לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-01-2012, 21:00
  משתחרר גבר..... משתחרר גבר..... אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.06.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ZIGOTA שמתחילה ב "מה הרושם שלך מרמת הלימודים..."

לגבי אחוז התעסוקה מקרב הבוגרים- ע"פ פרסומים של המכללה, מעל ל 85 אחוז מהבוגרים השתלבו במערך התעסוקה במקצוע שלהם (כלומר- אם הם למדו הנדסת תעשייה וניהול, הם עובדים במקצוע של תעשייה וניהול), אין פירוט ואין לי מידע על מיקומים ספציפיים.

לגבי רמת הלימודים- לדעתי (האישית כמובן) רמת הלימודים במכללה היא גבוהה, הקורסים לא קלים בכלל, העומס של המטלות הוא יחסית גדול, ומשיחות שקיימתי עם סטודנטים בשנים מתקדמות יותר, עולה כי הרמה של הקושי (וכך גם האיכות) עולה כל הזמן.

לדוגמא- בקורס מבני נתונים, לפני 3 שנים רמת הקורס והקושי שלו היו בדיחה, הציונים של הסטודנטים היו גבוהים, אבל הרמה המקצועית הייתה נמוכה, בסמסטר הקודם, רמת הקושי הייתה גבוהה פי כמה וכמה, אך עם זאת, הציונים היו גם גבוהים, כל זאת בזכות המרצה שהוא באמת אחד המרצים הטובים שנתקלתי אי פעם...

עם כל הקושי והלחץ במטלות, אני חייב לציין לטובה את המכללה שדואגת לשיעורי עזר וכן את חלקם הגדול של המרצים שנכונים לעזור בכל שאלה ובעיה (אפילו במפגש מקרי בקפטריה...)

עוד נקודה חשובה, היא הגיבוש הכיתתי. בניגוד לאוניברסיטה, במכללה כל השנתון עושה את כל הקורסים (כמעט) ביחד, ולכן עזרה הדדית תורמת מאוד! ככל שהכיתה יותר מגובשת, ככה יהיה לך יותר קל!

מקווה שעזרתי!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-01-2012, 19:06
  משתחרר גבר..... משתחרר גבר..... אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.06.08
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי dana Prince שמתחילה ב "אם יש לך את הציונים המתאימים..."

1) במכללה להנדסה בירושלים שכר הלימוד הוא אוניברסיטאי.

2)תושב ירושלים והסביבה שמעוניין ללמוד לתואר מהנדס (חוץ מהנדסת מחשבים) ולא מעוניין לעבור לעיר אחרת בארץ, האופציה היחידה שלו היא המכללה. (עבור דתיים יש את האופציה של מכון לב ומכון טל, אבל לא לכולם האופציה הזאת היא אידאלית....).

3) כבר מזמן מזמן מהנדסים בוגרי מכללות ומהנדסים בוגרי אוניברסיטאות הם אותו הדבר בעייני הרבה חברות (ויש כאלה שאומרים שמעדיפים בוגרי מכללות, כי באוניברסיטה עוסקים הרבה בתאוריה ובמכללה מתעסקים בתכלס), סתם דוגמא, בשבוע שעבר, חברת אינטל ביצע גיוס נרחב של סטודנטים במכללה....
ישן 08-01-2012, 21:07
  dana Prince dana Prince אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.12
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי משתחרר גבר..... שמתחילה ב "1) במכללה להנדסה בירושלים שכר..."

בלי קשר לגיאוגרפיה (לא על כך היתה השאלה...)

אתה צודק בקשר לכך שבמכללות עוסקים הרבה יותר בתכלס, ובגלל זה בוגרי מכללה, ברגע שמתחילים לדבר קצת על מתמטיקה ופיזיקה (לא יודעת עד כמה זה קיים בתעו"נ) ברמה קצת יותר גבוהה...פתאום מתחילים לגמגם. כי מה לעשות, לא שמו על זה את החשיבות בלימודים...הם רצו וקיבלו את התכלס.

ואת התכלס, נכון הרבה חברות צריכות, ולוקחות מהנדסים שעושים עבודה של הנדסאים (ומשלמים שכר של הנדסאים). כך החברות שידרגו את מערך ההנדסאים למהנדסי תכלס..

חברה שצריכה מהנדס לפיתוח אמיתי (שוב, לא בטוחה מה המשמעות בתעו"נ) מחפשת בוגרי אוניברסיטה. אגב גם יש אוניברסיטה ויש אוניברסיטה...ואני מדברת לא מהכוון של מישהו שמחפש עבודה, אלא מהצד השני.
ישן 08-01-2012, 22:30
  dana Prince dana Prince אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.12
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "יש תאכלס ויש תאכלס"

בתכנה - יש מי שיושב וכותב קודים, ויש מי שמפתח אלגוריתמיקה מסובכת שדורשת מתמטיקה ברמה גבוהה. לתפקיד כזה יקחו בוגר אוניברסיטה (אפילו עדיף עם תואר שני) ודווקא לפעמים מעדיפים מהנדסי תכנה ולא מתמטיקאים (כי הם באמת כבר לא מהעולם הזה......)

מרבית מהנדסי התכנה בוגרי מכללות שאני מכירה (אחלה חברה), עוסקים בכתיבת קוד סיזיפית ומשעממת (לדעתם). אחרים, עושים דבאגינג, או אינטגרציה. מי שאני מכירה שעוסק בפיתוח, הם בוגרי ת"א, טכניון, ולא מזיק איזה שירות קצר ביחידות פיתוח טכנולוגיות כאלה ואחרות בצבא...
בתעו"נ - כמו שאמרתי, לא בקיאה במה זה פיתוח תעו"נ, ומי מעצב את העתיד של המקצוע...אבל מישהו צריך לעשות את זה, וזה לא יכול להיות מישהו שבא מתחום ה-"תכלס"...צריך מישהו עם חזון ורקע תאורטי.
ישן 10-01-2012, 07:17
  erangh1 erangh1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.06.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי משתחרר גבר..... שמתחילה ב "למה לומדים את כל זה"

אז בואו נפתח מכללות לרפואה ונלמד רופאים רק מה זה שפעת כי זה 90 אחוז ממה שהם יעשו...וזה התכלס...

אני חייב לציין שזה מאד מאכזב לשמוע מהנדסים או סטודנטים להנדסה אומרים, למה אני צריך את המתמטיקה והפיזיקה הזו?...

מהנדס שלא משתמש במתמטיקה והפיזיקה לא יבין מה עושות תוכנות שהוא משתמש בהן (לסימולציה וכו) הוא לא יצפה סכנות שמתחבאות בתכנון הנדסי שלו בגלל גורמים כאלה ואחרים וזה כבר מסוכן!

מי שעוסק בהנדסה אמיתית - ממצה את רמות המתמטיקה והפיזיקה של תואר ראשון ואף יותר, אלא אם כן הוא באמת עוסק במשהו כמו תחזוקה, או לוגיסטיקה או מכירות, או בהנדסה ברמה של הנדסאים. אתם יכולים לטעון שזה רוב המהנדסים, וזה יכול להיות גם נכון אבל מישהו חייב להיות ב"חוד החנית" של ההנדסה, וזה כנראה לא יהיה אלו.

מהנדס שמתראיין אצלי לעבודה(לא משנה ממכללה או אוניבברסיטה), מקבל מספר שאלות קטן מאד כדי לראות מה הוא שווה. מי שמבקש נייר ועפרון כבר עושה חצי עבודה. מהנדסי התכלס בד"כ מנסים לפתור בנפנופי ידיים.

מציע לכם לבקר ב-MIT למשל ולראות את רמת המתמטיקה והפיזיקה שלומדים בתואר ראשון, ותראו גם איזה מהנדסים יוצאים משם, ולאן הם מגיעים בהמשך דרכם. גם המהנדסים שלנו בארץ מהדור הישן (שלמדו ברוסיה, רומניה וכו), ידעו את החשיבות.

מי שמחפש את ה"תכלס" הזה שכולם מדברים יעשה את ה"תכלס" הזה שנים רבות והאתגר המקצועי שלו יהיה הנגזרת של תכלס בזמן...(נגזרת של קבוע למי שפספס).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:09

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר