לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-02-2012, 02:01
  RealCreator RealCreator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.11
תוריד מעצמך כובד,ככה קל יותר לעלות למעלה

היי חבר'ה מה קורה?
זוכרים שפעם כתבתי פה מאמר "טיפוח גינת המחשבות"?
אם מישהו לא ראה מוזמן להסתכל
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=553227
דיי הרבה צפיות לנושא ומעט מאד תגובות(וגם התגובות שהיו,במקום להגיב בנושא רק האשימו אותי בגניבה לצערי)

אז עכשיו אני רוצה להתחלק איתכם במאמר חדש שכתבתי.עם מוסר השכל חדש ותובנות חדשות.
אני כותב לעיתים רחוקות. רק כשאני עובר חוויה מסויימת בחיים שבעקבותיה אני מגלה דברים חדשים.
מקווה להמשיך עם מה שהתחלתי ולהתחלק איתכם בעוד הרבה מחשבות שלי

טוב אז עכשיו,תהנו מהמאמר

תוריד מעצמך כובד,ככה קל יותר לעלות למעלה

כל אחד מאיתנו,בכל שלב בחיים שלו תמיד רוצה להתקדם.רוצה לעלות למעלה. כל אחד מאיתנו תמיד רוצה להתקדם ולהשתפר.

אנחנו רוצים להתקדם בכל תחומי החיים. במאמר זה ניקח לדוגמא מצב בו אנחנו רוצים להתקדם במסגרת מסויימת שבה אנחנו נמצאים ומתחרים עם אנשים אחרים (עבודה,לימודים וכו')...אנחנו כביכול יודעים מה צריך לעשות על מנת להשתפר ולהתקדם ומציבים לעצמינו מטלות,שזה דבר נכון לעשות. אך הבעיה היא בכך שאנחנו לפעמים מעמיסים על עצמינו יותר מדי ופשוט קורסים מתחת לכל הכובד והלחץ שהתלנו על עצמינו.

תחשבו רגע על מצב בו בן אדם פורק סחורה מהמשאית אל החנות.אם הוא יקח קצת בכל פעם שהוא הולך,יקח לו קצת יותר זמן אבל הוא יעביר הכל בסופו של דבר.
אך אם הוא יהיה בלחץ וירצה לסיים את זה כמה שיותר מהר,יקח בפעם אחת הרבה מאד סחורה,ופשוט יפול עם כל המשקל שלקח עליו,וגם ישאר עם בעיות גב לשארית חייו.

אבל במאמר זה אני לא בא לספר לכם על חלוקת עומס.אני רוצה לספר לכם משהו אחר בקשר לעמידה שלנו תחת לחץ ועומסים.

בואו ניקח דוגמא אחרת. בן אדם רוצה להתקדם בעבודה שלו ולקבל מסרה חדשה שהיא הרבה יותר מעניינת ו"זוהרת" מהמסרה הנוכחית שלו.אח הוא לא היחיד,הוא יודע שהרבה רוצים את זה ולא כולם יקבלו את זה ולכן נוצרת בינו לבין חבריו סוג של תחרות. אז מחליט הבן אדם להתחיל להשתפר,בהרבה תחומים בו זמנית.

הוא דואג מאד בקשר להפסדים ולפאשלות הקטנות שקוראות לו. הוא דואג תמיד על מה חושבים עליו המנהלים. הוא פוחד לעשות צעד אחד לא נכון.

מה בעצם כל זה גורם? הוא מעמיס ומעמיס על עצמו יותר מדי דברים בו זמנית.ואיך אתם חושבים.האם זה יעזור לו להתקדם יותר מהר ויותר טוב מהמתחרים שלו?

לא! כאשר הבן אדם מעמיס על עצמו דאגות,זה רק מעקב אותו.קשה לו ללכת עם כל המשקל עודף שהוא לקח איתו.בזמן שמתחריו לקחו על עצמם את הדברים החשובים ביותר,ואת שאר הדברים השאירו לאחר כך,הוא החליט לקחת על עצמו הכל בוות אחת.

ואם זה לא מספיק,הוא לוקח איתו גם הרבה מטען לא נחוץ לגמרי,ואפילו מזיק(הדאגות שלו). לבסוף,במקום להתקדם למעלה,הוא נופל. בזמן שכל שאר האנשים ממשיכים ללכת לאט אבל בטוח.

אני רוצה לסיים את המאמר בתקציר מסויים אשר מסכם את כל הנאמר.

אם אתה רוצה לעלות למעלה,זרוק מעצמך משקל עודף. תשב,תחליט מה הכי נחוץ לך כרגע ותקח איתך רק את זה! כמו כדור פורח שזורקים ממנו שקי חול כדי להפת ממשקל ולעלות לגובא חדש,כך תעשה גם אתה.

תפסיק להיות מודאג בגלל טעות שעשית,כך איתך רק את הלקח,את הדאגות תזרוק,תפסיק להיות מודאג מ"מה יגידו עלי אחרים",זה גם מטען לא נחוץ לגמרי. תזרוק את כל שקי החול המיותרים האלה ותעלה לגבהים שעוד לא היית בהם!

נערך לאחרונה ע"י RealCreator בתאריך 18-02-2012 בשעה 02:15.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:34

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר