לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-03-2012, 22:09
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי hellllllo שמתחילה ב "אני תוהה אם יש מה לעשות עם..."

בטח גיגלת, אבל...

באוני' העברית:
"לימודי האסלאם והמזרח התיכון"

"מה עושים עם זה?
במסגרת החוג מתקיימים גם לימודים לתארים מתקדמים. בוגרי החוג משתלבים בשירות הציבורי והממשלתי, עיתונות, מכוני מחקר והוראה."

"השפה הערבית היא האמצעי העיקרי להכרת תולדות המזרח התיכון ותרבותו, ולכן שיעורי השפה מהווים חלק בלתי נפרד מתכנית הלימודים. "
http://info.huji.ac.il/ShowPage.asp?prog_id=56

ובחיפה מדברים על השתלבות מקצועית במגזר הפרטי והציבורי. הגדרה די מעורפלת.
http://mideast.haifa.ac.il/images/p...-nirsham-t1.pdf

אבל אני לא באמת יודע מה שכר הבוגרים ואם יש עבודה בפועל. אולי מישהו בפורום מכיר בוגר/סטודנט לזה?
ניסית את הקטע של ליצור קשר עם סטודנטים/בוגרים?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-03-2012, 09:56
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי hellllllo שמתחילה ב "זה מה שאני חושבת, אבל כשאנשים..."

אני באמצע שיעור אז אני אוסיף הודעה מושקעת קצת יותר אח"כ, ההחלטה שאני ביצעתי היא שעדיף לי ללמוד משהו שמעניין אותי ולכן אהיה טוב בו ואוהב ללמוד אותו מאשר משהו "טוב" שאני שונא ומאמלל אותי.

ראש לשועלים ולא זנב לאריות.

אם את לומדת משהו פחות פרקטי אבל מסיימת בהצטיינות אני מאמין שתוכלי למנף את זה להצלחה ב"חיים האמיתיים", זה גם תלוי מה את רואה את עצמך עושה עם זה, אישית אני מכווין לתחום הביטחוני אבל גם לא פוסל אקדמיה, אם אקדמיה זה הכיוון שלך את יכולה לעשות תואר במדעי ההתנהגות של כלום בפיתה לאורך ההיסטוריה, כל עוד ימשיכו ללמד את התואר הזה באקדמיה- תמיד יהיה מה לעשות עם התואר.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 06-03-2012, 15:35
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני באמצע שיעור אז אני אוסיף..."

כמו שאמרתי, הניתוח שאני ביצעתי הוא כזה-

אופציה א':
ללמוד מקצוע "נחשב" ופרקטי, כזה שכשאגיד לאנשים מהו הם יגיבו ב "או" ו"אה", אבל שאני לא באמת מרגיש זיקה אליו, או גרוע יותר שהוא באיזור התחומים שאני שונא, רק בגלל שהוא "נחשב" (כמו שחלק לא מבוטל מהחברים שלי עשו ומתחילים להתחרט עכשיו...) אני אאבק בלימודים בשביל להוציא ציונים סבירים וכפועל יוצא אמנם יתאפשר לי להכנס לעבודה "נחשבת" ממש בתום הלימודים אבל זה כנראה לא יהיה במקום מובחר מדי, כי כאמור אני לא אהיה העפרון הכי מחודד בקלמר.
וזה אפילו לא תחילת הסיפור, לאחר מכן כל החיים שלי אני אאלץ לסבול כל יום מחדש בעבודה שאני לא אוהב (במקרה הטוב) דבר שללא ספק ישפיע על שאר התחומים בחיים שלי, יכול מאוד להיות אפילו שבאיזור אמצע החיים אני אחווה משבר ואחליט לעזוב לטובת לימודים של משהו שכן מעניין אותי וכך ביזבזתי זמן, כסף ומי יודע מה עוד.

אופציה ב':
ללמוד משהו שאני אוהב, מעניין אותי ויש לי בו מספיק רקע, אמנם הרבה יגיבו בעיקום פנים ו"מה אפשר לעשות עם זה?" או "סתם תואר ראשון בשביל שיהיה אפשר לעשות תואר שני" אבל על הזין שלי, בגלל שזה מקצוע שקרוב אליי אני מצליח לא רע ובלי *יותר מדי* השקעה, יש מצב אפילו להוציא תואר בהצטיינות כלשהי ואני כבר לא מודאג בקשר לאפשרות של תואר שני עם תזה.
היות ואני בהחלט במצב של להיות מהמובילים בין חברי הכיתה אפשרויות התעסוקה- מצומצמות ככל שיהיו, יהיו פתוחות יותר בפניי וכנ"ל לטובות יותר שבהן.

בקשר למה אפשר לעשות עם זה- כן, זה תחום אפור יותר ונורא תלוי בך, בתחומי העניין שלך, במידת הגמישות ורוחב האופקים שלך. אני מכוון לדברים היותר "מסורתיים"- שירות המדינה ו/או אקדמיה. אבל יש ספקטרום רחב מאוד, החל מפרשן בכלי תקשורת וכלה ביועץ לחברת עסקים.

גילוי נאות-
את הכל יש לקחת עם חופן ענק של מלח, אני בסה"כ בתחילת הסמסטר השני, יש מצב שבעוד כמה שנים, או אפילו חודשים אני אוכל את הכובע. (אני ממש מקווה שלא...)

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 06-03-2012 בשעה 15:38.
ישן 06-03-2012, 16:08
צלמית המשתמש של hellllllo
  משתמשת נקבה hellllllo מנהל hellllllo אינו מחובר  
..........مديرة..........

חבר מתאריך: 01.02.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "זהו, אחרי כל מה..."

אני מעריכה מאוד את ההשקעה! זה באמת עוזר לי. נחמד לדעת שעוד אנשים חושבים ככה.
בחרתי דו ראשי בהיסטוריה + עוד מקצוע שהתלבטתי לגביו, אני חושבת שאני אלך על מזה"ת.
בהתחלה בחרתי היסטוריה + תולדות ישראל, שזה באמת מעניין אותי אבל אפשרויות התעסוקה נמוכות עוד יותר מאשר המזה"ת..

בהתחלה אפילו חשבתי פשוט ללכת על זה (תולדות ישראל) כי זה מעניין אותי וזהו, אבל אני לא יודעת. התחלתי לפקפק בזה..
אני מניחה שצריך לחשוב על אפשרויות התעסוקה שיש אחרי שאסיים את התואר,
ומצד שני אני רואה כל כך הרבה שלומדים הנדסת משהו (הנדסת חשמל ופיזיקה וכו'), מדעי המחשב,
ואני חושבת לעצמי - כמה אנשים כבר יכולים ללמוד את זה בלי שיהיו "עודפים"!
וגם מי שלומד הייטק וכאלה לא מובטחת לו עבודה בתחום. כל הנושא הזה הוא אי ודאות אחת גדולה.

אני יודעת בוודאות שכל התחום הריאלי והעסקי (כלכלה, מנהל וכו') זה לא בשבילי, ובאמת לא מעניין אותי להרשים אנשים,
אני פשוט רוצה לבחור תחום שאני אוהבת ומתעניינת בו ויחד עם זאת תחום שאוכל לעסוק בו בעתיד.
אני לא אעבוד בתחום שאני לא מתחברת אליו, להיות אומללה בחיים זה לא התיכנון שלי.
מה גם שאני לא רוצה להיות בת 70 (בעזרת ה'!) ולהסתכל אחורה על החיים שלי ולחשוב "מה היה יכול להיות אם".
בקיצור - לך תדע מה יהיה.

נראה לי שאני אלך על זה.

זה מספיק?

נערך לאחרונה ע"י hellllllo בתאריך 06-03-2012 בשעה 16:12.
ישן 06-03-2012, 17:02
צלמית המשתמש של MiRi_GrEEn
  MiRi_GrEEn MiRi_GrEEn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.03
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי hellllllo שמתחילה ב "אני מעריכה מאוד את ההשקעה! זה..."

קראתי את הדיון שלכם... יש לי משו אחד להעיר, ממרומי תסכולי

זה נחמד לבחור משהו שאוהבים, זה מה שכולם שואפים אליו...אבל! וזה אבל גדול... איך אתם יודעים שאתם אוהבים את זה? לפי מה? קשה לדעת לפני שמתחילים ללמוד.
אני חשבתי שאני אוהבת משפטים והלכתי על זה בכל הכוח למרות שקשה למצוא עבודה.
ואני שונאת משפטים עכשיו. בשנה הראשונה עוד התלהבתי מהרעיון... היום אני סתם מתוסכלת. ואני אגיד לכם יותר מזה, אני לא מכירה הרבה אנשים שאשכרה נהנים ממה שהם לומדים... כולם מתלוננים וסובלים
דוגמאות פרטניות- חברה שהלכה ללמוד כימיה. היא אוהבת כימיה, אוהבת את כל הקונספט, אהבה כימיה בתיכון. ואז היא גילתה מה לומדים בתואר... כיום היא כבר לא לומדת כימיה. אותו דבר עם חברה שהלכה ללמוד פסיכולוגיה.

אגב לא הייתה לי כוונה לבאס או משו.

ישן 06-03-2012, 19:03
צלמית המשתמש של MiRi_GrEEn
  MiRi_GrEEn MiRi_GrEEn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.03
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "meh, אני מניח שאם יש מקצוע..."

לא שאני רומזת שתלך מפה יא זבל, אבל הדברים שלי נאמרו בהקצנה בכוונה

ואיך אתה מתעניין ברמה של מעבר לוהוווו שיואוו? דברים שלמדת בתיכון? מה שלומדים בתיכון לא דומה לשומדבר שלומדים באוניברסיטה... אני מבינה שאפשר לאהוב היסטוריה גם מעיסוק יומיומי וקריאת ספרים וצפיה בערוץ ההיסטוריה, אבל שוב, אני לא בטוחה שזה דומה למה שלומדים באקדמיה. יש הבדל. הקווים הכלליים בטוח דומים, אבל יכולים לצוץ קורסים שיגרמו לך לקלל תיום שבו בחרת ללמוד את הדבר הזה. אני לא מאמינה שיש הרבה סטודנטים שבחרו משהו על סמך אהבתם למקצוע (או בכלל מכל סיבה שהיא) ועכשיו הם מבסוטים עד הגג והולכים להרצאות בשמחה ורינה ודיצה כל בוקר. זה כל מה שאני אומרת גאדמיט

ישן 06-03-2012, 19:48
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "לא שאני רומזת שתלך מפה יא..."

אה, לא. לבחור מקצוע כי הוא קשור איכשהו למשהו שלמדת בתיכון ואהבת זו טעות. בין הייתר בגלל היקף החומר העצום, שהרבה לא מודעים אליו, וגם מפני שישנם מקצועות נוספים שצריך לקחת, שלא ממש מעניינים אותך, אבל נדרשים להבנה של דברים אחרים. לכן, יכולה להיות מישהי כמו החברה שלך, שממש אהבה כימיה בתיכון, אבל אז כשהיא מגיעה לאוני', היא מגלה שלא הכל זה איזון משוואות כימיות.

הדרך היחידה להימנע ממצב כזה, היא לא לבחור מקצוע על סמך ההתלהבות הראשונית. כדאי (לדעתי) לסמן מקצועות נוספים שמתעניינים בהם, או מקצועות שללמוד אותם לא נשמע שוס גדול במיוחד, אבל לעבוד בהם כן. אח"כ צריך להגיע לימים פתוחים, להיכנס להרצאות רלוונטיות, ולאט לאט להוריד מקצועות מהרשימה. אחר כך, כשכבר יש כיוון (נגיד 4 מקצועות) כבר אפשר לחפש סטודנטים לחפור להם.

אני די בטוח שכמות הסטודנטים שמרוצים ב100% מהבחירה שלהם, זעומה ומורכבת בעיקר מ'אנשים מיוחדים', שאוהבים פיזיקה, וכשסטודנטים אחרים שורקים לבחורות, הם שורקים לאינטגרלים (היה אצלנו אחד, שבזמן הרצאה בחדו"א, פלט "שיו איזה מגניב!" בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים על פונקציה מסויימת). כנראה שהסטודנט הממוצע לא מרוצה מכל הקורסים שלו, ורוצה להתאבד משיעמום במהלך חלק מהם, אבל בהנחה והמקצוע שבחרת באמת מעניין אותך, תמיד תמצא איזשהו קורס מעניין (בדיוק באותה צורה שיש לך קורסים שגורמים לך לבכות בלילה) שמחזיק אותך במסלול הנוכחי.

ואם לא, תמיד אפשר לעבור לתאטרון
ישן 06-03-2012, 16:45
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני באמצע שיעור אז אני אוסיף..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אני באמצע שיעור אז אני אוסיף הודעה מושקעת קצת יותר אח"כ, ההחלטה שאני ביצעתי היא שעדיף לי ללמוד משהו שמעניין אותי ולכן אהיה טוב בו ואוהב ללמוד אותו מאשר משהו "טוב" שאני שונא ומאמלל אותי.

ראש לשועלים ולא זנב לאריות.

אם את לומדת משהו פחות פרקטי אבל מסיימת בהצטיינות אני מאמין שתוכלי למנף את זה להצלחה ב"חיים האמיתיים", זה גם תלוי מה את רואה את עצמך עושה עם זה, אישית אני מכווין לתחום הביטחוני אבל גם לא פוסל אקדמיה, אם אקדמיה זה הכיוון שלך את יכולה לעשות תואר במדעי ההתנהגות של כלום בפיתה לאורך ההיסטוריה, כל עוד ימשיכו ללמד את התואר הזה באקדמיה- תמיד יהיה מה לעשות עם התואר.

אגב, דבר איתי על הדבר ההוא שדיברנו עליו...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:28

הדף נוצר ב 0.24 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר