לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-04-2012, 08:40
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "תכלית החיים, בקצרה"

...והם יולידו ילדים שיעשו את זה שבתורם יולידו ילדים שיעשו את זה וכו' וכו' וככה כל העסק נראה כמו אופרת סבון אינסופית שהתכלית שלה היא מה?

מה הפואנטה הסופית? כח, ידע, כסף ושליטה יכולים להביא אותך לנקודה שבה אתה יכול ליהנות יותר מהחיים לעומת מישהו שאין לו את הדברים האלה (כי אתה יכול לקנות יותר דברים, לגור במקום טוב יותר, אנשים יכבדו אותך וכו') אבל בסופו של דבר גם אדם מצליח שכזה סה"כ קם בבוקר, חי קצת, הולך לישון וזה חוזר על עצמו.

להיות מצליח זו תכלית החיים או שזה בונוס לחוויית החיים? אני חושב שזה סה"כ בונוס שהופך את מסע החיים למהנה יותר ולא משהו שמסביר את התכלית.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-04-2012, 19:36
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "...והם יולידו ילדים שיעשו את..."

עד לא מזמן, הייתה במערב תרבות חברתית שנסובה סביב הנצרות, מעמדות חברתיים, סמכויות וכו'
אנשים שחיים בתרבות טבעית לא שואלים את עצמם את השאלה הזו. המגבלות והחוקים של החברה יוצקים את המשמעות ויוצרים מצב בו המערכת הרגשית שלהם מאוזנת ופועלת בצורה תקינה.
אז למעשה, אבותיך לא סבלו מהפתולוגיה שאתה סובל ממנה, כי הם פשוט חיו את החיים בצורה אותנטית במקום לתהות על מהותם.

ועכשיו לסיבה שבגללה אתה ועוד רבים אחרים שואלים את השאלה הזו מלכתחילה:
קארל מרקס ניבא במאה ה-19 שדינה של המערכת הקפיטליסטית לקרוס ושהפועלים ימרדו בה.
הקומוניסטים הצליחו לחולל מהפכה ברוסיה, אבל לא הצליחו להפיץ אותה למרכז ומערב אירופה.
מעבר לכך, במלה"ע הראשונה הפועלים באותן מדינות אף נלחמו וחירפו את נפשם לטובת המדינות שלהם, במקום למרוד בהן.

האינטלקטואלים המרקסיסטים לא ידעו איך לאכול את העובדה הזו. בשנות ה-20 של המאה ה-20 הם הקימו את "אסכולת פרנקפורט" וניסו לנתח מדוע המהפכה לא הצליחה במדינות המערב ומה יש לעשות על מנת לגרום למהפכה לקרות.
הם הגיעו למסקנה שהתרבות המערבית על מוסדותיה השונים מצליחה ליצור נאמנות של הפועלים למסגרת שכביכול דופקת אותם ולכן יש לחסלה כתנאי מקדים למהפכה הקומוניסטית.

ספיציפית, אינטלקטואל בשם מרקוזו הוא הוא שהחל עם התיאוריות הביקורתיות, שהן למעשה האיידס של תרבויות אנושיות.
הזרמים הביקורתיים הללו הצליחו למחוק כמעט לחלוטין את הזהויות הלאומיות של עמים במערב ולחסל את מוסד הנישואים\המשפחה.

עד כדי כך הצליחו, שבמדינות כמו שבדיה, נורבגיה ובריטניה כנופיות של מהגרים מוסלמים אונסים כמעט ללא התנגדות מאות נשים מקומיות כל יום, חיים על חשבון המדינה ועושים טרור של ממש ברחובות.
אין כל התנגדות מצד העמים האתנים להשתלטות העויינת של המוסלמים עליהם, בגלל שטיפת המוח של חסידי מרקוזו.
ובכל מקרה, הגברים האתניים במדינות הללו סורסו, הושמצו עד עפר והפכו לאזרחים סוג ב'.
הנשים כעת בעמדת כח בלתי סבירה ואם אתה רוצה לקיים מערכת יחסים עם אישה במדינה כזו, עליך להתנהל בזהירות שכן אם היא תתעצבן עליך, אתה עלול למצוא את עצמך בכלא.
לכן, הילודה של האתנים במדינות הללו ירדה בכל מקרה אל מתחת לקו האדם והם ידעכו במספרם ויעלמו בסופו של דבר.

למעשה, זו תהיה הפעם הראשונה בהיסטוריה בה קבוצה שאוחזת בשלטון תודח ממנו ע"י מיעוט שנחות ממנה בכל הפרמטרים ותקבל את זה בהבנה...
העיקר לא להיות גזענים או שובניסטים

ובקיצור, אתה שואל את השאלה הזו משום שמישהו, באופן מכוון, הציב לעצמו את המטרה של למחוק לך את התרבות הטבעית ע"י שימוש בטכניקות של ביקורת מילולית רעילה ("מרקסיזם תרבותי") שהוטחה בעקביות ע"י אנשים בעלי סמכות והילה אקדמית, במטרה להפוך אותך למרקסיסט. היו מספיק אידיוטים שימושיים שהפיצו את הבירקורת הזו הלאה על סמך ה-face value שלה, מבלי להבין את הכוונות האמיתיות מאחוריה.
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

ישן 04-04-2012, 08:52
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אלא אם אתה אדם דתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "מהי תכלית החיים מבחינתכם?"

(ואז מן הסתם מאמין שישנם כוחות הנסתרים מהעין, ולכן רבדים לחיים שאינם נראים לנו) סביר להניח שאתה יודע שאין לחיים "תכלית" במונחים של קפיטליסט חילוני. לכל היותר "החיים" זה כמו איזה עסק קטן שאבא מליונר פותח עבור הבת/בן הלא ממש יוצלחים שלו: אולי עושה כסף, אולי לא, אבל מה שבטוח: אין לו תכלית.

אם תקח לדוגמא בני אדם שחיים חיים "נורמטיביים" לחלוטין (ילדות, נעורים+חרמנות, בגרות+אחריות, הקמת משפחה, גידול ילדים ותמיכה בהם עד שעומדים ברשות עצמם, דעיכה איטית לתוך הזקנה+מספר לא גבוה של שנות חיים אחרונות כאדם לא ממש יצרני, ואולי אפילו תלותי מבחינה חומרית) תגלה ש"תכלית" החיים היחידה הברורה הנה הקמת דור המשך. זו התכלית היחידה שהפיזיונומיה שלנו מותאמת לו באופן לא מקרי. לא משנה כמה נהנתן תהיה מבחינה מינית ורומנטית, תמיד יעמוד ברקע תג מחיר מאיים בצורת הריון.

אם החיים היו חפץ לא מוכר שנחת על איזה כוכב אחר ובו יצירוים תבוניים, היו מניחים אותם ליד חכמי העדה ושואלים לדעתם - אין לי ספק כי היו מביטים על החפץ המוזר ואומרים בסוף "המטרה שלו היא לייצר עוד כמוהו". הנה לך תכלית החיים...
ישן 04-04-2012, 09:22
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אתה חיה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "אהבתי את המשל בסוף. יצירת..."

התבונה שמאפשרת לך לקבל "מבט פילוסופי" על החיים היא ספק "באג" של הטבע, ספק בדיחה אכזרית שלו על חשבונך. בטבע, לרוב, בעל החיים אינו מתקיים זמן רב בשלב החיים שבו הוא קמל, חלש וזקן. הוא פשוט "מתפגר". העובדה שהילדים שלך, או החברה בה אתה חי, מקיימת עבורך תנאים שמאפשרים השרדות בקלות גם בגיל 85, בדיוק כמו העובדה שאתה בגיל 20/30 יכול להביט על זה מהצד ולהסיק מסקנות, היא תוצאה של כך שבני האדם הפכו יצורים תבוניים. זו גם הסיבה שאתה מחפש תכלית, או בכלל מסוגל לשאול את השאלה הזאת...אני זוכר שפעם ראיתי איזה סרטון של פיט"א, או משהו כזה, על אכילת כלבים בסין. הראו שם כלב בוגר שאיזה סיני אוחז בגרונו דרך סורגים של כלוב ודוקר אותו בליבו עם מין רומח. הכלב, תוך כדי שהוא קורס מאבדן דם, עדיין נשאר עם האינסטינקט של ליקוק הדם הניגר (של עצמו...). זו תכלית החיים: פס יצור של דור המשך המתקיים בעזרת מערכת של אינסטיקטים, רפלקסים והתנהגויות לא ממש רצוניות. הכלב הזה, שיושב בכלוב כל היום ורואה איך ממש לידו שוחטים את עמיתיו, בסופו של דבר עסוק ברגע הבא לכל היותר: יש דם? מלקקים אותו.

אני חושב שקראתי מישהו שאמר פעם משהו כמו "תכלית החיים מסתכמת במקף הקטן שצרוב על המצבה שלך ומפריד בין שנת הלידה, לשנת המוות".
ישן 04-04-2012, 11:16
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
לא אכפת לי מתכלית החיים של אחרים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "מהי תכלית החיים מבחינתכם?"

אכפת לי מהחיים שלי.
אני עובדת בשביל מטרה מסויימת: לעשות מה שאני אוהבת ולהצטיין בזה, לצבור מספיק כסף כדי לבקר בעולם ולחיות בצורה נוחה, ולדאוג למי שאני אוהבת.
דווקא לא זכור לי ששאלת תכלית החיים הטרידה אותי כ"כ אי פעם.
אז נכון, יום יבוא ונמות וכל מה שצברנו בחיים האלה די ילך לאיבוד עם הזמן, אבל אני חיה עכשיו וזה הדבר היחיד שמעניין אותי, לחיות חיים מספקים בשבילי. עד כה הם בהחלט כאלה ומה שיקרה אח"כ לא באמת מעניין אותי כל עוד סיפקתי לדור ההמשך שלי נתוני פתיחה טובים (וגם אז.. שיסתדרו בעצמם למה מה קרה?!).

נערך לאחרונה ע"י Seo בתאריך 04-04-2012 בשעה 11:25.
ישן 08-04-2012, 13:47
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
אין תכלית מרכזית לחיים, מלבד מה שאתה בוחר לך לממש בהם

תכלית החיים בשבילי היא הדברים המרכזיים בחיי כמו המשפחה שלי, החברים שלי ושאיפות אליהם אני מכוון כמו להצליח בקריירה ולממש את הטיול אליו אני חוסך ועומל קשה.
או הדברים הקטנים והיום יומיים שנותנים לי הנאה כמו כוס קפה בבוקר עם עיתון ביד, לשחק בPS בנחת, לראות תכנית טובה בטלויזיה, או לשבת בפאב עם חבריי הקרובים על בירה טובה.
אתה ואני בוחרים לעצמנו תכלית לחיים. ואצלי זה פשוט לממש אותם על הצד הטוב ביותר עבורי ולהנות מהזמן השאול והקצר עליו אני חי כאן.

בגלל זה לדעתי, חייהם של אנשים מאמינים בדתות השונות, הרבה יותר קלים משלי ושלך מהבחינה הזו , כי אצלם כמעט לכל שאלה קיומית כזו יש תשובה. למה אנחנו חיים? כדי לעשות למען שמו
של בורא עולם ולהתגמל על כך בעולם הבא כי החיים כאן בכדו"א הם רק מסדרון ובסיומם תיפתח עוד דלת.
רובם לא שואלים את השאלות הקשות שאתה מעז לשאול על חיים, מוות ומה שבינהם.
ישן 10-04-2012, 09:03
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05

שאלה קשה.
אני חושב שצריך להפריד בין "תכלית החיים" לבין "מיצוי עצמי". תכלית החיים היא מושג מטאפיזי בעיני, ובדיונים על מושגים מטאפיזיים (אלא אם אתה דתי) מגיעים מהר מאוד לטיעונים מעגליים. אתה מתחיל מהשאלה: בשביל מה אני חי? וממשיך (לדוג') - כדי לעשות ילדים. בשביל מה? כדי להעביר את המטען הגנטי הלאה? בשביל מה? כדי שהילדים שלך יוכלו להוליד ילדים משלהם. אז ממשיכים בלופ וכולם מולידים ילדים בשביל שהילדים יוכלו להמשיך ולעשות את זה בלי סיבה ממשית? וכך הלאה.
ולכן, לדעתי, השאלה שאתה צריך לשאול היא לא "בשביל מה אני חי" אלא "מה אני צריך לעשות כדי להרגיש מסופק במהלך החיים שלי?". ברגע שאתה עובר לשאלה הזו, תשובות כמו "לעשות דברים במלוא הכוח והיכולת שלי" או "לחיות בשמחה ובכיף" הופכות להיות הרבה יותר טובות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 10-04-2012 בשעה 09:06.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:49

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר