לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-02-2012, 20:26
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
טוב, קודם כל זה לא המותג, זה הנוחות וסוג הרגל שלך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "המלצה לנעלי ריצה טובות.. מישהו? :)"

כל החברות המקצועיות הן מצויינות ויש להן נעליים ברמה הכי גבוהה שיש. אסיקס, סאקוני, ברוקס, מיזונו.
אני הייתי הולך על אחת החברות האלה. מה שאתה צריך לבדוק זה את סוג הרגל\קריסה שלך. קריסה זה
העיקום של מפרק הרגל בעת ריצה. המפרק הנורמלי נכנס קצת פנימה בעת הדריכה.

אם אתה רץ רציני והיו לך בעיות וכאבים או אפילו פציעות, זה אומר שככל הנראה, הנעל שרצת איתה לא
מתאימה לך. צריך ללכת למקום מקצועי שקיימת אצלו אנליזת כף הרגל. בודקים לך שני בפרמטרים בעצם
(קשת כף הרגל וקריסת המפרק). יש כאלה שיגידו לך שרק מ"לראות אותך זה מספיק". המקצועיים מריצים
אותך בהליכון ומצלמים את הריצה עם מצלמה.

בכל אופן, יש כמה סוגים של נעליים. neautral, motion control, support. הנייטרליות הן הכי נפוצות. מה
שאני ממליץ זה ללכת למקום רציני, לספר על הכאבים והבעיות, להביא את הנעל הקודמת,לבדוק איזה סוג
של נעליים מתאים לך - ופשוט למדוד דגמים שונים בלי להתקבע לחברה מסויימת.

אם יש לך עוד שאלות, אתה מוזמן, פה או בפרטי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-02-2012, 02:44
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
תודה רבה על התגובה המפורטת
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "טוב, קודם כל זה לא המותג, זה הנוחות וסוג הרגל שלך"

אך איפה מוצאים מקום כזה שממש בודק לך את כף הרגל ומתאים לך נעל? ואיך אני יכול לדעת שזה לא תרגיל שיווקי? מוכרי נעליים בלי שום נסיון ברפואה או אורטפדים מוסמכים, מריצים אותי על הליכון ועל פי כמה נקודות חיכוך עם הרגל הם אמונים להתאים לי נעל? נשמע לי קצת מופרך האמת ל העסק.

לגבי פציעות ששאלת, לא זכור לי שסבלתי מפציעות בעבר מה שכן, באופן שכיח יחסית הרגל השמאלית אחרי 2-3 ק"מ כאילו "נרדמת" וזה די מעיק על הריצה. אין לי מושג למה זה..

נ.ב
אשמח אם תוכל להרחיב על שלושת סוגיי נעלי הריצה שאותם ציינת בסוף.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 05-02-2012 בשעה 02:46.
ישן 05-02-2012, 17:38

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "תודה רבה על התגובה המפורטת"

אני מעריך שיש כמה מקומות שמבצעים אנליזת של הרגל. יש את פרו ספורט (אם אתה קרוב לת"א): קישור לאתר

יש גם בחנויות המקצועיות של החברות הגדולות, כמו סאקוני, ברוקס, וכו' (תלוי סניף, אפשר להתקשר
ולוודא אם יש להם אנליזה עם הליכון). מבחינת מחיר, זה מש לא עולה הרבה. יש מקומות שעושים
לך בדיקה בחינם אם תקנה אצלם נעליים, יש מקומות שלוקחים ממך תשלום סמלי.

זה לא תרגיל שיווקי, פשוט תוודא שאתה הולך למקום אמין. נראה לי שמי שיודע מה זאת אנליזת הרגל,
לא ממש יעבוד עלייך. רוב האנשים לא ממש יודעים מה זה, בטח לא חאפרים.

אם יש לך בעיות בריצה אז יכול למאוד להיות שהנעל פשוט לא מתאימה. אם הרגל נרדמת אז אתה צריך
לומר את זה למישהו מקצועי, אם זה אורטופד, או מומחה ריצה. בארץ המצב שלנו לא מזהיר בתחום.
רוב המוכרים לא יודעים את ההבדלים בין הנעליים, ואולי בודדים יודעים לבצע אנליזה של הרגל ומקיימים
אותה אצלם.

נעלי Neautral אלה הנעליים הנפוצות ביותר (של רצים רגילים, בלי דרישות מיוחדות), הן לא נותנות לרגל
תמיכה או נותנות מינימום של תמיכה.

נעלי Support ו-Motion Control אלה נעליים שנותנות תמיכה לרץ, בהתאם לקריסה שלו. מבינונית ועד
גדולה. גם לאנשים עם פלטפוס, כאלה עם קריסה חיצונית של הרגל, הנעליים האלה מתאימות.

ישן 05-02-2012, 22:15

בדיוק, *הם* טוענים (מאוד אובייקטיבי), אבל את המלצת בחום (?!)
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי הגרייי שמתחילה ב "ברור שזה המוטו שלהם, הם גם..."

אז ככה, כתבת שהנעל "מושלמת לריצה". נראה לי שכל חברה טוענת את זה על הנעליים שלה, ונראה לי
שאין עדיין, גם לא ב-2012, נעל שאפשר באמת לומר עליה שהיא "מושלמת לריצה", בייחוד כשריצה זה דבר
מ-א-ו-ד אינדיבידואלי.

יש סוגי ריצות (מהירות, ארוכות, קצרות, מקצועי, כתחביב, לבריאות), יש סוגי משטחים (כביש, שטח, דשא, חול
ים ועוד), יש סוגי רגליים (קריסה נורמלית, קריסה בינונית, קריסה גבוהה), קשתות רגליים שונות (קשת מלאה,
קשת נורמלית, קשת גבוהה).

לטעון שהנעל מושלמת לריצה זה טעות מהבסיס - גם כי היא מוגדרת לרצים מינימליים (שהרבה מהם סובלים
או יסבלו מבעיות ברגליים), וגם כן, המלצה על דגם ספציפי זה ממש לא נכון - בטח למישהו שאת לא מכירה ולא
יודעת את הדרישות הפיזיות שלו.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 05-02-2012 בשעה 22:20.
ישן 27-02-2012, 17:54
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
קניתי נעלי ריצה לפני שבועיים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "המלצה לנעלי ריצה טובות.. מישהו? :)"

ואחרי כמה וכמה ריצות איתם אני יכול להגיד בהחלט שאני מרוצה.
הלכתי לחנות pro sport בהמלצת החבר EtEoR וביצעתי את המבדקים שנערכים שם.
התוצאות? המאבחנת אמרה שאין לי קריסה בכלל במהלך הריצה ויש לי קשת בינונית בכף הרגל. לפי תוצאות האיבחון היא התאימה לי נעליים נייטרליות.

לאחר כמה וכמה מדידות וריצות חוזרות ונשנות ברחבי החנות ועל ההליכון עם כל נעל ונעל, לבסוף הלכתי על נעליים נטרליות של חברת ברוקס האמריקאית.

הנעליים שקנית נקראות : glycerin 9 והם עלו 800 ש"ח (ועוד זה לאחר 10 אחוז הנחה..)
נעליים מאוד איכותיות וטובות לריצה שיושבות לי על כף הרגל בהתאמה טובה ואני בסך הכל די מרוצה.
יש לציין שהסקירות עליהם ברחבי הרשת מאוד חיוביות.
תודה לכל החברים שהגיבו כאן, עזרתם לי מאוד.

הנעליים הנ"ל:
ישן 27-02-2012, 18:54

כל חברה פיתחה טכנולוגיה שהיא משתמשת בה במוצריה
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "תודה רבה על העזרה הרבה באשכול"

לברוקס יש את טכנולוגיית ה-DNA, לאסיקס לדוגמא, יש את טכנולוגיית ה-IGS. לטענת החברות, הטכנולוגיה
הזאת שמיושמת בנעל, והופכת אותה ליותר טובה. זה כולל ג'לים מיוחדים, הסתגלות הנעל לצורת הרגל של הרץ
ומשקלו - שזה זיכרון הג'ל את המשתמש, ועוד כל מיני תכונות.

יש את זה גם בביגוד, כמו Dry-Fit של נייק, ששוב - טוענת שעלתה על טכנולוגיה שמיושמת בבגדים ומאפשרת
נוחות מירבית לרצים, כמו נידוף מהיר ויעיל, נוחות, אגירת\פליטת חום וכו' (תלוי עונה כמובן).

לא הייתי מתייחס יותר מדי לטכנולוגיות האלה, כי זה לא שאתה חושב על זה בזמן הריצה. כל החברות ממציאות
את הטכנולוגיה הייחודית שלהן, אבל זה לא מה שיגרום לי לקנות נעל מחברה כזאת או אחרת.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:05

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר