לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-08-2007, 12:49
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
מידע חיילי החימוש הוכרו כלוחמים (NRG)

עכשיו תורם: המשמעות היא שיפור במשכורת ובגובה המענק. הבעיה: תומכי לחימה נוספים רוצים גם הם.

פליקס פריש
24/8/2007 7:40

מאות חיילים מחיל החימוש, המשרתים בחוליות טכניות במסגרת פלוגות לוחמות (חט"פ), קיבלו באחרונה תואר של לוחמים. למהלך, שעליו הוחלט באחרונה בזרוע היבשה, יש משמעות נוספת מעבר לאמירה הערכית של צה"ל: תנאים כספיים משופרים ללוחמים החדשים. עתה עשויים בעלי תפקידים נוספים לדרוש מהצבא להכיר בהם כלוחמים.
להמשך הכתבה

אגב, תקדים כבר יש בתחום הזה: חיילי פלוגת סחלב של המשטרה הצבאית הם לוחמים, ובסיום ההכשרה הם מקבלים תעודת לוחם. אני די בטוח שגם יחידות תקשוב מסויימות זכאיות. ובכל מקרה, התגובה של דו"צ לא עניינית - אין סיבה לתת לכל אנשי מערך כזה או אחר תואר לוחם, אם הם לא לוחמים בפועל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-08-2007, 14:06
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
לכולם
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "א. לתומי חשבתי שתעודת לוחם..."

ציטוט:
אני מקווה שזרוע היבשה לא נותנת משכורות גבוהות יותר ותנאים מועדפים לקציני ונגדי חימוש עורפיים שפעם, לפני שנים, שירתו בחט"פ תקופה מסויימת.
כל איש קבע, בכל חיל ותפקיד, ששירת ברמת פעילות א' או א+ למשך התקופה המזכה (חמש שנות קבע אאל"ט) מקבל קיבוע אחוזים מסויים למשכורת כאשר עובר לרמת פעילות פחותה. חיילי החימוש בפלוגה היו במילא ברמת פעילות א+ אבל היו למעשה באותו מעמד כחיילי מחלקת החימוש הגדודית, שלא עובדים באותה רמת חשיפה בבט"ש ובטח שלא באותה רמת החשיפה בזמן מלחמה.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

ישן 24-08-2007, 16:11
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
למה?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "חיילי החימוש הוכרו כלוחמים (NRG)"

זה גלגל שלא יהיה אפשר לעצור אותו. עוד מעט, צלמים של דובר צה"ל גם ירצו כי "הם צילמו תמונות בשטח" ודברים כאלו. בכלל, עם כל הכבוד לחיילי החימוש, אני לא חושב שמגיע להם לקבל את כל ההטבות של הלוחמים. הם לא שומרים, נהנים מת"ש גבוה משל הלוחמים ויציאות מעולות. נכון, שמגיע להם לקבל יותר מאשר תומכ"לים אחרים, אך מכאן ועד להכרה כלוחמים הדרך ארוכה מאוד. הם לא עושים 16-5, 18-3 וכו; לא טוחנים סיורים, מטבחים ושמירות. אם נותנים להם הטבות של לוחמים, אז איפה ההטבות של הלוחמים עצמם? למה שמישהו ירצה עכשיו להתגייס לקרבי, כאשר שום דבר מיוחד לא יצא לו מזה (חוץ מאידיאלים בלה בלה שלא תופסים ממש היום). ההטבות שניתנו ללוחמים שיכנעו הרבה להמשיך ככאלה, אחרת, מה רע להיות ג'ובניק ולצאת מהצבא ישר לעבודה מובטחת?
מה עכשיו ימנע מכל אלו שיכולים להתגייס לקרבי, להתגייס לחיל החימוש, להנות מתנאים מצויינים ולזכות בכל ההטבות של הלוחמים, כולל תעודת הלוחם (שגם ככה לאט לאט מאבדת מערכה)?
ישן 24-08-2007, 17:42
צלמית המשתמש של micjeep
  micjeep micjeep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.07
כל הכבוד
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "תקדים מסוכן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי IndigoBlue
מלבד לוחמים בשטחים(חטמרי"ם ובסיסי קווים מרכזים)ניתן גם למצוא סמבציו"ת/טבחים/טכנאים/אנשי לוגיסטיקה למינהם/עובדי רס"ר והרשימה עוד ארוכה-האם לכולם מגיע תעודת לוחם בגלל שהם נמצאים בבסיס שמיקומו הוא ברמת פעילות א+?ברור שלא!

אבל הצבא שלנו ידוע כאחד שהולך עם הראש בקיר,עכשיו זה מתחיל עם תחזוקה ובסוף רק השם יודע עם מי זה יגמר,תעודת לוחם מגיעה ללוחם-חייל שעבר הכשרה קרבית בצבא וכל עיסוקו זה לחימה,אם אותם חבר'ה מתחזוקה רצו להיות לוחמים הם יכלו להתגייס ליחידה לוחמת(ניתן גם עם 72)או אפילו להגיש טופס55 במהלך השירות.

ראשית, אתה מתבלבל, תחזוקה=לוגיסטיקה, חימוש זה חימוש.

אני לא מבין את צרות העין הזאת, חיל החימוש סובל גם ככה מתדמית אפורה ( שלא תמיד מוצדקת ), אז כשרוצים לתת למס' מצומצם של אנשים משהו שמגיע להם ( מה ההבדל בין סיכון החייל לבין זה שמטפל לו בטנק ? ) אז אנשים מתרעמים.

ישן 25-08-2007, 06:26
צלמית המשתמש של IndigoBlue
  IndigoBlue IndigoBlue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.07
כל הכבוד לך...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי micjeep שמתחילה ב "כל הכבוד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי micjeep
מה ההבדל בין סיכון החייל לבין זה שמטפל לו בטנק ?

ההבדל בין השריונר(הלוחם בתוך הטנק)לבין זה ש"מטפל" לו בטנק,הוא שהשריונר מסתער על האויב עם הטנק שלו ומסכן את החיים שלו,ועוסק בפעילות מבצעית נטו כל השירות שלו,וכל שירות המילואים שלו!

ועל מי בדיוק מסתער החימושניק?
איזו פעילות מבצעית מבצע החימושניק?

*)אני מעריך את התרומה שלהם,אבל הפעילות השוטפת שלהם רחוקה שנות אור מהפעילות של אנשי החי"ר ושאר היחידות הקרביות בצבא,וכן-יכול להייות שזה מרגיז,ויכול להיות שזה צרות עין,ויכול להיות שזה אלף ואחד דברים אבל בשורה התחתונה תעודת לוחם מגיעה ללוחם,בן אדם שעסק בפעילות מבצעית בכל השירות שלו,ומשרת ביחידה מבצעית-והכי חשוב מוכשר כלוחם בצבא.

תזכיר לי בבקשה איזו טירונות עוברים אנשי התחזוקה בצבא?

וכמו שאמרתי מקודם,זה מתחיל עכשיו בתחזוקה,ימשיך לאנשי גף טכני(טכנאים)ויסתיים אצל טבחים,סמבציו"ת,ושאר הירקות...

ואז הערך של תעודת לוחם יהיה הערך של הנייר טואלט בשירותים-אם זה מה שאתה רוצה שיהיה,אז שתהיה לי בריא,אבל אל תתפלא אח"כ למה % המתגייסים לקרבי יהיה כל כך קטן(בהרבה לפחות ממה שהוא עכשיו,שגם ככה הוא קטן).
ישן 25-08-2007, 07:32
צלמית המשתמש של micjeep

נו באמת...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "כל הכבוד לך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי IndigoBlue
ההבדל בין השריונר(הלוחם בתוך הטנק)לבין זה ש"מטפל" לו בטנק,הוא שהשריונר מסתער על האויב עם הטנק שלו ומסכן את החיים שלו,ועוסק בפעילות מבצעית נטו כל השירות שלו,וכל שירות המילואים שלו! באמת ? מתי דיברת לאחרונה עם לוחם ?

ועל מי בדיוק מסתער החימושניק?
איזו פעילות מבצעית מבצע החימושניק?
רק ככה אתה מודד את זה? באותה מידה אני יכול לשאול למה המח"ט שיושב עם הפלזמה בחמ"ל מקבל תוספת סיכון...

*)אני מעריך את התרומה שלהם,אבל הפעילות השוטפת שלהם רחוקה שנות אור מהפעילות של אנשי החי"ר ושאר היחידות הקרביות בצבא,וכן-יכול להייות שזה מרגיז,ויכול להיות שזה צרות עין,ויכול להיות שזה אלף ואחד דברים אבל בשורה התחתונה תעודת לוחם מגיעה ללוחם,בן אדם שעסק בפעילות מבצעית בכל השירות שלו,ומשרת ביחידה מבצעית-והכי חשוב מוכשר כלוחם בצבא.

תזכיר לי בבקשה איזו טירונות עוברים אנשי התחזוקה בצבא?
טירונות 02 , כמו כל תומך לחימה. אז ?
וכמו שאמרתי מקודם,זה מתחיל עכשיו בתחזוקה,ימשיך לאנשי גף טכני(טכנאים)ויסתיים אצל טבחים,סמבציו"ת,ושאר הירקות...
אני מקווה שזה לא יקרה ושזה יעצר פה ( דרך אגב, אם אני לא טועה, מדובר על כ-10 בפלוגה, זה כ"כ מפריע )
ואז הערך של תעודת לוחם יהיה הערך של הנייר טואלט בשירותים-אם זה מה שאתה רוצה שיהיה,אז שתהיה לי בריא,אבל אל תתפלא אח"כ למה % המתגייסים לקרבי יהיה כל כך קטן(בהרבה לפחות ממה שהוא עכשיו,שגם ככה הוא קטן).
א. מי שהולך לקרבי לא עושה את זה בגלל התנאים, ואם זה ככה,אני לא רוצה אנשים כאלו בקרבי.
ב. וזה שלא יהיו חימושניקים ? או שיהיו ברמה מאוד נמוכה ? אתה היית רוצה לנסוע ברכב שמי שבדק לו את הבלמים זה בחור ברמה נמוכה ? היית רוצה להסתער עם רובה שהנשק זה בחור ברמה נמוכה ? וכן הלאה.
ג. שאלו יהיו הויכוחים שלנו...
ישן 25-08-2007, 08:02
צלמית המשתמש של IndigoBlue
  IndigoBlue IndigoBlue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.07
אני באמת לא מבין אותך...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי micjeep שמתחילה ב "נו באמת..."

באמת ? מתי דיברת לאחרונה עם לוחם ?

מזל טוב,נעים מאוד אני לוחם בצבא כבר קרוב ל3שנים,וכן-אני בניגוד לאנשי התחזוקה שאתה נורא אוהב כן נלחמתי בשטחים,בלבנון,ביצעתי מארבים ואלמנות קש בכפרים שאתה אפילו לא יודע מה השם שלהם,והוכשרתי בטירונות שהיא הרבה מעברל0.2...

רק ככה אתה מודד את זה? באותה מידה אני יכול לשאול למה המח"ט שיושב עם הפלזמה בחמ"ל מקבל תוספת סיכון...

לא רק ככה אני מודד את זה,אבל זה בהחלט נתון חשוב...
ואותו "מח"ט" שיושב בחמ"ל עם הפלזמות,היה בזמנו לוחם,ואח"כ מ"מ,מ"פ,סמג"ד,מג"ד וכ'ו...בשורה תחתונה אותו "מח"ט" אכל מספיק חרא,ונלחם לא מעט זמן,והוא קיבל את התעודת לוחם שלו המווווון זמן לפני שהוא התיישב בחמ"ל עם הפלזמות...

טירונות 02 , כמו כל תומך לחימה. אז ?

אז?כובע!
מי שהוכשר בטירונות 0.2 לא צריך לקבל תעודת לוחם-בגלל שהוא לא לוחם(כמובן שניתן להוציא מהכלל את הלוחמים בחיל הים שעוברים הכשרה קרבית בספינות שלהם,ומוכשרים כלוחמים ימים)

אני מקווה שזה לא יקרה ושזה יעצר פה ( דרך אגב, אם אני לא טועה, מדובר על כ-10 בפלוגה, זה כ"כ מפריע )

ואני מקווה מאוד שזה ייעצר פה,אני מקווה אפילו שזה לא יקרה בכלל(זה גם לא מעניין אותי שאפילו יהיו 2 חימושניקים בפלוגה-הם פשוט לא זכאים לזה)

א. מי שהולך לקרבי לא עושה את זה בגלל התנאים, ואם זה ככה,אני לא רוצה אנשים כאלו בקרבי.
ב. וזה שלא יהיו חימושניקים ? או שיהיו ברמה מאוד נמוכה ? אתה היית רוצה לנסוע ברכב שמי שבדק לו את הבלמים זה בחור ברמה נמוכה ? היית רוצה להסתער עם רובה שהנשק זה בחור ברמה נמוכה ? וכן הלאה.

ג. שאלו יהיו הויכוחים שלנו...

א.מלשבי"ם מתגייסים לקרבי מתוך רצון לתרום למדינה ולצבא,ובעיקר מתוך רצון להגן,וכן הם נהנים מזה שהם מקבלים "תעודת לוחם" ושאר החיילים בצבא לא-כי ככה הם מרגישים ייחוד מסויים.

ב.לא הבנתי בכלל מה אתה אומר-אותו הדבר אני יכול להגיד על טכנאים...

ג.אני מעדיף בכלל לא להתווכח.
ישן 26-08-2007, 00:32
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "[QUOTE=mikiller]עשיתי מעצרים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
לדעתי אין ספק שאתה זכאי לתעודת שוטר והחימושניקים שלא ביצעו מעצרים ופטרולים לא זכאים לה.
ולא, אין פה שום ביקורת אישית עליך. אם כבר ביקורת על הגנרלים והקברניטים שהצליחו להפוך את צה"ל מכח צבאי לכח שיטור.

אחי אתה טועה ..
להיכנס לראמלה לעשות מעצר לפרוק לסגור על הבית ללכת בשטח בנוי לפתוח זיגים נוהל קרב מודלים מקרים תגובות תרגולות פק"לים מחלקתים וכו' וכו' זה לוחם !!!
אני מדבר בתור חייל בחיל הנדסה ..
חימושניק לא לוחם ולמה לא ?!
1)הוא לא יורה טוב כמוני.
2)הוא לא ממוקצע כמוני בנושא חבלה .
3)סביר להניח פרופיל נמוך מוגבלות פיזית כזו או אחרת.
4)לא עבר הכשרה של לוחם (טירונות אימון מתקדם )
5)לא מאומן למחייה בשטח
6)והכי חשוב ירו עליו מה הוא יעשה?

עכשיו יבואו חכמים ויגידו מה הבעיה לירות בנשק ? נכון שאתה שוכב בסטריפ ויורה על מטרת קרטון זה נכון , סביר להניח שיש חימושניקים שיורים יותר טובים ממני אם כושר גופני יותר טוב ממני ויגיבו ואירועים אמיתים באופן יותר טוב ממני אבל אי אפשר להסתמח על זה.
שבנאדם מסכן תחיים שלו וכן אני מחשיב את עצמי בתור בנאדם שסיכן תחיים שלו רוצה ש"הלוחמים" שיהיו איתי יהיו אנשים שעברו הכשרה באיתם...
כי לוחם זה מקצוע בצבא ולא יעזור איך תסתכלו על זה כמו שחימושניק כגון חשמלאי טנקים לדוגמא מין הסתם הוא האיש מקצוע הכי טוב שיכול להתעסק בחשמל בטנק ..
לגבי משכורת 700 שקל מסכים תוספת סיכון מסכים מענק ופיקדון כמו לוחם מסכים אבל "תעודת לוחם"? לחשמלאי טנקים ? לא!
למה לא ? כי הוא לא לוחם נקודההה וזה ממש מעצבן שבנאדם שהוא לא לוחם מקבל תעודת לוחם שאני לדוגמא עבדתי קשה בשבילה אימונים קשים ימים ללא שינה טחינות עמדות ובקיצור כל החרא שהצבא יכול לספק אם זה לסגור 21 28 ולעשות 8-8 אם יזומות ומטלות באמצע ..
ישן 26-08-2007, 00:36
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "[QUOTE=mikiller]עשיתי מעצרים..."

אדון "אני קילר" ושאר "הלוחמים",

אני לוחם כבר 20 שנה, ואגב ללא תעודת לוחם, יצא לי להיות במוצבים בלבנון עם אנשי חוליה טכנית, יצא לי לראות אותם מתקנים נגמ"שים בשטח אויב, ואפילו לשמור במוצבים כמו כולם.

אני מסכים אם החברים אחרים כאן, רמת הרובאי, וכמה פעמים ירית למטרה זה לא מדד יחיד להיותך לוחם. כאמור אני ללא תעודת לוחם, היא לא הומצאה עדיין בזמן שהייתי בסדיר, גם שלל הסיכות והנצנצים, השיפצורים והקיצרורים לא היו בזמני, ולמרות החסך הנוראי הנ"ל עדיין נלחמנו ... ואפילו לא כל-כך רע. העובדה שצה"ל לא מעביר את החט"פ (לדוג') טירונות חי"ר או שריון אלא טירונות כללית ולאחריה השלמה מקצועית, זה חלק משיקולי הצבא שלא תמיד נכונים.

לידידי אנשי החי"ר, שאלה קטנה :קצין הקשר בגדוד הוא לוחם ? הרופא הגדודי שנע עם הכוחות בשפיץ של השפיץ הוא לוחם ? קצין הסיוע הארטילרי ששוכב במארב איתכם בלבנון הוא לוחם ? כל החברים הללו, ועוד כמותם, עשו טירונות כללית, תבדקו מה הרובאי שלהם .... מישהו רוצה להגיד לי שהם אינם נחשבים לוחמים ?

עשו טובה, מספיק עם מלחמות היהודים, מי שנמצא בשטח בקו הראשון אמור להחשב כלוחם, ומי שמשרת בבסיס עורפי לא רואה שטח ויוצא כל יום הביתה שיחשב לעורפי.

האם התעודה היא מה שמקנה לכם את הגאווה שאתם לוחמים, או הסיכה על החזה ? ואני לתומי חשבתי שמה שאתה עושה הוא מה שחשוב, לדעת שהשרות הצבאי שלך היה משמעותי ונתת את המקסימום ... זו גאווה.

ישן 26-08-2007, 22:39
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "זה טוב ויפה, אבל איפה עובר..."

אני לא מבין למה צריך להקצין כל דבר, אם אתה משרת בגדוד לוחם ונמצא עם הגדוד בשטח ומבצע איתו את כל הפעילות, מצידי שתוגדר כזכאי לתעודת לוחם .... כל נושא ההגדרות האלה לא מובן לי, יוצרים צבא בתוך צבא ומירמור מיותר.

בזמני הספיקה ההפרדה לפעילות רמה א' וכד', וללא כל התעודות והקשקושים. אם אתה לוחם אז אתה יודע שאתה לוחם, ואם אתה רוצה שכל העולם יטפח לך על השכם כי הצגת תעודה .. שיבושם לך, אני חושב שזה מיותר. אין הבדל בעבודה הקשה בין הלוחם לבין הרס"פ שלו (פרט לפז"מ) למרות שהרס"פ כבר מזמן לא רואה את הלבן למחבלים בעינים. אז אם אני כבר לא מחזיק סכין בין השיניים אתה תיקח לי את התעודה ?

ישן 25-08-2007, 20:34
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "חיילי החימוש הוכרו כלוחמים (NRG)"

יחסי החט"פ-פלוגה הם משתנים מיחידה ליחידה - ראיתי פלוגות בהן החט"פ היה די עציצי והתחמק מהשמירות ושאר משימות הפלוגה, ופלוגות בהן החט"פ היה כמעט חלק אורגני מהמשימות.

הדיון הוא לא על כל חיל החימוש, אלא על חיילי החט"פ, שנעים יחד עם הפלוגה בשטח וחשופים כמעט לאותם איומים (קו רכס אחד אחורה..) - רק בימינו בהם שריונרים לא יודעים כמעט מה זה תרג"ד אפשר לשכוח את הפרט הקטן הזה.

יתר על כן, בנגמ"ש החט"פ ישנה אנומליה מסויימת - הוא בדרך כלל כולל מישהו אחד עם תעודת לוחם, והוא הקשר (שבחלק מהחט"פים משמש גם כנהג הנגמ"ש) שמשום מה נחשב ללוחם למרות שהוא "רק" מווזלן פתילים ומחליף אנטנות, ומבלה את יומו עם המכונאים, החשמלאים, טכנאי הצריח ושאר החבר'ה המוגדרים כ"חולייה טכנית פלוגתית", ושאינם נחשבים ללוחמים למרות שהם עושים בערך אותו דבר.

כמו כן, בקווי חי"ר בשטחים, לפחות בעבר, קרה לא פעם שחיילי החט"פ יצאו לגלבי"ם, עמדו במחסום ושמרו בשאר העמדות - חלקם היו צריכים לעבור לפני כן הכשרה קצרה על מא"ג כי היה כזה בעמדה וטירונות ה02 שלהם לא הכשירה אותם להתמודד איתו.
ישן 27-08-2007, 14:33
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
סימפטום של חסור מקצועיות ארגונית.

מהו "לוחם"? "לוחם" היא הגדרה מקצועית כללית, צבאית, של מקצוע.
מטרת הלוחמים- להיות בקו המגע ולהשמיד אויב.

בדיוק כמו "טבח", "קשר", "אפסנאי" וכו'.
מהו "איש חימוש"? אדם שמקצועו הצבאי לדאוג לתפקוד כלי הלחימה.

נדמה שמתעסקים בסמנטיקות ויחצ"נות, בדיוק כמו בתקופת הנחילים והצריבה התודעתית.
אנשי החימוש (שאני מעריך אותם מאוד, שאין ספק שבלעדיהם אין נצחון בקרב ושמסכנים את חייהם גם תחת אש)- אינם לוחמים. זו הגדרה מקצועית פרופר.

למה שלא יגדירו השוואת תנאים לתפקידים מסוימים לתנאי הלוחמים? הרי הם "לוחמים" בדיוק כמו מדריכות חי"ר או מפעילות האמר "קרבי" וכו'...

נערך לאחרונה ע"י freedom_fighter בתאריך 27-08-2007 בשעה 14:33. סיבה: טעות כתיב
ישן 28-08-2007, 21:12
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "האם נהג טנק או נגמ"ש נכנס..."

נתתי הגדרה מאוד פשוטה- לוחם הוא אדם העוסק בלחימה.
אם חימושניק נתקל בשני מחבלים, דורך את הנשק ומוריד אותם, הרי שהוא יותר לוחם מהרבה לוחמים מוסמכים. אבל מבחינת המערכת, יש כאן עירוב תחומים. עם כל הכבוד (ויש, באמת), מי שמחליף חלקים של טנקים ונגמ"שים, אינו מבצע פעולה של לחימה.

נהג טנק \ נגמ"ש הם לוחמים לכל דבר וענין. הם מסתערים בקו הראשון, שייכים לצוות אורגאני שתפקידו השמדת אויב, ואף משמידים לוחמי אויב בעת הצורך. נהיגת טנק היא פעילות קרבית לכל דבר וענין, שכן תנועת הטנק- בעמדות ובהסתערות היא חלק מצורת הלחימה של הכלי.
חובש- בודאי שהוא לוחם. יש לו נשק אישי ואם הכח נתקל הוא אמור בשלב הראשון להסתער עם כולם...
קשר- אם הוא קשר מ"פ \ מ"מ אז ודאי שהוא לוחם. אם הוא קשר בגדוד אז הוא חלק מהדרגים המסייעים, ולכן אינו לוחם.

לפי אותו רציונל גם מסיק הדוודים בספינת הקרב הוא לוחם, כמו הצופה, הקברניט, התותחן ואף צוותי כיבוי האש. טבח הספינה, עם זאת, אינו לוחם, אפילו שהוא שוהה בשדה הקרב עם הצוות כולו.
ישן 28-08-2007, 21:50
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "נתתי הגדרה מאוד פשוטה- לוחם..."

הכל נכון, אולם כיוון שצה"ל ביצע לפני מס' שנים מהלך שנקרא "תעודת לוחם" שמקנה לאוחז בה הטבות כספיות אומר החימושניק מהחט"פ, ובצדק, "אני עושה הכל לטובת הלוחם, משרת איתו בקו הראשון ונמצא בסיכון רב, למרות שיש לי פרופיל 64 ולא קיבלו אותי לגולני אני עושה את המקסימום במקום הכי קדמי, ולמרות הכל אני לא מקבל הטבה X כי מישהו החליט שאני לא זכאי לתעודה."

כיוון שמדובר בכסף, יש לפתוח את האבחנה מעבר לכוונת הרובה. מצידי שכל מי שיוגדר "תומך לחימה קדמי" יקבל אותן הטבות, או שתמצאו פתרון יצירתי אחר. להפלות כספית בין אדם לאדם שנמצאים שניהם בקו קדמי רק בגלל שלאחד מהם יש אסטמה .... זה נראה לי מטופש ובצדק גורם להתמרמרות רבה.

ישן 29-08-2007, 03:39
צלמית המשתמש של micjeep

צודק
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "הכל נכון, אולם כיוון שצה"ל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
הכל נכון, אולם כיוון שצה"ל ביצע לפני מס' שנים מהלך שנקרא "תעודת לוחם" שמקנה לאוחז בה הטבות כספיות אומר החימושניק מהחט"פ, ובצדק, "אני עושה הכל לטובת הלוחם, משרת איתו בקו הראשון ונמצא בסיכון רב, למרות שיש לי פרופיל 64 ולא קיבלו אותי לגולני אני עושה את המקסימום במקום הכי קדמי, ולמרות הכל אני לא מקבל הטבה X כי מישהו החליט שאני לא זכאי לתעודה."

כיוון שמדובר בכסף, יש לפתוח את האבחנה מעבר לכוונת הרובה. מצידי שכל מי שיוגדר "תומך לחימה קדמי" יקבל אותן הטבות, או שתמצאו פתרון יצירתי אחר. להפלות כספית בין אדם לאדם שנמצאים שניהם בקו קדמי רק בגלל שלאחד מהם יש אסטמה .... זה נראה לי מטופש ובצדק גורם להתמרמרות רבה.

צודק, בוא גם לא נשכח שהאנשים שמיועדים לחיל חימוש הם בד"כ עם קב"א נמוך ולכן יש לעודד כמה שיותר אנשים להתגייס לשם (בינתיים המוטיבציה ללכת לקרבי תישאר, גם אם יורידו את כל התעודות, סיכות, שיפצורים וכו' ) בייחוד שבשנים האחרונות עם התקדמות הטכנולוגיה איש החימוש נדרש ליותר מלגרז את הטנק...
ישן 27-08-2007, 18:12
צלמית המשתמש של micjeep

טעות
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "סימפטום של חסור מקצועיות ארגונית."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי freedom_fighter
מהו "לוחם"? "לוחם" היא הגדרה מקצועית כללית, צבאית, של מקצוע.
מטרת הלוחמים- להיות בקו המגע ולהשמיד אויב.

בדיוק כמו "טבח", "קשר", "אפסנאי" וכו'.
מהו "איש חימוש"? אדם שמקצועו הצבאי לדאוג לתפקוד כלי הלחימה.

נדמה שמתעסקים בסמנטיקות ויחצ"נות, בדיוק כמו בתקופת הנחילים והצריבה התודעתית.
אנשי החימוש (שאני מעריך אותם מאוד, שאין ספק שבלעדיהם אין נצחון בקרב ושמסכנים את חייהם גם תחת אש)- אינם לוחמים. זו הגדרה מקצועית פרופר.

למה שלא יגדירו השוואת תנאים לתפקידים מסוימים לתנאי הלוחמים? הרי הם "לוחמים" בדיוק כמו מדריכות חי"ר או מפעילות האמר "קרבי" וכו'...

טעות בסיסית בידיך,אם צה"ל היה צבא מקצועי ולא סוג של מיליציה, אז הלוחמים והקצינים היו אנשי מקצוע, ולא פטריוטים שבאים למס' מצומצם של שנים...

ישן 30-08-2007, 08:02
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
מעבר לגבול ההכרה - קצין חימוש ב1973

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2760236,00.html

מעבר לגבול ההכרה

המונח "פציעה" לא חדר כלל לתודעתו של אמנון לב, בן ה-43, איש חימוש בשריון, שבילה את חלקה הראשון של המלחמה בחזית הצפון - ואת סופה בחזית הדרום. הוא ראה את הקריסה מול הסורים ונאלץ להרכיב מחדש טנק אחר טנק - בניסיון לאפשר את המשך הלחימה. וכל זאת, בידיעה שבנו נלחם רק קילומטרים ספורים ממנו אמנון לב
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.ynet.co.il/images/SendArtResponse/mail.gif]
פורסם: 05.10.03, 12:12

הייתי בן 43 כשפרצה המלחמה. לא ילד. חוויתי את מלחמות ישראל. במשך כל המלחמה, במשך כל הזמן הזה - לא נתתי מעולם פקודה. האנשים הלכו אחריי, נחנקים מפחד ועם דמעות בעיניים. בעיקר היתה לי דבקות במטרה – אולי מעבר לגבול ההכרה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/03072003/297389/293811_ot.jpg]

יום הכיפורים, 6 באוקטובר 1973. המג"ד, משה מלר מחיפה, מעיר אותי ומספר לי על המלחמה בפתח. אחר כך הוא בא לאסוף אותי ברכב, כשאיתנו נוסעים המג"ד טוביה תורן ז"ל ורמי גבעוני ז"ל, מ"פ טנקים מקיבוץ מעברות.

אנחנו מגיעים למחנה עופר, שם שורר אי-סדר מוחלט. הכל מפוזר בין הסככות. התחמושת לטנקים נמצאת בנחל שורק ומגיעה באיחור של 24 שעות (בסופו של דבר זה היה לטובתנו - יצאנו למלחמה כחטיבה שלמה, עם 106 טנקים). באותו יום קיבלנו מפקד חטיבה חדש – יוסי פלד, לימים אלוף. יצאנו צפונה.

בתחנת הדלק בצמח ניגש אלי קצין, בידיו מפה, והראה לי ציר העולה לרמת הגולן. "לך אתה, עם שלושת הטנקים, ותכבוש את הציר בחזרה מהסורים". רק

בהמשך התברר לי משקלן של המילים האלו.

פה אני מפסיק לרגע כדי לספר לכם משהו אישי, שמצמרר אותי עד עצם היום הזה. הבן שלי - עופר לב, קצין בצנחנים, השתחרר כמה שבועות לפני המלחמה ונסע עם חברים לפינלנד. שם, בתאונת דרכים, שבר יד, ומחצית מפניו נותרו משותקות. כשיצאנו ממחנה עפר לכיוון רמת הגולן - אני רואה לפתע בראש פלוגת זלדות את בני – עופר. ממש מולי. מסתבר שחבר משותף - מג"ד שהיה חסר לו מפקד, גייס אותו באופן פרטיזני למלחמה...

טנקים מלאים בגוויות

המשכתי והגעתי למעלה גמלא וכבר בתחילת העלייה נעצרתי ליד טנק צנטוריון שרוף. באותו מקום ראיתי את אחד המראות הקשים במלחמה – עשרות רבות של חיילים ישראלים, יחפים, יורדים ברגל מרמת הגולן – כמו פליטים. המעט שיכולנו לעשות למענם היה לתת להם כמה משאיות, שיפנו אותם.

בהמשך היום, תוך כדי קרבות קשים, הגענו לחוות הבקר של קצ'ה – 14 טנקים. התחלנו מיד לטפל בטנקים ולתדלק אותם - אולם כעבור זמן קצר נתן המג"ד פקודה להפסיק, והטנקים יצאו לקרב לילה נגד הסורים.

בבוקר נותרו 10 טנקים, 5 מהם בלי דלק. המג"ד קרא לי בקשר וביקש ממני להחליף קנים לשני טנקים. לא היו לי קנים ולא כלי עבודה - והתחלתי בקניבליזציה של הטנקים סביבנו.

למחרת, אחרי קרב נוסף, נשאר הגדוד עם 2 טנקים ו-13 אנשי צוות. כאשר הטנקים חזרו, הם ראו 3 טנקים פגועים בשטח עם גוויות של חיילים בפנים. בהמשך אספנו קרוב ל-40 טנקים עם חללים ליד כל מוצב בדרום הרמה. את הגוויות הכנסנו לאחר סימון למחפורות של תל פארס, שם הם היו מונחים 5-6 ימים.

ברחתי מבית החולים
אני חוזר שוב ל-10 באוקטובר. עדיין בחיפוש אחר טנקים, עליתי על טנק בציר הנפט שבו שכבו עדיין שני חיילים הרוגים, ובניסיון להוציאם נפלתי למטה, פגעתי עם הראש בסלע ובדרך שברתי את יד ימין, שתי רגליים ו-3 חוליות בצוואר.

איבדתי את ההכרה לחצי שעה. כשהתעוררתי, לא רציתי להתפנות ורק למחרת "הצליחו" לקחת אותי לביה"ח פוריה, שם חשדו הרופאים כי מדובר בזעזוע מוח קשה. מיד לאחר שהרופאים הסתלקו נעלתי את הנעליים הצבאיות וברחתי בחזרה למלחמה. במשך 184 יום בלעתי 10-15 ואף 20 אמפולות של אופטלגין – דבר שהוא בעוכריי עד היום הזה.

הקרב באום-בוטנה

ב-18 לאוקטובר קיבל הגדוד פקודה לכבוש את אום-בוטנה. המג"ד, שהיה חולה, סירב להתפנות ונכנס כאיש צוות לטנק הפיקוד. כבשנו את הכפר בעזרת צנחנים, ואז הגיע וחנה במקום גדוד חרמ"ש, בפיקודו של אגוזי ז"ל. הוא חנה בשטח פתוח.

עם אור ראשון, "הדליקו" הסורים כ-7 או 9 זחלמ"ים שלנו. זעקות השבר "הצילו" נשמעו גם מחוץ לרשת הקשר. מלר המג"ד, ששכב חולה בתחתית הטנק, עלה לצריח הפיקוד ונתן פקודה לחמשת הטנקים לנוע לעזרה. 3 טנקים שלנו נפגעו מייד. רביעי נפגע בשרשרת ונעצר. מלר, שהטנק שלו נפגע, עף החוצה מההדף וניצל. הנהג המסור של מלר, מוטקה, הוציא פצועים מהשטח תחת אש.

חיפשנו פצועים נוספים. אחד החיילים אמר לי ששמע את אורי הסמג"ד מדבר בקשר – למרות שידענו שנהרג בטנק. מלר פנה אלי וביקש: "תבדוק בטנק שלו". חזרנו לגיהנום, נעצרנו ליד הטנק הבוער, וכשהתחלתי להציץ פנימה – התפוצצה כל התחמושת. מההדף עפתי בחזרה לתוך הזלדה, ומיד כשהספקתי לסגור את מכסה הגג - קיבלנו פגיעה ישירה של פגז. הוא חדר לידי בדופן, פגע בדלת ובהמשך קרע את מכסה השסתומים של מנוע הזלדה. השמן התחיל להישפך וכל הזלדה בערה מבחוץ. 6 חיילים נפצעו.

אני קורא לזה עד היום "נס פח השמן": עם מנוע מקרטע, נסענו כ-3 ק"מ עד ג'בע, שם היו הרופאים. בג'בע התפוצץ המנוע. קפצתי מהזלדה הבוערת והצלחנו להוציא את הפצועים.

אני, מג"ד מחליף

המג"ד שנפצע, סירב להתפנות עם יתר הפצועים במסוק. ביקשתי מהרופא שירדים אותו, אבל הוא קרא לי ואמר: "אמנון, נשארת הגבר האחרון. תקים את הגדוד מחדש ותהיה המג"ד".

עד לרגע זה דאגתי בעיקר לטנקים - ופתאום כמג"ד היה עלי לדאוג גם לחיילים... העול הנפשי לכולנו היה קשה ביותר. חזרנו פצועים ומוכים לחאן ארנבה, כשהגדוד מונה רק 5 טנקים.

ב-19 באוקטובר הגיע קצין החימוש האוגדתי, לימים האלוף שלום חגי, והראה לי מפה של המובלעת. "ביררתי ואמרו לי שיש רק משוגע אחד שיכול לאסוף טנקים פגועים בכל השטח", אמר לי. יומיים לאחר מכן עמדו בגדוד 26 טנקים כשירים, פחות או יותר.

בתואנה של ביקור פצועים, לקחו אותי לבית החולים בצפת ושם צילמו את כל הגוף. גיבסו את השבר ביד ימין. על השברים ברגלים אמרו שמאוחר לטפל בהם, ועלי לנסוע הביתה לנוח. כששמעתי את המילה "הביתה", חזר אלי מיד הזיכרון של עופר בני, שנלחם רק 2 קילומטרים מאיתנו כמעט 3 שבועות. הצלחתי לברר היכן הוא נמצא והגעתי אליו לפגישה מרגשת, בדרום רמת הגולן. לא אשכח לעולם את הרגעים האלה.

כעבור 24 שעות כבר חזרתי מהבית למלחמה - דרך ביה"ח רמב"ם, משם הוצאתי את מלר המג"ד הפצוע. סיפקנו חוויה לכל מי שצפה בנו נוסעים: אני נוהג ביד שמאל בהגה, מלר מעביר מהלכים ביד שמאל הבריאה שלו...

עלינו לרמה ומצאנו שכל האוגדה של מוסא פלד יורדת דרומה, לסיני. תפסנו קו מהתעלה ל"טלוויזיה", והיינו חייץ בין הארמיות השניה והשלישית של המצרים במשך חמישה וחצי חודשים. החזית השנייה שלי במלחמה.

על פעילותו במלחמה זכה אמנון לב בעיטור העוז

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 30-08-2007 בשעה 08:04.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:19

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר