לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-02-2012, 12:19
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
שאלה לכל אחד מגיע שיאמינו בו?

לפני כמה ימים אמא שלי הפנתה אותי לסרטון הבא, שצולם ונערך כחלק מפרוייקט TED, תרגום של הרצאות מעניינות מרחבי העולם.

אני מזמינה אתכם לצפות בסרטון הבא. מדובר באדם בשם שמעון שוקן, רוכב אופניים, שהחליט לקחת על עצמו פרוייקט התנדבותי, ולגבש קבוצת רכיבה המורכבת מנוער עבריין שנכנסו למוסד סגור.

הבחור הצליח לשכנע את מנהל המוסד לתת לו להוציא מספר נערים פעם בשבוע לטיולי אופנייים ברחבי הארץ, לשיקום הנערים ולהכרת ואהבת הארץ. כפי שתוכלו לראות בסרטון, הוא מספר על הקושי להגיע אל הנערים ולהתמודד איתם ועל וההישגים הגדולים שהוא הצליח להגיע אליהם.

מדובר בסוגייה מעניינת. לכאורה, מדובר בפושעים צעירים; למה צריך "לתגמל" מישהו שעבר על החוק? אבל אני חושבת שזה הרבה מעבר לכך. שמעון מציג סיפור של אחד הנערים, ואת הרקע הקשה ממנו הוא בא. האם הנער אשם במה שהוא גדל להיות? מלכתחילה לא היה לו הרבה סיכויים. קבוצת הרכיבה למעשה מאפשרת לנוער הזה, שנראה כאילו העתיד שלהם כבר נחתם, לעשות שינוי בחייהם, גם אם הוא קטן. עצם העובדה שיש להם מישהו שמאמין בהם, כבר עושה את ההבדל.

מה דעתכם בנושא? האם יש אוכלוסיות מסוימות, כגון אסירים או הילדים שהוצגו בסרטון, שלא מגיע להם העזרה הזאת? בגלל הבחירות השגויות שעשו בחיים? או שהתנדבות צריכה להעשות בכל שכבות האוכלוסיה?

נשמח לשמוע את דעותיכם!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-02-2012, 12:44
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "לכל אחד מגיע שיאמינו בו אבל לא בכל מחיר"

שזה עוד משהו מעניין ששוקן ציין, אם צפית בסרטון.

הוא אומר שכל המבוגרים שהילדים האלו פגשו ויתרו עליהם, באיזשהו שלב, בהתקפי הזעם. התייאשו לנסות, או פשוט לא היה אכפת להם. הוא מספר על אחד שנפל מהאופניים, ואז התחיל להתעצבן ולקלל, ולקפוץ על האופניים ולתקוע את כל השיירה. בהתחלה שוקן מספר שהאינסטינקט הראשון שלו היה להתרחק. אבל הוא כן הצליח למצוא גישה להגיע אל הנער "לטפוח על הכתף, לתת לו שוקולד", ובסופו של דבר הוא הצליח.

שאלה של כח רצון. יש אנשים עם הסבלנות האינסופית והמיוחדת הזו, שמאפשרת להם להגיע לכל אחד. אני גם לא חושבת שהייתי מסוגלת להתמודד עם אוכלוסיות מסוימות. אבל אני לא חושבת שזה אמור למנוע מאיתנו, או מאחרים, להמשיך לנסות.

ישן 04-02-2012, 18:52
צלמית המשתמש של hellllllo
  משתמשת נקבה hellllllo hellllllo אינו מחובר  
..........مديرة..........

חבר מתאריך: 01.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פאקטשלי שמתחילה ב "לכל אחד מגיע שיאמינו בו?"

בד"כ בסרטונים ארוכים (!) כאלה אני אעשה הפסקה או שתיים, קשה לי לשבת מול סרטון ארוך P:
אבל פה הייתי דיי מרותקת, אדם משכמו ומעלה
כמו שנור כתב, נוער זה בעייתי. יהיה לי יותר קל לסלוח ולתת אמון מחודש בנער שמראה נכונות לחזור
למוטב מאשר באדם בוגר. בשני המקרים האדם יצטרך להראות חרטה אמיתית ולגרום לי לתת בו אמון.
אני חושבת שלחיים הקשים שעברו הילדים שבסרטון יש חלק גדול במצב שהם נמצאים בו כיום,
וממה שראיתי מבינים שהם באמת רוצים את ההזדמנות השניה הזאת לחיות חיים נורמטיביים..
פעילות מבורכת של אנשים מבורכים כמו שוקן יכולה לתת לנערים כאלה סיכוי לחזור למוטב.

לגבי עבריינים בוגרים אני יותר סקפטית..במקרים מסוימים, של עבירות לא הכי קשות <כמו גניבה וכאלה>,
אם האדם יביע חרטה ורצון אמיתי לחזור למוטב ויגרום לי להאמין בזה, אני חושבת שצריך לתת הזדמנות שניה.
במקרים קשים יותר אני לא בטוחה.

נערך לאחרונה ע"י hellllllo בתאריך 04-02-2012 בשעה 18:58.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:29

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר