לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-02-2012, 21:16
  MetalMaiden MetalMaiden אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.11
מלגות

היי,
רציתי להתייעץ אתכם לגבי תחילת הלימודים שלי.

אני חיילת ואני עושה מסלול של שש שנים כתכניתנית.
רב האנשים בתפקיד שלי עושים את התואר בזמן הצבא, רובם במכללה למנהל בראשון לציון כי יש שם הכי הרבה נקודות זכות. אני הבנתי שבאקדמית תל אביב יפו הרמה הרבה יותר גבוהה ולכן למרות שאני יודעת שרב החברים שלי במנהל, התעניינתי יותר באקדמית כי חשוב לי ללמוד ברמה טובה ולא רק לקנות נייר ביד.

הייתי היום ביום הפתוח שם ומה ששמעתי לצערי חיזק לי מה ששמעתי מעוד הרבה חיילים - למרות שיש מסלול דו-יומי המקום ממש לא מותאם לחיילים וקשה מאוד לעשות שם תואר תוך כדי צבא, לא מתחשבים בהרבה דברים, צריך להשקיע יותר והוא גם לוקח 4 שנים במקום שלוש.
אני יודעת שללמוד שם יגרום לי להשקיע פחות בתפקיד שלי ומבחינתי הצבא בעדיפות ראשונה ואני גם ספציפית עובדת די הרבה שעות כל יום, אז אני לא יכולה להגיע למצב שאני אלמד במקום ממש תובעני, שלא יתחשב בי ויביא אותי בסופו של דבר לעשות מינימום בתפקיד שלי בצבא.

הבנתי שעדיף לי ללכת למנהל, אבל יש נושא עיקרי שמפריע לי
באקדמית כל שנה עולה 10,000 ויש לי ממוצע בגרויות 110 אז אני יכולה לקבל את השנה הראשונה חינם.
במכללה כל שנה עולה 14,000 והם מציעים שנה ראשונה חינם למי שיש לו פסיכומטרי מעל 680.
אני לא עשיתי פסיכומטרי.

אני לא נעזרת בהורים שלי, בעיקר לא בתחום של הלימודים, כל מה שעשיתי עד עכשיו בא רק ממני, אני לא מתכוונת לבקש מהם יותר מידי עזרה כספית ואני חיילת בחובה אז קשה לי לשלם את כל התואר.
ניסיתי לראות איזה מלגות אחרות אני יכולה לקבל אבל הרב הן לחיילים משוחררים
אם הייתי עושה שירות רגיל הייתי משוחררת, אבל בגלל שאני נשארת בצבא אני יוצאת מהכלל הזה.
ראיתי שיש גם מלגות למעורבות חברתית ואני כבר שמונה חודשים מעבירה קורסים במחשבים לקהילה שליד הבסיס שלי כדי לקרב אותה לעולם המחשבים. מדובר בקורס של 16 מפגשים, שלוש שעות כל מפגש, שנועד לגרום לאנשים שלא יודעים איך להקליד ולהחזיק עכבר בשיעור הראשון, בסוף הקור לשלוח לי מייל עם מצגת שהם הכינו. כמובן שמעבר לזה אני כמובן משקיעה עוד שעות בשבוע כדי לעבוד על השיעורים ולכתוב תכנים וכו'.
אני התחלתי להשתתף במיזם הזה כי באמת התחשק לי למצוא איזושהי התנדבות ומצאתי משהו שאני טובה בו ואני יכולה לעזור בו לאנשים ואני ממשיכה לעשות את זה כי אני נהנית לעשות את זה. לא עשיתי את זה מכוונה לקבל משהו בתמורה מעבר לתחושה שעזרתי למישהו.

אבל עכשיו פשוט מתסכל אותי, שבגלל שאני בן אדם נורמטיבי שכן השקיע בלימודים, משרת בצבא וגם תורם לקהילה מסביבו, אין לי מלגות.
מצאתי רק מלגות לדרוזים ממגדל העמק, יוצאי עיראק, דתיים ודברים בסגנון...

אני פשוט מדוכאת ומתוסכלת. אולי זה לא המקום להכניס את זה, אבל אכפת לי מהמדינה הזו, אני ציונית, אני רוצה להמשיך לחיות פה ושהמקום הזה יהיה מקום טוב לחיות פה. באמת אכפת לי ואז כשאני צריכה משהו כזה, אני רואה שאני די לבד.

אני אמשיך להתנהג כמו שאני מאמינה, כי המניעים שלי באים מתוך מה שאני מאמינה בו
אבל סתם מבאס לדעת שבמצב הזה אנשים שעושים פחות במצב יותר טוב.
כי בתכלס, אם הייתי עושה שירות רגיל, הייתי עכשיו יוצאת ולומדת בכיף שלי, מקבלת שנה ראשונה חינם, עושה פרוייקטי התנדבות מוגדרים, פר"ח או משהו או אולי מקרן לחיילים משוחררים ואפילו עובדת ומקבלת הרבה יותר ממה שאני אקבל בשנים הקרובות.
נכון, בחירה שלי. עדיין אני לא הייתי בוחרת את זה כי מה שאני עושה חשוב לי יותר.
אבל כן, מבאס ומתסכל אותי.

יש למישהו מכם רעיון מה אני יכולה לנסות לעשות שיעזור לי כספית או סתם לעודד?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-02-2012, 10:31
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MetalMaiden שמתחילה ב "מלגות"

א. למה לא לעשות פסיכומטרי? 680 זה ממש לא בשמים, ואם את תכניתנית אני מניחה שלא תהיה לך בעיה בחלק הכמותי. תתחילי לקרוא ספרים באנגלית ואת די מסודרת...
ב. חפשי מלגות שאינן תלויות מוצא או מיקום - מלגת יו"ר הכנסת, יש מלגות של משרד החינוך, אייסף (שמצריך 4 שעות שבועיות של פעילות קהילתית, כמו לחנוך ילד) ובחיפוש קליל מצאתי עוד:
http://www.universities-colleges.or...?show=4&f=82794
http://www.universities-colleges.or...?show=4&f=82417
קרן האפוטרופוס הכללי
איסתא - אם את חברה באגודת הסטודנטים
קרן לאומי-כארד למחזיקי הכרטיס
תחפשי כתלות במוצא - יש לבעלי אזרחות קנדית, יוצאי צפון אמריקה, דוברי לאדינו, יוצאי מרוקו, יוצאי הולנד, קהילות ספרד - לסטודנטים מזרחיים, עולי אתיופיה, יוצאי עירק.
תנסי גם לברר דרך הצבא, מה יכולים לעזור, וכן לפנות למשרד הביטחון - יש אמנם מלגות לחיילים משוחררים, אך אולי יוכלו לעזור גם במקרה שלך.

בכל מקרה, הייתי פונה גם למה שמיועד לחיילים משוחררים ומסבירה את המצב המיוחד ואת העובדה שבמסלול רגיל כבר היית משוחררת...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:48

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר