לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-03-2012, 16:57
  סיילו סיילו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.08
שר התחבורה הודיע על פיצול הרכבת לשלוש חברות בנות

החלוקה תהיה לחברות למטענים, לנדל"ן ולתחזוקה ■ כץ: "אם נראה השבתות בעקבות ההחלטה - לא יהיה מנוס מסגירת החברה"
מקור
שר התחבורה ישראל כץ הודיע על הקמה חד-צדדית של שלוש חברות בנות לרכבת - חברה בת למטענים, לנדל"ן ולתחזוקה. "לא נאפשר לרכבת להיות בת ערובה של קומץ קטן של עובדים", אמר כץ. כמו כן, הודיע השר על הוצאת התחזוקה למיקור חוץ. "תוקמנה שלוש חברות בנות בשיתוף המגזר הפרטי - תחזוקה, פיתוח עסקי ונדל"ן ומטענים. מתפקידנו להחזיר את השליטה ברכבת לציבור, ולא נוכל לאפשר לרכבת להיות בת ערובה של קומץ קטן של עובדים".

"אם נראה השבתות בעקבות ההחלטה - לא יהיה מנוס מסגירתה של החברה ופתיחתה במתכונת חדשה", הוסיף כץ. בפתח דבריו שיבח כץ את יו"ר ההסתדרות עופר עיני, אך ציין כי "יו"ר הוועד גילה אדרעי הטילה וטו על כל הסכם שהתקבל".

"לוח הזמנים הוא מיידי, ויישום ההסכם עם בומברדייה מתחיל היום. אם נראה פגיעה מתמשכת בנוסעים בשביתות פראיות, לא אהסס לסגור את הרכבת ולפתוח מחדש.
הממשלה נהגה ביד רחבה וניסתה לפצות את העובדים. יו"ר ההסתדרות הסכים לשני מתווים של פשרה, ויו"ר ועד הרכבת לא הסכימה. אנחנו חייבים לנוע ולהמשיך לפתח את הרכבת. היא חיונית לפיתוח הפריפריה".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-03-2012, 18:29
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי YK69 שמתחילה ב "סליחה על הבורות, אבל על מה..."

שובתים בדיוק כנגד שלושת הדברים שכבוד השר החליט.....הפרטה
חלוקת העוגה לשלושת חברות הבת "בשיתוף גופים פרטיים" היא תחילת תהליך הפרד ומשול תוך החלשת כל גוף באמצעות "סוסים טרויאנים" (קרי עובדי קבלן מבפנים).
זאת כמובן אחרי הפצצת ריכוך באמצעות מטחי דמוניזציה.
בקיצור הלך עליהם.
למה לכל הרוחות לא מפריטים את משרד האוצר כבר,ניתן בקלות להעביר את עינייני המדינה הפיננסיים במכרז לחברות ניהול בינלאומיות קליברים בתחום ובוודאי גם זולות יותר (הרי יצטרכו להצהיר על השכר הטרחה הנדרש).
להפריט מיד את הצבא במכרז,אני בטוח שניתן יהיה לחסוך את כל משכורות המטכ"ל ואנשי הקבע,טייסים הודים עולים שליש מטייס ישראלי.
בכלל אני רוצה ששר התחבורה בעתיד יקבע על-פי מכרז ושכרו יהווה פרמטר בבחירתו ע"י חברת הניהול שהזכרנו למעלה.

ישן 05-03-2012, 19:37
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "שובתים בדיוק כנגד שלושת..."

על איזו הפרטה אתה מדבר? עכשיו ראיתי בחדשות ששר התחבורה הציע להם (לכל העובדים) העלאה של 25% במשכורת, מענק חד פעמי של כמה עשרות אלפי שקלים לכל עובד (אם אני זוכר נכון 40,000 ש"ח) והבטחה שהרכבת תמשיך לתחזק 70% מהקרונות בעצמה. אם הם ממשיכים לתחזק 70% מהקרונות בעצמם איפה בדיוק ההפרטה? מדובר בחבור של שיכורי כוח שהשתן עלה להם לראש והם חושבים שמותר להם הכל, איזה עוד ועד במדינה הזו היה מוותר על תוספת קבועה למשכורת של 25% ומענק חד פעמי של עשרות אלפי שקלים?????? ומיותר לציין שכל המענקים האלה יוצאים מהכיס שלך ושלי. אני לא מאמין שהם סרבו לכל זה.

תוספת בעריכה: שחכתי להוסיף ששר התחבורה התחייב גם שמצבת כוח האדם של הרכבת תיגדל, כלומר לא רק שלא יהיו פיטורים אלא הם יוכלו להעסיק עוד עובדים.

נערך לאחרונה ע"י rubber_duck בתאריך 05-03-2012 בשעה 19:39.
ישן 05-03-2012, 17:02
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
נקווה שזה יהיה הצעד הראשון לקראת השמדת ועד העובדים של רקבת ישראל(ל"ת)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "שר התחבורה הודיע על פיצול הרכבת לשלוש חברות בנות"

"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 05-03-2012, 19:42
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
מגעיל ואני מאחל לך גם גורל דומה..
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "אדרעי וחבריה חשבו שיש להם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיילו
אדרעי וחבריה חשבו שיש להם מספיק מנופי לחץ כדי לנהל את הרכבת. כרגע נראה כי הם טעו.

אני מאחל למאפיות השונות המתנהלות בארץ גורל דומה.

אתה יודע מה המשמעות?

המשמעות היא, שיוכלו להעיף אותך בכל רגע שמתחשק להם ולהתייחס אלייך כמו לפועל תאילנדי.

אבל כנראה שזה לא כ"כ משנה לך. אתה מחליף עבודות כמו גרביים ובטח עם המשכורות שהרווחת עד כה, סגרת כבר את רוב המשכנתא..

ישן 05-03-2012, 20:44
צלמית המשתמש של רועי AZ

תתפלא, אבל לא! אני נגד חזירות!
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "אני מבין שאתה תומך בהתנהלות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיילו
אני מבין שאתה תומך בהתנהלות הבזבזנית של עובדי חברת החשמל ובשביתת הסטייקים של עובדי הנמלים.

עם תגובות כמו שלך קל להבין איך החברה שלנו לא מקיאה מתוכה ביריונות סחטנית של איגודי עובדים (שכולנו משלמים ביוקר עבורה).

אבל אני עוד יותר נגד הפרטה. נראה לי בינתיים שמי שעלה על עץ גבוה זה מר שר התחבורה בעצמו.

צריך לנהל מו"מ, כזה שיוודא שרמת הבטיחות תהיה ברמה הנדרשת, ושהעובדים יקבלו את מה שמגיע להם - זכויותיהם הבסיסיות!

אני עדיין לא מבין למה אי אפשר לעסוק במה שמתרחש אצל אנשים שבעים כמוך? ספר לפורומינו במה מועסק כבודו? מה המשכורת שהוא מרוויח?

ישן 06-03-2012, 18:41
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני חושב שהאשכול הזה יכול לתת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
הוא רוצה שאדם לא יקבל משכורת לפי הכישורים שלו אלא לפי הוותק שלו
אתה יודע שאם מקבלים את אותו מספר שקלים כמשכורת לאורך זמן, זה אומר שהשכר הראסמי שלך פוחת נכון? (ת'יודע: אינפלציה, מדד, כח קנייה, כל מיני מושגים חופרים כאלה של כלכלנים)

אז כן, כל עוד השכר - בין אם של עובדי מדינה, עובדים בשוק הפרטי, עובדי קבלן, או חייזרים מנפטון - איננו מוצמד למדד, יש היגיון רב מאוד בעלייה בשכר עם הוותק...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 06-03-2012, 20:42
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "בשביל זה יש תוספת יוקר לא?..."

תוספת יוקר זה לא משהו שמתקבל אוטומטית. משהו שמתקבל אוטומטית זה משכורת שצמודה
לאינפלציה או למדד, וזה פשוט לא קיים. תוספת יוקר מגיע אחרי מו"מ מיותר ומייגע בין העובדים
להנהלה (או בין ההסתדרות ללשכת התיאום). זה בדיוק העניין.

הטענה שהאינפלציה פוגעת באנשים בלי קשר לוותר היא כמובן שגיאה.
האינפלציה ברגע נתון פוגעת בכל העובדים באותה מידה (נגיד, אפילו שזה לא לגמרי מדויק).
האינפלציה לאורך זמן פוגעת בכל עובד בהתאם ל.......................... נכון מאוד! בהתאם לזמן
שהוא עובד.
אם אני הסכמתי לקבל שכר של 10 אש"ח בחודש, ועברו מאז 5 שנים, השכר שלי "נשחק" יותר
משל מי שהסכים לקבל משכורת של 4000 שקל בחודש לפני שבוע (בכל מקרה אני מניח שהשכר
שאדם מסכים לקבל ממעסיק הוא "שווי השוק" של העבודה שלו).

זה כל כך פשוט שמפחיד שאני צריך להסביר את זה, אבל אכתוב זאת שוב, בצורה אחרת:
ככל שעבר יותר זמן מהרגע שבו נקבע השכר החודשי שאדם מקבל (כמספר שקלים), ותחת
ההנחה של אינפלציה אי-שלילית תמיד וחיובית לפעמים, השכר - במונחי כח קניה - נשחק
יותר
.

כשאדם עובד במקום אחד, ותק = הזמן בו הוא עובד. זו המשמעות של המילה, ולכן המשכורת
צריכה לגדול עם הותק. או בניסוח אחר - ושקול לחלוטין - השכר צריך לגדול בכל פרק זמן
בהתאם לאינפלציה באותו פרק זמן.

כשאדם מחליף עבודה, הוא מאבד את הותק שלו. זה נכון. אבל הוא גם מנהל מחדש מו"מ על
השכר שלו...

נ.ב.
לפי הפרשנות של סיילו, אנשים צריכים לגווע ברעב ברחובות וצריכה להיות יחידה מיוחדת של
המשטרה/העיריות/האוצר שתאסוף חפצי-ערך מגופותיהם לאחר מכן לטובת קופת המדינה.

ישן 06-03-2012, 23:11
  סיילו סיילו אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחח

איברים של גופה ששוכבת שעות או ימים ברחוב שווים בדיוק בשוק השחור ובשוק הירוק, ובכל שוק חוץ משוק הקניבלים שלא אכפת להם לאכול מזון מקולקל...
ראית פעם איך מעבירים איברים להשתלה מהתורמים למקבלים? בצידניות פיקניק. אחרת האיברים נהרסים ואינם מתאימים להשתלה.

אבל יפה שניסית...

אני לא רואה איפה הבעיה ? היחידה המיוחדת של המשטרה/העיריות/האוצר ממתינה עם צידניות פיקניק ליד הגוועים ברעב ברחובות. האיברים מתאימים להשתלה. כולם מרוויחים. אפילו נאגד את היחידות המיוחדות וניתן להם זכויות בסיסיות כמו שכר של 20 אלף עבור אינפלציה ואחיזה באשכי המעסיק.
ישן 06-03-2012, 22:55
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "זה ניראה לך הגיוני שפקידה..."

אני לא יודע כמה מבוקשות הפקידות. אולי כן...
בכל-מקרה, משכורת הפקידה אינה קשורה למה שכתבתי עליו וכך גם משכורת הרופא.
לא אכפת לי כמה שנים הם למדו. לא אכפת לי מכלום.

גם פקידה וגם רופא, גם מי שלמד שלושים שנה וגם מי שלא סיים תיכון - כוווווווווווווווווווווווווווווווווווווווולם, כל אלה וכל השאר צריכים לקבל עדכון בשכר באופן קבוע בהתאם לירידה בערך הכסף ובכח הקנייה של כמות כסף נתונה.

ישן 05-03-2012, 21:18
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "תתפלא, אבל לא! אני נגד חזירות!"

האם זכות בסיסית כוללת יו"ר ועד שהיא מנהלת חשבונות בחצי משרה שמרוויחה קרוב ל-20 אלף ש,ח?
הידעת שועד העובדים של הרכבת התנגד להכנסת אמצעי בטיחות לקטרים, כמו מכשירים שבודקים את עירנות הנהג או מכשירי GPS שיבדקו האם הנהגים עוברים את המהירות המותרת? ואתה יודע איך הם השתכנעו להסכים? תוספת למשכורת. אתה רוצה בטיחות, אחרי שנשרפו קרונות? החברה שייצרה את הקרונות כנראה יודעת לא מעט על תחזוקתן.

אל תפחד מהמילה הפרטה, כי זה מה שהאכילו אותך דורות של סוציאליזם. להזכירך- המיסים שלך משלמים על כל הבזבזנות הזאת, זה לא שהרכבת עובדת בחינם. אתה לא רוצה שיורידו לך את נטל המס? ואולי את המע"מ כך שהמוצרים שאתה קונה יוזלו גם כן וכוח הקנייה שלך יגדל? זה יקרה כשהמדינה תפסיק לצרוך כל כך הרבה כספים.

ישן 05-03-2012, 22:27
צלמית המשתמש של רועי AZ

אדם קבוע עם ותק מסוים.. עשרים אלף שקל זה ראוי.
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "האם זכות בסיסית כוללת יו"ר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
האם זכות בסיסית כוללת יו"ר ועד שהיא מנהלת חשבונות בחצי משרה שמרוויחה קרוב ל-20 אלף ש,ח?
הידעת שועד העובדים של הרכבת התנגד להכנסת אמצעי בטיחות לקטרים, כמו מכשירים שבודקים את עירנות הנהג או מכשירי GPS שיבדקו האם הנהגים עוברים את המהירות המותרת? ואתה יודע איך הם השתכנעו להסכים? תוספת למשכורת. אתה רוצה בטיחות, אחרי שנשרפו קרונות? החברה שייצרה את הקרונות כנראה יודעת לא מעט על תחזוקתן.

אז זו פאשלה של הועד.. אני יודע לומר לך שבמקום בו אני עובד רצו להכניס שוטרים לפקח על העובדים ולבצע עליהם חיפוש. אני יודע שאחד מגדולי יו"ר הועד של המקום, לא הסכים לכך ולכן הקים בתוך העבודה יחידה שכל עניינה פיקוח על העובדים עם סמכוית נרחבות יחסית, כולל עיכוב והזמנה לחקירה

אל תפחד מהמילה הפרטה, כי זה מה שהאכילו אותך דורות של סוציאליזם. להזכירך- המיסים שלך משלמים על כל הבזבזנות הזאת, זה לא שהרכבת עובדת בחינם. אתה לא רוצה שיורידו לך את נטל המס? ואולי את המע"מ כך שהמוצרים שאתה קונה יוזלו גם כן וכוח הקנייה שלך יגדל? זה יקרה כשהמדינה תפסיק לצרוך כל כך הרבה כספים.

אם עדיין לא קראת בין השורות, אני עובד אצל אחד הועדים הגדולים. אני גם עובד קבלן בעברי ואני יודע מה זה בדיוק.

לא תשכנע אותי בשום דרך וצורה שהפרטה זה טוב. הפרטה זה רע ומעמד העובדים משול לקליפת השום.

בטיחות הנוסעים היא מעל לכל. יש לוודא שהיא מתקיימת בכל דרך ולוודא גם שזכויות העובדים אינן נפגעות

ישן 05-03-2012, 22:56

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אדם קבוע עם ותק מסוים.. עשרים אלף שקל זה ראוי."

"פאשלה" של הועד? זאת צורת העבודה שלהם! הגנה בכל מחיר על הכוח שצברו, כדי לשמור על עצמם במעמד הסחטני בו הם נמצאים.
לא אוכל לשכנע אותך שהפרטה זה טוב? כלומר פרט לקרנות הפנסיה ההסתדרותיו שפשטו רגל, מפעלי ההסתדרות הכושלים, בזק, אל על, וכדומה? או שנזכיר עוד חברות ממשלתיות מפסידות כמו הדואר, חברת חשמל (הידעת? היא חייבת 60 מיליארד ש"ח לנושים... והכסף יוצא כמובן מכיסי האזרחים).

אה, רוצה לקרוא גם על הנמלים? רוצה לחשב כמה מתייקרים כל מוצרי הייבוא בישראל בגלל שעובדי הנמלים הם לא רק מאפייה אלא גם עובדים לא טובים ביחס לכמעט כל נמל בעולם?

http://www.haaretz.co.il/news/investigations/1.1532078

ולגבי השכר של גילה אדרעי-
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000645607

חצי משרה ו-70 שעות נוספות ושכר של 20 אלש"ח? שמגלם יותר מ-100 ש"ח לכל שעה נוספת. רק במקום עבודה בו הכסף לא יוצא מהחברה עצמה אלא מהפראיירים שמממנים אותה, קרי האזרחים.

אני יודע איפה אתה עובד, כתבת זאת. כשאתה מסתכל מהפריזמה שלך אתה רוצה שכר גבוה ותנאים טובים, וזה לגיטימי. אבל אתה לא רואה את זה מלמעלה, ומשם רואים שכדי להחזיק עובדים בתנאים חלומיים בחברות הממשלתיות, צריך לייקר לך את כל המוצרים שאתה קונה, כך שמהשכר הגבוה לא נשאר לך כלום בנטו, וגם אתו אתה לא ממש יכול לקנות הרבה.

ישן 05-03-2012, 23:21
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני לא אומר.. אני צועק..
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב ""פאשלה" של הועד? זאת צורת..."

ושלא יובן אחרת.

מי שעובר על החוק, כל חוק במדינת ישראל, מקומו אחד - בכלא!!

צריך להבדיל בין זכותם של עובדים להתפרנס בכבוד, שלחלקם זה מה שמפריד בינם לבין הרחוב ומשם לכלא, לבין עבריינים וביריונים! אני מסכים בהחלט עם כותב הכתבה, שהקשר בין סוציאליזם למנהיג העובדים לא קיים כלל! כך לא אמור להתנהג מנהיג פועלים!!!!

אני אומר לך עוד משהו, צריך להגביל את חגיגות השכר בכל המגזרים, להטיל מיסי ענק על הטייקונים, וגם לעובדי הועדים הגדולים וגם הסקטור הפרטי! (להגביל)

אבל, אני גם רוצה שיהיה כבוד לעובד. שיתנו לו את התנאים הבסיסיים, שיוכל להתפרנס בכבוד. ושיידע שיש לו עתיד כלכלי מובטח! ושלא יופתע בגיל 45 לאחר שנים של עבודה מסורה, ויקבל מכתב פיטורים ויהיה מחוסר עבודה מפאת גילו.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 05-03-2012 בשעה 23:27.
ישן 06-03-2012, 20:24

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אני לא אומר.. אני צועק.."

מי אתה שתגביל את שכרם של עובדים בחברה פרטית? אם אני מתכנת בחסד וגוגל ישראל רוצה אותי עד בלי די, תאסור עליהם לשלם לי יותר מ-30 בחודש, למשל? ואם הקמתי חברה פרטית לייעוץ עסקי ואני מושך ממנה משכורת של 70 בחודש, מה זה עניינך?

להגדיל מיסים על עשירים? אלו שגם ככה משלמים את רוב המס הישיר בישראל? אלו קלישאות.

אה, ועתיד כלכלי מובטח זה פשוט הסוואה של התופעה האמיתית- קביעות שמעודדת בטלה.

סיפור אישי טרי- בחברה שלי יש קשיים. אין מה לעשות, השוק יורד והרגולציה חונקת. השמועות אומרות שיתחיל סבב קיצוצים. מי יילך? מי שהתרומה שלו היא הנמוכה ביותר, ומי שעזיבתו תגרום לפגיעה הנמוכה ביותר. ואם היה ועד וקביעות? היו הולכים החדשים, ונשארים הוותיקים, בלי שום התייחסות לתועלת שלהם. נכון שאותי זה מעט מפחיד, בכל זאת, אני עלול לאבד את מקום העבודה שלי, אבל אני יודע שזה תלוי רק בי ובאיך אני עובד. לא בקשרים שלי עם ראש הוועד.

ישן 05-03-2012, 23:00

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "הבעיה שהפרטה לא מפרידה בין עובדים כושלים לעובדים טובים (שהם הרוב)"

נראה לך באמת? כשהחברה הופכת לפרטית, מטרת הבעלים היא להרוויח. איך אפשר להרוויח בלי עובדים טובים?

בכל מקרה, זה לא הסיפור פה, סתם הפחדות. לא יפריטו את הרכבת כי הרכבת היא עסק מפסיד ואף אחד לא רוצה להיות הבעלים שלה. יפריטו (אולי) את מערך התחזוקה ואת הנדל"ן, כך שניתן יהיה לבנות מרכזי מסחר בשטחי הרכבת האסטרטגיים, מה שיכניס כסף רב לרכבת ויכול להוזיל את המיסים שאנחנו משלמים כדי לתחזק אותה, או אולי אפילו להוריד את מחירי הכרטיסים. אז האם רווחת מאה טכנאים עדיפה על רווחת כל מי שמשתמש ברכבת?

ואתה יודע למה לא יפטרו בצורה המונית את העובדים? כי ממשלת ישראל הולכת להשקיע עשרות מיליארדי שקלים בקווי הרכבת ולחבר את המרכז עם הצפון ועם הדרום, להרחיב מסילות ולהמשיך אפילו דרומה. אי אפשר לעשות זאת בלי לגייס עובדים חדשים, אז לפטר? רק מי שלא טוב.

ישן 05-03-2012, 23:25
צלמית המשתמש של רועי AZ

זה בדיוק העניין. בהפרטה העובד הופך לכלי משחק בידי הבעלים שמטרתו להרוויח
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "נראה לך באמת? כשהחברה הופכת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
נראה לך באמת? כשהחברה הופכת לפרטית, מטרת הבעלים היא להרוויח. איך אפשר להרוויח בלי עובדים טובים?.

וכל זה נעשה על חשבון העובד..

תתמודד עם המציאות. זה מה שקורה וזה ררעעע!!!

ישן 06-03-2012, 00:42
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "איזה קטע"

איזה קטע בגיל 35 אתה תהיה "זקן מדי" / "יקר מדי" / החברה תמכר לגוף מחו"ל ואתה תעוף ממנה באותה מהירות שהתקבלת,אנחנו בדור שרוצה הכל מהר ועכשיו והגווארדיה הוותיקה מעכבת את נסיקתם המטאורית למעלה,כשהתרנגולים הצעירים יעופו מהעבודה ויתקעו עם משכנתא מפלצתית,רכב בליסינג שאין מאיפה לממן ויגרסו עד עפר את ביטוח המנהלים הספקולטיבי שיקבלו בדרך החוצה אזיי יתעוררו , אבל אז יהיה מאוחר מדי.

אני חושב שהגיע הזמן להפסיק להתנצל-עובדים מאוגדים עובדים עבור משכורתם ביושר לפחות רובם,חלפו כמה עשורים מאז ספי ריבלין ותשדיר הפנקס האדום,היום כולנו יותר חכמים-חיים באשראי שאת הקופון גורף טייקון זה או אחר,הוא מוודא שנקבל אשראי ע"מ שנוכל לרכוש מוצר או דירה שהוא או טייקון אחר מוכר,את ההשקעות הוא מבצע באמצעות הכסף מהקרנות והחסכונות שלנו,כלומר אנו בעצם מסתכנים ממנים את המוצר שאנו רוכשים פעמיים-פעם דרך הפנסיה ופעם ברכישה ישירה ואם יש פאשלה אז סליחה טעות-פוגעים בשכר ומעיפים עובדים הביתה והולכים להסתפר,את שרות האחיות בבתי הספר לקחו חזרה מידי הקבלנים בגלל תפעול גרוע ורשלני (שיקולים כספיים) מצטער אבל כח אדם טוב עולה כסף.
המדינה לא חוסכת גרוש מההפרטות היא רוצה לגרוף את חלקה בעוגה דרך מסים ואת השאר היא משאירה לקבלנים.

ישן 06-03-2012, 08:10
  סיילו סיילו אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "איזה קטע בגיל 35 אתה תהיה..."

כמה קשקושים בשביל להימנע מהמשוואה הפשוטה של עבודה טובה = תנאים טובים.

השיטה שלך ושל רועי תומכת ברעיון - התקמבנת על תפקיד טוב ? זכית. עכשיו רק תופיע לעבודה כל יום.

אני אומר- אתה מקבל את המשכורת והתנאים שהעבודה שלך שווה. אם אתה מספיק טוב אתה תקבל עבודה עם בטחון לטווח ארוך. אם אתה לא מספיק טוב - יש תנאי העסקה שמעוגנים בחוק, אל תכפה על המעסיק את ההעסקה שלך,

כל השוק מפסיד מפסיד מעובדים בינוניים ומטה שאי אפשר לפטר ועושים מה שבא להם. תאמין או לא, אבל גם אתה מפסיד.

לך תבדוק את התנאים של עובדי הנמלים, שעשו שביתת סטייקים בגלל שרצו לקצץ להם הטבה שהם אפילו לא הרוויחו ביושר. לך תבדוק את התנאים של עובדי חברת החשמל וכמה בני משפחה עובדים זה לצד זה, תבדוק את שווי ההטבות שהם קיבלו בשנה שעברה ותשווה את זה לחוב של חברת החשמל. לך ונסה לקבל שירות במשרד ממשלתי, לך למשרד מע"מ או מס הכנסה לדוגמה, ותבחן בעצמך את האמרה שלך ש"עובדים מאוגדים עובדים עבור משכורתם ביושר לפחות רובם". אני מבטיח שצפויה לך אכזבה.
ישן 06-03-2012, 21:18
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "כמה קשקושים בשביל להימנע..."

תגובה גורפת לכל התהיות הפזורות בכמה ענפי האשכול.

אינני מקריא טקסטים מתוך פלקטים

ליוויתי לפחות 3 תהליכי "התייעלות" כאלו כשבאחד מהם הייתי אפילו מעורב בעקיפין.התהליך של דור א' משוריין ע"מ לשחרר את הרסן מול דור ההמשך פעל 3 פעמים כמו שעון שוויצרי (אחד הגופים היה גוף ששייך לתחום הבטחוני),באחד המקרים השיטה שננקטה הייתה מה שנקרא צ'פטר 11,תהליך שמגן על התחת של ההנהלה הציבורית ומכסח את העובדים,בשניים מתוך שלושת המקרים העיפו דווקא את העובדים היקרים והעבירו תהליכים למקור חיצוני.
קדם לכל תהליך הכיסוח תקופה מקדימה של דרישות הפחתת שכר (מן תרומת הבראה) מהעובדים בגלל קשיים פיננסיים.
והעצוב הוא שבכל הסכמי ההבראה הללו ההסתדרות שיתפה פעולה עם המעסיק.
כל המשכורת שמשולמות כיום במגזר הציבורי הן באישור הממונה על השכר במשרד האוצר.

אגב לפני שמדברים כדאי להסתכל על דו"ח ההסכמים וכמות המשרות פר שכר ברוטו.

http://hsgs.mof.gov.il/reportPage.a...ta&IsDrill=true

לסמן חברות ממשלתיות-רכבת ישראל בע"מ-בעלי תפקידים/דרוגים

http://www.hahistadrut.org.il/Files/doc3.pdf

http://www.hahistadrut.org.il/Files/doc2.pdf

http://mof.gov.il/Sachar/WageAgreem...eementList.aspx

http://www.mof.gov.il/Sachar/About/...ndActivity.aspx

http://www.ovdim.org.il/%D7%A8%D7%9...95%D7%93%D7%94/

מעניין שאלו שששים להפריט הכל משנים פרצוף כשדורשים שאנחנו נממן את גני הילדים שלהם מגיל 3 ומתרעמים על הרפואה הפרטית......

נערך לאחרונה ע"י gps בתאריך 06-03-2012 בשעה 21:30.
ישן 07-03-2012, 14:10
  סיילו סיילו אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "אתה רואה מכל הטבלה רק אחוזי..."

אני מכבד את רצונך לסיים את הדיון. אבל בכל זאת הנחת שאלה תלויה באוויר.

ציטוט:
1379 משרות הכח העיקרי בעבודה עם שכר ממוצע של בין 9000 10000 נטו (בעלי וותק של מינימום 3 שנים) נחשב לשחיתות בעינייך?

דבר ראשון, זה מעניין שחישבת להם כבר את הורדות המיסים מהמשכורת, זה עלול להעיד על כך שאתה מבין שהצגת המשכורת ברוטו היא בעייתית עבור ביסוס הטיעון שלך.
דבר שני, מה זה מוכיח בדיוק ? בדקת אם ממוצע השכר בטבלה תואם לתפקידים מקבילים בשוק הפרטי ? במידה ויש סטייה מהממוצע המקובל בשוק הפרטי: האם יש סיבות מוצדקות לסטייה ?

שחיתות בעיניי זה שכר גבוה מהשכר הממוצע במשק ושירות בינוני עד "מרושל בצורה מסוכנת". שחיתות בעיני זה ועד שהוכיח ,לזכרוני לפחות פעמיים, שהוא מתנהל בצורה עבריינית אל מול החלטות של בית המשפט. שחיתות בעיני זה ועד שמונע יישום פתרונות בטיחות כחלק ממשחקי כח אל מול ההנהלה (ראה תגובה של שרוקי בנושא, שאוסיף עליה את העובדה שהועד סירב להתקין מצלמות בתאי הנהגים של קרונות הרכבת).
ישן 06-03-2012, 10:03
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני לא טוען שזה בסדר וזה מאה אחוז.
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "תגיד אתה רציני? העובדים ברכבת..."

אבל זה עדיף על פני מצב שבו משפחות יהיו מתחת לקו העוני, כמו אצל מרבית מי שמועסק בחברות כ"א.

אני מכיר הרבה סיפורים שבהם קביעות העבודה, עם תנאים נורמליים, היתה חתיכת הקרש עליה נתלו משפחות רבות . לא תשכנע אותי אחרת.

אבל האם יש צורך לעצור את חגיגות השכר? אני טוען שכן ולכולם!

האם אנשים מסוגו של האיש ששרוקי הביא עליו כתבה (שאגב, לא קראתי את כולה מפאת תחושת קבס) צריכים כך למעול בתפקידם ובמה שהם מייצגים תוך גילויי ביריונות ועבירה על החוק? לא ה צריכים לשבת בכלא! זו מהות הסוציאליזם בעיני! שבני אדם יוכלו להתפרנס בכבוד ושיועילו לחברה בה הם עובדים!!

אתם מדברים על ועדים מושחתים? בואו ונדבר על פערים שהקפיטליזם פער בחברה. על שוק העבדים שזה יצר! בואו ונדבר על היעדר ביטחון כלכלי..

למה אתה לא מדבר איתי על כל זה? כי אלו מונחים שזרים לך?!?

ישן 06-03-2012, 11:06

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אני לא טוען שזה בסדר וזה מאה אחוז."

גם עובדי קבלן יכולים להתפרנס בכבוד, גם אנשים שעובדים במקום עבודה ללא קביעות יכולים להתפרנס בכבוד, החוק ברור מאד בנושא וכל מה שצריך לעשות הוא לאכוף אותו. אתה ממשיך להתעלם מהעובדה הפשוטה שההסתדרות, באמצעות ועדי העובדים שאתה כל כך מעריץ, היא אחד מהגורמים העיקריים שאחראים ליצירת עובדי הקבלן. למה לזה אתה לא מתייחס? הניסיונות החוזרים ונשנים שלך להציג את כל מי שחושב בצורה שונה ממך כאילו הוא איזה אוליגרך שמרוויח מיליונים בחודש לא מובנים לי, והאמת שהם דיי ילדותיים.

ישן 06-03-2012, 11:53
צלמית המשתמש של רועי AZ

לא! עובדי קבלן במתכונת הנוכחית - לא יכולים להתפרנס בכבוד. נקודה.
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "גם עובדי קבלן יכולים להתפרנס..."

ציטוט:
גם עובדי קבלן יכולים להתפרנס בכבוד, גם אנשים שעובדים במקום עבודה ללא קביעות יכולים להתפרנס בכבוד, החוק ברור מאד בנושא וכל מה שצריך לעשות הוא לאכוף אותו. אתה ממשיך להתעלם מהעובדה הפשוטה שההסתדרות, באמצעות ועדי העובדים שאתה כל כך מעריץ, היא אחד מהגורמים העיקריים שאחראים ליצירת עובדי הקבלן. למה לזה אתה לא מתייחס? הניסיונות החוזרים ונשנים שלך להציג את כל מי שחושב בצורה שונה ממך כאילו הוא איזה אוליגרך שמרוויח מיליונים בחודש לא מובנים לי, והאמת שהם דיי ילדותיים.

יש חוק, הוא לא נאכף.

יש עובדות - עובדי קבלן הם עבדים עשוקים לרוב! מרוויחים הרבה פחות מעובדים אחרים ותנאיהם נדרסים חדשות לבקרים - למה?! כי אין ועד חזק שיתפוס למעסיק בביצים! כן.. אתה קורא נכון - לתפוס למעסיק בביצים!

להגיד שההסתדרות היא מהגורמים הראשיים ליצירת חברות הקבלן זה זריית חול במקרה הטוב. זה אמתלה עלובה של בעלי חברות הקבלן לעצם קיומם.

ותפסיק להתבכיין. אתה חושב שונה ממני כי אתה שבע. אין לי בעיה שתהיה שבע. הבעיה מתחילה כששבע כמוך, מכתיב לאחרים מה טוב עבורם כשלמעשה זה הכי גרוע!

ולהגיד על משהו ילדותי - זה למעשה בריחה, משום שטיעונים חזקים אין לך.

ישן 06-03-2012, 12:10

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "לא! עובדי קבלן במתכונת הנוכחית - לא יכולים להתפרנס בכבוד. נקודה."

מכיוון שבדיון הזה כבר היינו אני אוותר ולא אחזור על מה שכבר כתבתי בדיונים אחרים, בייחוד כשגם בדיונים האחרים לא היו לך תשובות לטענות שהצגתי. זה לא מקרה שכמט כל חברה שפעלה בשיטה שאתה מציע, ולא הייתה או נשארה מונופול בתחומה, הגיעה לפשיטת רגל ונאלצה לעבור הפרטה באיזו שהיא רמה (ע"ע כור למשל). אתה מוזמן להמשיך לקדש את הבינוניות, את הנפוטיזם ואת הסיאוב. אם להשתמש בפסיכולוגיה בגרוש שאתה משתמש בה, אז כניראה שאתה יודע למה אתה נלחם כל כך על קביעות ולא סומך על עצמך ועל היכולות שלך.

שא ברכה.

ישן 06-03-2012, 14:03
צלמית המשתמש של רועי AZ

כן, אני יודע טוב מאוד למה.. ראיתי במו עיניי אנשים שטבעו
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "מכיוון שבדיון הזה כבר היינו..."

ציטוט:
אם להשתמש בפסיכולוגיה בגרוש שאתה משתמש בה, אז כניראה שאתה יודע למה אתה נלחם כל כך על קביעות ולא סומך על עצמך ועל היכולות שלך.

שא ברכה.

בהערכה מהממונים עליהם על עבודתם ויכולותיהם. אתה חושב שזה עזר להם כשהם קיבלו את מכתב הפיטורין?

שא ברכות!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:49

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר