לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-03-2012, 21:30
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
מזל"ט ישראלי שמוזכר בספר "סערה אדומה עולה" של טום קלנסי.

בספרו (המעולה) של טום קלנסי, הוא מפרט במשפט קצרצר על מזל"ט ישראלי שנשלח מנומ"ת אמריקאית, לטובת סימון מטרות עבור משחתות הצי.

מישהו בבקשה יכול להרחיב לי על המזל"ט הנ"ל?
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-03-2012, 22:00
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
בהתקפה האמריקאית להשבת איסלנד...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "היות ולזכרוני זה ספר מסוף..."

לאחר השגת העליונות האווירית, מוזכר הקטע שבו נשלח אותו מזל"ט על מנת לסמן מטרות עבור תותחי המשחתות.

*מה שמדהים בספר הזה, שאפילו שהוא נכתב באמצע שנות השמונים, הוא עדיין מעניק חווית קריאה בלתי רגילה.

לאן נעלם טום קלנסי???
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 15-03-2012, 22:44
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי AtlantisNumenor שמתחילה ב "בהתקפה האמריקאית להשבת איסלנד..."

ציטוט:
לאן נעלם טום קלנסי???

חי ופעיל. אבל ממש לא לטעמי.
קשה לי להבדיל בין השפעות הגיל שלי לאיכות הספרים עצמם; כש- "המרדף אחרי אוקטובר האדום" וממשיכיו יצאו הייתי תיכוניסט ובלעתי אותם בשקיקה. "הדוב והדרקון" היה האחרון שבכלל טרחתי לקרוא, ובקושי הגעתי לסוף. העלילה לא אמינה, דגש גדול מדי על טכנולוגיה ולא על הדמויות, ובכלל- אחרי שהוא כתב על כל התקופה משנות ה-70' עד ימינו, כשג'ק ראיין מתקדם מבן של שוטר לנשיא-לשעבר, מה נשאר? לארגן לאבא שלו משהו במלחמת העולם השניה? ואני לא מדבר על כל סדרות המשנה שבכלל לא התקרבתי אליהן. היום אני יותר בקטע של ביוגרפיות והיסטוריה צבאית.

במחשבה לאחור אפשר להצביע על הרבה שטויות לא הגיוניות בעליל (קופצת לי לראש הדוגמא של ה- F19 שבגיחת הפתיחה של המלחמה משמיד גשר אסטרטגי, ממשיך לתקיפה של הכוח ההנדסי שערוך לשקם אותו, ומקנח בהפלת מטוס בקרה סובייטי B-50), אבל נכון- בזמנו זה נשמע אמין ומותח.
ישן 16-03-2012, 00:03
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "פיוניר הוא הכינוי האמריקאי של..."

זה מה שהיה לצי בארה"ב במציאות. בספר מוזכר המאסטיף, ואני מוכן לחתום על כך. אתה רוצה שאמצע את השורה המדוייקת?

הלוגיקל מאחורי מבצע "ארץ החלומות" כפי שמובהר בספר הוא שבשל דחיפות שתי המשימות (השגת עליונות אווירית באמצעות הפלת מטוסי המכ"ם ועיכוב הדרג הראשון של הצבא האדום על ידי השמדת הגשרים של האוטובאנים על הליינה) והעובדה שיש רק 12 מטוסים חמקניים, הם נאלצים לעשות את שני הדברים. בהמשך הספר הם עושים משימה אחת בלילה עם מטרה אחת ורק במקרה אחת (נחוץ עלילתית) מעסיקים מטרה מזדמנת. אתה רוצה לומר לי שחיל האוויר שלנו מעולם לא המריא עם מטרות משניות מעבר למטרה הראשית עבור מטוסיו?

ישן 17-03-2012, 09:55
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי אל-בחאר שמתחילה ב "הנה סריקה של העותק שלי, המתפרק מאז 1986 מרוב קריאה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אל-בחאר
דיברתי בזמנו גם עם איש ה- Navy האמריקאי על הספרים והוא אמר שאצלם לא האמינו שקלנסי כתב על כל מיני נושאים, שלא התפרסמו עד אז בספרות גלויה.

על זה כבר עניתי לפני הרבה זמן באשכול ראשון של המלצות ספרים:
ציטוט:
לאחר שספרו הראשון "המרדף אחרי אוקטובר האדום" החל להימכר בהצלחה רבה, הגיעו ערב אחד מספר סוכני FBI לא-הכי-נחמדים לביתו של קלנסי וביקשו ממנו להתלוות אליהם. קלנסי ניסה לקבל הסבר על מהות העניין, והבין בחצי-פה שהוא מואשם בריגול (וזאת בגלל עושר הפרטים שחשף בספרו). קלנסי לא התבייש, העיר בטלפון את מנהל הספריה העירונית, ואחר כבוד גרר את פמליית הסוכנים הנכבדה אל שורת המדפים העוסקת בהסטוריה וטכנולוגיה צבאית.
הם ויתרו לו.

יש הסכמה די גורפת שקלנסי הוא אולי אחד הסופרים הכי מצליחים (ועשירים) אי פעם בזכות OSINT.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:14

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר