לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-02-2012, 21:31
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "ולידיעה המשעשעת של השבוע:ארגנטינה מנסה להתניע את תהליך השלום"

בשנים האחרונות שומעים על אהדת חלק מהמדינות בדרום אמריקה לפלסטינים ושנאתם לארה"ב,
וזו הרוח הגבית לארגנטינה בהקשר פוקלנד וגם בהקשר הישראלי.

14.1.11 "הסחף מתגבר. גויאנה הפכה אמש (ה') למדינה השביעית בדרום אמריקה שמכירה במדינת "פלסטין". רשת הטלוויזיה "אל ג'זירה" דיווחה כי גויאנה הכירה רשמית במדינה פלסטינית והצטרפה בכך לארגנטינה, ברזיל, אקוודור, בוליביה, אורוגוואי וצ'ילה. "
...
28.1.11 אמריקה הלטינית: גם פרגוואי הכירה במדינת פלסטין
...
2.2.11 סורינם היא המדינה ה-12 באמריקה הדרומית המכירה במדינת "פלסטין" והיא מצטרפת לכ-120 מדינות ברחבי העולם שכבר עשו כן

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-02-2012, 03:28
  משתמש זכר בנג'ו בנג'ו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "בשנים האחרונות שומעים על אהדת..."

לא מפתיע שאלו המדינות שתמכו, את סורינאם אני לא מכיר אבל עם השאר יש לי טיפה הכרות, ארגנטינה היא מדינה שהשמאל שולט בה מאז עליית הקירשנרים כמדומני ב-2003, אורוגוואי גם כן מדינה שהמשאל שולט בה, שתיהן מדינות עם מאפיינים דמוגראפיים שונים משאר מדינות דרום אמריקה, מדינות עם רוב אירופאי די גדול(בעיקר ממוצא ספרדי ואיטלקי) ומיעוט זעיר של אינדיאנים ומסטיסוס בארגנטינה ומיעוט זעיר של שחורים באורוגוואי. השמאל שם הוא יחסית מתון למרות שארגנטינה סבלה מהחונטה של וידלה וגאלטיירי שהיה פרו אמריקאי ואם אני זוכר גם עלה בזכותם. גם להם יש את הקטע המעיק הזה של להיות עמך ובארגנטינה היה קטע מסריח עם שידורי הכדורגל שמימנה הממשלה.

צ'ילה גם כן סבלה ממשטר דיקטטורי פרו אמריקני בעבר, אבא של הנשיאה הקודמת בשלט נרצח ע"י החונטה של פינושה שגם כן עלה בזכות סיוע אמריקאי(שזה תמרור אזהרה די גדול לגבי ארגוני הני"פ כיום..), אצל הצ'ילאנים המשטר הזה נמשך עד 1990 אחרי שהוא עלה בתחילת-אמצע שנות השבעים בדומה למשטר החונטה בארגנטינה, המשטר כיום הוא ימני אבל אני לא מופתע שהם בחרו להיות בעד מדינה פלשתינאית כי זכור לי שיש שם קהילה ערבית גדולה מאוד.

בוליביה וונצואלה הן מין הסתם המשתפ"יות העיקריות של האיסלמו פאשיזם, נשיאים קומוניסטים שמסתחבקים עם פידל ועם מראדונה הדביל. את הדמוגראפיה של ונצואלה אני לא כל כך מכיר, בוליביה לעומת זאת היא מדינה של רוב אינדיאני גדול שאכל הרבה קש מהאליטה הלבנה במשך השנים ועבר גם רצח עם מהספרדים בזמן הכיבוש, מוראלס הנשיא הוא אינדיאני (כמדומני קצ'ואה) ששולט בבוליביה, בעבר הוא היה מראשי מגדלי הקוקה במדינה אז אני מניח שאתה יכול להסיק מזה את היחס ה"אוהב" שלו לכל מה שאמריקאי ולבן. ממה שזכור לי היה לו גם בעיות עם המיעוט הלבן בזמנו שלא אהב את הגזירות שלו.

קולומביה אני לא רואה שמופיעה ברשימה שלך וזה לא מפתיע, המדינה הזאת שפעם הייתה שם נרדף לכל תחלואי העולם הפכה עם עלייתו של אוריבה למדינה הרבה יותר שקטה, מדינה שהיא בעצם הסמל של הברית עם האמריקאים והיו לה כמה בעיות עם צ'אבס הפסיכי וכמדומני גם עם אקוואדור בגלל שהיא סגרה חשבון עם כמה ממנהיגי הגרילה בתוך השטח שלהן. בכל הקשור ללחימה בטרור של ה-FARC יש לנו למרבה הצער הרבה מה ללמוד מהם.

זה פחות או יותר הידע הפוליטי שלי לגבי היבשת, מאוד מאוד דל ואני מניח שיש בו גם טעויות כי הזכרון שלי לא משהו ואשמח אם יתקנו אותי לגבי המידע.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:31

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר