לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-03-2012, 09:27
  ארדיכל ארדיכל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.07
העמדה בנס ציונה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אורית אא שמתחילה ב "עמדת שמירה חדשה בנס ציונה"

הכרתי את העמדה הזאת, כיון שכאשר היא התגלתה, העיריה התלבטה מה לעשות - לשמר? איך לשמר?? הם פנו למועצה לשימור אתרים והללו פנו אלי. כך נודע לי עליה. מאז ועד היום זה קרה כמה וכמה פעמים, שהמועצה מפנה אלי מוסדות או יחידים שרוצים לדעת איך לשמר ו/או להכין תיק תיעוד על עמדות בטון (בצרונות).

בכל המקרים האלה אני במבוכה לא קטנה. מצד שני - עצם העובדה שכולנו, כאן בפורום, טרחנו וחיפשנו והתכתבנו ונסענו והתרגשנו במשך שנים מהעסק הזה, מעידה שיש לבצרונות חשיבות, ומומלץ שלא להרוס אותם.

מצד שני - בכל זאת מצאנו כ-300, שזה לא מעט, ואני מתקשה לטעון שיש להאבק עד חורמה כנגד הריסתה של כל אחת ואחת. מה עוד שלעיתים מדובר על פגיעה אמיתית ברכוש או בזכויות. ולהזכירכם - עד שלא התחלנו את זה, לאף אחד (פחות או יותר) לא היה אכפת מהן. פה ושם נקבע שלט כחול של המועצה, וזהו. כך לדוגמא, עד שלא עשינו זאת בעצמנו - איש לא טרח למפות אותן.

בכל מקרה - העמדה הספציפית הזאת בנס ציונה היא מקרה בולט של שיווי משקל (לשמר או לא). היא ברכוש פרטי, בעומק החצר (נחבאת היטב, כמאמר ישראלה), וככל שאני זוכר היא פוגעת ביכולת של הדיירים להרחיב משהו, או אפילו להשמיש את חצרם. כך שאם היא תשומר, זה יהיה ככל הנראה מאמץ גדול, וכמעט ללא רווח אמיתי. מה גם שאין לה ייחוד גדול בהיבט הארכיטקטוני.

חשבתי - ואני לא בטוח שאני צודק - ששלט שיוצב על המדרכה, עם צילום העמדה והסיפור שלה יהיו יותר לטובת הציבור מאשר שימור פיזי. והכנת תיק תיעוד. וכמובן הכי טוב זה הכל ביחד - שימור, תיעוד ושלט.

עד כאן בכל הקשור לשיתוף ההתלבטויות שלי. באשר לאיך ומה לכתוב בתיק התיעוד - אני לא באמת יודע. צריך לחקור. אולי המכתב שכתבתי לקיבוץ שער העמקים, באותו נושא, יכול להיות לך לעזר. אולי המצגת שהכנתי למועצה. את שניהם העליתי לענן, לכתובות הבאות:

http://dl.dropbox.com/u/43301533/%D...%9 9%D7%9D.pdf

http://dl.dropbox.com/u/43301533/%D...%95%D7% A1.pps

בהצלחה

נערך לאחרונה ע"י ארדיכל בתאריך 03-03-2012 בשעה 09:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-03-2012, 11:56
  ארדיכל ארדיכל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.07
לפני שאחזור לאובליביון
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "האם לא אפשרי ניסור של עמדות בטון והזזתן מעט בחלק מהמקומות?"

אפשרי, ונעשה.
בשלהי מבצע מיפוי הבצרונות נודע לנו, וכתבנו על זה, ששתי עמדות בגני תקוה נהרסו, נבנו מחדש והוזזו.
דיווחתי כאן על איך זה נראה - זוועה!!!
ויש כמובן גם את העמדה המפורסמת בכניסה הדרומית לנס ציונה, על אי תנועה, שבעצם הוזזה לשם כשהרחיבו את הכביש.

והיא מחזקת את עמדתי שאין להזיז: כאן בפורום נשאלנו לא פעם למה מיקמו עמדה במקום שמיקמו אותה, וכאשר מזיזים - ואפילו לא טורחים לציין מאיפה, ולאן היא פנתה במיקום המקורי - לא ניתן לענות על השאלה הזאת. למה דווקא שם? ממי וממה המגינים חששו? היכן היה "קן הצרעות"?
זוכרים דיון ערני למדי על הסיבות למיקום "העמדה" במוזיאון ר"ג? ואלה של הוד השרון?

העמדות מספרות שכל הארץ היתה חזית, אבל כשמזיזים אותן, החלק הזה של הסיפור הולך לאיבוד. מי יזכור שחורשת האקליפטוס על גדות הירקון היתה מקום המרעה של ג'מוסי שבט ג'מוסין, והרועים היו יורים מעת לעת על רמת גן? מי יזכור שרכס הכורכר במערב הוד השרון היה מרחב המחיה של אבו-קישק, שגם הם, כשלא היה מה לראות בטלויזיה, היו יורים על המתיישבים היהודים? וכמה חבל שאיש כבר לא זוכר שרחוב אילת בת"א היה פעם גבול מבוצר בין שתי אוכלוסיות שנלחמו זו בזו?

את כל אלה נאבד אם נזיז עמדות. נקבל היסטוריה מזויפת, שמספרת סיפורים שאינם אמת, ואפילו מטעים. נקבל נקודות ציון לגבול במקום שהוא לא עבר, נקבל מראה כיוון לעושי צרות בכיוון שלא היו בו צרות, וכו'.

זהו, הרכבת לאובליביון יוצאת. להתראות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:02

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר