לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-05-2005, 07:25
  MrS MrS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.02
שאלת שאלה קשה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שאלתי קוואק שמתחילה ב "האם מארז/ספק ג'נריים נשללים בכל תנאי?"

מפני שאין " החומרה המותקנת סטנדרטית בצריכתה החשמלית"...
מספיק הבדל בכרטיס מסך כדי שהצריכת חשמל (כפי שהיא מומלצת ע"י הייצרן) תהיה שונה לחלוטין. גם אם אינך מתכנן OC או שידרוג עתידי טוב לבחור ספק כח בהספק מעל 30% מהצורך הנוכחי כדי להבטיח שהספק לא עובד 100% מהזמן בעומס שקרוב למקסימלי. מהו ההספק הזה ניתן לחשב די בקלות, אם כי כפי שציינתי תמיד מומלץ בנוסף להתחשב בהמלצות הייצרן.

דוגמא נוספת, עבור מחשב שמבוסס על ה i915 או ה i925 של אינטל, וה nForce 4 של nVidia הייצרן ממליץ על שימוש בספק כח ATX v2.0. מעט מאוד ספקי כח "גנריים" (אם בכלל) קיימים בתקן הזה. נכון שניתן לבנות מחשב המבוסס על הצ'יפסטים האלו שמשתמש בספק כח שאיננו ATX v2.0, אבל אז אתה עושה זאת בניגוד להמלצות הייצרן.

עכשיו לנושא ה"גנרי" - אחת הבעיות הקשות עם ספקי כח שאינם מיוצרים ע"י ייצרנים עם מוניטין בתחום הנה שההספק המוצהר שלהם שונה מאוד מההספק בפועל. זה הוכח לא פעם בניסויי מעבדה ואני בטוח שחיפוש באתר של Toms Hardware או ב Google יביא אותך למאמר מתאים.
בנוסף, אין זה סוד שאיכות החלקים הפנימיים בספק כח "גנרי" זול איננה משתווה לאיכות החלקים בספק כח איכותי. פשוט לא ניתן במחיר של ספק כח גנרי לשלב חלקים איכותיים.
נכון שמאות אלפי (אם לא מיליוני) מחשבים בעולם פועלים הייטב עם ספק כח גנרי. אבל אין סטטיסטיקה שמראה כשל של ספקי כח אלו, וכשל של רכיבי מחשב אחרים במחשב שתלויים בהספקת חשמל איכותית.
אני יכול לכן רק לדבר מנסיון אישי כמי שאחראי על מעל 100 מחשבים שונים בעבודה ועוד עשרות מחשבים של חברים ושל לקוחות עבר, ואני יכול לומר לך בוודאות סטטיסטית שמחשבים עם ספק כח "גנרי" סובלים מיותר כשלים, של ספקי כח, זכרונות ושל כוננים קשיחים (ושאר תקלו חומרה מוזרות) מאשר מחשבים עם ספק כח איכותי כאשר רשת החשמל הארצית גרועה (כמו המקרה של ישראל ואוסטרליה ששם אני גר). כאשר מדובר במחשב בעסק יש לכך השפעה מיידית על תפוקה שעולה לך הרבה יותר ממחיר של ספק כח איכותי, אבל, מצד שני בד"כ עסק מרובה מחשבים (כמו זה שאני עובד בו) קונה מחשבים מייצרניות כמו Dell ו HP שאינן מאפשרות לך לבחור ספק כח איכותי...
אני מחשיב כל דקה שהמחשבים האישיים שלי בבית לא עובדים כ"עולה לי" מאחר והזמן שיש לי להנות מהמחשבים מאוד מוגבל ואם במקום להנות מהם אני מבזבז זמן באיתור תקלות אז שווה לי להשקיע בספק כח איכותי... אבל כמובן שזו דעה אישית בלבד ולמישהו אחר אין חשיבה דומה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-05-2005, 13:50
  שאלתי קוואק שאלתי קוואק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.12.03
תודה על תשובתך היסודית. שוב, לא איכזבת.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי MrS שמתחילה ב "שאלת שאלה קשה"

אנסה להטיל אור על הנושא.
ב-"חומרה סטנדרטית בצריכתה..." כוונתי היתה לרכיבים פשוטים (אך איכותיים). המחשב הינו לצרכים ביתיים מינימליים. חישוב פשוט בעל מקדם בטיחות הגון, מראה על צריכה של 260W~ (בהתאם לטבלה המצורפת). מכיוון שברור כי ערכו הנומינלי של ספק ג'נרי רחוק מערכו הריאלי, נלקח שוב מקדם בטיחות של 260X1.5 בבחירת עוצמת הספק (400W).
תקן ATX החדש ידוע לי. זהו מחשב מבוסס סמפרון, מיותר לציין את ההשלכות של כך בעניין. את חלקי בגוגל מילאתי... סמית', תן לי מעט קרדיט ;) לא הייתי מטריח את הפורום אילולא כן.
נרתמתי להרכבת המחשב ורכישתו לבן משפחה. אני נדרש לחסכנות ונחבט בסוגיה.

תודה מראש.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 01-05-2005, 16:30
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.04
קרובת משפחה שלי קנתה לפני שנה וחצי מחשב זול
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שאלתי קוואק שמתחילה ב "תודה על תשובתך היסודית. שוב, לא איכזבת."

בזמן האחרון הוא עשה בעיות, בין השאר המאוורר של ספק כח
הפסיק כמעט להיסתובב ועשה רעשים, פירקתי אותו וגיליתי שחוט
החשמל שלו מולחם ללוח של ספק הכח, כלומר למרות שמדובר
במאוורר 80 מ"מ פשוט, אי אפשר להחליף אותו ולכן צריך להחליף
את כל הספק.

קונים בזול (מידי) משלמים ביוקר, וככל שהמשתמש במחשב פחות
מודע לתחזוקת מחשב נכונה כך צריך להחמיר אף יותר.

עלות של מוצר ברירת המחדל (6A19 של HEC) מייתרת את כל
הדיון הזה.

בנוסף, מקדם הבטחון שלקחת ל 400W לא תופס משום שאין לך מושג
מה צריך להיות גודל מקדם הבטחון.

בנוסף חשוב ההספק הנדרש צריך להיות לכל מעגל בנפרד.

אם אתה לא רוצה בעוד שנה, שנה וחצי לצאת טמבל מול מי שאתה עוזר
לו כעת תימנע מחיסכון במקום שלא צריך לחסוך בו.

בכל מחשב צריך להיות ספק כוח ומארז לפחות כמו הנ"ל, לפחות 512
מ"ב זכרון, שקע הרחבה לכרטיס מסך, רצוי שיהיה בשקע 939 או 754
וב 90 ננו מטר.
ישן 01-05-2005, 17:50

מעריך את תגובתך, רק מעט תיקונים.
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "קרובת משפחה שלי קנתה לפני שנה וחצי מחשב זול"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תפוחים
"...בנוסף, מקדם הבטחון שלקחת ל 400W לא תופס משום שאין לך מושג
מה צריך להיות גודל מקדם הבטחון...."

"...בנוסף חשוב ההספק הנדרש צריך להיות לכל מעגל בנפרד..."

"...בכל מחשב צריך להיות ספק כוח ומארז לפחות כמו הנ"ל, לפחות 512
מ"ב זכרון, שקע הרחבה לכרטיס מסך, רצוי שיהיה בשקע 939 או 754
וב 90 ננו מטר..."

מקדם הבטיחות מתייחס לצורך המקסימלי שלי העומד על 260W~ ונתונו הנומינלי של הספק העומד על 400W וברור כי יספק לפחות 300 מהם. יצרן לוח האם (EPOX EP-8KDA3J) ממליץ על הספק מינימום של 250W ורכישת ספק 300W כמקדם בטיחות. כמו גם, אינני דואג לשרידות הספק כמו לשאר החומרה ותיפקודה התקין.

בקשר ל-"תקנון החומרה ע"פ תפוחים"... אני מודה לך, אך אין צורך. כללי האצבע למחשב איכותי ברורים לי, אך במקרה ספציפי זה אין הדבר תלוי רק ברצונותיי או אמונותיי.
ישן 01-05-2005, 16:33
  MOSHMOSH MOSHMOSH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.01.05
למעשה,היה לנו שיחה על ספקי כוח , לא מזמן..
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שאלתי קוואק שמתחילה ב "תודה על תשובתך היסודית. שוב, לא איכזבת."

תחפש אחורה בפורום..
אני דווקא חושב שאין חובה ממשית לקנות ספק מיוחד ואיכותי למחשב. אני גם מדבר מנסיון - וזאת דעתי...הנימוק שלי הוא בכך - נכון שהם נחשבים לפחות טובים, אך לא יצא לי לראות יותר מדי ספקים שרופים. מאז ומתמיד אני עובד עם ספקים ג'נרים ועד היום לא יצא לי לאכול אותה בגלל זה..(טפו טפו) נכון שצריך ליפול נכון על ספק טוב\חברה , אבל די נראה לי שזה ככה בכל תחומי החיים.
העובדה שהם מספקים פחות אנרגיה מאשר הספקים האיכותיים הוא נכון , אבל לפי מה שהבנתי - אתה לא צריך את זה ליותר מדי דברים, נכון?.
תמיד טוב שיש את החלקים הטובים ביותר, אבל השאלה אם אתה זקוק לכך והאם יש לך את הכסף לשלם עליהם- בשאר חלקי המחשב אני נוטה להשתמש בטופ שיש , אבל כמו שאמרתי- לא נתקלתי בצורך לשלם 300~ ש"ח על ספק . כשאחד אחר עושה את העבודה ב65 ש"ח...
אני יודע שאני מרים את זעקתם של שועי הפורום , אך זאת דעתי.. תחליט מה טוב לך..
יום טוב!
ישן 02-05-2005, 04:01

נפל האסימון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שאלתי קוואק שמתחילה ב "האם מארז/ספק ג'נריים נשללים בכל תנאי?"

מסקנות למקרה שהאשכול יועלה באוב החיפוש ע"י קורא נואש.

הקריטריונים לבחירת ספק בחלקם בלבד תלויים בצריכת החומרה הכוללת. חשוב מזאת, אופן ניתובה של אותה צריכה.
הספק הראוי ניכר לא רק בהספקו המירבי. הדרך בה מסופק החשמל אל הרכיבים עוברת בשלושה מסלולים שיש לראותם כשלושה ספקים קטנים המרכיבים את הספק השלם. אלה הם מסלוליי המתח - 3.3V, 5V,12V
בכל מסלול אפשרי זרם (אמפר) הנקבע ע"י יצרן הספק.
ההספק הכללי מושג במכפלת כל מסלול באמפר האפשרי (מתח X אמפר) בו, וחיבורן של תוצאות שלושת המסלולים.
מסלול הזנת המעבד הינו 12V. במסלול זה חשוב שתהא תקרת אמפר גבוהה, ופה בדיוק נכנס פקטור הספק הג'נרי. ספק ג'נרי לוקה בחסר דווקא במסלול זה. את הספקו הכללי המרשים הוא משיג ע"י ניצול של אותו חישוב פשוט שציינתי מעלה - סכומם של שלושת המסלולים. למעשה אמפרים לא מנוצלים מוקצים לשני המסלולים האחרים והופכים את הספק הג'נרי לפחות יעיל מספקים איכותיים יותר, בעלי הספק נמוך יותר, אך חלוקת האמפרים שבהם נכונה.

מצטער על הצמצום.
ישן 02-05-2005, 07:32
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
מנסיון אישי שלי...

מחשב שהיה בעבר פנטיום 3 במהירות 450 מה"צ, ומחשב שהיה בעבר פנטיום 2 במהירות 233 מה"צ, שודרגו שניהם ל AMD Athlon XP 2500 עם לוח של ASUS (אחד A7V600 ואחד A7N8X). בראשון כ. מסך פשוט מאוד - 440MX ובשני יותר טוב - Sapphire 9200SE. בשני המחשבים היה ספק כוח ג'נרי של 300 או 350 וואט (לא זוכר).

צריכת החשמל של כל הרכיבים בשני המחשבים, לא הייתה גבוהה. אין לי מושג כמה צורך ה Athlon XP, אבל אני משער, לפי הטמפרטורות שלו, שאת ה 60 וואט הוא לא עובר. הכונן הקשיח צורך לכל היותר 10 וואט. בסידי כמעט ולא משתמשים (ואין לי מושג מה הצריכה). אני אניח ואגזים שהצריכה של כל הרכיבים ביחד בתוך המחשב הגיעה ל 100 וואט במחשב עם ה MX440. הוא פעל ככה חודשיים, לאט מאוד (אבל זה בגלל שהיה שם כונן קשיח איטי וישן של 8 ג'יגה לדעתי) ויום בהיר אחד - לא נדלק. הבאתי מאיזשהוא מקום ספק משופץ בשביל בדיקה, שמתי, וראיתי שעובד. הספק המשופץ (שגם הוא כמובן היה ג'נרי - אחרת הוא לא היה מתקלקל מלכתחילה ) פעל במשך שעתיים, ומת. הבנתי את הרמז (אבל גם לא רציתי לשלם), וקניתי ספק ג'נרי של 450 וואט. מאז המחשב פועל בסדר, אך הספק חם.

כשנשרף הספק של המחשב השני (שבו כרטיס מסך קצת יותר כבד), אמרתי לעצמי שראיתי שהספק הג'נרי-משהו שכבר קניתי בעבר (Tsunami) הוא יחסית בסדר, אז הזמנתי אחד כזה נוסף. לא היה להם במלאי 450 וואט, אלא רק 550 וואט, והסכימו למכור לי באותו מחיר. קניתי - ואז גיליתי דבר חשוב מאוד, שלא היה אמור להפתיע אותי בהתחשב במה שלמדתי בפיסיקה כבר לפני מספר שנים - ככל שמוליך חשמלי מסוגל להעביר יותר זרם/הספק, עבור אותו ההספק, הוא יתחמם פחות. הספק החדש פועל במשך ימים, ופשוט נשאר קר. לא חמים - קר. כמו המארז.

המסקנה שלי היא שאין בעייה עם ספקים ג'נריים, כל עוד הם עם הספק גבוה בהרבה מההספק שבו רוצים להשתמש. זה עדיין יוצא קצת יותר זול מספק מחברה איכותית - אבל בהפרשים האלה כבר שווה להוציא עוד כמה שקלים, והספק הבא שאני קונה הוא כבר של HEC.

ישן 03-05-2005, 16:10
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.04
מה שגילית דרך נסיון גם אושש בסקירה שקראתי
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "מנסיון אישי שלי..."

לא מזמן ב http://www.silentpcreview.com/, ככל שהספק מיועד
לספק הספק גבוה יותר כאשר דורשים ממנו הספק נמוך הוא קר ושקט.

לספקים איכותיים יש יתרונות נוספים כמו עמידות בקפיצות זרם (ברק),
איכות אספקת הזרם, בקרה על מהירות סיבוב המאוורים (גם של המארז)
שלא נדבר על תמיכה בתקנים חדשים וביעילות הספק, כלומר מניעת
בזבוז חשמל.

קשור לאתר יצרנית ספקים איכותית:

סדרות TRUE POWER 2 ו SMART POWER 2
מומלצות למערכות מחשב חדשות עם NF4 וכרטיס מסך
חזק.
http://www.antec.com/us/pro_powerSupply.html
גם לאננרמקס ספקי כח טובים בתקן החדש.

למחשבים לשימוש כללי+ ספק HEC 300 ART הוא
ברירת המחדל.

נערך לאחרונה ע"י תפוחים בתאריך 03-05-2005 בשעה 16:22.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:52

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר