לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-01-2012, 16:07
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
אשכול סיפורי בירוקרטיה מעצבנים

אני בדיוק נמצאת עכשיו בתוך הליך שאמור להיות פשוט מאוד לכאורה, אבל איכשהו, הוא כבר נגרר כמה ימים. ואני עצבנית. לכולנו יש לפחות מקרה אחד כזה לספר, אז אתם מוזמנים לשתף.

זה הסיפור שלי:

לפני כמה חודשים הגעתי למסקנה שאני צריכה להפסיק לעשן או לפחות להקטין את הכמות של הסיגריות. הלכתי לרופא א' כדי לשאול איזה אופציות יש והוא נתן לי מרשם לתרופה מסויימת ואמר לי שאם אני עוברת סדנת גמילה דרך הקופ"ח אני מקבלת אותה בהנחה משמעותית כי היא נכנסת לסל תרופות (80 שקל לחודש במקום כמה מאות שקלים). אז לקחתי את המרשם והתקשרתי לקופ"ח כדי להירשם לסדנה הזאת. הם אמרו שאין כרגע ושיתקשרו אלי ברגע שתיפתח.
אחרי יותר מחודש פתחו סדנה, והלכתי וכבר הייתי בשני מפגשים. במפגש אתמול, הביאו לנו אישור שצריך לתת לרופא כדי שייתן לנו את המרשם. לא הייתי צריכה מרשם כי כבר נתנו לי, אבל התוקף שלו נגמר בגלל הזמן שלקח לסדנה להיפתח, אז גם ככה הלכתי לרופא כדי שיאריך את התוקף. הרופא שלי (רופא א') שייך לקופ"ח אבל הוא לא נמצא בתוכה, הוא מנהל משרד משלו עם שותף במקום אחר בעיר (רופא ב'). באותו יום היה השותף (ב'). אבל מה זה משנה נכון?
שניהם מטפלים בי באופן קבוע כבר שנים. באתי לרופא ב', הראתי לו את האישור לכל מקרה והוא האריך את התוקף של המרשם בלי בעיות.
היום הלכתי לבית מרקחת בשביל סוף סוף לקבל את התרופה ולהתחיל להיגמל מהסיגריות. אבל מה? הרוקחת אמרה לי שאף אחד מהרופאים לא שינה במערכת הממוחשבת משהו שאמור לכלול את התרופה בסל הבריאות, ושאם אני רוצה לקבל את ההנחה אני צריכה ללכת שוב לרופא ולבקש ממנו שישנה את זה. היום מי שעבד הוא שוב רופא א'. באתי בלי תור וביקשתי רק שישנה את מה שצריך לשנות במערכת ושאני אוכל להספיק לחזור לבית מרקחת לפני הסגירה. אבל מה? הרופא אומר לי שרק רופא ב' אחראי על זה ורק הוא יכול לשנות את זה, ואני צריכה לחזור שוב מחר! %^&$*$^&
למה לעזאזל אתה רושם מרשמים אם אין לך את האישור לטפל בהם כראוי?!?!?!

העיקר כל הרופאים ממליצים לך להפסיק לעשן, אבל הם יעבירו אותך דרך כ"כ הרבה בירוקרטיה וטמטום אנושי בדרך, שכל זכר לרצון להפסיק לעשן יעלם. אני כ"כ עצבנית, שמהרגע שחזרתי הביתה אני מעשנת בשרשרת ><

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-01-2012, 16:24
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "לא יודע מה להגיד לך... הרופא..."

שאלתי בבית מרקחת כמה היא עולה בלי הסדנה ואמרו לי 400 ומשהו שקל (אבל זה תלוי גם בבית מרקחת, יש כאלה שמספקים הנחה לחברי קופ"ח מסויימת וזה). גם אם אני ממש אתאמץ אני לא אאעשן בשווי 400 שקל בחודש. הסיגריות שלי עולות 16 לחפיסה ואני מעשנת סביבות החצי חפיסה ליום. אז ההשתתפות בסדנה די משתלמת. אבל בחיאת רבאק כמה אפשר?@!??@!# באותה מידה הייתי יכולה להפסיק לעשן בלי שום תרופה, לחוות קריז ועצבים במשך כמה ימים וזה היה שווה בדיוק לעצבים שאני חווה עכשיו על כל ההליך הזה.
אני רק מחכה לסיבוכים שהם יחליטו להציב בדרכי מחר כשאמצא את עצמי ביום השלישי ברציפות במשרד של הרופאים.

ישן 30-01-2012, 16:29
צלמית המשתמש של MiRi_GrEEn
  MiRi_GrEEn MiRi_GrEEn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "אשכול סיפורי בירוקרטיה מעצבנים"

תפסיקי עם השרשרת, את פוגעת רק בעצמך
מזדהה עם הסיפור שלך מאוד, דברים כאלה קורים כל הזמן ובכל מקום.

אני נותנת שירות בחברה גדולה ואני מתפרנסת מלשמוע סיפורי בירוקרטיה מעצבנים, לפעמים יש היגיון שעומד מאחורי הדברים. לפעמים אין.
בכל פעם שאני מתקשרת לחברה כלשהי או למשרד כלשהו, אני נתקלת באטימות מהסוג שתיארת ותמיד אני מנסה לראות את ההגיון. לפעמים פשוט אין, לא משנה כמה תחפשי.

לדוגמא, אבא שלי, הנהג הכי זהיר בעולם כולו בערך, קיבל דוח משוטר. רשיונו נשלל ל30 יום, ונקבע תאריך למשפט. הוא בנאדם מבוגר וכל הנושא הזה מאוד מטריד את מנוחתו. אבא שלי לא מדבר עברית שוטפת, ואני מדברת בשמו על בסיס קבוע עם כל מי שצריך. אז הוא ביקש ממני להתקשר למשרד הרישוי בשביל לבדוק כמה נקודות הוא צבר עד היום. התקשרתי, הקשתי את מספר התעודת זהות שלו ונתתי את כל הפרטים שצריך. הפקידה הנחמדה אמרה לי שאין בעיה, ושהמכתב עם פירוט הנקודות יישלח אליי הביתה. בסוף השיחה היא שמה לב שאני לא זכר בן 65, ושאלה אותי מי אני. הסברתי לה שאני מדברת בשם אבא שלי. היא מיד התלהמה ואמרה שאם הוא רוצה הוא צריך להתקשר בעצמו. שאלתי אותה למה היא לא יכולה לשלוח את המכתב לבקשתי, הרי הוא מגיע לכתובת של אבא שלי ולידיו. היא אמרה לי שלפעמים אנשים מזמינים את הפירוט הזה סתם ככה לאנשים זרים (?@!?) ובגלל זה חייבים לשוחח עם בעל הרשיון. הטענה יכולה להשמע הגיונית, אם מדובר היה בשירות שכרוך בעלות כלשהי, אך לא כך הדבר. לפקידה לא היה משו רציונאלי לענות לי והיא פשוט שאלה אותי למה אבא שלי לא יכול להתקשר בעצמו. אמרתי לה שהוא עבר ניתוח במיתרי הקול ולא יכול להוציא מילה. אז היא אמרה לי שיתקשר כשיבריא

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.myfacewhen.net/uploads/942-okay-meme.jpg]

ישן 30-01-2012, 16:45
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "אשכול סיפורי בירוקרטיה מעצבנים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Seo

לפני כמה חודשים הגעתי למסקנה שאני צריכה להפסיק לעשן או לפחות להקטין את הכמות של הסיגריות.

לא נעים להגיד, אבל אני דווקא בצד של הבירוקרטיה
מתוקף תפקידי בחברה אני עובד עם טפסים מסוימים כדי לבצע פעולות מסוימות, ומי שמבקש פעולות מסוימות צריך לעבור בכל השרשרת. עכשיו- להגנתי יש עלינו רגולציה מאוד חזקה, וכל הפעולות והאישורים הם בשל הביקורות התכופות שמבצעים בחברה שלנו. יצא לי שם של אחד שעובד לפי הספר ומעכב לעיתים גם מנהלים בכירים שצריכים ש-X יתבצע ויתבצע אתמול. למזלי אני לא תמיד רואה ממטר והמיילים העוקצניים שלי עם CC לאחראי הרגולציה בחברה תמיד גורמים למנהל להתקפל ולהגיד שבעצם אני יכול לבצע לו את הפעולה גם מאוחר יותר.

אני יודע שהסיפור לא ממש אינפורמטיבי אבל רק שתדעו שלא תמיד הבירוקרט עושה זאת משרירות ליבו.

ישן 31-01-2012, 12:55
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

מה הקשר לניסים ונפלאות?
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "שלוש שנים זה כלום. יש אנשים..."

הסיבה העיקרית שאני הולכת לסדנה זה בשביל לא לשלם 400 שקל לתרופה אם אני יכולה להשיג אותה ב80 שקל. התרופה הזאת עזרה להרבה אנשים (כולל לרוג) להפסיק לעשן בצורה הרבה יותר קלה ורגועה מאנשים שהפסיקו על דעת עצמם בלי עזרה מבחוץ. ניסיתי כמה וכמה פעמים להפסיק או לפחות להקטין את כמות העישון שלי בעצמי... ואף פעם לא הצלחתי... עברתי כמה ימים בהם השתגעתי במלוא מובן המילה ובסופו של דבר חזרתי לעשן בדיוק אותה כמות ושום דבר לא השתנה.
חוץ מזה, בסדנה הזאת יש תמיכה מאנשים שעוברים בדיוק את מה שאתה עובר, מלמדים כיצד לאכול נכון כדי לא להשמין אחרי הגמילה (מה שקורה להרבה אנשים ש"סתם" מפסיקים) ויש ליווי רפואי מאחות מוסמכת. ויותר חשוב, היא חינמית לחלוטין, אז מה רע?

ישן 31-01-2012, 14:34
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01

פעם פעם בעבר הרחוק הייתי צריך לנסוע לארה"ב לחתונה. הבעיה; לא היה לי דרכון בתוקף, וגם לא ויזה בתוקף. לא שנזכרתי מאוחר מדי, פשוט במשרד הפנים הייתה שביתה, ובעוד אני מחכה שתסתיים, הזמן עבר לו, ונותר פחות מחודש.
קניתי כרטיס (והובהר לי שאם לא אצליח להשיג דרכון וויזה בזמן, אתחייב בדמי ביטול 200$) ואז במאמצים ופרוטקציות, שכללו המתנה של יומים מחוץ לדלת משרד הפנים הצלחתי להכנס ולקבל את הדרכון הנכסף. לפחות לא היה תור בפנים. שביתה וזה.
ואז הגיע תור הויזה. שילמתי, ולאחר המתנה של שבוע הגעתי לראיון. בשגרירות החליטו שאני בטלן, ושאין שום סיכוי שאחזור לארץ אחרי העניין, ונפנפו אותי משם בלי ויזה. לאחר הפעלת קשרים ופרוטקציות (ותשלום נוסף של אגרה) נכנסתי שוב לראיון אחרי יומיים, ואז סוף סוף הואילו בטובם לתת לי ויזה.
בזמנו ההסדר היה שהדרכונים מוגשים לשגרירות דרך חברת הנסיעות, וגם מוחזרים אליה. כיוון שבפעם השניה הגעתי לראיון באופן עצמאי, ועם הדרכון ביד, הייתי אמור לקבל אותו דרך איזו חברת שליחויות כלשהי. עברו יומים, חמשה, שבוע, ונאדה. בשגרירות טוענים שזה בחברת שליחויות, ובחברה טוענים שאין דבר כזה.. הזמן עובר, הטיסה מתקרבת ודרכון אין. ואז נזכרתי שבפעם הראשונה שהדרכון נשלח, הסוכנות הדביקה עליו איזו מדבקה שלהם, ככה שיתכן שזה פשוט חזר לשם. התקשרתי לסוכנת ושלחתי אותה לחפש בכספת (למרות שטענה שזה לא יתכן) ואכן, האבדה נמצאה שם. וכך, שבוע לפני הטיסה הצלחתי להשיג את הכל.
נראה לי שעל דבר כזה מקבלים איזה אות על מלחמה בבירוקרטיה

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 31-01-2012 בשעה 14:37.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:54

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר