לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-01-2012, 18:06
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
פרופורציות

כשחזרתי לארץ היו לי המון תוכניות, תכננתי סופי שבוע עם המשפחה והחברים. תוכניות על ימים של ים וימים של גל. על עבודה במקצוע ובכלל. ואז קבלתי את המערכת...
בבר-אילן סיימו להוכיח ברגעים אלו ממש שאת כל מה שצריך לדעת על רפואה גרעינית אפשר לסיים בהרצאה של 20 דקות המכילה 120 שקפים. ושאת ההתמחות בהמטולוגיה אפשר לעשות ביומיים. בעצם אם רבונו של עולם יוסיף להם עוד שעתיים ביממה, ויש להם קשרים עם ההוא שיושב שם למעלה, אז יש סיכוי שבתוך שלשה חודשים נוכל להיות מוכנים לשלב א' בנוירוכירורגיה. כך שביני לבין התוכניות עמד מכשול אחד גדול בדמות המערכת. המערכת העמוסה ביחד עם העדר מועד הב' גרמו לחיי לנוע שבציר שבין הפקולטה לשולחן שבבית.
לעיתים תהיתי לעצמי למה בזמן שנחל עמוד נמצא מרחק רכיבה הכינרת מרחק נסיעה. ולא רחוק בנהריה הים החל להתעורר אני עסוק לשנן קלסיפיקציה נוספת שכנראה חשובה לכלום ולנסות לזכור איזו טרנסלוקציה עלומה של מחלה חשוכה.

אבל פעם בשבוע מזכירים לי למה אני שמח שזכיתי, ואת המשך לימודי אני עושה כאן.
כל יום חמישי אנחנו קמים מוקדם במיוחד ומוצאים את עצמנו בטרנזיט החבוט של יואל נוסעים מערבה לבית החולים גליל מערבי.
כן, הפריפריה כל כך מקופחת שאף טייקון שלוקח להורים שלנו את כספי הפנסיה לא טורח להנציח את שמו או את שם דג הזהב שלו בבית החולים. ובזכות זה במקום להיות תקועים עם שם אשכנזי מטופש בית החולים בנהריה אוחז בשם הרבה יותר נחמד "בית החולים לגליל מערבי".
ובמוסד הרפואי הזה, שאולי הוא לא הכי גדול, הכי עשיר והכי נחשב. מזכירים לי למה אני שמח לשבת אחרי חצות ולקרוא על מחלות ראמטולוגיות (זה כזה חרא שאת לא מאמינה)

לפני שבוע ביקרנו במחלקה האונקולוגית.
את פנינו קיבלה ליצנית רפואית ומאפרת בהתנדבות. משהו צריך לדאוג שבמקום הזה יהיה קצת פחות עצוב ושלאלו המקבלים את הכימיה לגוף יהיה טיפה יותר גבות.
שירן ואני נשלחנו לחולה שלנו. במבט ראשון הוא היה נראה חולה במבט שני גילינו שהוא גם צעיר, צעיר אפילו ממני. התחלנו בראיון, בן כמה, מאיפה במה עסקת... מה הייתה הסיבה שהגעת לבית החולים? והתשובה הייתה שיום אחד הבטן קצת התנפחה והיו בחילות והקאות. בהמשך הוא גילה שקלוקול הקיבה ממנו הוא סובל הוא ממש לא קילקול קיבה.

שלא כמו במחלקה פנימית שמטרת הראיון היא לפתור את החידה ולגלות ממה סובל החולה כאן רק צריך לשאול אותו במה הוא חולה. אז שאלנו, והתשובה הייתה סרטן של הלבלב. ככלל סרטן זה לא טוב, במחילה מהסרטנים ניתן לומר עליהם שהם אפילו רעים. ובתוך הרוע הזה שמרכז הסרטן, סרטן הלבלב תופס מקום מאוד לא מכובד כרוצח מהיר ואכזרי. אם אני זוכר נכון ברבע לאחת לפנות בוקר אז ה median survivable עומד על שבעה חודשים מיום הגילוי. ואת שלו גילו בסוף יולי. כך ששעון החיים שלו מתקתק בקצב עיקש.

בשלב הזה רציתי להגיד לו "סליחה, טעינו בחולה" וללכת לדבר עם משהו אחר, אולי עם המוכר בקפיטריה. רבאק, יושב כאן בחור בן עשרים ומשהו ולא חושב על הכסף שהוא יחסוך לטיול להודו או על הבחורה מהעבודה שאולי הוא יעיז להזמין לדייט, ומי יודע אולי היא תגיד לו כן. הוא פאקן הולך למות.
המשכנו לדבר איתו ועם אמו, הוא הסביר לנו שבחודשיים הראשונים זה היה סיוט. השערות נעלמו, הקילוגרמים נשרו ולא היה לו כוח לצאת מהמיטה. אבל עכשיו עם התרופה החדשה הוא מרגיש הרבה יותר טוב.
ובאמת יש לו יותר שיער על הראש משלי יש. הוא לא כולו עור ועצמות. והוא ואימו מספרים שסך הכל הוא מרגיש לגמרי לא רע . הוא מתפקד בבית יוצא לרחוב. והוא בעיקר חי.
ביננו ובין עצמנו, הודנו שירן ואני, שלמרות שאנחנו עדיין יודעים כמעט כלום על רפואה, הוא לא נראה כמו משהו שנשארו לו חודשים בודדים. המשכנו בשאלות, למדנו על החיים של לפני הגילוי, על הימים שאחרי ועל החיים עם המחלה ועל התקווה... ויש בי קול שרוצה לצעוק, שבעוד לי יש תוכניות לסופהשבוע הוא עלול למות בחודשים הקרובים.
סיימנו לדבר, איחלנו שיהיו רק בשורות טובות והלכנו לשתות קפה.
ישבנו לעיין בספרים, באמת הטיפול שניתן לו לא הופיע ב textbook . טוב על מי אני עובד אין לי מושג מה הטקסטבוק של סרטן הלבלב, ובכלל הספרים האלו כתובים באנגלית באותיות קטנות לא קריאות וכל כמה פסקאות יש טבלאות בלתי נסבלות.
במקום זה הלכנו אל קפטן גוגל וקראנו קצת ב uptodate

כשהגיע תורנו להציג, וזה די מפחיד להציג למנהלת היחידה, היא ביקשה לקרוא לרופאה המטפלת של החולה. הגיע אישה רוסיה, לא צעירה. כזאת שברור שעבודה קשה לא מפחידה אותה. בידה היא אוחזת מאמר מה NEJM, כשבמקרה הזה ברור שהיא קראה אותו מתחילתו עד סופו. שכן מהמאמר היה ממורקר כמו מחברת לפני בחינה.

כשסיימנו להציג היא סיפרה לנו שבלי ספק לפי הספר הבחור לא אמור לחלות בסרטן הלבלב. הוא לא שותה, לא זקן, לא מעשן ולא עשה לאף אחד שום דבר רע.
מאחר והיא נאמנה למקצוע שהיא בחרה, אזי בזמנה הפנוי שקיים כנראה רק באופן תאורטי היא עסוקה בלהתעדכן. והיא מצאה עבודה שמראה שאם לא מטפלים באופן מקובל אלא עם תערובת כימותרפיה אחרת, שכמובן לא נמצאת בסל, ניתן להאריך את חייו של החולה אולי אפילו בשנה.
ואולי לי ולך כרגע שנה לא נשמע יותר מדי, אבל כשנשאר לך רק כמה חודשים לחיות אז שנה זה עוד פריחות של אביב ועד אבטיח של קיץ ואם הכל הולך מספיק טוב אז אתה גם זוכה לראות את החצבים חוצבים להם את דרכם לקראת סתיו נוסף.
זה עוד שנה של חיים בעולם הזה.
ובבית החולים גליל מערבי שאולי הוא לא הכי עשיר ולא הכי מפואר מצאו את הדרך לספוג את עלות הטיפול המאוד לא זול.
ונדיבות הלב של בית החולים ביחד עם החריצות והעיקשות של הרופאה הצמיחו מחדש לחולה את השער, ויש לו כוח לאכול והוא אפילו יוצא לטייל ברחוב ולפגוש חברים. וחוץ מתופעת לוואי של ייצור מוגבר של רוק הוא חי, לגמרי חי. אולי על זמן שאול אבל בינינו מי לא?

ואנחנו זכינו לראות מחויבות של רופאה למקצועיות שלה, להיותה מעודכנת ויודעת. ולמערכת שכנראה מורכבת קודם כל מבני אדם.

אז אני מוכן להמשיך להפסיד את התכניות שהיו לי כדי שהאנשים האלו אולי ילמדו אותי קצת על איך זה להיות רופא.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-01-2012, 19:28
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מכיוון שאני מריר וציני, אני..."

אתה לא מריר וציני אתה פשוט לא יודע.
אתה לא יודע כמה בן אדם רוצה לחיות, אין לך מושג. כמעט כולם.
כולנו חגורה שחורה בדיבורים ואומרים לעצמנו במצב כזה היינו מעדיפים למות.
בעשר שנים האחרונות פגשתי יותר מפעם את הנוטים למות בדרך כלל הם היו זקנים וחולים ולעיתים נדירות צעירים וחולים.
הגוף והנפש משתוקקים לחיים בצורה שאתה לא יכול לדמיין. זה טבוע בנו כל כך עמוק וכל כך חזק, כמעט בכולנו.
לא רק בילד בן עשרים וכמה, גם בן 63 עם עודף משקל קיצוני ומחלת לב קשה שבקושי יכול לצאת מבהבית. גם בזקנה גלמודה וחולה שחוץ מהמטפלת הפיליפינית שלה רק פעם בשבוע הילדים באים לבקר. שרוקי כמעט בכולם.

במחלקה האונקולוגית עושים כמה שיותר כדי להקטין את הסבל ולהאריך את החיים. האגו ברוב המקרים נשאר מחוץ למחלקה. החולה הוא שותף מלא בקבלת ההחלטות. הוא רשאי לבקש שלא לקבל את הטיפול, לקבל רק נוגדי כאבים או להשתמש בתותחים הכבדים ביותר.
באופן שאולי יפתיע אותך הרוב המוחלט מבקש את הרעל הכי חזק שנמצא כרגע על המדף, היישר לתוך הוריד.

התרבות המערבית עם החוליים הנפשיים שלה, הצליחה להוריד את ערך חיי האדם לרמה כזאת שאם אתה לא בחור צעיר שיכול עכשיו לצאת ולחגוג אז אולי עדיף למות.
אני מקווה שלעולם לא יעמידו אותך במבחן בו תבין כמה אתה רוצה לחיות.

ישן 23-01-2012, 19:57
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ראשית כל- אני יודע. תאמין לי...."

ראשית, אתה צודק ואני מתנצל. זה היה מטופש להניח על ניסיון החיים שלך. סליחה.

אני מבטיח לך, אבל מבטיח שברוב המוחלט של בתי החולים הדיונים מובלים לפי טובת החולה.
רוב הרופאים, לא כולם, מבינים את תפקידם נכון. קרי, אתה משאיר את ההתנשאות הרעה שגורמת לך לחשוב שאתה יודע יותר טוב מה טוב למטופל, ומעניק לו את הזכות שקיימת אצלו לבחור.
במקרה של הבחור הזה, אני יודע שהוסבר לו מה משמעות המחלה.
כשבמקצוע אתה צריך גם לדעת להיות רגיש. הדיונים של איך ומה מבשרים הם משהו שלא מפסיקים לדון עליו במהלך הלימודים.
כשהכלל הוא אתה חייב להגיד לחולה את האמת. אתה לא צריך לסובב לו את הסכין אחרי שתקעת אותה אם הוא לא רוצה.
לא עכשיו, יותר מאוחר או היום או השבוע אני אכתוב פה בקצרה על מקרה נוסף כדי שתבין למה אני מתכוון.

ישן 25-01-2012, 22:56
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני חייב לציין שרוב הרופאים..."

יש לא מעט ציניות בקרב הרופאים, אבל יש גם פעמים שההתנהלות של הרופאים רק מפורשת כציניות.
יצא לי להתוודע יותר מפעם אחת מקרה כזה מקרוב.
חברה טוב שלי, אז מתמחה היום מומחית בפנימית. (עברה שלב ב' לפני חודשיים)
אדם טוב ואכפתי, אני מכיר אותה מספיק זמן כדי לדעת מי היא.
חבר אחר מספר לי שלאביו יש סרטן בכליה, ושהוא לאותו בית החולים לא מגיע יותר בחיים כי יש שם רופאה שאומנם היא אשת מקצוע אבל היא חסרת לב לחלוטין. הרופאה היא אותה חברה.

והסיפור, במחלקה אושפז אדם בן 55 עם קרצינומה של הכליה. לא סרטן נפוץ במיוחד (אם אני זוכר נכון 1-2% מכלל הסרטנים אבל אל תתפוס אותי במילה) וסרטן די אלים.
חולים עם סרטן נכנסים ויוצאים על בסיס קבוע מבית החולים, ובד"כ הם מאושפזים באותה המחלקה.
בביקור השלישי שלו כבר, בביקור הבוקר העמוס כשהוא הגיע עם סיפור של חום ועוד משהו אני לא בדיוק זוכר. אחרי הבדיקה אשתו של החולה באה אל הרופאה ושואלת מתי בדיוק הוא משתחרר מבית החולים ועוד שאלות שאנחנו שואלים את הרופא בזמן שבן משפחה שלנו מאושפז.

היא מסבירה לה מה מתוכנן להמשך הטיפול, ובדרך אגב היא אומרת לה שהיא צריכה להבין שעם הממאירות שיש לבעלה אז הדברים אף פעם לא יהיו כמו שצריך והמצב רק ידרדר.
מסתבר שהאם לא הייתה ממש מודעת למצב של הבעל. ובשבילה זה שהמילה ממאירות נאמרה בדרך אגב וללא הכנה מוקדמת הייתה תערובת של אכזריות, חוסר איכפתיות ורוע.
בפועל היא הייתה משוכנעת שבשלב הזה היא מעודכנת לגבי המצב.
היא מאמינה שהמשפחה צריכה לדעת מה מצב האב כדי שהם יוכלו להתכונן ובטח לא הייתה חסר אכפתיות.
מעבר לזה שבתור רוסיה הדרך שלה להביע רגשות היא קצת שונה מהדרך הישראלית.

דבר דומה קורה עם התלונה הטיפוסית שהרופא רק מסתכל על הבדיקות. תלונה מוצדקת אבל צריך להבין שמאחורי הבדיקות יש סיפור מאוד מעניין ומאוד חשוב. אם נוסיף לזה את העדר הזמן הקיים בעבודה בין אם במחלקה ובין אם בקהילה. נקבל תחושת ניכור.

לגבי בכלל האופי של האנשים שהלכו ללמוד רפואה.
אני לא אלטרואיסט ולא אידאליסט. גם החברים שלי לא כאלו. ואלו שאומרים שכן אני מתקשה לסמוך עליהם.
נוגד את הטבע האנושי.
אבל אדם הוא לא אלטרואיסט זה לא אומר שהוא ציני. שני הסוגים נמצאים בקצה הלא בריא של הסקאלה.
יש בנינו אנשים טובים וטובים יותר. עמוקים ועמוקים יותר. ויש גם כמה חארות, כמו בכל מקום. ואלו שהם חארות היום כסטודנטים ימשיכו להיות כאלו בהתמחות ולא ישתנו גם כשהם יהיו בכירים. אין מה לעשות.
מבחינת התמחות, אז הרוב המוחלט של הכיתה שלי לא יודע במה הוא רוצה להתמחות. מקסימום יודעים במה לא.

כירורגים צריכים ביטחון עצמי מופרז. שלשום למדנו אף אוזן גרון.
הרופא לימד אותנו פרוצדורה פשוטה של טיפול בדלקת של הסינוסים בעזרת ניתוח. אתה נכנס לתוך הסינוסים עם מכשיר שנראה קצת כמו פקמאן, עסוק בלאכול את כל הדלקת. אבל באחד הסינוסים אתה עושה את זה כשמימין נמצא עורק התרדמה ומעליך נמצא עצב הראיה במרחק של מילמטרים. התמונה שהוא הראה אחר כך זה של MRI של טיפול בסינוסים נגמר בפגיעה בעצב הראיה ובעיוורון. אם לא תהיה עם המון ביטחון עצמי לא תוכל לעשות זאת.
עכשיו תחשוב מה נדרש מאדם שמסתובב בתוך אבי העורקים, בלב או אפילו סתם בבלוטת התריס עם סכין מאוד חדה, מלא בלגאן וכלי דם שלא יסלחו לתנועה לא מדויקת.
אז קצת שיגעון גדלות עלול להועיל לטיפול.
למרות שכפי שכתבתי בפורום מדע. ברבקה זיו נמצא אחד המומחים הגדולים ביותר בשיקום גפיים. אורטופד שהוא יועץ של צבא ארצות הברית, ואתה לא מרגיש אצלו מילמטר של יהירות.
אז בוודאי שאפשר גם אחרת.

ישן 23-01-2012, 22:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ראשית כל- אני יודע. תאמין לי...."

לא ברור לי על מה יצא הקצף שלך. הבחור לא רק מקבל עוד זמן בעולם הוא עושה את זה מבלי להיות קשור למכשירי החייאה, או לחיות ביסורים, אלא באיכות חיים די טובה. ניחא מדובר היה בחולה הסובל כאבי תופת ללא הקלה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 25-01-2012, 23:02
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77] התרבות..."

לגיטימי.
ואני מבטיח לך שבמידה ותהיה שפוי, ברוב המוחלט של המקרים אף אחד לא יכפה עליך טיפול שלא תרצה.

ואני אודה במשהו, כמוני כמוך.
יתנו לי עכשיו כשאני חי ובריא את הבחירה התאורטית שבין מוות לנכות אני אבחר במוות. אבל אני אומר זאת עכשיו כשזה לגמרי לא רלוונטי. אני מנסה להסביר לך שמהמעט שראיתי, כאשר זה מגיע לרגע האמת, ברוב המקרים גם הנכה לא רוצה למות. להפך.
אין לי או לממסד הרפואי ויכוח אתך, שלא צריך לנסות להאריך חיים של אדם שהסבל שלו, ביחד עם העדר הפנוקציונאליות הופכים את החיים למאוסים בעיניו.
אבל ברוב המקרים המקום בו החולה מגדיר את החיים ככאלו הוא הרבה יותר רחוק מהמקום בו אתה ואני חושבים עליהם כרגע כאנשים שברוך ה' בריאים, ורק שימשיך כך.

ישן 23-01-2012, 19:39
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מכיוון שאני מריר וציני, אני..."

אני לא הולכת להכנס פה לדיונים מעמיקים, כי הנושא הזה מהווה נקודה מאוד רגישה שלי שאני יכולה להכיל רק בכמות קטנה, אז סליחה מראש אם אני לא אגיב לכל טיעון נגד שיוצג בפני

ציטוט:
ונדיבות הלב של בית החולים ביחד עם החריצות והעיקשות של הרופאה הצמיחו מחדש לחולה את השער, ויש לו כוח לאכול והוא אפילו יוצא לטייל ברחוב ולפגוש חברים. וחוץ מתופעת לוואי של ייצור מוגבר של רוק הוא חי, לגמרי חי. אולי על זמן שאול אבל בינינו מי לא?

אני מבינה מהמשפט הזה זה שהוא לא סובל מכאבים והוא לא מסומם יותר מדי ממורפיום או מיני סמי הקלה דומים (יכול להיות שאני טועה, אבל לא ראיתי פה פירוט נוסף, אז אני יוצאת מנק' הנחה שאלו כל התסמינים). אם אדם לא סובל מכאבים, וניתנת לו הזדמנות להיות עוד קצת עם האהובים שלו, אני מצדיקה את המהלך וחושבת שטוב היא עשתה (וכל הכבוד לה!)

באופן כללי אני נגד הארכת חיי אדם למען הארכתם בלבד, כאשר האדם עצמו סובל, או נסעד, ואני אומרת את זה כי הייתי בעצמי בדילמה הזו פעמיים בחיים הדי קצרים שלי. מבחינתי, כשאין לאדם את היכולת לחיות חיים שלמים (מבחינתו, וע"פ הגדרה אישית), הארכת חייו היא עוול. באופן אישי, אם אמצא את עצמי במצב נסעד, כשאני יודעת שגם כך חיי קרובים לסיום, אעדיף להחזיר את המפתחות וללכת בשקט.

מכיוון שזה לא המצב המתואר, אני חושבת שמדובר במעשה יפה, שלא נובע מ"אגואיזם רפואי" כפי שאתה מתאר את זה.

ישן 23-01-2012, 22:00
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני חשדן די גדול, ואני לא ממש..."

מה זה משנה המניע? העיקר התוצאה.

יש לי מתרגל (שעכשיו הוא גם מרצה) בפקולטה שהוא מאוד פופולארי בקרב הסטודנטים - הוא מסביר טוב, כותב בלוג מאוד פופולארי (יחסית לבלוג על מתמטיקה בעברית...), זוכה קבוע במתרגל מצטיין פקולטי ושלל תארים אחרים בהקשר של הוראה, בנוסף הוא גם תמיד שמח לעזור לסטודנטים בשאלות בפייסבוק על הקורסים שהוא מלמד.
אני לא סובל אותו, לדעתי הוא פוץ חסר תקנה, והסיבה היחידה שהוא עושה את כל זה זה כדי לשמוע את המחמאות מהסטודנטים ושיגידו איזה מתרגל נפלא הוא ואיזה נחמד הוא וכו'.
אבל זה לא עושה אותו למתרגל לא טוב.

אז מה זה משנה מה הסיבה האמיתית שבגללה הרופאה עושה את מה שהיא עושה? כל עוד בסוף החולה יוצא נשכר אז לדעתי הסיבה לא משנה.

ובמקרה הספציפי הזה - לשמחתי כמעט ולא יצא לי להתקל בחולים סופניים בקרב האנשים שקרובים אלי, וזה משהו שתמיד קשה לי לקרוא עליו. במיוחד שמדובר באנשים כל כך צעירים.
אבל אני כמעט בטוח שמה שהרופאה הזאת עשתה זה הדבר הנכון, והסיבה לכך היא זה:
ישן 24-01-2012, 10:40
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הדוגמא שלך לא טובה, ואסביר-..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
הדוגמא שלך לא טובה, ואסביר- אתה טוען שהמתרגל הוא מתרגל טוב למרות שהוא מלאכותי. אני טוען שהרופא הוא לא רופא טוב, כי הוא מעוניין להאריך את חיי החולה למרות הסבל שייגרם, ממניעים כלשהם (אגו, הפחתת דיסוננס, חוסר רגישות או סתם פטרנליזם). כלומר- החולה לא באמת יוצא נשכר.

אתה לא יכול לדבר בשם החולה, הפסיכולוגיה של אדם כזה נבדלת מזו של אדם בריא, ממוצע. אולי בשבילו חודש, כמו בשבילך חמש שנים. ואין זה משנה, מהם מניעי הרופא.

ישן 24-01-2012, 16:10
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "בטח שמשנה דעת הרופא, החולה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
בטח שמשנה דעת הרופא, החולה הרי תלוי בו, מי מבטיח לך שהרופא מציג את המידע בצורה אובייקטיבית?

מי מבטיח לך, שכשרופא אומר, שהכולסטרול שלך תקין, הוא באמת תקין? אולי הוא מקל ראש במקרה שלך? רופא יכול לא לשלוח אדם לבדיקה כלשהי, רק כי "אתה עוד צעיר מדי, זה הכל בראש שלך, מצא לך חיים", ואחרי חודש האדם מקבל התקפון לב? הוא הרי יודע, שהבדיקה עולה המון כסף, ואומר לעצמו, שאין טעם לבזבז אותם על איש צעיר.
בסופו של דבר, אנחנו מקדישים את עצמנו בידי הרופא, במיוחד כשמדובר בכאלה, שימיהם בפורים.

ישן 23-01-2012, 22:45
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE=פאקטשלי]באופן אישי, אם..."

טיעון שתמיד נותנים לי, ועדיין לא שיניתי דעתי.

מה אגיד לך, יכול להיות. אני לא יודעת מה יוליד יום. בנתיים, לאחר חוויות לא נעימות שחוויתי בעצמי, בתור משפחה ובתור חברה, אני עדיין מאמינה שאדם לא צריך לסבול רק כדי לנסות להרוויח עוד כמה נשימות על פני האדמה. ההפסד שיהיה לי מלא עלינו מוות בטרם עת, הן בגיל 21 כשעוד לא למדתי, חוויתי חוויות, עשיתי קריירה והקמתי משפחה, זהה להפסד של עוד 50 שנה, כשתהיה לי משפחה (ומבחינתי זה עולם בפני עצמו).

אני מאחלת לעצמי שלא אצטרך להתמודד עם השאלה הזו בעתיד

אגב, אל תתעלם מכל מה שרשמתי לפני כן בתגובה שלי לשרוקי. אני בעד המקרה הספציפי הזה. אני לא "פטאלית" בשיקול הדעת שלי. זה לא "או לחיות או למות". אם מדובר במצב כמו שהוצג למעלה, כמובן שאשמח לעוד כמה רגעים עם המשפחה שלי. אני מתייחסת רק למקרים סיעודים שיביאו רק צער לי ולמשפחה שלי. שכן במקרה כזה, הרגעים הנוספים שאני 'זוכה' בהם עם המשפחה שלי, לא מביאים טוב לאף אחד מהצדדים.

הכרתי גם משפחות שחשבו אחרת ממני, וזו זכותן. כל אחד שוקל את הסיבות שלו, אלו הן הסיבות שלי סדר העדיפויות שלי.

ישן 23-01-2012, 21:42
צלמית המשתמש של student1

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
מכיוון שאני מריר וציני, אני חושב שהרופאה בגדה בתפקידה ובמה שנשבעה לו. היא האריכה את חיי הסבל שלו במקום להגיד לו מפורשות- לך תתאבד. המטרה שלה בחיים היא להאריך חיים ויהי מה? או למנוע סבל מאנשים?
למה היא עשתה את זה? אגו? קשה להודות שהיא לא כל יכולה? כדי לכתוב מאמר במגזין מקצועי? לא יודע. אבל אני חושב שהיא טועה, ורופאה שהיתה מנסה להאריך את חיי האומללים במקרה כזה, היתה זוכה לבוז מוחלט.

אולי גם הרופאה מרירה וצינית...
עוד חצי שנה, בעודו חיי, יכולים לפתח תרופה, שתאריך חיים לעוד כמה שנים. אותו חולה איידס שהתאבד בשנת 1990, לדוגמא, אולי יכל היה להחזיק מעמד עוד שנתיים - שלוש, ולקבל את הקוקטייל הזה, שהיה לא רק מאריך את חייו, אלא גם משפר את האיכות שלהן.
אולי היא באמת צינית ומבצעת ניסוי על בני אדם בשידור חי: ישרוד - ישרוד, לא ישרוד - גם ככה היה מת, אפילו מוקדם יותר. כל עוד החולה מרגיש שהוא חי, ושמח בחלקו - היא עשתה את עבודתה. והשבועה - בולשיט אחד גדול.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:57

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר