לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-01-2012, 20:33
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
דירה להפקיר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "בדיחות, תמונות וציטוטים שרק אנחנו מבינים - אשכול הומור (IV)"

ציטוט:
דירה להפקיר

על הר יפה בין חזירים ויערות, עומד מגדל בן חמש קומות. ומי גר במגדל?
בקומה הראשונה, אווירונאוטית שמנה. כל היום בביתה על משכבה מתהפכת. היא כל כך פדלאה שקשה לה ללכת. בקומה השנייה גרה פיזיקאית ענייה. כל היום היא עובדת, עושה שיעורים, אולי תמצא עבודה בענפים אחרים. בקומה השלישית מעשיין חופשי, מאושר, עוד יום של טיול עבר. בקומה הרביעית גרה מכונאית. בשמחה ובשקט מחזרים ממיינת. ובקומה חמישית גר מר מוזר. אך לפני שבוע ארז חפציו ונסע, איש אינו יודע לאן, ומדוע. כתבו דיירי המגדל שלט, תקעו מסמר מעל לדלת, וקבעו שלט בקיר: "דירה להפקיר"
והנה בשדרות, במדשאות, בכבישים – אל הבית באים דיירים חדשים.
ראשון בא מחשמל, עומד מבולבל, קורא את השלט. פותח את הדלת, עומד בפנים חסר תועלת. באים מכל הדירות השכנים, עומדים מסביב, מסבירים לו פנים:
הנאים החדרים בעיניך? -נאים. -הנאה פינת הישיבה בעיניך? –נאה פינת הישיבה, אפילו מזכירה לי מעט את החווה. -הנאה השקט בעיניך? -נאה. -אם כן, שב איתנו חשמלטור! -לא, לא אשב. -למה?
אומר החשמלטור: השכנים אינם טובים בעיני. אני החנון השקדן בבית אחד עם מעשיין מעודן? כל היום מרפרנס לו ושר, ובלילות נהנה ונרדם מאושר!
גיחך המעשיין, והחשמלטור הלך לו.
הלך החשמלטור ובא המדמ"חניק. חיש מהר עולה לקומה אחרונה, קורא את השלט, פותח את הדלת. עומד בפנים ומביט בפלט. באים מכל הדירות השכנים, עומדים סביב, מסבירים לו פנים:
הנאים החדרים בעיניך? -נאים. -הנאה המחשב בעיניך? -נאה. -הנאה מכונת הקפה בעיניך? -נאה. -אם כן, שב איתנו מדמ"חניק! -לא, לא אשב. -למה?
כי כואב לי אחרי הגשת התרגיל הרטוב אתמול בלילה. וגם השכנים אינם טובים בעיני - איך אלמד פה שפת תכנות מגעילה, כשבקומה הראשונה אווירונאוטית עצלה? כל היום על משכבה מתהפכת, מרוב שומן קשה לה ללכת!
נעלבה האווירונאוטית, והמדמ"חניק הלך לו.
הלך המדמ"חניק, באה מתמטיקאית. בזריזות מטפסת לקומה אחרונה, קוראת את השלט, פותחת הדלת, עומדת בפנים ומסתכלת. באים מכל הדירות השכנים, עומדים סביב, מסבירים לה פנים:
הנאים החדרים בעיניך? -נאים. -הנאים הקירות בעיניך? -נאים. -הנאה הסלון בעיניך? -נאה. -אם כן, שבי איתנו מתמטיקאית! -לא, לא אשב. -למה?
השכנים אינם טובים בעיני. איך אשב פה, עם תורתי הטהורה, כשבקומה השנייה תיאורטיקנית בזויה? השתמשה בתורתי על מנת לקרב ולהזניח, עכשיו לשבת איתה יחדיו לא אצליח!
בזָה בליבה הפיזיקאית, והמתמטיקאית הלכה לה.
הלכה המתמטיקאית, בא האדריכל. קרא את השלט, התרומם ועלה ופתח את הדלת. דרך משקפי שמש מביט בדממה, בודק את הכיור, הבידה וחדר השינה. באים מכל הדירות השכנים, עומדים סביבו, מסבירים לו פנים:
הנאים החדרים בעיניך? -נאים. -הנאה המטבח בעיניך? -נאה המטבח, אף כי לא מלוכלך! -הנאה המיטה בעיניך? נאה, אפילו גם למנוחה. -אם כן, שב איתנו אדריכל! -לא, לא אשב. -למה?
השכנים אינם טובים בעיני. ובכלל, איך אשב אני אדריכל, במאמץ רב מחזר וחבל, כשאת כל הבחורים לוקחת המכונאית. איך אגור איתה, כשבליבי קנאה כה נוראית?
התפלאה המכונאית, והאדריכל הלך לו.
הלך האדריכל, בא העתודאי. חיש קל זחל לקומה האחרונה, קרא את השלט, פתח את הדלת. באים אליו כל השכנים, עומדים מסביבו, מסבירים לו פנים:
הנאים החדרים בעיניך? -החדרים צרים. -הנאה המטבח בעיניך? -נאה המטבח, אך חשוך ומפחיד כל כך. -הנאים השימורים בעיניך? -נמאסו השימורים, וכל המזונות המהירים. -ובכן, לא תשב איתנו?
אשב ואשב בחפץ לב, כי השכנים טובים בעיניי:
האווירונאוטית – תספק לי במבה וטרופית, הפיזיקאית – תעזור בשיעורי הבית, המעשיין – ילמד אותי טריק או שניים, והמכונאית – אופצייה לעתיד. רואה אני כי נוכל לחיות ביחד בחברה טובה, בנמלים ובנחת.
שכר העתודאי את הדירה. יום יום מפקיר הוא את חדרו.
כך על הר יפה בין חזירים ויערות, עומד מגדל בן חמש קומות. ובמגדל גרים עד היום, שכנים טובים חיי שלווה, רפרנסים ושלום.

בהשראת "דירה להשכיר", מאת לאה גולדברג.

http://israblog.nana10.co.il/blogre...ogcode=12992092
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:30

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר