לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-01-2012, 14:33
  משתמש זכר אל-בחאר אל-בחאר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
אוי תנשמו. בכל העולם הבעיה קיימת ולא יורים בגנבים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Max206 שמתחילה ב "צה"ל מאבטח את בסיס צאלים מפני גנבי מתכות ורכוש"

בעיית גניבת המתכת, metal theft היא כנראה תופעה גלובלית עד כדי כך שיש עליה ערך בויקיפדיה. גם במדינות שבהן האצבע על הדק השלטון קלה יותר יש תופעות כאלה ובין השאר צריך לציין את גניבת קווי החשמל והתקשורת המוליכים לבסיס צבאי ברוסיה בשנת 2001. הפתרון, למי שמחפש אלטרנטיבה להקלה בהוראות פתיחה באש, נעוצה כנראה, מעבר לטיפול החברתי השנוא על חברי הפורום, בחקיקה ספציפית מתאימה ובאיחוד כוחות של רשויות אכיפת החוק על בסיס איזורי למלחמה בתופעה. במדינת ג'ורג'יה בארה"ב, למשל, הוקם כוח משימה מיוחד להילחם בתופעת גניבת הנחושת - The Metro Atlanta Copper Task Force. כן כן, לצורך מלחמה בתופעת הגניבה של מתכת מסוג אחד. הואיל ונראה שבארץ עד שקורה אסון לא מקבלים החלטות ארוכות טווח, סביר שלא נראה בקרוב חקיקה בנושא או הקמת היחידה למלחמה בגניבת מתכות במחוז דרום של משטרת ישראל. אבל אני אשמח להיות מופתע לטובה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-01-2012, 16:13
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בלי התפלפלויות - ירי על מנת להרוג.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Max206 שמתחילה ב "צה"ל מאבטח את בסיס צאלים מפני גנבי מתכות ורכוש"

בדמוקרטיה כלשהי, שחירויות אדם בה נישאות על נס, רואים שלטים כאלה לרוב. תשומת לב לשורה התחתונה. בהימשך המדיניות הרופסת, לא ירחק היום בו חברות שמירה אזרחיות יישכרו על מנת לאבטח חיילים. בפורום זה היו כבר מספר אשכולות בנושא, והנוכחי לא מציע פתרונות חדשים, אלא טוחן מים. אני מניח ששוב יהיו הרואים בדברים הנ"ל (ובדברי נוספים שחושבים כך) מדרון חלקלק או התלהמות או חלילה כתיבה על בסיס השתייכות גנבי המתכת בנגב ל"מגזר" מסוים - או במילים פשוטות - הם בדואים.

ובכן, גיבורי המקלדת ומהירי התגובה - חבל על התגובה. במי שפורץ ביודעין לשטח צבאי, על מנת לגנוב מתכת/דלק/רכב/אמצעי לחימה - יש לירות על מנת להורגו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 16-01-2012, 19:43
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.06
סיפור קטן- הפעלת כוח

בין תחומי העניין היותר רציניים שלי רשום אילוף כלבים, לפני שנתיים בערך כדי להגדיל את הניסיון ולהרוויח כמה גרושים ללימודים הלכתי לעבוד בחברת אבטחה המתמחה בכלבי עבודה ותקיפה.
החברה הייתה מקבלת את הפרוייקטים המאויימים והבעייתים בדרך כלל ובזמני קיבלה אזור חקלאי באזור מישור החוף שסבל מגניבות בכמות מסחרית.
אז אחרי כמה מארבים ופטרולים, וכשכמה חבר'ה מהכפר השכן עוכבו (לא צריך הרבה דימיון להבין איך מעכבים בחור חמוש בסכין עם כלב תקיפה), נשלחו למשטרה וחזרו לכפר אחרי יומיים אמנם, אבל עם יד מרוטשת וסיפורי זוועה. הגניבות צנחו בתוך שנה ב80%.
בקיצור, להפוך את העסק ללא משתלם פיזית זה בהחלט פתרון, ולא באמת צריך חברת אבטחה עם כלבים בשביל זה.
ישן 17-01-2012, 19:06
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

כך או אחרת
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "בדיוק הסיפור של עוקץ"

הכלבים משחקים על הקו הדק של אי שימוש בנשק חם:
1) אתה לא חמוש ובורח עם סחורה גנובה/ כלי ונדליזם - הכלב נוגח (תקיפה של הכלב עם מחסום- לא כיף בכלל) בך ושני מאבטחים יושבים לך על הראש עד שבאה המשטרה.
2) אתה חמוש בנשק קר, משמע מאיים על הנוהג, זוכותו להוריד את המחסום לכלב. והתוצאה הסופית זהה רק שגם לועסים לך את היד בתהליך.
זכותו של כל זרח לעכב פושע- וכל עוד הבחור לא אזוק/ קשור זה עונה להגדרה.

כל זה לא נחשב כוח מוגזם, הבעיה היא שעולה הרבה מאוד זמן, כסף וגם מזל מסויים כדי להגיע לרמה גבוהה של הכלב והנוהג, אחרי הכל מדובר כאן בעבודה עדינה למדי המורכבת מהרבה היבטים ושונה מאופי העבודה של "עוקץ". החברות השונות גובות מחיר מאוד גבוהה בהתאם לכך, ולכן מעטים המקומות שיכולים להרשות לעצמם אבטחה ברמה כזאת.
ישן 16-01-2012, 22:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "במה שונה גנב מתכות מכל גנב אחר?"

לא, אסור לך לירות, וכך גם נוהלי פתיחה באש. אתה עושה נוהל מעצר חשוד.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 17-01-2012, 08:01
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "חכה רגע, גולני, הוא מעלה טענה..."

אתה מכיר מקרים הפוכים? אני לא.

ושים לב- לא רשמתי על מי שמסתובב לו בסבבה בשטחי אש ותמיד יכול לטעון שהוא הלך לאיבוד בדרך למסיבת טבע/איבד כבשה/לקח את הגברת לטיול רומנטי והוא לא יודע שזה שטח אש. אז מה אם הוא מסתובב בסופה גנובה שחתכו לה את הגג וצבעו אותה בלבן?

אני דיברתי על אלה שפורצים לבסיס צה"ל, בדגש על הבונקרים וגונבים שם מכל טוב הארץ- כולל תחמושת וכלי רכב.

ובלי שום קשר, המצב הגיע לאבסורד חסר פרופורציות, דוגמא-
בשטחי האש של צאלים יש סיורים רכובים בדיוק למטרה זו, באחד מהסיורים הקצין (שנוסע עם מפעילת האמר ו"מאבטחת" שהיא ע"פ רוב בעלת הכשרת 02 בלחץ רב, קרי- גרוע יותר מלהיות לבד כי יש לך 2 מעמסות שלא נושאות את משקלן) נתקל בגנבי מתכת פועלים על חם ובאופן נדיר (מאוד) הצליח למנוע מהם לברוח ועיכב אותם.

בעודו מחכה למשטרה, הופיע במקום תוך דקות ספורות, אספסוף עצום מהפזורה (במאמר מוסגר- ראוי לשנות את השם, היהודים מתנהגים כאילו הם הפזורה בנגב) שלא היה ידידותי בלשון המעטה ובחלקו נשא כלי נשק קרים פוטנציאליים, הקצין שהיה עם הגב לקיר ועם שתי חיילות שהוא אחראי לשלומן מחד ומאידך לא יכולות לעזור לו בתפעול האירוע או בהגנה באופן עקרוני (ואני בטוח שהצרחות ההיסטריות שלהן לא עזרו) ביצע את השלבים הראשונים של נוהל מעצר חשוד, רק כדי להרחיק ממנו את האספסוף שבתורו גיחך והמשיך להתקרב באופן שבו הקצין הרגיש שחייו מאוימים, כמפלט אחרון ירה הקצין כדור באויר והאספסוף (כולל הגנבים שנתפסו) התפזר.

פה לא נגמר הסיפור- למחרת בבוקר מופיע אדם שמציג עצמו כבדואי מהפזורה עם כדור בכתף וטוען שזה מהאירוע מהלילה ושהקצין ירה לו בכתף, לאחר בדיקות בליסטיות ואחרות הסתבר שהסיפור כמובן שקרי לחלוטין וה"בדואי מהפזורה" הוא בכלל מסתנן מסיני שחטף מאחד השומרים המצרים.

זה לא שינה את העובדה שהקצין הושעה מתפקידו על כך שחרג מסמכויותיו, סיכן את עצמו ואת החיילות שאיתו וירה באויר ללא צורך.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 17-01-2012, 14:12
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "תשים לב שאני לא מתנגד עקרונית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
אישית אני דווקא עם לוגיין - כלבי תקיפה.

רעיון נחמד אבל לא ישים בעליל.

כמה כלבים כאלה יש? כמה אפשר לאמן? כמה מובילים יש וכמה אפשר לאמן? אנחנו מדברים פה על אלפי כלבים ואלפי מובילים, לפחות!
זה אלפי חיילים שהתפקיד היחיד שלהם בצה"ל זה להיות מאבטח מתקנים מוביל כלב.
ואני מקווה שלך ברור יותר מכולם שיחידות אבטחה בעזרת כלבים שכזאת תצטרך כוח אדם איכותי בהרבה מכל יחידת אבטחת מתקנים שקיימת כיום בצה"ל. זה כ"א איכותי מאוד שייגזל מיחידות אחרות שזקוקות לו הרבה יותר.

נשק- פוטנציאלית יש לכל חייל וכל חייל אמור לדעת להשתמש בו. כמובן שברגע שהוא לא משתמש בו הוא ממלא תפקידים אחרים.

בקיצור, זה היה נחמד אם זה היה ישים, אבל להגיד שזה לא פרקטי בעליל תהיה אנדר-סטייטמנט.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 17-01-2012, 19:27
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

אתה לא צריך אלפים
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue] אישית אני..."

אתה צריך רק את הידיעה שבפעם הבאה שסיור יקפוץ כדי ללכוד גנבים זה לא יגמר בכדור באוויר במקרה המוגזם. בזמנו אני ועוד מאבטח עם כלב אחד סגרנו כל לילה שטח לא קטן ביערות ביריה ורק הידיעה על ה"זאב" שמסתובב בלילה הרחיקה את רוב הוונדליסטים המקומיים.
אז לא צריך שרשראות של כלבי גדר, כל מה שצריך זה סיור או שניים בכל בסיס שיהייה עם יכולת כזאת. בחה"א אגב גם זה קיים.

חייב להודות, את רוב ימי בצבא העברתי בבסיסים צפים של 20 מ"ר מנותקים מגנבי מתכות, אז אני לא יכול להגיד לך כמה גדול הבסיס, וכמה שטח לכסות, וכמה צוותים. אבל בסופו של דבר הכל עניין של השקעה, אם 200-300 חבר'ה רציניים שיופנו לכיוון על חשבון יחידה איכותית זו או אחרת יקטינו את הכאב ראש הזה, אולי זה שווה את ההשקעה.
לא מדובר כאן בכמות מסחרית לסגירה הרמטית, פשוט להפוך את העסק ללא כדאי. וכאן אגב, יש דווקא לעניני חקיקה, מיסים ופיקוח חלק גדול יותר מכל אמצעי אבטה זה או אחר.
ישן 17-01-2012, 19:31
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי לוגיין שמתחילה ב "אתה לא צריך אלפים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לוגיין
אז לא צריך שרשראות של כלבי גדר, כל מה שצריך זה סיור או שניים בכל בסיס שיהייה עם יכולת כזאת. בחה"א אגב גם זה קיים.

נו- וכמה כלבים ונוהגים זה יוצא?

בל נשכח שאנשים ואני מניח שגם כלבים, צריכים לעשות משמרות, נגיד 4-8 כלומר 3 סטים של כלבים ונוהגים. בני אדם גם לא יכולים להחזיק מעמד יותר מדי זמן בעבודה שוחקת שכזו, אז נגיד שהם יוצאים כמו מאבטחי מתקנים שבוע-שבוע, כלומר צריך פי שניים יותר סטים.

בבסיסים כמו צאלים הבעיה היא גם בשטחי אש שזה דורש סיורים נוספים, בקיצור- לא יוצאים מזה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 17-01-2012, 08:06
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "מי אמר? אף אחד לא אמר. אתה חי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
מי אמר? אף אחד לא אמר. אתה חי במדינת ישראל שבה נטל ההוכחה הוא אפילו לא עליך אלא על הרשות החוקרת במשולב עם הרשות התובעת. כל מה שאתה צריך לעשות זה לעצור/לעכב את החשוד. זה הכל, וכן, מותר לך להשתמש בכח סביר. ולא, לדפוק בו כדור ללא איום לחייך\חיי זה לא כח סביר.

ואם אתה שומר בבונקר, לא זיהית את החדירה אבל זיהית את הבריחה, דמות יוצאת דרך פרצה בגדר, סוחבת ארגז תחמושת ורצה לכיוון כללי של סופה גנובה, לא מגיבה לקריאותיך לעצור ואפילו לא עוצרת בכדור באויר, מה תעשה?

ציטוט:
ואל תחשוב אפילו לכיוון חוק דרומי. אתה לא שומר בודד במאחז מבודד אלא חייל בבסיס מלא בחיילים שאמורים להיות חמושים.

ומה אם אותו אירוע מתרחש כשאתה לבד בשטח אש נטוש? (ע"ע מה שכתבתי לרוג)

שיהיה ברור- אני לא חושב שצריך לירות בכל מי שפורץ לבסיס צה"לי, מן הסתם, אבל חשוב לשמור את האפשרות לנסיבות מיוחדות ומוצדקות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 17-01-2012, 14:30
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "א- מי אמר לך שהסופה גנובה? ב-..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
א- מי אמר לך שהסופה גנובה?

כי אין סופה 2 אזרחית.
ציטוט:
ב- מי אמר לך שהוא שמע אותך?
ג- מה מונע ממך לרוץ אחריו?
ד- אם הוא בורח הוא עם הגב אליך מן הסתם, למה נראה לך שהוא ידע שירית באוויר ולא לכיונו? הוא שמע ירייה וברח.

במחי יד הפכת נוהל מעצר חשוד של צה"ל, בכל סיטואציה, ללא רלוונטי.
ציטוט:
ה- לשוטר אין סמכות ירי בכל הנוגע למעצר חשודים ברחנים בעבירות רכוש שלא מסכנים את חייהם באותו הרגע. למה אתה חושב שלך מותר?

ה-

כי הגנב התיאורטי עכשיו ברח על ארגז של לבנות חבלה, או פצמ"רים או כל אמל"ח אחר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 18-01-2012, 08:06
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "..."

היות וערכת אחרי שכבר הגבתי לך (אנא, להבא, תגיב מחדש) הנה המשך התגובה שלי-
ציטוט:
קח דוגמא פשוטה רוכב טרקטורון שנחשד על ידי חייל כגנב לא משנה כרגע למה, צועקים לו עצור, יורים באוויר והוא ממשיך ליסוע, לא במגמה לדרוס. האם צריך לדפוק בו כדור?

זה נורא תלוי סיטואציה, בסנריו היבש שתיארת- לא, אבל "לא משנה כרגע למה" יכול להיות עולם ומלואו.
ציטוט:
לא היית מציע לירות במטרה לפגוע בבן נוער שגונב ארגז שוקו מהמכולת אפילו שבעל המכולת רץ אחריו וצועק לו עצור. מה ההבדל?

ההבדל הוא שאע"פ שבסיטואציות מסוימות לשקית שוקו וללבנת חבלה יש אפקטים דומים, הלבנה עדיין מסוכנת יותר.
ציטוט:
אולי זהות הגנב?

תנוח דעתך- אני בעד לעשות אותו דבר לגנב יהודי כשר למהדרין שגונב לאוים כדי למכור למשפחת אברג'יל.
ציטוט:
יש סיבה מדוע ירי מכוון נשמר רק כמוצא אחרון ושמור רק לסכנת חיים.

תיארתי סיטואציה שבה יש סכנת חיים ובה הקצין אפילו לא הגיע לשלב הירי המכוון ועדיין ספג את מלוא נחת הזרוע של המערכת ורגשות האשמה שיש לנו על הכיבוש הלא מוצדק והגזל של מרחב המחייה הבדואי בנגב.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 17-01-2012, 17:45
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
בא "גולני" יקר, אני אסביר לך בדיוק מה אתה צריך לעשות....
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=lior432]מי אמר? אף אחד..."

לשני התרחישים שהעלית כאן יש תשובה מאוד פשוטה...

לגבי זה:

..."ואם אתה שומר בבונקר, לא זיהית את החדירה אבל זיהית את הבריחה, דמות יוצאת דרך פרצה בגדר, סוחבת ארגז תחמושת ורצה לכיוון כללי של סופה גנובה, לא מגיבה לקריאותיך לעצור ואפילו לא עוצרת בכדור באויר, מה תעשה?"

במקרה כדלקמן פשוט חפש לעצמיך עורך דין טוב שידע לטעון בשמך איך קרה שלא הבחנת בחדירה ובאיזו זכות או סיבה העזת גם לירות באוויר או בכלל... שהרי מן הסתם לא היית נתון בסכנת חיים מיידית או לחליפין אלה שעל בטחונם אתה אמון....

ולגבי העניין הזה:

..."ומה אם אותו אירוע מתרחש כשאתה לבד בשטח אש נטוש? "

גם כאן רצוי שתשיג עורך דין טוב שידע להסביר עבורך איך הגעת למצב שאתה נמצא לבד בשטח אש נטוש...

ובקיצור, גולני יקר, איך שלא תהפוך את זה, ע"פ השיטה הנפסדת הנהוגה כאן בארצינו, מה שלא תעשה ואיך שלא תפעל, אתה הוא זה שתישא בתוצאות ותצטרך למצא את עצמיך במגננה....
ואת המחיר של הנפסדות הזו אנחנו משלמים יום יום, שעה שעה......

ישן 18-01-2012, 07:03
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב ""גולני" - בדיוק בעקבות מה שכתבת בהודעה הזו כתבתי אני את הודעתי...."

כ''כ נכון...
השיטה הקייימת היום באה להגן על הפושעים, האזרח הישר נתון בין פטיש הגנבים\עבריינים לבין סדן החוק שדופק אותו על כל צעד ושעל..אני מכיר רק את הצד של גניבות חקלאיות, לפעמים אפשר לחשוב שהמשטרה\החוק הישראלי בא להגן על הגנב..אולי מפני שהרבה יותר קל ליישם את החוק כלפי אזרח ישר...אבל אם המצב הקיים יימשך יותר ויותר אזרחים שומרי חוק ייקחו את אותו החוק לידיהם..לא ייתכן שבמדינה מתוקנת חקלאים מסיימים לעבוד, אוכלים א.ערב ויוצאים לשמור כמו בימי ה"שומר"..
ואם יחזרו ימי השומר, אז גם תחזורנה הוראות הפתיחה באש שהיו בימי השומר, אני אישית לא מאמין שהישועה תבוא מהמשטרה או מהכנסת..צריך רק 2-3 חקלאים או קורבנות שייצרו מסה קריטית כדי לשנות את המצב הבלתי נסבל שקיים היום..

ישן 18-01-2012, 17:29
  חירניק חירניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.11

רוב הגניבות הן של מתכות . המתכות האלו מותכות או לא , אבל חלק גדול מהן מוצאות דרכן לסין .
לסין הן לא מגיעות בשחייה . ישנם קבלנים הדואגים להעמיס אותן על אוניות
אם רוצים באמת להדביר את התופעה יש להגיע לריכוזי האיסוף או לאניות עצמן ולתפוס את כל העוסקים בתחום בהיקפים גדולים .
עוד פעם יתחילו הסיפורים על מצוקה תקציבית ומצוקת כוח אדם ,
גם אם יתפסו את אלה שגונבים בצאלים התופעה רק תיקטן אבל לא תיעלם ..
שמעתי פעם סיפורים על מושב ליד אשדוד ששם כמעט ליד כל בית היה ריכוז של מתכות . והסיפור המצחיק כאן הוא ש" המשטרה מפחדת להיכנס למושב ".
בודאי קראתם על כך בעיתונות וראיתם בטלויזיה .
כפי שאני מכיר את המשטרה אם רק יתנו לה הוראה היא תיכנס ותיפעל כמו שצריך . אבל מי יתן את ההוראה ?
ישן 19-01-2012, 22:59
  עצמאי בשטח עצמאי בשטח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.10
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי חירניק שמתחילה ב "רוב הגניבות הן של מתכות ...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי חירניק
רוב הגניבות הן של מתכות . המתכות האלו מותכות או לא , אבל חלק גדול מהן מוצאות דרכן לסין .
לסין הן לא מגיעות בשחייה . ישנם קבלנים הדואגים להעמיס אותן על אוניות
אם רוצים באמת להדביר את התופעה יש להגיע לריכוזי האיסוף או לאניות עצמן ולתפוס את כל העוסקים בתחום בהיקפים גדולים .

לא סין הבעיה. כמעט הכל הולך לתעשיית הפלדה בטורקיה. הם קונים במחירים לא כלכליים את הפסולת ומייצאים לישראל פלדה במחירים שוברי שוק, ככל הנראה מתוך כוונה למוטט את תעשיית הפלדה הישראלית. תעשייני הפלדה הישראלים מאוד זהירים והם לא קונים שום דבר שיש חשש לגבי הלגיטימיות שלו, אבל הגנבים מעמיסים מכולות בנמלים על ספינות לטורקיה בלי שמישהו יסתכל בכלל על מה הם מעבירים. הם אפילו לא בוררים כדי לראות עם עובדים עליהם (למשל לדחוף חביות מלאות בחול כדי לזייף את המשקל וכו').

ליצוא פסולת הפלדה לטורקיה אין שום תרומה לכלכלה הישראלית ולכן כל מה שצריך לעשות הוא להטיל איסור על ייצוא פסולת ברזל באופן כללי, ולהדק קצת יותר את הפיקוח על תעשיית הפלדה הישראלית המאוד מצומצמת ממילא.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:30

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר