לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-02-2012, 19:34
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
כמה מילים על הטלטלות האחרונות בשוק ההון ובחיסכון ארוך הטווח

כן, אני עובד בשוק ההון, וכן, ייתכן שהחברה שלי או חברת האם שלה תיפגע מהמהלכים האחרונים.

אחרי שניקינו את המצפון-

הצעת חוק קובעת שכל מי שהגיע להסדר חוב בחברה אחת ברשותו לא יוכל לגייס בחברות אחרות או שהדיבידנדים מחברות אלו יעוקלו לטובת נושי האג"ח.

ואיפה הטמטום?
ראשית- יש פה מחיקה של המושג חברה בע"מ. כל הרעיון הזה נועד למנוע מצבים בהם אדם מפסיד יותר מאשר ההשקעה שלו, כדי לעודד אנשים ליזום וליצור. אם יש לי מיליון ש"ח להקים חברה עם רעיון מסויים, אני יודע שבמקרה הכי גרוע אפסיד את המיליון הללו ותו לא. אם אדע שבעתיד ייתכן ויחיבו אותי אישית בחוב של עשרה מיליון שקלים, למה לי להשקיע?
שנית- מישהו פה לא חשב עד הסוף. חוק זה כמובן יגרום לכך שמדינת ישראל, זאת שתחתיה התפרקה חברת אגרקסקו והשאירה נושים עצבניים, לא תוכל לגייס יותר כסף לעצמה או לחברות האחרות שברשותה, כמו חברת החשמל. אז אלא אם מישהו ישים לב ויכניס חריג לחוק (צביעות...), המדינה תיכנס לקיפאון.

רפורמה בדמי הניהול:
כידוע לכם, עברה הצעת חוק בשיתוף חיים כץ ועודד שריד על הורדת דמי הניהול בקופות הגמל ובביטוחי המנהלים.
כיום עומדים דמי הניהול בגמל על תקרה של 2%, כשהממוצע הוא בערך 1.1%. הרפורמה תוריד את התקרה ל-1.05% ותותר גבייה של 4% מההפקדות השוטפות. בתכל'ס- לא קרה פה כלום. אם מקודם הממוצע היה 1.1% והתקרה 2% זה בגלל שההתפלגות לא היתה אחידה. ועדים חזקים קיבלו הסכם של 0% דמי ניהול, לפעמים 0.4%, והחלשים קיבלו 1.6% ואפילו 2%. למישהו יש ספק שעכשיו, כדי לא להפסיד, חברות הניהול פשוט תעלנה את דמי הניהול לעובדים החזקים והמאוגדים? כך שהממוצע ימשיך להיות קרוב לאחוז, אבל החלוקה תהיה שוויונית יותר. אומר זאת ממקום של גילוי אמיתי- זה לא רע בכלל. אם ההכנסה של החברה שלי תישאר זהה אבל החלשים במשק ישלמו פחות, אין לי בעיה עם זה. למי כן תהיה בעיה עם זה? אותם עובדים חזקים. למשל החברים של כץ בתעשייה האווירית, או החברים של עיני בכל הועדים החזקים. ואז מה יקרה? הם ישחטו את כץ ועיני בכיכר העיר (מילולית). אין ספק שזה יעלה חיוך על שפתי (עיני פופוליסט וכץ הוא משת"פ סוציאליסטי שהתסנן לליכוד כדי לדאוג למקום העבודה הקודם שלו, בשיתוף פעולה עם יחימוביץ', מה שמעלה חשד לשחיתות פוליטית)

גל סכסוכי העבודה במשק.
נדמה כאילו פתאום כל הוועדים החזקים מרימים ראש. הנמלים פתאום רוצים את ליטרת הבשר שלהם (משחק מילים שכזה), הרכבת תמיד מובילה (חוץ מאשר במדד השירות הטוב...), השלטון המקומי לא מפסיד הזדמנות למרר את חיינו ומעל הכל הבחירות בהתסדרות, מה שגרם גם למאבקי כוח בין פרץ וכבל לבין עיני (עכשיו בחסות בית המשפט). עוד ועוד סוציאליסטים ממשיכים לחרב כל חלקה טובה פה, ואז אנשים תמימים עוצרים אותי בסופר ומבקשים ממני להחרים חברות סוררות, כאילו האשם אינו זה שיודע לצאת בראש המאבקים הללו עם מגפון וכתמי זיעה.

פסק זמן.
מי לא קרא על פסק הזמן. כולנו יכולים לדקלם את מחירו בדולרים בכל רשת אמריקאית שהיא, כולנו בקיאים במחירי שוקולד הפרה על גרסאותיו, כולנו יודעים ששטראוס הם קפיטליסטים חזיריים.
אבל מה? מסתבר שעסקי המזון בישראל לא כל כך רווחיים. מסתבר ששולי הרווח של חברות המזון ממוצעים ומטה, בהשוואה לחברות בינלאומיות גדולות. מסתבר ששוב האשם, כמו תמיד, הוא הממסד. זה שצריך לממן עשרות אלפי פקידים מיותרים בכל הרמות, מהשרים ועד עובדי העירייה הפשוטים. זה שצריך לממן עובדי מדינה וחברות ממשלתיות כושלות, אנשים חסרי כישורים פרט לכישור להתברג היכן שצריך. חשבתם שהאשם בחרדים ובמתנחלים, לא? ככה אומרים בתקשורת. אבל לא יזכירו את תקציב רשות השידור שעומד על כמעט מיליארד ש"ח. לא יכתבו בכותרות אדומות שחורות כמה כסף אנחנו מפסידים בגלל השביתות, הפסקת הייצוא והייבוא, אובדן ימי עבודה למשק בגלל הרכבת המתעכבת ועוד.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-02-2012, 23:04
צלמית המשתמש של amit2
  משתמשת נקבה amit2 amit2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כמה מילים על הטלטלות האחרונות בשוק ההון ובחיסכון ארוך הטווח"

ציטוט:
ואיפה הטמטום?
ראשית- יש פה מחיקה של המושג חברה בע"מ. כל הרעיון הזה נועד למנוע מצבים בהם אדם מפסיד יותר מאשר ההשקעה שלו, כדי לעודד אנשים ליזום וליצור. אם יש לי מיליון ש"ח להקים חברה עם רעיון מסויים, אני יודע שבמקרה הכי גרוע אפסיד את המיליון הללו ותו לא. אם אדע שבעתיד ייתכן ויחיבו אותי אישית בחוב של עשרה מיליון שקלים, למה לי להשקיע?
רגע, זה המיליון מהכיס שלך או לווית מהבנק, שלווה מכספים שאנשים הפקידו, ו... לא נורא, נעשה תספורת ונתחיל שוב...
אבל אם זה המליון שלך - זה מצדיק ע"מ.

ציטוט:
רפורמה בדמי הניהול:
כידוע לכם, עברה הצעת חוק בשיתוף חיים כץ ועודד שריד על הורדת דמי הניהול בקופות הגמל ובביטוחי המנהלים.
כיום עומדים דמי הניהול בגמל על תקרה של 2%, כשהממוצע הוא בערך 1.1%. הרפורמה תוריד את התקרה ל-1.05% ותותר גבייה של 4% מההפקדות השוטפות...

"גלובס" מדרג את מנהלי ההשקעות המצטיינים:
חמש שנים הן פרק זמן ארוך שמאפשר לבדוק את איכות ניהול הנכסים של גופי חיסכון לטווח ארוך. בייחוד נכון הדבר לחמש השנים שבין 2007 ל-2011, שהיו שנים של מצבי שוק שונים בתכלית, שנים שבהן השוק נע מאופוריה למשבר והתאוששות מהירה, עליות חדות ועוד משבר. והנה המסקנה, עגומה אך ברורה: תמורת דמי ניהול של כ-2.5 מיליארד שקל שאנחנו משלמים למנהלי קופות הגמל מדי שנה קיבלנו מעט מאוד - תשואה נומינלית ברוטו של 4.09%.
לרוע המזל זה לא נגמר כאן. אנחנו רגילים לבחון את התשואה הנומינלית ברוטו. אבל זה לא מה שאנחנו מקבלים. בדרך יש דמי ניהול, והאינפלציה שוחקת את התשואה הנומינלית. כאשר בוחנים את התשואה נטו, התוצאות מטרידות. בממוצע שוק הגמל הציג בחמש השנים האחרונות תשואה ריאלית נטו (בניכוי דמי ניהול) של 0.31%-.
ישן 01-03-2012, 19:51
צלמית המשתמש של amit2

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "1. אם הלוו לך את הכסף, זה כי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
1. אם הלוו לך את הכסף, זה כי היו מוכנים להסתכן ולקבל יותר מהריבית בבנק. מי שלא מוכן להסתכן שישקיע בפק"מ. מי שכן, ישקיע באג"ח קונצרני. התשוא ה בממוצע גבוהה יותר, וכך גם הסיכון.
שמחתי שהעלת את הנושא החשוב.
אז אתן דוגמא מעצמי - לא אוהבת להסתכן בכלל, ובטח לא להמר.
בסה”כ אני רוצה שהכסף שאני חוסכת ליום הגשום - יהיה שם.
בחרתי במסלול שנחשב לסיכון נמוך - 20%. ולטווח ארוך.
אבל אני ממש לא מרגישה בטחון אפילו שאני עובדת עם בית השקעות מכובד, סולידי עם בצועים מרשימים.
השבוע קראתי שבנק עלול לקרוס - וזהו - קפוט.
בארה”ב הכסף בבנק מבוטח ע”י הממשלה - עד סכום מסויים.
עוד נקודה לגבי דמי הניהול- זה לא שתופרים במיוחד בשבילי תיק השקעות.
יש כמה מסלולים שהצטרפתי לאחד שמתאים לי.
אני משלמת דמי ניהול על הקרן שהפקדתי - הייתי שמחה לשלם באחוזים פי 10 - אבל על הרווח.
חשבתי שבזה שבחרתי מסלול סולידי בבית השקעות סולידי - שאני אשלם להם תמורת שקט נפשי ובטחון לעתיד.
אבל זה לא קרה. אני מוצאת את עצמי מחפשת אלטרנטיבות בטוחות יותר.
ואני מדברת על הטווח הארוך שציינת- 15-40 שנה - (היום אני לא יודעת כמה ארוך - אבל למשוך כמה שיותר)
והמוסר של החברות הכלכליות היום בעיני נמוך ביותר - קשה מאוד לתת אמון.
יותר מידי סיפורים על אנשים שהתנהגו באחריות כלכלית כל החיים - דאגו לעתיד - והכל נהרס ע” המערכת המושחתת.
גלובס ודה מרקר מלאים בסיפורים. אפשר לצרף מלא קישורים.

ציטוט:
ברור לך שאני יכול למצוא פרק זמן זהה עם תשואות טובות בהרבה, נכון? לאור העובדה שפרק הזמן הזה כולל משבר עולמי ב-2008 ותיקון למטה ב-2011? לאור העובדה שהכספים בשוק החיסכון ארוך הטווח מיועדים לטווחים שבין 15 ל-40 שנה בערך, המשחק פה נעשה לטובת המטרה שרוצים להציג
לדעתי פרק הזמן שאתה מציין -
מעבר למשבר העולמי - שבמחזורים - כל כמה שנים השוק נופל - אבל צף מחדש. עוף החול...
עכשו זה משבר אמון - משבר מתחבולות בשוק המשכנתאות - פעילות בנקאית פלילית.
משבר בחסכונות לפנסיה - כספים שנראה כאילו נבלעים לאיזה חור שחור.
מצב מאוד מתסכל שבנקים מלווים כסף לא שלהם - בלי להתחשב במי שהכסף שייך לו. ואז באה התספורת.
ישן 01-03-2012, 21:04

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי amit2 שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]1. אם הלוו לך..."

השקעת בקרן פנסיה בארץ? היה לי הרושם שאת גרה בחו"ל. אם בחרת מסלול כספי אז כספך מושקע בפקדונות ומק"מים. ברור לשנינו שהתשואה תהיה נמוכה עד מאוד ביחס לאפיק אחר, אם כי תנודתית הרבה פחות.

אכן, בנקים קורסים לעיתים, אבל אם החלופה היא לשים את הכסף ברצפה ואז לגלות שהאינפלציה הפכה אותו לחסר ערך, זה לא פחות מפחיד.

אגב, אין משבר בחסכונות לפנסיה, לא צריך להאמין לכל מה שכתוב בעיתון אלא לקרוא את המספרים בלבד. אם שוק החיסכון מגלגל כ-800 מיליארד ש"ח, אז תספורות בשווי של כמה מיליארדים הן בקושי אחוז מכל התיק. מספרים נשמעים מפחידים אם לא רואים אותם בפרופורציה.

ישן 03-03-2012, 18:25
צלמית המשתמש של amit2

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "השקעת בקרן פנסיה בארץ? היה לי..."

סליחה על האיטיות בתגובה...
אני גרה עכשו בניו יורק - אבל מתכננת לחיות בארץ. ומתכננת שיהיו חיים נוחים.
כמו נמלה, אני אוספת לאט “פירורים” ליום סגריר - ולא מתעסקת עם זה יותר מידי.
זה מחיר השקט הנפשי שלי - לחיות בצניעות, אבל בלי דאגות.
לאורך זמן הכל התנהל בנחת - אמנם במשבר האחרון הערך של התיק נפל חזק - אבל חזר לעצמו.
שוב, עכשו זה נראה שזה לא חלק מהמחזוריות בכלכלה שבסוף יהיה טוב.
זה משבר אמון וחוסר בטחון - כל המערכת נראית מושחתת.
אני לא מאמינה לכל מה שכתוב בעיתונים - אבל אפשר לראות מגמות של התנהלות המערכת.

לפני כמה זמן שמעתי ברדיו תכנית בעניין מוזיקה והזכירו כל מיני מקומות בעולם.
כשהגיעו לארגנטינה - אמרו משהו על זה שבוקר אחד, כל מעמד הביניים שם התעורר להיות עני...
פתאום קפץ לי שבעצם כלום לא תלוי בי - הכל בידיים “שלהם”. לא ממש פראנויה -
ואני יודעת שאנחנו בכלל לא במצב של ארגנטינה אז - אבל בכל זאת...
יש לי אמנם נייר שאומר מה יש לי - אבל הכל יכול להמחק וגם אני יכולה למצוא את עצמי עם כל הצרצרים -
אלה שחיים בלי קשר למציאות שלהם. ובלי מחשבה על העתיד.

.
ישן 03-03-2012, 19:08
צלמית המשתמש של amit2

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי נאחס עד ייאוש שמתחילה ב "אני לא יודע איך הניחו ש 5..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נאחס עד ייאוש
אני לא יודע איך הניחו ש 5 שנים הם פרק זמן סביר לחסכון שנועד למשך 30 שנה פלוס..
ועוד איזה חמש שנים.
לדעתי זו לא תקופה שמייצגת את כוחות השוק הטבעיים שמשפיעים על הכלכלה.
זו תקופה של כוחות מלאכותיים, שטרפו את הקלפים הכלכליים, ע"י נוסחאות מתמטיות לא ברורות.
לא מעט אנשים נפלו למלכודות שלא הבינו.
ואני מנסה לא להתפתות. לאט אבל בטוח בדרך למטרה שלי. אבל עכשו בכלל לא ברור מה בטוח.
כל כך חשוב לי עצמאות - אבל מרגישה תלויה בגורמים שבעצם לא יודעת מה הם.

אז 20% זה סף הבטחון שלי.

תמיד אשמח לשמוע רעיונות והמלצות מה יכול להתאים יותר.

והכינוי שלך לא נשמע טוב. מקווה שזה סתם בדיחה פרטית...
ישן 03-03-2012, 09:59
  נאחס עד ייאוש נאחס עד ייאוש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.08
מסכים עם הרוב...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כמה מילים על הטלטלות האחרונות בשוק ההון ובחיסכון ארוך הטווח"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
רפורמה בדמי הניהול:

מה שמעיק לי זה בעיקר שאין אופציה ל IRA (בכל אפיקי הפנסיה בעלות נורמלית),ולא הזוטות בחלקי האחוזים שמועילים לנו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
גל סכסוכי העבודה במשק... פסק זמן.

מסכים עם כל שכתבת.
בינתיים כל הסוצאליזם הזה פוגע במעמד הביניים.היה טוב יותר אם הנטל היה מתחלק בצורה שיוויונית יותר.
מחאת הקוטג' ודומיה הינה פופוליזם עלוב אשר מגייס לכוחותיו קבוצות בעם אשר אינם מסוגלים לחשב את ההוצאות כמו שצריך (הקוטג' עלה ב ב 2 שקל והם מתעצבנים , כאילו הגנים שהם משלמים לא יקרים,המחיר של הדלק זול ,עמלות לבנקים ממש נמוכות ,הכסף לחברות הביטוח הינו פעוט , צריך עוד דוגמאות ? ) .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 03-03-2012, 10:31
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי נאחס עד ייאוש שמתחילה ב "מסכים עם הרוב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נאחס עד ייאוש
(הקוטג' עלה ב ב 2 שקל והם מתעצבנים , כאילו הגנים שהם משלמים לא יקרים,המחיר של הדלק זול ,עמלות לבנקים ממש נמוכות ,הכסף לחברות הביטוח הינו פעוט , צריך עוד דוגמאות ? ) .

אז מה אתה בעצם אומר? שאם לא נאבקים (צרכנית) במקביל נגד כל המוקדים שלוקחים מאיתנו יותר מידי כסף אז זה מגמד את חשיבות המאבקים הספציפיים שכן מתנהלים?

בהתחשב בזה שלישראלים יש מסורת מפוארת של לשלם בקופה ולהתבכיין בבית זה מאוד יפה שצצות להן כל מיני יוזמות של מאבק צרכני. בתור מישהו שעובד בעסק ובתור מישהו שמכיר אנשים שיש להם עסקים אני יודע בוודאות שכמעט תמיד יש מקום למיקוח ומי שלא דורש לא מקבל וזה יפה שאנשים מתחילים לדרוש. המחירים הנקובים הם לא גזרה משמיים. מאחורי הקלעים תמיד יש שולי רווח מוגזמים או מיסים מוגזמים שאפשר להוריד קצת.

ישן 04-03-2012, 21:45
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08

הבעיה הבסיסית בשוק ההון היא העדר מוחלט של אתיקה. אפילו לא קצת.
אתה מציג את השינוי בחקיקה ביחס למע"מ כפגיעה ביזמות.
אבל השינוי בחקיקה מגיע כתגובה לשוק ציני שכל פעם שהוא הנחיל הפסדים לחוסכים וגרף רווחים לעצמו הוא נתלה בחוק.
הרי בשנים האחרונות קרו עסקאות שבלי להיות מומחה גדול הן נראו לא סבירות בעליל, הדוגמה הראשונה הקופצת לראשי היא ההלוואה שקיבל בן-דב על מנת לרכוש את אורנג' כאשר את הכסף הוא היה אמור להחזיר מהדיוודנד שהוא יקבל שמקורו יהיה בכספי האג"חים שהוא יגייס על סמך זה שערך החברה יעלה.
ככה נראה השוק הזה.
האתיקה היחידה שקיימת בו זה שהציבור מטומטם ולכן הציבור משלם. אבל הציבור לא בהכרח מטומטם, פשוט הרבה פעמים אין לו ממש ברירה.
השילוב של תחום כל כך רגיש עם חוסר של אתיקה במקרה הטוב ובעיות של יושרה במקרה הרע גורמים לזה שאין ברירה אלא לשים בלמים.

עריכה: אין כאן אצבע מכוונת אישית בוודאי שלא כלפיך וגם לא כנגד העוסקים בתחום. אני חושב שהרוח הקיימת בתחום היא זאת הגוררת את האנשים להתנהלות שאין בה אתיקה. ולא האופי או הערכים המקוריים של אותם אנשים. (לפחות לא אצל כולם)

המחוקק צריך להיכנס במקומות בהם נוצר ריק. וזהו המצב בשוק ההון.

ישן 04-03-2012, 22:38

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הבעיה הבסיסית בשוק ההון היא..."

אוקי, היכן דיברתי על מע"מ?

ואם יורשה לי לתקן אותך- כשהגופים שהלוו לבן דוב את הכסף עשו זאת, הם עשו זאת ממחשבה שפרטנר היא חברה רווחית ויציבה ולכן יוכל למשוך ממנה דיבידנדים ולממן את העסקה, כלומר כולם מרוויחים. ייתכן והשקעה זאת לא היתה טובה לבנקים ולמוסדיים, ייתכן שכן. לפרטנר כרגע אין בעיות כספיות, היא עדיין מרוויחה למרות הכל, גם אם לא כמו שבן דוב תכנן. החברה הבעייתית שלו היא טאו השקעות. ואתה יודע מה- נגיד שפרטנר באמת תיכשל לעמוד בתחרות עם החדשים שנכנסו. זה קורה בכל תחום- חברות פושטות רגל ומפסידות כל הזמן. אז מה. אז הבנקים שהלוו ירשמו הפסד, המוסדיים ירשמו הפסד, וגם אתה כחוסך תרשום הפסד. אבל אני מקווה שלא תשכח את השנים בהן אתה כמחזיק מניות/אג"ח (ישירות או דרך הפנסיה) קיבלת שנים של תשואה יפה, דיבידנדים או קופונים. קל לשכוח את הדברים הטובים שהיו בעבר, קשה לשכוח את הדברים הרעים, זה הפסיכולוגיה שלנו.

ואגב, בלי שוק הון מפותח, כולנו היינו מאות שנים אחורה. בנקאים וגופים גדולים הם אלו שהזיזו הכל קדימה, אפילו את המדע, לא רק את התעשיה.

ולצערי, עם כל הרגולציה הנוכחית, הבורסה בישראל לא הולכת למקום טוב. המוסדיים עזבו אותה, המשקיעים עזבו, הזרים עזבו. בלי שוק הון בישראל המשק כולו יסבול.

ישן 05-03-2012, 07:51
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
'המושג חברה בע"מ' נוצל לרעה

חברה בע"מ - היו לזה כוונות טובות אבל זה מנוצל לרעה, ובאופן ציני ביותר.

למה לחברה אחת צריכים להיות כמה חברות בע"מ עם כל מיני מניפולציות שאזרח מן השורה אינו מתחיל להבין.

צריכים לחזור - לכל הפחות חלקית - לנאמנות אישית ואחריות אישית.

אבל באופן כללי אפשר להגיד ככה: כמו שהמשטר הקומניסטי נפל בגלל שבנו אותו על יסודות של כפירה - רחמנא ליצלן - בבורא עולם ומנהיגו, ככה גם הקפיטליזם, למרות שלא חרט על דגלו מלחמה בבורא עולם, אבל באחרונה כשהתרופפה האמונה בבורא עולם ומנהיגו, ואין יראת אלוקים, גם הקפיטליזם בצרות גדולות.

בכל שיטה יש מעלות וחסרונות. אבל הכי חושב זה נאמנות אישית, הליכה בדרך התורה ועשרת הדברות, יראת ה' אמיתית ופנימית מכל הלב, ולא רק יחצנות. ובלי זה - "למה אתם עוברים את פי ה' והיא לא תצלח".

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 05-03-2012 בשעה 07:54.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:16

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר