לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-02-2012, 00:01
  משתמש זכר oxcart oxcart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.08
שאלה מתקן בצורת הגה ספינה על גדות הירקון - מי יודע

במשך עשרות שנים עמד מתקן מיציקת ברזל כבדה על הגדה הדרומית של הירקון, ממש ליד גשר הירקון (מול תחנת הדלק, ליד מגרש כדורסל קטן). המתקן נראה כמו מגופה גדולה, או אולי חלק ממשאבת מים. בילדותי נהגתי לשחק שם פעמים רבות עם סבי. הוא סיפר לי שהמתקן שימש להרמה והורדה של רשתות הדיג שהיו פרושות לרוחב הירקון. אני זוכר את הרשתות האלה במעורפל משנות חיי הראשונות, אך לא נראה לי שהמתקן המדובר היה קשור אליהן.
כך או כך, המתקן העתיק והנאה, שמן הסתם אלפי ילדים צולמו על ידי הוריהם כשהם אוחזים בגלגל ההגה הגדול שלו, נהרס בשבועות האחרונים. כל האיזור שבו הוא עמד נחפר, כחלק מהעבודות להחלפת קווי המים הנושנים של צפון תל אביב, שמתפוצצים שוב ושוב.
מישהו זוכר, או יודע מה בדיוק היה אותו מתקן? משום מה, פריט הברזל הזה מעורר אצלי את בלוטות הנוסטלגיה, וצר לי על הסתלקותו...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-02-2012, 10:00
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
הוא צודק...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי oxcart שמתחילה ב "מתקן בצורת הגה ספינה על גדות הירקון - מי יודע"

בשנות ה-60 של המאה הקודמת היו פרוסים כמה וכמה מתקנים כאלה. זוכר איך היו ה"דייגים" דגים.
כאשר הורידו את הרשת לתוך הירקון, אז "הדייג" לקח סירה ושט איתה מסביב וכל הזמן היכה עם המשוטים במים. לאחר כמה סיבובים חזר למקום "ההגה" וע"י הסיבוב התחיל להרים את הרשת.
באמצע הרשת היה פתח (דמוי משפך) וכך הדגים נפלו לתוכו. אחר כך "הדייג, השיט את הסירה לפתח שברשת והדגים נפלו ישר לתוך הסירה. אלה היו דגי בורי. אני הייתי דג אותם עם פתיון של עגבניה...
(הם כנראה לא עיוורי צבעים) אך לא היה לי הלב להרוג אותם ולאחר שנתפסו בחכה, תמיד החזרתי אותם בחזרה לנהר. עד כמה שזכור לי היו גם דגי מושט (אמנון)

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:03

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר