לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-02-2012, 09:46
  איזמל איזמל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.07
שאלה תמימה אודות כוונות מתקדמות

ראשית שאלתי תמימה לחלוטין... ואולי אף טיפשית
התעוררה בעקבות הדיון על כוונות הלאו ...
אז כך:
מדוע אין (או אולי יש ואני לא מכיר) כוונות למרנ"א מרנ"ט ואף נקל מתוחכמות משולבות מט"ל
צלף לדוגמא בעמדה חייב לדעת מרחקים על מנת לתאם את הכוונות לקראת הירי ולעיתים נאלץ לתמרן בין מרחקים שונים במהירות-
מדוע אין כוונת משולבת מד טווח לייזר אשר מעבדת את הנתונים בקצב מהיר וממקמת את הכוונת בהתאם לסטיית הבליסטיקה החיצונית ?
לדוגמא - לאו הרמת המטול לחיצה לכיוון - אומדן טווח ובהתאם הנקודה תעלה או תרד הכוונת תהיה על מסלול נתיק וכך תהיה רב שימושית
אך בעיקר השימוש הזה מעניין אותי:

ואם כבר להיות ילדותי אז מדוע אין שילוב טכנולוגיית כדוגמת זיהוי פנים כמו שיש בכל מצלמה ביתית אשר במקום להציב מרובע במסך (זיהוי פנים או זיהוי דמות) פשוט לתת אות אלקטרוני שיתורגם לכוון הנשק ובכך להוריד את השפעת האדם. כמובן בשילוב מט"ל ואיפוס כוונת משתנה

כמה שטויות... אבל באמת מעניין אותי היעדר שימוש מובנה במד טווח לייזר בכוונות אופטיות
ואולי יש ופשוט אני לא מכיר
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-02-2012, 13:21
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי איזמל שמתחילה ב "שאלה תמימה אודות כוונות מתקדמות"

א. תסתכל על ה- XM25 ותראה כמה כוונת כזו בתקן צבאי מסורבלת. לא בטוח שהיא שווה את המחיר, הנפח והמשקל ברמת הרובאי הבודד.

ב. למרנ"ט, לאו, M203- שהם כלים בהם הערכת טווח מדויקת חשובה, כי מהירות הלוע שלהם איטית יחסית ולכן הקשת הבליסטית שלהם ניכרת- יש בעיה נוספת: תחום זוית הגבהה גדול. נדרשת תצוגה בזווית רחבה, שתכלול גם את קו הראיה למטרה (למדידת טווח) וגם את תו המכוון (לכיוון בעת הירי עצמו), שנמצא כמובן הרבה מתחת.
פרויקט שזה קיים בו- BR8 של איימפוינט. המצגת מסבירה בדיוק מה נדרש ממערכת בקרת-אש כזו.
אני מניח שגם "רפאים" (שמאפשרת ירי ררנ"ט) כוללת שדה ראיה רחב.
אינני יודע מה מצב הפיתוח של מערכות אלו כיום.

יש כל מיני מערכות שעוקופת את העיניין: יש כוונת נפרדת למט"ל, מודדים טווח, מזיזים ידנית את הכוונת לפי הטווח ויורים. גם הן נזכרות במצגת הנל.
או שהכוונת עצמה נעה מכנית בזווית הנדרשת

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 24-02-2012 בשעה 13:25.
ישן 24-02-2012, 23:12
  gutman76 gutman76 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.11
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "א. תסתכל על ה-..."

לדעתי הסיבה היחידה היא עלות תועלת.
מאחר והלאו SMAW , RPG ושאר המערכות האלה הן לטווחים יחסית קצרים, ההנחה היא שאפשר "לטעות" באומדן הטווח ועדיין סיכויי הפגיעה יהיו "סבירים".
סבירים בהתחשב בעלויות התחמושת .
לדעתי ואני חושב כך כבר הרבה שנים גישה זו מוטעית מאחר והיא לא לוקחת בחשבון את ערך חיי הלוחם, ירית פיספסת ובאמצעי גילוי/תגובה שיש היום אתה מת.
תחשיב אחר הוא הגדלת טווח של טילים פשוטים וזולים יחסית שמעניקה אפשרויות הרבה יותר רחבות בלחימה מאחר וטווח המגע עם המטרה יכול להיות כפול ואף יותר, עם סיכויי פגיעה הרבה יותר גבוהים.
לדעתי מט"ל לא חייב להיות ברמת הלוחם הבודד, אפילו ברמה של מחלקה ושימוש בו יכול לעשות מהפכה. ( לא יודע מה קורה היום בצה"ל אבל הדיון תיאורטי בלבד)
אבל השיקול הכלכלי הוא כנראה הגורם העיקרי.
ישן 28-02-2012, 03:57
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי איזמל שמתחילה ב "מקבל בהחלט את התשובה ומסיט את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי איזמל
מקבל בהחלט את התשובה ומסיט את השאלה לכיוון נשקי הצלפים...
למה לעזעזל לא משלבים מט"ל בכוונת הצלף ובחישוב פשוט יסיט את הצלב בהתאם ...

ומה עם לחות יחסית, לחץ ברומטרי ורוח רוח ורוח ?
(רוח קבועה רוח משתנה או רוח מקומית מפתחת ואדי בחלק מהמסלול).
אז טווח רצוי מאד - רק שזה לא הכל... יש מחשבוני ירי היום לצלפים שהם מאד זולים אך הם לא מותקנים בתוך הכוונת.
לא איש טכנולוגיה אני - ראיתי טלסקופ אחד כזה מאד מגושם - אני מניח שהעתיד יביא עמו משהו.
עד אז ובעיקר בטווחי קלעים - הפשטות תנצח.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 28-02-2012, 07:48

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי איזמל שמתחילה ב "בסדר רוח, הפרשי גובה וכו......"

יש פיתוח של DARPA בשם One Shot שכולל מט"ל+ מדידת רוח באיזור המטרה בלייזר, ואמור להסתיים בכוונת משולבת שתאפשר ירי מדויק לטווחים ארוכים מאוד. מתואר אפילו שהכוונת תספק חיווי לגבי יציבות הנתונים (מה הסיכוי שהרוח תשתנה בזמן מעוף הקליע, למשל), כך שהצלף יוכל לתזמן את הירי לרגע הנכון.

לפי אתר DARPA, כרגע המערכת די מאסיבית- בגודל של ציין, נאמר- ואמורה להיות אצל המאתר.

למה מערכות פשוטות יותר, שכוללות רק מט"ל משולב בכוונת אופטית, אינן נפוצות? כניראה שהסיבה היא מבצעית- הצלפים לא מוכנים לשלם את המחיר במשקל ומורכבות תמורת מידע שהם מקבלים היום "בחינם" מהמאתר.

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 28-02-2012 בשעה 07:50.
ישן 29-02-2012, 04:52
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי איזמל שמתחילה ב "בסדר רוח, הפרשי גובה וכו......"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי איזמל
בסדר רוח, הפרשי גובה וכו... אבל הבסיס זה הטווח...
כי אם בעמדת צלף מופיעה מטרה בתחום שהוא לא מדד מראש או בין התחומים הוא עושה היסטים ידניים ותיקון פגיעה
אפילו שהמטל יהיה מופרד מהנשק אך מתקשר עם הטלסקופ - לא הגיוני ????

או קיי
המט"ל מתקשר עם הטלסקופ ומקבע תו מכוון לפי הטווח מה הלאה ?
איך אני מתקן תיקונים אחרים ?
צריך לזכור את השאיפה לפשטות. אם צריך באמצע לעבור מאוטומט למניואל זה מפריע. עדיף מט"ל אצל המאתר ויאללה לעבודה.
כשתהיה כוונת חכמה מאד אך עם זאת מספיק קלה ועמידה אני מניח שהיא תיכנס.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 26-02-2012, 12:11

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ColMonty שמתחילה ב "אם כבר נשאלה שאלה בתחום..."

בוא נראה על מה אנחנו מדברים.
* זיהוי תנועה בשדה הראיה של המצלמה דורש בעצם:
- לאתר לבד עצמים שחשודים כמטרות
- לעקוב אחריהם לאורך זמן, גם אם הם נעים
- להפעיל עליהם סינון (נאמר, אם עצם משנה צורה לאחר 3-4 מסגרות וידאו, כניראה שהוא לא מטרה), ולהציג רק את המטרות שעברו סינון.
זה מה שנדרש כדי לאתר מטרה נעה בשדה הראיה המסוי של המערכת. פיזית, נדרש משהו דומה לקופסאות של IOIMAGE. מבצעית, הכוון מכוון את הטיל/רקטה לכיוון מסוים, נועל את היחצ"ג, לוחץ על Detect ותוך ~דקה מתחיל לקבל סימונים על המסך של מטרות אפשריות. הזזת את היחצ"ג- חכה עוד דקה וחוזר חלילה.

* כדי לאתר מטרה שנעה בתוך גיזרה רחבה רחבה (נאמר, אבטחת בסיסים), צריך מערכת מורכבת בהרבה שתכלול הנעה מדויקת, מחשב חזק יותר ומצלמה ייעודית. משהו בסגנן הספיידר של קונטרופ.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:59

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר