לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-01-2012, 13:10
  myk myk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.01.10
שירות הדפסות

בס"ד

ראשית, אני מתנצל אם לא קשור לפורום הזה ספציפית, אם לא קשור נא להעביר.

מה השיטה הכי טובה שתהיה מדפסת שכל אחד יוכל לחבר את מחשבו הנייד ולהדפיס ממנה? יהיה מחשב שהוא ידאג לזה. כנראה התשובה היא שרת הדפסות. אבל השאלה היא האם אפשר (או עדיף) לינוקס (אני רגיל לxp,server)? כיצד יתחברו הרוצים להדפיס? וכדומה.

נתונים נוספים:

1.מדובר שלמדפסת מחובר גם מחשב xp שמשתמש גם הוא במדפסת. (במחשב זה א"א להשתמש לצורך הנ"ל.) המחשב הזה מחובר כרגע למדפסת בכבל usb אבל כפי הנראה לי עדיף כבל רשת מאשר חיבור usb (לא מזמן שאלתי בפורום אצלכם האם זה כך ומדוע ולא ענו לי -אני לא מתלונן אלא שמשום כך אינני בטוח), א"כ צריך לקחת בחשבון גם את המחשב הזה.

2.לכאורה החיבור העדיף של השרת למדפסת הוא בכבל רשת אלא שאם מחברים אליה מחשב (xp) אפשר להתחבר אליה רק בכבל רשת מוצלב (משום שזה גם מכונת צילום),יתכן, וזה חלק מהשאלה, שכאן אצטרך בין כך סויץ ואז כבר אוכל להשתמש בכבל רשת רגיל.

מקוה שכתבתי את השאלה מספיק ברור (השתדלתי מאד).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-01-2012, 16:16
  myk myk אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי amir1 שמתחילה ב "אם כך לינוקס ירד"

הבנת נכון ותודה.

אם כבר, אבקש להעזר בך (או מישהו אחר) בהמשך התהליך, כיצד לדאוג שזה יעשה בצורה הכי קלה למשתמש, הוא רק יחבר את המחשב הנייד שלו לכבל רשת ומשום שרובם לא מבינים במחשבים, מה לעשות כדי שיצטרכו לתת לו הוראות מינימום מה לעשות כדי שהוא יוכל להדפיס?
האם נכון שזו הדרך הכי קצרה (שתהיה הכי קצרה וקלה למשתמש): ראשית צריך שרת dhcp שיתן לו כתובת, שנית צריך מדפסת משותפת ולומר למשתמש שצריך להכנס למדפסות (או בכל תוכנה שתהיה לו כגון וורד שתופיע שם המדפסת באפשרויות ההדפסה ולומר לו לבחור מדפסת זו שגם בזה, אני מבין, שיותקן הדרייבר אוטומטית) וללחוץ שם דבל קליק כפי שכתבת (לא ידעתי) .
אם זה נכון יוצא שאת המדפסת המשותפת אפשר לשים בxp שבין כך כבר קיים ואת השרת dhcp אפשר גם בלינוקס (ההתעקשות על לינוקס היא בעקבות שימי (מנהל הפורם) שממליץ תמיד על לינוקס כנגד חלונות).
האם כל הנ"ל נכון?
אם זה נכון, אבקשך גם עזרה בהתקנת לינוקס וdhcp של לינוקס, משום שאין לי כלל נסיון בלינוקס ואינני יודע מהיכן להתחיל.
מקוה שאינני מנג'ז יותר מדי.
ישן 12-01-2012, 23:14
  amir1 amir1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.02
בא נעשה סדר
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי myk שמתחילה ב "הבנת נכון ותודה. אם כבר,..."

טיפ:
מהניסיון שלי בפורומים לתמיכה, כשאני שואל שאלה אני נוהג לפרט את כל הפרטים
כי לפעמים יש פרט שלך לא נראה כ"כ חשוב , אבל הוא כן משפיע על ההחלטה
וגם כך גם ניתן לחסוך התכתבויות הלוך וחזור .

אז מה שידוע לנו עד כה, זה שיש לך בית/משרד/חנות שבו כבר קיימת רשת,
לא ידוע לנו מה הם המרכיבים של אותה הרשת, מודם/ראוטר , חוטי/אלחוטי ?
באותו מקום ישנו מחשב אחד (XP) שתמיד דולק ויכול לשמש כשרת הדפסה .
למדפסת יש כניסת USB וגם רשת .

למקום מגיעים אורחים מזדמנים שאמורים להתחבר לרשת לצורך הדפסות ,
האם ההתחברות שלהם היא להדפסות בלבד או גם לגלישה באינטרנט ולשיתוף קבצים עם המחשבים המקומיים ?
האם יש צורך בהתחברות אלחוטית או רק חוטית ?

----------

בעקרון, המצב האידיאלי הוא שבאותו מקום ישנו ראוטר (כיום לרוב הוא אלחוטי)
הראוטר מחבר את כל המחשבים ביניהם וגם לאינטרנט
אין לך צורך בשרת DHCP כי הראוטר כבר מחלק כתובות אוטומט .

אם למדפסת יש כניסת רשת, חבר גם אותה לראוטר וכך היא תהיה משותפת לכולם,
אם הראוטר הוא של בזק עם כניסת USB (שרת מדפסת)
אז ניתן בעזרתו לשתף ברשת גם מדפסת USB בלי כניסת רשת .
גם את שני אלו אין, אז אפשר לשתף אותה מהמחשב XP שיצטרך לדלוק רצוף .

בנוגע להתקנת דרייברים . אז כפי שכתבתי
או שתיצור סיפריה (עם שיתוף מוגבל ולא אדמין) שבה יהיו דרייברים לכל מערכות ההפעלה
וכל אורח יצטרך לבצע התקנת מדפסת ברשת ויבחר את הדרייבר מהסיפריה המשותפת
או שהמדפסת תותקן על אחד מהמחשבים ושם היא תשותף ברשת
ואז כל אורח יצטרך לבצע כניסה לאותו מחשב ושם הוא יראה את המדפסת המשותפת וע"י הקשה עליה הוא יקבל את הדרייבר מהמחשב המארח .

נערך לאחרונה ע"י amir1 בתאריך 12-01-2012 בשעה 23:19.
ישן 18-01-2012, 18:17
  myk myk אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי amir1 שמתחילה ב "בא נעשה סדר"

הרשה לי לקצר משום שכתבתי המון (כחצי שעה) וכששלחתי הכל נמחק לי משום שנזרקתי משום מה מהפורום (אולי בגלל ששיניתי סיסמה כשנכנסתי משום שאמרו לי מהאתר לשנות ואולי הייתי צריך לצאת ולהכנס עם הסיסמה החדשה. רק חבל שלא אמרו לי מהאתר לצאת ולהכנס).

אין במקום הזה אינטרנט ולא רוצים/צריכים.

יוצא שנשארה שאלתי. ציטוט:

אם כבר, אבקש להעזר בך (או מישהו אחר) בהמשך התהליך, כיצד לדאוג שזה יעשה בצורה הכי קלה למשתמש, הוא רק יחבר את המחשב הנייד שלו לכבל רשת ומשום שרובם לא מבינים במחשבים, מה לעשות כדי שיצטרכו לתת לו הוראות מינימום מה לעשות כדי שהוא יוכל להדפיס?
האם נכון שזו הדרך הכי קצרה (שתהיה הכי קצרה וקלה למשתמש): ראשית צריך שרת dhcp שיתן לו כתובת, שנית צריך מדפסת משותפת ולומר למשתמש שצריך להכנס למדפסות (או בכל תוכנה שתהיה לו כגון וורד שתופיע שם המדפסת באפשרויות ההדפסה ולומר לו לבחור מדפסת זו שגם בזה, אני מבין, שיותקן הדרייבר אוטומטית) וללחוץ שם דבל קליק כפי שכתבת (לא ידעתי) .
אם זה נכון יוצא שאת המדפסת המשותפת אפשר לשים בxp שבין כך כבר קיים ואת השרת dhcp אפשר גם בלינוקס (ההתעקשות על לינוקס היא בעקבות שימי (מנהל הפורם) שממליץ תמיד על לינוקס כנגד חלונות).
האם כל הנ"ל נכון?
אם זה נכון, אבקשך גם עזרה בהתקנת לינוקס וdhcp של לינוקס, משום שאין לי כלל נסיון בלינוקס ואינני יודע מהיכן להתחיל.

עד כאן ציטוט.

אצטט תשובתך, על חלק מהשאלה:

בנוגע להתקנת דרייברים . אז כפי שכתבתי
או שתיצור סיפריה (עם שיתוף מוגבל ולא אדמין) שבה יהיו דרייברים לכל מערכות ההפעלה
וכל אורח יצטרך לבצע התקנת מדפסת ברשת ויבחר את הדרייבר מהסיפריה המשותפת
או שהמדפסת תותקן על אחד מהמחשבים ושם היא תשותף ברשת
ואז כל אורח יצטרך לבצע כניסה לאותו מחשב ושם הוא יראה את המדפסת המשותפת וע"י הקשה עליה הוא יקבל את הדרייבר מהמחשב המארח .

עד כאן ציטוט.

לכאורה הדרך השניה היא הכי פשוטה וקלה למשתמש אלא שאינני יודע אם כשיקבל כתובת מהdhcp יראה גם את המדפסת המשותפת. (כמובן מדובר בהרשאות תקינות).

בתודה מראש וגם על לשעבר.

אחרי ששלחתי אמר לי מישהו שבכלל אפשר להתקין dhcp על xp רגיל (שבעצם כבר יש לי). האם זה נכון?

נערך לאחרונה ע"י myk בתאריך 18-01-2012 בשעה 18:34.
ישן 25-01-2012, 18:20
  myk myk אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אולי אני מפספס משהו, אבל..."

ציטוט:
אפשר לפרסם דרייברים של מדפסת לחלזונות גם דרך לינוקס.
ע"כ ציטוט.
האם כוונתך שמספיק מחשב לינוקס לבד ואותם דרייברים שעובדים בחלונות יעבדו גם בלינוקס.
אם זוהי כוונתך, שאלתי היא:
מה זה בדיוק עושה? האם זה מציג את המדפסת ונותן אפשרות ללחוץ דבל קליק ואז המדפסת תהיה מותקנת על המחשב? שאלתי היא משום שיש אנשים המבינים מינימום במחשבים ורוצים שתהיה להם האפשרות להשתמש בהכי קלות שאפשר והכי קלות זה ככה ולא לבחור דרייבר ולהתקינו.
חוץ מזה אני חוזר על שאר שאלותי:
האם זה נכון שאפשר להתקין dhcp על xp רגיל (ולא שרת)? (משום שהוא כבר בין כך קיים).
האם זה נכון שלאחר שכל מחשב יתחבר ויקבל כתובת אוטומטית מdhcp הוא יראה אוטומטית, במדפסות אצלו וכשירצה להדפיס בתוכנות (כגון וורד), את המדפסת המשותפת? (כך שכל מה שיצטרך לעשות זה רק למצוא את המדפסת הזו ולעשות דבל קליק להדפסה). או שלא רואים אותה אוטומטית אלא רק אם עושים כניסה למחשב ההוא (עם המדפסת).
ישן 27-02-2012, 11:55
  myk myk אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי amir1 שמתחילה ב "שים לב"

יכול להיות שבאמת אין לזה פתרון.
dhcp זה כפי הבנתי מושג השייך לרשתות. כנראה, אני מבין ממכם, שבמערכות הפעלה אחרות, זה, כלומר חלוקת הכתובות, עובד אחרת. אולי אין שם בכלל מושג של כתובות וגם זה עובד אחרת.
שימי צריך להבין שאנחנו (אולי רק אני ולא אנחנו) בורים ועמי ארצות במערכות הפעלה אחרות זה גם אשמתינו וגם אשמת אלו שלימדו אותנו (יתכן שגם אשמתנו בזה שהלכנו למקומות שילמדו אותנו) אבל זה המצב ולכן איננו יודעים (עוד פעם אולי רק אני לא יודע) מה שייך לרשתות נטו ומה זה בעצם רק מושגים השייכים לחלונות.
הוא כמובן צודק שמעביר אותנו אבל אולי שייך לכתוב הגדרה יותר מדויקת מה שייך ומה לא. יתכן גם שלא שייך לכתוב יותר ממה שהוא כתב בעוגן ששלחת אותי.
זה דבר אחד.
דבר שני פעם שאלתי (לא מבטיח שאעשה מיידית) דווקא בפורום רשתות של שימי ולא קיבלתי תשובה, (יתכן שהיתה השאלה בתוך שאלות אחרות) מהיכן להתקין לינוקס או מהיכן להתחיל לקרוא ע"ז? האם אפשר גם משהו שרובו בעיברית, לפחות בתור התחלה? (מודע לבעיית האנגלית שבלי"ז א"א כמעט לזוז במחשבים.)
גם שמעתי שיש כמה סוגי לינוקסים, על מה אתם ממליצים, לפחות בתור התחלה?
נא להתיחס בהבנה ובסלחנות לכל הנכתב לעיל.
שאלה שלישית, והיא בדרך אגב, האם באמת בלינוקס יש מושג של כתובות ip וdhcp לחלוקת כתובות אוטומטית או לא?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:51

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר