תביעה שמחכה לקרות.
ידידה שלי מוצאת את עצמה מוטרדת מינית פעמים רבות עקב כך שהיא פשוט לא מבהירה לאנשים איך להתנהג או משדרת סימנים מוטעים.
Samantha, אפשר לדעת מה קרה?
לא בכדי לשפוט אותך אם ההרגשה שלך מוצדקת חלילה, ההגדרה של הטרדה מינית היא בהרגשת המוטרדת ולא במעשה המטריד, ואולם זו בעיה מכיוון שרוב האנשים מודעים לכך שיש מעשים שהם בגדר דגל שחור (לשלוח יד, לדוגמה) ואילו חלק מהאנשים מתנהלים באופן שהם חושבים שהוא נורמלי (או מצחיק, לפעמים) - ולא יודעים שהצד השני מרגיש עם זה מאוד לא בסדר. כמו ש-Linuxboot אמר, ישנם אנשים שקטים, ששומרים את התחושה בבטן, כך שהצד השני עלול (וסביר להניח ש) להמשיך בכך. אני יודע שקל לומר מלהגיד ובטח ובטח כשזה קורה באותו הרגע, אבל חייבים לומר משהו. "תפסיק", "די", "זה מפריע לי". להיות ברורים.
אשמח גם בהזדמנות זאת לשאול אנשים (לא רק נשים) אחרים בעקבות מה הם הרגישו שהם הוטרדו מינית.
אני למשל, כשמישהו או מישהי (כן, זה קורה גם לגברים ע"י נשים, מגוחך ככל שזה יכול להשמע) נהיה פיזי איתי, ואותו אדם (סלחו לי על הביטוי אני אשתמש במילה שמבהירה את איך שאני מרגיש) מגעיל אותי, זה גורם לי להרגשה שפורצים לי לספייס.
עם זאת, יש אנשים שאני מרגיש איתם בנוח מאוד במהירות ולכן אם נהיית קרבה פיזית (חיבוק כשלום) זה לא מפריע לי ודווקא ההפך. השורה התחתונה היא שאותו מעשה לפעמים מתקבל כברכה ופעמים אחרות מתקבל כתחושה של הטרדה, תלוי באדם.

נערך לאחרונה ע"י Gilleh בתאריך 02-01-2012 בשעה 22:03.
ישן 02-01-2012, 22:08
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כהמשך לדבריך, הרי גם בדיחות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
כהמשך לדבריך, הרי גם בדיחות גסות יכולות להוות הטרדה מינית, והאמת- אין לי ספק שיש אנשים שלא חושבים שלספר בדיחה גסה ליד בחורה זאת הטרדה מינית. אני לא חושב שהם עברייני מין במלוא מובן המילה, כי אני לא רואה איזשהו רוע במעשיהם. אבל טכנית- לספר בדיחות כאלו ליד בחורה שביקשה להפסיק עם זה- זאת הרי הטרדה מינית. לאנשים כאלו יש להבהיר בצורה חד משמעית שיפסיקו או ש.

או שמדובר בדמוקרטיה, ואני יכול לספר איזו בדיחה שאני רוצה, כל עוד זה לא מיועד ישירות אליה.

ישן 03-01-2012, 09:57
צלמית המשתמש של Samantha

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Gilleh שמתחילה ב "כמו ש-[b]Charm [/b]אמר, יש..."

אני מדברת על אדם זר, שאחרי שיחה של מספר דקות בעצם החליט שיהיה ממש נחמד לגעת בי ואף יותר.
אני מעדיפה שלא לרשום פרטים נוספים, אבל למרות שאתה צודק כשאתה אומר שבהרבה מקרים לא אומרים מה רוצים ולא רוצים או מה לא מרגיש נעים,
המקרה שאתה מתאר קצת שונה. ההוא לא עושה את זה בכוונה (תקן אותי אם אני טועה) ואיתו פשוט צריך לשבת ולהבהיר איפה הגבולות ומה הוא עושה לא בסדר.

אני מסכימה שחוויות ופרושן זה משהו סובייקטיבי, אבל מה שקרה- כמו שרשמתי בהודעה למעלה- לא ניתן לפרש בדרך אחרת.
וכן, זו תחושה מאוד לא נעימה. במשך שעה לאחר מכן הייתי די בשוק.

09.07.00-16.07.12

ישן 03-01-2012, 17:34
  Gilleh Gilleh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.11.11
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "אני מדברת על אדם זר, שאחרי..."

אני רוצה להאמין שאף אחד לא עושה את זה בכוונה, אלא שיש אנשים שפשוט לא מודעים להתנהגות שלהם או לא מבינים שמה שהם עושים מהווה הטרדה, כלומר מפריע לצד השני.

אבל יש שיקראו לי תמים, למרות שלא חסרים אנשים שזקוקים לתרגול בשליטה עצמית.

בכל אופן, עד כמה שזה ישמע לך קשה,
נסי להשתחרר מהתחושה הזאת ולהתגבר על החוויה הזאת
שזה לא יפריע לך ליצור קשרים עם אנשים. את הרי לא אשמה.

אנשים פה כתבו דברים כמו לא להסתובב לבד בקניון.. אני חושב שקניון הוא מקום ציבורי בטוח.
כמובן, תשתדלי לא להסתובב ברחובות בשעות מאוחרות וחשוכות או בסמטאות (קלישאתי? תתפלאו)
להתחיל להסתובב בעולם עם טייזר ביד אחת ותרסיס פלפל ביד השניה - אני לא חושב שזה הפיתרון
אני מקווה שמה שקרה לך לא עקר לך את הביטחון העצמי של לחייך לאנשים או לצאת לבד מהבית (במידה וכן יש שלל קורסים שנועדו גם בשבילך זה - הגנה עצמית, קרב מגע..)
יש לזכור שעד כמה שאנחנו מנסים להיות חברה מתוקנת, העולם הוא לא מקום סטרילי
לעתים יפגעו בך - בכוונה או בטעות. אני לא מכיר גבר שלא הסתבך בקטטה בחייו, לדוגמה.

תעלי על הסוס בחזרה.
תרגישי טוב.
ישן 03-01-2012, 17:39
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Gilleh שמתחילה ב "אני רוצה להאמין שאף אחד לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilleh
אני רוצה להאמין שאף אחד לא עושה את זה בכוונה, אלא שיש אנשים שפשוט לא מודעים להתנהגות שלהם או לא מבינים שמה שהם עושים מהווה הטרדה, כלומר מפריע לצד השני.

אבל יש שיקראו לי תמים, למרות שלא חסרים אנשים שזקוקים לתרגול בשליטה עצמית.

אתה תמים, אם כך. לי קל ביותר לחשוב על אנשים שמטרידים באופן מודע, וחלקם רוצים לא פחות ולא יותר מאשר לאנוס.
וככל שמדובר באדם יותר מבוגר, כך יותר יש סיכוי שמדובר בהתנהגות מכוונת.

ישן 05-01-2012, 10:16
צלמית המשתמש של Samantha

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Gilleh שמתחילה ב "אני רוצה להאמין שאף אחד לא..."

יש הרבה אנשים שעושים דברים בכוונה לפגוע.
לגעת במישהי במקום פומבי- אם זו לא הטרדה אז... אני בעצם לא יודעת מה זה (:

ולא הייתי לבד בקניון, הייתי לבד בסיטואציה הזו כי חברה שלי הלכה למקום אחר.
אבל אני מסכימה איתך, קניון זה מקום מאוד בטוח (רובם בכל אופן וכמובן שבשעות הפעילות) ובדרך כלל גם מצולם ויש בו סיורי אבטחה.
ולפעמים אין ברירה אלא להסתובב בלילה לבד ברחוב, אבל אני משתדלת לדבר בטלפון ולציין בדיוק איפה אני ולהחזיק משהו להגנה.

אני לא יודעת אם זה מצחיק או עצוב אבל כל המקרים שקרו לא היו בסמטה אפלה ונטושה, אלא במקומום שהיו יחסית פומביים או שהיו אנשים ממש מחוץ לדלת.

זה לא הוריד לי את הרצון לחייך אבל שמעתי קול או שניים גם פה בפורום שאמרו לי להפסיק לחייך ולהיות נחמדה.
מה שכן, יצא לי להיות בקניונים מאז ושמתי לב שאני יותר חשדנית ואני יכולה אפילו לומר שמעט פרנואידית חח... זה כנראה משהו שאני אצטרך לעבוד עליו.

תודה (:

09.07.00-16.07.12

ישן 03-01-2012, 09:50
צלמית המשתמש של Samantha

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי charm שמתחילה ב "בקשר לגז מדמיע ולסמנתה"

נכון, זו לא הפעם הראשונה או השניה, ולצערי גם כנראה לא הפעם האחרונה.
וכן, הסיבה של התביעה זו בדיוק הסיבה שצריך להזהר ולשים לב את מי תוקפים. כי כמו שרשמתי למעלה, מעבר משיחה עם מישהו למעשים זה עניין של שניות.
על שיחה אי אפשר סתם להתקיף ואז כשהמעשים כבר קורים לפעמים זה מאוחר מדיי.

אם לומר את האמת, הערות ונעיצות עיניים אני לא מחשיבה כהטרדה מינית. זו סתם הטרדה...
זה קורה כל כך הרבה פעמים לבחורות שאני כבר לא מתייחסת לזה בתור בעיה קשה.

וכן, אני צריכה למצוא חברה ולנסות להחטיף לה קצת (:
לא יודעת עד כמה זה יעבוד אבל אני מניחה שאין מה להפסיד (אולי רק את הקשר עם החברה הזו (: )

תודה, וגם לך שנה טובה ושבוע מקסים!

09.07.00-16.07.12

ישן 03-01-2012, 13:37
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "זו בדיוק הבעיה. לא משנה כמה..."

ציטוט:
זו בדיוק הבעיה. לא משנה כמה ביטחון עצמי אני אשדר, עדיין יהיו "אנשים רעים" בעולם.
אני אשדר חוסר ביטחון? יחשבו שאני טרף קל. אני אשדר ביטחון מופרז? יחשבו שאני אתגר.

הבעיה בהטרדות זה שזה מגיע במפתיע.
זה לא כאילו הוא אומר מראש "היי תקשיבי, עכשיו אני הולך לגעת בך".
ההבהרה יכולה אולי לעזור במקרה וההטרדה ממשיכה, אבל גם זה לפעמים לא קל לומר...
באמת שהייתי די בהלם ואלם אחר כך ופשוט עפתי מהמקום.

תשתדלי לא ללכת לבד גם במקומות כמו קניון. ותנסי להעביר את כל היוזמה של הגנה לאותו אדם, כך שיצא שהוא זה שחייב לך הסבר למעשיו, ולא את זו שמתגוננת ו"משחקת" איתו.
שאלתי למעלה כבר: בן כמה האדם? האם, במקרה והוא היה איש נורמלי, היית מעוניינת להמשיך יחסים איתו?

ישן 05-01-2012, 10:18
צלמית המשתמש של Samantha

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE=Samantha]זו בדיוק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי student1
תשתדלי לא ללכת לבד גם במקומות כמו קניון. ותנסי להעביר את כל היוזמה של הגנה לאותו אדם, כך שיצא שהוא זה שחייב לך הסבר למעשיו, ולא את זו שמתגוננת ו"משחקת" איתו.
שאלתי למעלה כבר: בן כמה האדם? האם, במקרה והוא היה איש נורמלי, היית מעוניינת להמשיך יחסים איתו?

בנוגע לקניון ולגיל הגבתי למעלה, ואם הוא לא היה מטריד אז כן. הוא היה חמוד, הבדיחות שלו אומנם היו קצת מוזרות אבל כבר נתקלתי במשפטי התחלה צולעים יותר.
כשהוא הלך איתי שם הייתי בטוחה שהוא שכח לבקש מספר טלפון ולא שהוא הולך לעשות מה שבראש שלו.

09.07.00-16.07.12

ישן 03-01-2012, 07:25
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile

הוטרדתי ממש לא מזמן (לא מינית, אבל פיזית). התיישבתי באוטובוס ליד בחורה שהייתה לא לגמרי בסדר. בשלב הראשון הרגשתי שדורכים לי על הרגל, וחשבתי שזה בטעות. כשלחצו לי על הרגל הבנתי שזה מכוון. אמרתי לה די, בטון די אסרטיבי, והיא הפסיקה. לאחר 2-3 דקות היא התחילה ללטף לי את הירך. שוב - "די, זה מפריע לי" ושוב היא הפסיקה לכמה דקות. אח"כ היא דרשה ממני עוגייה וזה הספיק לי - קמתי ועמדתי ליד הדלת וירדתי בתחנה הבאה (גם ככה הייתי צריכה להחליף אוטובוס).

אני יכולה לומר שזה לא נעים, אבל כשזה מגיע ממישהו שברור שיש לו מוגבלות כלשהי, זה מציק פחות מאשר מאדם שנראה נורמטיבי לחלוטין.
בפקולטה שלי בטכניון, יש עובד בבית מלאכה שנוהג לשלוח ידיים לסטודנטיות במעבדות בהן הוא בא לעשות תיקונים. אני הקפדתי לא להשאר איתו לבד בחדר, וכך נמנעתי, אבל מישהי במעבדה נפגעה ממנו, ואחרי שלחצתי עליה - התלוננה עליו לפרופסור שלנו. הוא טיפל בזה, והאדם המסויים ההוא עבר שימוע וקיבל אזהרה לפני פיטורים ובכל מקרה הפסיק לעבוד אצלנו במעבדה...

זה לא חשוב בכלל מה את משדרת. הטרדה היא בפעמים רבות שיטת מצליח, ובפעמים אחרות מדד לשליטה של המטריד. מה שרוג אמר נראה לי נכון - תגידי לאדם "אתה מטריד אותי" וב-90% מהמקרים זה ייפסק. כשזה לא מפסיק - להתלונן במשטרה....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 03-01-2012, 11:22
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "מסכימה, אדם עם מוגבלות לא..."

ציטוט:
הבעיה היא שהאינסטינקט שלי הוא לברוח, ואני לא יודעת איך להיות יותר אסרטיבית ופשוט לומר לו בפרצוף "אני אקרא למשטרה" ולהשאר שם בזמן שהוא בורח.
אני פשוט רוצה להסתלק משם.

(אחר שפעם הבאת את פורום "חשבון למתחילים" לתוך צבא ובטחון, עכשיו אני מביא את היסטוריה לתוך מה שבלב)

הסופר הרומי וגטיוס (Publius Flavius Vegetius Renatus) כתב פעם שמעט אנשים נולדים אמיצים אך קבוצות גדולות של אנשים לומדות את האומץ דרך אימונים ומשמעתץ.

ואיך זה קשור לענייננו? כי כל העולם במה. הדרך הכי טובה להפוך לאסרטיבית היא לתרגל את זה היטב בבית. אני יודע שזה נשמע קצת מטופש (ואפילו מרגיש קצת מטופש) אבל אם תעמדי מול המראה ובכוונה מלאה תחזירי אל משפטי המחץ: "עזוב אותי!", "סליחה, אתה מטריד אותי" ו"אתה צריך משטרה כדי להבין את הרמז?" (ולא "אני אקרא למשטרה", גוף שני זכר, תמיד, אפילו שזה נשמע מטופש)... זה נשמע מטופש, אפילו מגוחך, לעמוד מול המראה ולחזור על משפטים ככה אבל כמו כל צורה אחרת של שינון, המטרה היא להטמיע אותם כל כך עמוק בראש שגם כשהאינסטינקט יהיה לברוח, הם פשוט יצופו מעצמם, כאילו יש מאין...
תזכרי תמיד שאין שום סיבה בעולם ושום הצדקה שאדם יבריח אותך ממקום כלשהו בגלל שהוא לא מסוגל לכבד את הגבולות שלך.

ישן 03-01-2012, 12:45
צלמית המשתמש של hellllllo
  משתמשת נקבה hellllllo hellllllo אינו מחובר  
..........مديرة..........

חבר מתאריך: 01.02.07

לדעתי הפתרון, כמו שאמרו כאן לפניי, זה פשוט להגיד נחרצות "לא! עזוב אותי" ולעזוב מיד את המקום.
לגבי תרסיס פלפל - כמו שאמרת, אני לא יודעת עד כמה זה ריאלי לחשוב שתוכלי מיד להגיב ולהוציא את התרסיס מהתיק. כמובן שלא יזיק להחזיק אחד כזה איתך.
מטרידנים תמיד יהיו ולצערי לא תמיד אפשר יהיה למנוע הטרדות ומקרים כמו שעברת, אבל אם קורה שוב ששיחה קלילה ונחמדה מגיעה לבדיחות מפגרות,
ואת הבנת שהבדיחות מפגרות, פשוט תסיימי את השיחה ולכי משם, גם אם זה אולי נראה לך לא נחמד.

בגדול, אני חושבת שאסרטיביות במקרים האלה היא העיקר, אבל אם קשה לך להגיד לו שיעזוב אותך,
פשוט לכי משם מיד, ורצוי עוד בשלב הבדיחות המפגרות שגורמות לאי נעימות..זה השלב שמבינים שהשיחה הולכת למקומות לא רצויים..

נ.ב.
מה שרוג אמר לגבי גוף שני נשמע לי חכם, לא חשבתי על זה.
ישן 11-01-2012, 20:13
צלמית המשתמש של Light Sleeper
  משתמשת נקבה Light Sleeper Light Sleeper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.07

אני מודה שבפעמים הראשונות שהייתי מודעת לעובדה שמטרידים אותי מינית (לפעמים סתם הרגשתי מוטרדת אבל לא קישרתי לזה משהו מיני) לא הצלחתי לזוז ולעשות משהו בקשר להטרדה. אחרי שמישהו צילם אותי מתחת לחצאית שלי לא ממש ידעתי איך להגיב. אחר זה הלכתי בבכי לאבא שלי (אותו אדם כבר נעלם משם) והוא קנה לי גז מדמיע. מאז אני כל הזמן מרגישה בכוננות. כאילו כל הזמן יש מישהו שהולך לצלם אותי שוב. מאז ותמיד גברים הלחיצו אותי. מגע מלחיץ אותי. אני לא חושבת שהדרך שלי להתמודד נכונה אבל אם אני לא מרגישה קרובה נפשית לבן אדם אני לא אגע בו. גברים מבינים יפה מאוד אם אני מעוניינת במגע איתם (כל סוג מגע). אם מישהו מטריד אותי אני ברורה מאוד לגבי התחושות שלי, כבר יצא לי להגיד בשיא הרצינות "תפסיק, זה מטריד אותי". לרוב הם מתרחקים. כשזה נוגע לזה אני מאוד ברורה. אולי בגלל זה אני שומרת על דיסטנס, בעיקר מבנים. ככה שהם לא יתבלבלו. אם מישהו נוגע בי אני אומרת לו שאני לא אוהבת מגע מאנשים זרים. פעם אחת התחלתי לדבר עם מישהו שהיה נחמד אלי בהתחלה ועזר לי לסחוב את התיק שלי מהאוטובוס. אחרי זה הוא ישב לידי בתחנה המרכזית ובשלב מסויים "ליטף" לי את הברך, שאלתי אותו בשיא הקרירות "למה אתה מלטף לי את הברך? אני לא מכירה אותך." הוא ישר התנצל והלך. ממזמן החלטתי עם עצמי שאם מישהו נעלב מזה, אני לא מתחשבת. אני לרוב מנומסת, אבל כשזה נוגע לזה, אני לא מוותרת על עצמי.
ישן 11-01-2012, 20:30
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Light Sleeper שמתחילה ב "אני מודה שבפעמים הראשונות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Light Sleeper
פעם אחת התחלתי לדבר עם מישהו שהיה נחמד אלי בהתחלה ועזר לי לסחוב את התיק שלי מהאוטובוס. אחרי זה הוא ישב לידי בתחנה המרכזית ובשלב מסויים "ליטף" לי את הברך, שאלתי אותו בשיא הקרירות "למה אתה מלטף לי את הברך? אני לא מכירה אותך." הוא ישר התנצל והלך. ממזמן החלטתי עם עצמי שאם מישהו נעלב מזה, אני לא מתחשבת. אני לרוב מנומסת, אבל כשזה נוגע לזה, אני לא מוותרת על עצמי.

בן כמה הוא היה?
לא מבין, איזה לא מציאותי אדם אמור להיות, כדי שאחרי חמש דקות היכרות הוא יחשוב שזה תקין ללטף ברך של מישהו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:21

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר