לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-11-2012, 19:46
  איזמל איזמל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.07
מצטער אבל זו לא סיבה מספקת
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "שרידי כלי טיס נאספים מהסיבות..."

הסיבות לאיסוף השרידים ברורות
התאונה הזו תוחקרה למוות מכל זווית אפשרית ובאמת איסוף השרידים לא היה תורם בתרחיש זה ! לתובנות החקירה
אולם אין מדובר בשטח עויין או מסוכן ולכן מן הראוי
שיאספו השרידים ולו מן הטעמים הבאים:
1. כבוד המתים.
2. גאוות יחידה ירידה לפרטים וקביעת נורמות.
3. איסוף אשפה ניקיון ובטיחות אזרחים.
4. מניעת איסוף מזכרות.
5. אולי בין הממצאים ם יימצאו גם פריטים אישיים של ההרוגים ?

לדעתי הצנועה - המטוס יצא למשימה - צריך לחזור ממנה גם אם למגרש הגרוטאות או לאנדרטה ...
אבל בטח לא להישאר שם.

אין לזה הסבר פרט למחדל אמיתי.
אני מוכן להרתם וללכת לאסוף שם הכל ולהעביר לח"א רק כי זה נדרש ... לכבוד המתים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-11-2012, 08:53
  משתמש זכר אל-בחאר אל-בחאר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
אני אחיו של ארז איתן ז"ל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דן 137 שמתחילה ב "בחזרה לשרידי הסקייהוק בהר הרוח"

חזרתי אתמול מחו"ל ולכן ראיתי את האשכול רק אמש. חיכיתי עד הבוקר כדי לחשוב על כל הנושא הזה ומה שאני כותב הוא לאחר מחשבה ולא כתגובה מהירה.
שני המטוסים פגעו ביום מעונן וגשום של פברואר 1980 בהר כמה עשרות מטרים מתחת לפסגה (בעצם זה קו רכס, כי מדובר באוכף שבין הר הרוח לבין הכפר הנטוש בית ת'ול), מכיוון דרום, במהירות של מאות קמ"ש. עקב הפגיעה הועפו השרידים מאות מטרים לכיוון צפון והתפזרו בעיקר על המדרון הצפוני של הרכס. משאיות של חיל האוויר פינו בזמנו בעיקר את השרידים הגדולים והחשובים ובשטח נותרו מאות אם לא אלפי חתיכות אלומיניום, כבלים, אלקטרוניקה, הידראוליקה, חימוש ועוד ועוד.
בעיני, ואני כמובן מביע כאן את דעתי ולא את דעותיהם של שאר בני המשפחה ובני משפחת גורדון, בנוסף לאנדרטה שבנינו ליד הכביש בסמוך למקום הפגיעה של המטוסים (ואשר משרד הביטחון אמור לשפץ בקרוב), כל השרידים שנותרו בשטח הם חלק מההנצחה. במשך השנים היינו מטיילים במקום וחוזרים עם עוד מזכרת ועוד מזכרת. זה היה חלק מאתר ההתרסקות ובעצם הרחבה של התזכורת מה קרה שם. מי שמגיע במעלה המורד מצפון לא רואה את האנדרטה, שנמצאת מדרום לקו הרכס, אבל עשוי להיתקל בשרידים קטנים של המטוסים ולהבין שקרה שם משהו. אני לא רואה בזה פגיעה בכבודם של אחי ושל יוסי ז"ל או ביטוי לחוסר מקצועיות של חיל האוויר. אני בטח לא רואה כאן קווי דמיון לאירוע הכטב"מ שהופל בדרום לפני חודש.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:45

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר