לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-02-2012, 18:33
  itoo4500 itoo4500 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.12
תמונות ממלחמת יום כיפור שאתם בטח מכירים..

אז ככה סבא שלי אברהם הברי נלחם ביום כיפור בגדוד 205\61 אני חושב בחיל השריון וכמה מהתמונות המפורסמות שאתם בטח מכירים הוא צילם דוגמא:

בתמונה הזאת יש את האחד שמת מפגיעה ישירה בטנק בצד ימין ולידו עם המפה גם חבר טוב של סבא שלי שנפצע כשפגעו להם בטנק.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עוד תמונה של אמנון
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.yadlashiryon.com/VF/ib_items/1713/205-4.jpg]

עוד אחת של הגדוד [font='Arial','sans-serif']
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.yadlashiryon.com/VF/ib_items/1713/205-2.jpg]
[/font]

[font='Arial','sans-serif'][/font]
[font='Arial','sans-serif']יש הרבה תמונות ויש לי גם שאלה, איך אני מוצא תמונה שסבא שלי נמצא בה כי הוא הראה לי אצלו בבית תמונות שלו שהוא נמצא בהן אבל אני לא יודע איך אני מוצא כאלה באינטרנט כי יש המון תמונות מהמלחמות של ישראל הוא בטוח נמצא בכמה מהן הוא נלחם בששת הימים, יום כיפור ואני חושב שגם הגליל..[/font]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-02-2012, 18:56

//
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי itoo4500 שמתחילה ב "תמונות ממלחמת יום כיפור שאתם בטח מכירים.."

כן סבא שלי היה אחד המפקדים גם הוא הכיר הרבה אנשים חשובים ומפקדים בצבא.

סבא שלי סיפר לי שפעם אחת הם נסעו בשטח בזמן מלחמה ופתאום הם ראו טנק ישן של הצבא שלנו נוסע ממש לאט אז הם הלכו אליו כמה חיילים ועלו עליו לבדוק וכשהם נכנסו לתוכו הם ראו אנשים שהם ממש אפר, סבא שלי ראה אחד שהוא פשוט בן אדם שלם ושרוף יושב מול ההגה, ואז סבא שלי נגע לו בראש והוא התפרק לאבק.

ד"א האחד שמת בתמונה הראשונה שנמצא ליד האיש עם המפה, מת בערך רבע שעה אחרי שסבא שלי צילם את התמונה כי אחרי שהוא צילם אותה הם יצאו להלחם וישר התחילו לתקוף את הטנקים שלהם, וכל מה שנשאר מזה שמת זה רק קצת אפר שהגדוד אסף והתליון עם הדיסקיט שלו שאותו הם הביאו להורים שלו. האחד שלידו עם המפה גם נפגע ברגל אני חושב
ישן 15-02-2012, 22:35
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
לא רק לך נראה מוזר. זה מוזר מהרבה בחינות.
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "נשמע שממש מפחיד היה להיות קרוב לסבא שלך...."

ראשית, אחת התמונות היא של 679, והשניה של גדוד 125 בכלל.
שנית, אם סבא שלו צילם לא מבין למה להעתיק אותן מהאתר של יד לשריון, בתוספת תמונה משם שלפי כל הסימנים לא צולמה על אותו פילם של האחרות.
שלישית, השם של הנ"ל - שאיכשהו הצליח להיות גם ב-679 וגם ב-205 בזמן פעולות שלא היו קשורות זו לזו - לא מופיע בשום מקום שאני מכיר למרות שהתמונות מפורסמות מאוד.
ורביעית, סיפורי הפציעות והמיתות המשונות לא לגמרי מדוייקים כמדומני, אפילו בהבאת מגבלות הזכרון האנושי בחשבון.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 17-02-2012, 17:03

///
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי itoo4500 שמתחילה ב "תמונות ממלחמת יום כיפור שאתם בטח מכירים.."

לא הבנתם.
סבא שלי נלחם במלחמת ששת הימים, יום כיפור ושלום הגליל.
אני לא יודע אם המצלמה היתה שלו או שהוא קיבל אותה רק למלחמה כדי לצלם, אבל מה שאני יודע בוודאות זה שהוא צילם אותן והוא נלחם שם אין לכם סיבה עכשיו לנסות לרדת עלי או לנסות לקטול אותי כי זה לא צחוק סבא שלי איבד באחת המלחמות את חוש הריח בגלל הריחות והמראות הקשים.
אצל סבא שלי בבית יש כמה ספרים של אלבומים ובהם יש הרבה הרבה תמונות ישנות שחור לבן ומקוריות 100 אחוז, מהמלחמות האלה שהוא השתתף בהם ואני ראיתי בעצמי את התמונות שפרסמתי פה ועוד הרבה תמונות.
יש לו תמונות של טנקים שרופים, חיילים בשטח, שריפות, ואפילו תמונה אחת של סורי שהוא הרג שבא לתקוף אותם.
ישן 19-02-2012, 08:28

...

אני יודע אם יש לו זמן? הוא לא ממש בקטע של מחשבים ואני לא יודע אם הוא מבין בזה.
הוא כל היום מקבל טלפונים וכשאני אומר כל היום אני מתכוון לזה, הוא יושב ראש של הישוב כרמי יוסף, כל היום וכל יום הוא נוסע מפה לשם מעיר לעיר כי הוא גם אחראי על כל מיני בניות של בתים פרטיים של אנשים.
יש לו פגישות כל הזמן, ואני חושב שהוא מעדיף להעביר זכרונות כשהוא יושב מול אנשים ולא מול המחשב.
אתם לא מבינים מזה כל פעם שהוא לוקח אותי ואת אח שלי לאכול איפושהו למשל פלאפל אז תמיד לכל מקום שהוא הולך יש לפחות 5 אנשים שמכירים אותו ואומרים לו שלום.
הוא אמר לי שהוא כבר באמת יכול לכתוב ספר על החיים שלו כי חוץ מהצבא הוא עלה מתימן והיה מדריך גדנ"ע כשהיה בן 14 ועוד הרבה דברים אז בקיצור אני לא חושב שהוא מעדיף להעלות זכרונות מול המחשב על פני לשבת מול בן אדם ולדבר איתו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:46

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר