לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-02-2012, 20:09
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "השפעת היהדות על העולם המערבי"

זה לא בדיוק רק היהדות, אלא יותר הערכים היודו-נוצריים, כשם ששאר רעיונות ההשכלה והפילוסופיה מקורם ביוון-רומא.
מדובר בכלליות בדת המונותאיסטית הנוצרית ששורשיה ביהדות (וכמובן שאני לא חושב שצריך להסביר את חשיבות הדת הנוצרית בתרבות המערבית). אני לא בטוח באמת האם עניין המוסר כפי באתה מתאר אותו הוא באמת נכון ככה לתרבות המערב, כי לפי מה שאני יודע היו גילויים של זה עוד ביוון, ברומא, ובמצרים. בכללי ניראה לי גם שדי קשה להצביע מה המקור הספציפי לדבר ספציפי בתרבות, שכן ישנם הרבה דברים חופפים, והרבה דברים השפיעו אחד על השני. לדוגמה, לא חסרים דברים שהיו משותפים גם ליהדות וגם ליוונים או לרומאים, בגלל המגע הקרוב והרב שהתרחש בין התרבויות השונות.
מה שכן, מקום שבו באמת כל עניין הערכים והמוסר היודו-נוצרי (כשגם היחס לחלק של היהדות בזה הוא יותר משמעותי) הוא כמובן בארה"ב.

נערך לאחרונה ע"י infected aviad בתאריך 01-02-2012 בשעה 20:17.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-02-2012, 11:29
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אני מרשה לעצמי להקפיץ. חשוב..."

לא ממש ברור על איפה אתה מחפש השפעה יהודית.

בכל מקרה כל תרבות שבאה במגע עם תרבות אחרת השפיעה עליה והושפעה ממנה. אם נסתכל לדוגמה על דת ישראל התנ"כית נראה שלמרות כל הרהב על ייחודיותו של עם ישראל התרבות שלו הייתה מעוגנת והושפעה מהתרבות הסובבת במזה"ת (ע"ע עלילות גלגמש). היהדות של הבית השני גם הושפעה בצורה גדולה מהתרבות ההלניסטית (ראה למשל את כל המילים היווניות שחדרו לעברית), הנצרות הפאולינית הושפעה במידה גדולה מהיהדות ההלניסטית בגולה (שכמובן הושפעה מההלניזם) ואח"כ בתורה השפיעה בעצמה על היהדות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:21

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר