לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-03-2012, 18:20
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "מצדיק אותך וגם קצת לא מצדיק."

אני אחדד את דברי. לגבי סטוצים- אין לי בעיה מוסרית. מי שמתאים לה ורוצה ונעים לה- זה הגוף שלה. אמנם אני אישית לא הייתי נכנסת לזה בחיים, אבל שכל אחת תעשה מה שעושה לה טוב.. לא זו הבעיה שלי.

מה שאני כן מתנגדת אליו זה להציע לבחורה דבר כזה. זה נשמע איום, גם הכוונה וגם המעשה (כלומר- השאלה). אם יש כימיה בין ידידים, וזה זורם למשהו "קליל ולא מחייב"- שיהיה לבריאות. אבל לבוא לבחורה ולבקש ממנה דבר כזה? בעיני זה טאבו שלא יעשה. אני לא מכירה את הבחורה הזו, לא יודעת מה העקרונות שלה, מה יפגע בה ומה היא דווקא לוקחת בקלות. אבל הבחורה הנורמטיבית הייתה לוקחת את זה קשה. גם אם נשים בצד העלבות, כעס, משבר אמון ושאר ההשלכות האפשריות, זה גם יכול להתפרש כהטרדה מינית (ואני באמת בחורה שלא ממהרת להשתמש במילה הזו).

ההתנגדות שלי בעיקר היא על עצם השאלה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-03-2012, 18:30
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי פאקטשלי שמתחילה ב "אני אחדד את דברי. לגבי..."

גם להסתכל על בחורה יכל להתפרש כהטרדה מינית.

החוק בישראל, לכאורה, אינו מסכים איתך.

מתוך עצלנות, אפנה לויקיפדיה:
בלשון היום-יום, הביטוי הטרדה מינית מתייחס להתנהגות שבאמצעותה אדם אחד (המטריד) גורם אי נעימות על רקע מיני לאדם אחר (המוטרד). כלומר, מדובר בהתנהגות מינית שאינה רצויה לנמען ומטרידה אותו. מינם של המטריד והמוטרד אינו משנה. בישראל, החוק קובע שרק חמש התנהגויות הן הטרדות מיניות אסורות; התנהגות שאינה מנויה בחוק אינה הטרדה מינית אסורה (ראו להלן בסעיף על החוק, וכן בערך המורחב).
ובהמשך:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהערך מורחב – חוק למניעת הטרדה מינית
איסור על הטרדה מינית בעבודה נקבע בשנת 1988 בחוק שוויון ההזדמנויות בעבודה, ובמסגרתו הופיע לראשונה המושג "הטרדה מינית" בחוקי מדינת ישראל. בשנת 1998 נחקק בישראל החוק למניעת הטרדה מינית, התשנ"ח-1998. החוק מגדיר חמישה סוגי התנהגות המהווים הטרדה מינית, וקובע שהתנהגות כזו היא בגדר עבירה פלילית ועוולה אזרחית. המעשים שלפי החוק הם בגדר הטרדה מינית:

• סחיטה באיומים, כאשר המעשה שהאדם נדרש לעשותו הוא בעל אופי מיני.
  • מעשים מגונים, כלומר מעשים לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיני שהמוטרד אינו מסכים להם.
  • הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, המופנות לאדם אשר הראה למטריד כי אינו מעוניין בהן (כאשר ההצעות הן תוך כדי ניצול של יחסי מרות, תלות, חינוך או טיפול - המוטרד אינו צריך להראות שאינו מעוניין בהן).
  • התייחסויות חוזרות המופנות לאדם, המתמקדות במיניותו, כאשר אותו אדם הראה למטריד כי אינו מעוניין בהן (כאשר ההתייחסויות המיניות הן תוך כדי ניצול של יחסי מרות, תלות, חינוך או טיפול - המוטרד אינו צריך להראות שאינו מעוניין בהן).
  • התייחסות מבזה או משפילה המופנית לאדם ביחס למינו או למיניותו, לרבות נטייתו המינית.
פעם אחת != הצעות חוזרות.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 08-03-2012, 16:24
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sdfasfjkji שמתחילה ב "בתול בן 24,לבקש עזרה מידידה זה נורמלי או פסיכי?"

ראשית, אם אין לך זמן ועניין ביחסים, מה זה משנה אם אתה בתול או לא?

להיות בתול זה מצב פסיכולוגי שנכפה עליך בידי חברה שמייחסת למין הרבה יותר מדי חשיבות ומייחסת איזושהי "טהרה" או "ניקיון" לבתולין...

מבחינה ביולוגית, זה בולשיט מוחלט. אם אתה חושב שביום שאחרי איבוד הבתולין אתה תהיה אדם אחר - אתה טועה מרות. אתה תהיה בדיוק אותו בנאדם וההבדל היחידי יהיה שהייתה לך התקלות מינית קצרה ומביכה ומגושמת משהו (כך זה בדרך כלל בפעם הראשונה... ולבנות זה גם כואב בדרך כלל).

אז מה החשיבות?

האמת, אם תוריד את כל הלחץ החברתי, את שטיפת המוח שאתה מקבל מכל כיוון... אין שום חשיבות.

למה לך לבזבז את הזמן שלך? כשתהיה מעוניין, כשיהיה לך זמן, לך על זה. בתולין הם לא מחלה שצריך לרפא אותה

ישן 08-03-2012, 21:49
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sdfasfjkji שמתחילה ב "בתול בן 24,לבקש עזרה מידידה זה נורמלי או פסיכי?"

כמו שרוג אמר, סקס זה לא הכי חשוב בחיים, בגיל 24 או בכל גיל אחר. וזה בטח לא משהו ששווה להקריב בשבילו חברות עם ידידה שכמו שאמרת לנו בעצמך, יש לה חבר!
לא ברור לי איך אתה עוד יכול לשאול אם זה נחשב נורמלי. לגרום לידידה שלך לבגוד בחבר שלה נשמע לך נורמלי? אם היו עושים את זה לך זה היה נורמלי בעיניך?
ויותר מזה, אולי אני קצת אולד פאשנד, אבל לבוא ולהציע לבחורה, שהיא לא סתם בחורה, אלא אחת שאתה מכיר, לשכב איתך רק כי בא לך סקס, ואין לך שום עניין בה או במערכת יחסים איתה, נראה לי כמו להתייחס אליה בצורה מאוד מזלזלת. אם אתה כ"כ ממהר, יש אינספור מועדונים ופאבים שבהם רוב האנשים מחפשים בדיוק מה שאתה מחפש.

אני מקווה מאוד בשבילך שאתה שואל את זה כי אתה חרמן, וכשיעבור לך תוכל לענות לעצמך על השאלה.

ישן 09-03-2012, 00:21
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי sdfasfjkji שמתחילה ב "גם זה כולה לבקש סקס,אל..."

לשאול זה לגיטימי... רק שאל תתפלא אם התגובה שלה תהיה שלנתק קשר עם ידיד שהפך להיות די קריפי זה גם לגיטימי...

תשמע... לבקש סקס מאישה זה לא לעניין. נשים הולכות לפי מערכת כללים אחרת. זה לא שהן לא נעשות חרמניות, אבל, לרוב הן לא ממש בעניין של להיכנס למיטה בכל הזדמנות. זה לא רק עניין של תכתיבים חברתיים. זה כבר עניין ביולוגי גרידא. נשים צריכות סיבה להיכנס למיטה, גברים צריכים מקום.

שמע, כשהאבר עומד, השכל בתחת. אתה חושב שלבוא ולהגיד לבחורה סתם משום מקום "את מושכת ואת ידידה טובה, בואי תגאלי אותי מבתוליי" זה רעיון? בוא נאמר שאם תעשה זאת בעוד שנה אתה תסתכל אחורה ותתהה איך יכולת להיות כל כך מביך וחסר טאקט.

מאיך שאתה כותב משתמע שאתה רוצה לשחק אותה לא מעוניין אבל האמת, אתה די חרמן, סתם לא בא לך להתעסק עכשיו עם קשר. אז מה אגיד לך... תמצא לך איזו פרוצה לרוקן עליה את הביצים. כי ללכת לידידה שלך (שיש לה חבר) ולבקש סטוץ כדי לחסוך לעצמך את המאמץ של להיכנס לקשר זה כמו למלא טופס לוטו כי אתה רוצה שיהיה לך כסף אבל לא בא לך להחזיק בעבודה נורמלית. בטח, יש סיכוי של אחד למיליונת'אלאפים שזה יקרה... יאללה, למה לא?

ישן 09-03-2012, 04:21
  sdfasfjkji sdfasfjkji אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.12
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "מישהו אמר שאתה מכריח או שאתה מאיים עליה?"

רציני אתם אומרים שזה לא לגיטימי לבקש סתם ככה סקס?כנראה משהו דפוק אצלי.
כאילו זה לא משהו נורמטיבי לבוא לשאול אם אפשר סקס?
מקסימום היא אומרת לא.
ולא יודע..עד היום נחשפתי לזה שנשים הן די חרמניות ובוגדניות בניגוד למה שאתם חושבים.קיבלתי רמזים מיניים מאיזה 3 בחורות שהיו בקשר עם גברים.רמז מיני למשל-מנסה להראות לך את התחת שלה כמה שיותר.במקרה מסתובבת שאתה לידה וכדומה.
אי אפשר לבוא ולהגיד :"אם בא לך פעם שנעשה סקס,אשמח אם תשלחי לי הודעה"?.
לא נעים לי לומר אבל רק התחת שלה מעניין אותי,אין לי חברים ולא ידידים ולא כלום כי אין לי צורך בזה.ואין לי גם זמן.
היה איזה 5 בנות ששלחו לי מסרים מיניים פשוט לא עשיתי כלום כי אני ביישן.
הם כל הזמן עושות עם הלשון,מראות לך את התחת,אני מכיר את זה כבר.

נערך לאחרונה ע"י sdfasfjkji בתאריך 09-03-2012 בשעה 04:27.
ישן 09-03-2012, 14:55
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי sdfasfjkji שמתחילה ב "רציני אתם אומרים שזה לא..."

לא.. להתייחס לאנשים כאל חפצים זה לא לגיטימי. להגיד על אשה שכל מה שמעניין אותך בה זה התחת שלה זה לא לגיטימי. ולא רק שזה לא לגיטימי, זה מצביע לדעתי על בעיה חמורה בהבנה של נורמות חברתיות, במיוחד אצל בחור בן 24. אז לפני שאתה הולך לטפל בעניין הבתולים, הייתי מציעה לך לטפל בזה.
אני רואה שתי תרחישים אפשריים.
1) או שבמקרה יצא לך להכיר כמה בנות קלילות ובוגדניות, מה שממש אבל ממש לא מעיד על כל אוכלוסיית הנשים בארץ ישראל.
2) או שאתה עד במקרה לאקטים תמימים שנראים סקסים בעיניך ומפרש אותם כיוזמה שלהן שתבוא ותתחיל איתן. וזה לא בהכרח המקרה. עם כל הכבוד, זה לא כ"כ הגיוני שכזאת כמות של נשים תזרוק את עצמן עליך, במיוחד כשיש להן חבר. אם זה באמת היה המצב, תאמין לי, לא היית נשאר בתול בגיל הזה, לא משנה כמה אתה ביישן. סה"כ, ביישנות זאת לא תכונה שמושכת נשים בכמויות.

נשים הן יצור יפה, הגיוני שפעולות יום יומיות שלהן יגרו אותך גם בלי שהן יתכוונו לכך.
אם אתה ממש חושב שזה נעשה בכוונה מצידן (סה"כ אתה זה שעד לזה ולא אנחנו), תבוא אליה ותגיד לה דוגרי "תקשיבי, זה קצת מביך, ואני לא יודע אם זה רק אני, אבל אני מרגיש שאת שולחת לי רמזים מיניים ומנסה לפתות אותי." משם תראה איך זה ממשיך. אם אתה סתם בא אליה ושואל אותה "היי בא לך לשכב איתי?" לא רק שזה לא לגיטימי או נורמטיבי, זה גם ממש לא "מקסימום היא תגיד לא." סיכוי די טוב שהיא קודם כל תחשוב שאתה צוחק, ואח"כ כשהיא תבין שאתה לא צוחק, היא תהיה מזועזעת, תעיף לך סטירה ולא הייתי פוסלת את האפשרות שהיא תגיש תלונה במשטרה או תספר על זה לכל מי שהיא מכירה. מהר מאוד אתה לא תוכל למצוא אישה לשכב איתה גם ב10 השנים הבאות כי כולן כבר ישמעו את השמועה שאתה חצוף\ דוחה\ חסר טאקט\ מתייחס לנשים כאל חפצים.

ישן 09-03-2012, 18:40
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי sdfasfjkji שמתחילה ב "שבחורה מפנה לך את התחת כל פעם..."

קודם כל, כשאתה מגיב למישהו מסויים, השתמש בכפתור התגובה שנמצא בתוך התגובה אליה אתה מגיב.
שנית כל, אף אחד לא טען שנשים הן לא חרמניות ובוגדניות, או שהן עדינות. וזה כלל לא משנה שמדובר באישה. אתה היחיד שמכניס הבדלים מגדריים לויכוח. באותה מידה אני לא אבוא לידיד ואשאל אותו אם בא לו לשכב איתי רק כי אני חרמנית. טאקט זה חשוב בלי קשר למין.
ונמאס לי לנסות לשכנע אותך. שאלת שאלה, עניתי, ניסיתי לעזור, ניסיתי לייעץ. לא טובה לך התשובה? באסה. אתה יודע הכי טוב? פעם הבאה אל תשאל.
לך, תציע לה, בהצלחה. אמן והיא תיתן לך שיעור שילמד אותך להתייחס לאנשים בכבוד.

נערך לאחרונה ע"י Seo בתאריך 09-03-2012 בשעה 18:42.
ישן 09-03-2012, 20:51
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
אני מקווה שחבר שלה יגלה, ויזרוק אותה לקיבינימט...
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי sdfasfjkji שמתחילה ב "אוקי, הצעתי לה היום..."

ולך ייתן איזה כאפה מצלצלת.

בעצם, רוב הסיכויים שאתה סתם מזיין את השכ'ל, ואתה חי באיזה עולם דמיוני שיצרת לעצמך, אז למה לעזאזל אני בכלל טורח להגיב???

"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 09-03-2012, 20:47
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "קודם כל, אני אמנע מלעשות את..."

ציטוט:
קודם כל, אני אמנע מלעשות את זה לא בגלל שאני חוששת לפגוע בו. אני אמנע מלעשות את זה כי אני גאה בכך שאני יודעת להתייחס לאנשים בכבוד, ולא לנהוג בהם כאילו היו רק צעצועי מין.

הבעיה שלי היא עם הפרדיגמה. כלומר עם ההנחות החבויות שנמצאות ברקע כשאת שופטת את הסיטואציה ומפרשת את המשמעות שלה.

בתכל'ס, סקס זה לא כ-ז-ה שוס. אני מתכוון לפרקטיקה גרידא. אפילו אם עושים את זה ממש טוב.
רוב המשמעות של הסקס עבור שני הצדדים היא בפרשנות של מה בעצם קרה.

האדם הרציונלי שואל את עצמו מה כ"כ נורא בלהיות נחשק?
מה כל כך מיסטי בשני אנשים שלוחצים אחד לשני על כפתורי הכיף למשך חצי שעה?
מה מביא את החרטולוגים של הניו-אייג' להקריץ אמירות כמו "כשגבר חודר לאשה הוא גונב ממנה אנרגיות חיים"?

המשפט הזה הוא לדעתי לב העניין. אם תבקשי מילד דתי להסביר לך למה לאכול סטייק עם שמנת זה רע, תקבלי הרבה הסברים. ההסבר הראשון והטריוויאלי ביותר שתקבלי הוא שזה פשוט כך וזהו.
מעבר לכך, תקבלי עוד הרבה הסברים תמוהים, יצירתיים ואף מיסטיים. כמו ההסבר של החרטולוגים של הניו-אייג' לגבי האנרגיות.
אבל הסבר רציונלי לא תקבלי, כי אין כזה.

הסיבה שרוב הנשים (והגברים) מפרשים את העניין כ"החפצה" היא התפישה המובנית שלהם לגבי מגדרים ותפקידם.
לראיה - נסי לעשות ניסוי מחשבתי בו אישה מציעה לאישה הצעה דומה. המעשה הוא אותו מעשה, אבל לאן נעלם פתאום אפקט ה""החפצה""?... האם זה "מעליב" ו"פוגע" בדיוק באותו האופן?

מה שמצחיק ומעציב אותי בו-זמנית הוא שהתכנות המגדרי הזה פועל באופן מובהק נגד הנשים, אך אתן פועלות, ביודעין או שלא, על מנת לשמר אותו.
לגבי בנות שמרניות שמקבלות, אם בצורה מודעת יותר, מודעת פחות, לא מודעת כלל או סתם על ידי התכחשות למציאות את התפקיד המגדרי של "סגנית המנהל" שהוקצה להן ומשלימות איתו - שיבושם להן. אני חושב שהן יהיו מאושרות יחסית בחיים, בהקשר של חיי משפחה (ללא שום ציניות).

לגבי נשים שכופרות בתבניות האלה ודורשות שוויון - לרוב התפישה שלהן לגבי מין ומשמעותו לא משתנה.
כפי שאולי אדם דתי שחוזר בשאלה ימשיך לפעמים לקיים הגבלות מסוימות שהוא הורגל אליהן מילדות, למרות שאין לו סיבה רציונלית לעשות כן.

התפישות הלא-רציונליות לגבי מין שייכות לעבר. לתקופה שלפני אמצעי המניעה. כשמין יכל להגמר בקלות רבה מאוד בהריון.
הגיע הזמן להתקדם. ביום בו מין ייתפש כדבר בנאלי (והוא אכן כזה) ויהיה יותר נגיש לכולם, העולם יהיה מקום שקט ורגוע הרבה יותר.
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

ישן 10-03-2012, 16:02
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "[QUOTE]קודם כל, אני אמנע..."

מצטערת, אבל מי שמניח הנחות שגויות ומחפש הנחות חבויות במה שאני אומרת זה אתה.
חשבתי ששאלת אותי באופן אישי, ולכן עניתי לך באופן אישי. כשאמרתי שאני לא מתייחסת לאנשים רק כצעצועי מין, התכוונתי לזה שלי אין צורך בזה. אני מסוגלת להסתפק בסקס רק כשאני במערכת יחסים. וכי לי יש חשיבות לאינטימיות. מי שלא, שיבושם לו, לא שופטת אף אחד. אני שופטת את הצורה בה זה נעשה במקרה הזה.
אם מישהי הייתה באה אלי משומקום ואומרת לי "כל מה שמעניין אותי בך זה התחת שלך, בואי תשכבי איתי." הייתי נפגעת ממנה ומתעצבנת עליה בדיוק כשם שהייתי מתעצבנת על גבר.
לעומת זאת, אם אדם (גבר או אישה) היה פונה אלי במקום שנהוג להיפגש בו כדי למלא צורך מיני, ואומר לי תכלס שזוגיות לא מעניינת אותו, וכל מה שהוא מחפש כרגע זה סקס ומצאתי חן בעיניו למטרה הזאת, הייתי אומרת לו שאיני מעוניינת. לא הייתי נפגעת או מתעצבנת ואני יכולה להגיד לך את זה מניסיון. בשני המקרים מדובר בהחפצה של אדם, כי בסופו של דבר, בשניהם יש ניסיון להשיג סקס. ההבדל הקטן אבל המהותי כאן הוא באיך שנאמרים הדברים, ביחס שנותנים לנשאל ובהכנה המקדימה שעושים, שהופך את המקרה הראשון לשלילי ושגוי בעיני והרבה יותר חמור במידת האובייקטיפיקציה שלו, ואת המקרה השני לפחות או יותר מקובל בעיני.
כן, כשאמרתי שלדבריי אין קשר למגדר או לתפיסות מגדריות, התכוונתי לזה. הדבר היחיד שמפריע לי באשכול הזה הוא המחסור בבושה ובנימוס אלמנטרי שניחן בו פותח האשכול. זה לא אומר שאני יוצאת פה למסע צלב נגד סטוצים או מיניות זורמת.
אין לי ספק שיש לא מעט נשים שכן היו מגיבות בצורה שונה לגבר ולאישה, אבל גם אין לי ספק בעובדה שגם נשים הרבה פעמים פוגעות במעמד שלהן ובכל מה שהתנועה הנשית הצליחה להשיג. אין לי שום כוונה לייצג אותן ואני מדברת אך ורק בשמי ובשם דעותיי.
אתה מנסה להתחיל פה דיון שגם אם הוא מעניין בהחלט, הקשר שלו למה שאמרתי ולנושא האשכול הוא מקרי לחלוטין.

נערך לאחרונה ע"י Seo בתאריך 10-03-2012 בשעה 16:10.
ישן 10-03-2012, 17:29

את בהחלט שופטת... ודי באגרסיביות
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "מצטערת, אבל מי שמניח הנחות..."

הפרשנות שאת נותנת לשאלה של הבחור היא לא לגיטימית. יש במה שאת אומרת אגרסיביות פסיבית, והרבה מזה.

ציטוט:
אם אתה סתם בא אליה ושואל אותה "היי בא לך לשכב איתי?" לא רק שזה לא לגיטימי או נורמטיבי, זה גם ממש לא "מקסימום היא תגיד לא." סיכוי די טוב שהיא קודם כל תחשוב שאתה צוחק, ואח"כ כשהיא תבין שאתה לא צוחק, היא תהיה מזועזעת, תעיף לך סטירה ולא הייתי פוסלת את האפשרות שהיא תגיש תלונה במשטרה או תספר על זה לכל מי שהיא מכירה. מהר מאוד אתה לא תוכל למצוא אישה לשכב איתה גם ב10 השנים הבאות כי כולן כבר ישמעו את השמועה שאתה חצוף\ דוחה\ חסר טאקט\ מתייחס לנשים כאל חפצים.

תראי כמה אגרסיביות הוציאה ממך שאלה תיאורטית שנשאלה בתמימות.
קבעת שהשאלה:
  1. לא לגיטימית
  2. לא נורמטיבית
  3. לגיטימי מבחינתך שהבחורה תהיה מזועזעת
  4. לגיטימי שהיא תעיף לבחור סטירה (הלו?! זה רדיו?!)
  5. את אפילו ממליצה לה ללכת למשטרה (למרות שהשאלה אינה הטרדה מינית מבחינה חוקית)
  6. את מעודדת הוצאת דיבה ("תספר על זה לכל מי שהיא מכירה" - זה נשמע לך נעים?)
  7. את אפקטיבית מאיימת על הבחור בסירוס ("לא תוכל למצוא אישה לשכב איתה גם ב10 השנים הבאות").
הרבה ממה שאמרת מאוד לא לגיטמי (אפילו פלילי), אבל כל עוד לא העפת לאף אחד סטירה או הוצאת את דיבתו, את זכאית לדעתך.
אני רק מציין את העובדה שהפרשנות שלך לשאלה של הבחור,שבגללה הלכת כ"כ רחוק, היא רק פרשנות שלך ואין בה שום דבר אובייטקיבי.
הפרשנות שלך מגיעה ממקום של רגשות (לראות את העולם במונחים של "נחמד"-"לא נחמד", "נעים לי"-"לא נעים לי") ולא ממקום רציונלי (לראות את העולם במונחים של "נכון"-"לא נכון").

אני חושב שהפרשנות שלך לסיטואציה היא לא לגיטימית, כמו שלדעתי לא לגיטימי שמוסלמי יתעצבן כשמישהו אומר לו "אני לא רואה הוכחה לקיומו של אללה".
את רושמת מושגים כמו "החפצה" כאילו מדובר בעובדה ולא בפרשנות.

אני בסך הכל שואל מה עומד מאחורי הזעם הקדוש הזה, ולמה? מה זה אומר?
ושלא תביני לא נכון - אני מבקר את הדרך שבה אמרת את הדברים ואת התוכן של דבריך. לא אותך
אני באמת רוצה להגיע כאן לדיון משמעותי, אם זה אפשרי. אני לא מעוניין להעליב אף אחד ואני לא נהנה מהעברת ביקורת לכשעצמה.
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

ישן 10-03-2012, 18:36
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "את בהחלט שופטת... ודי באגרסיביות"

ממש לא. השאלה התאורטית שנשאלה בתמימות הוציאה ממני תשובה אחרת לחלוטין. מה שהוציא ממני את האגרסיות זה התגובות היותר מאוחרות שלו, בה היו התייחסות בוטה ומכלילה לנשים, המשפט "כל מה שמעניין אותי זה התחת שלה." וביטול של דעות שנכתבו במטרה לענות לפותח האשכול. "אל תגזימו... אל תשחקו אותה... אל תעופי."
חוץ מזה, לא אמרתי שזה בהכרח לגיטימי מבחינתי שהבחורה תהיה מזועזעת, תעיף לו סטירה או שתלך למשטרה... אמרתי שזאת אפשרות סבירה, משום שהרבה נשים היו נוהגות כך. זה שאתה אומר שאני מעודדת הוצאת דיבה או ממליצה לה לפנות למשטרה זה בכלל מצחיק ורחוק מאוד ממה שאמרתי. זה ככל הנראה לא נתון לפרשנות אלא נתון לכושר ההמצאה שלך.

ובוא אני אחדש לך. כל מה שכל אחד מאיתנו אי פעם יגיד זה משהו שנתון לפרשנות שלנו ולא יכול לקבוע עובדות בשטח (כן גם החלק בו אתה אומר שמה שאני אומרת זה לא לגיטימי). ואולי זאת רק אני, אבל הנחתי שזה די ברור מאליו גם למגיבים פה וגם לפותח האשכול (ששאל מה דעתנו ולא שנזרוק לו עובדות ותוצאות של מחקרים ומאמרים). אם לרגע הייתי חושבת שזה לא ברור, הייתי מוסיפה "לדעתי" לפני כל משפט, ואם המילה הקטנה הזאת זה מה שהיית צריך כדי לא להתחיל את כל השרשור המיותר הזה, אז בבקשה, be my guest למרות שרגע... במשפט הראשון בהודעה הזאת אתה מחליט שיש בדבריי הרבה אגרסיביות פאסיבית, לא אמרת שזאת דעתך לפני המשפט הזה. אבוי!

גם אם קודם היה בי רצון לנהל איתך דיון כלשהו או שחשבתי שזה יהיה מעניין, ההאשמות שלך כלפיי, והתגובה הזאת שלא הכילה שום תוכן רלוונטי לנושא האשכול אלא רק ביקורת על הדעה שלי, גרמו לי לשנות את דעתי. אני רק אומרת את זה למקרה שתתהה אח"כ מאיפה מגיע הזעם שלי, סבבה? סבבה. שיהיה לך המשך יום נעים.

נערך לאחרונה ע"י Seo בתאריך 10-03-2012 בשעה 18:38.
ישן 10-03-2012, 20:39

כל ההודעה הארוכה הזו
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "ממש לא. השאלה התאורטית שנשאלה..."

רק בשביל לומר "Talk to the hand"?
בוגר מאוד.

אני חושב שאדם אחראי לכל מה שהוא כותב. במיוחד אם הוא מייעץ לאנשים אחרים, ובמיוחד בנושאים בהם דנים בפורום הזה. ובמיוחד אם הוא מצדיק התנהגות פלילית.
את לא יכולה לפתור את עצמך מאחריות על ידי כך שאת כותבת "זו דעתי"...

בכל מקרה, את לא מתייחסת כלל לנושא שרציתי להעלות. והוא קשור ישירות ל"זעם הקדוש" הזה.
אני חושב שאת "סוכנת" של ערכים שטבועים בך, ואני בספק אם את מבינה המשמעות האמיתית שלהם (מעבר ל"זה מרגיש לי נכון").
אם היית מספקת הסבר רציונלי לכל ההסתה לשמה שכתבת, ניחא

אולי הסרטון הזה יבהיר את הנקודה טוב יותר ממני:

Ayaan Hirsi Ali

ישן 11-03-2012, 00:41
  y o g e v y o g e v אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.07
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "את בהחלט שופטת... ודי באגרסיביות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי asafn88
הפרשנות שאת נותנת לשאלה של הבחור היא לא לגיטימית. יש במה שאת אומרת אגרסיביות פסיבית, והרבה מזה.

תראי כמה אגרסיביות הוציאה ממך שאלה תיאורטית שנשאלה בתמימות.
קבעת שהשאלה:
  1. לא לגיטימית
  2. לא נורמטיבית
  3. לגיטימי מבחינתך שהבחורה תהיה מזועזעת
  4. לגיטימי שהיא תעיף לבחור סטירה (הלו?! זה רדיו?!)
  5. את אפילו ממליצה לה ללכת למשטרה (למרות שהשאלה אינה הטרדה מינית מבחינה חוקית)
  6. את מעודדת הוצאת דיבה ("תספר על זה לכל מי שהיא מכירה" - זה נשמע לך נעים?)
  7. את אפקטיבית מאיימת על הבחור בסירוס ("לא תוכל למצוא אישה לשכב איתה גם ב10 השנים הבאות").
הרבה ממה שאמרת מאוד לא לגיטמי (אפילו פלילי), אבל כל עוד לא העפת לאף אחד סטירה או הוצאת את דיבתו, את זכאית לדעתך.
אני רק מציין את העובדה שהפרשנות שלך לשאלה של הבחור,שבגללה הלכת כ"כ רחוק, היא רק פרשנות שלך ואין בה שום דבר אובייטקיבי.
הפרשנות שלך מגיעה ממקום של רגשות (לראות את העולם במונחים של "נחמד"-"לא נחמד", "נעים לי"-"לא נעים לי") ולא ממקום רציונלי (לראות את העולם במונחים של "נכון"-"לא נכון").

אני חושב שהפרשנות שלך לסיטואציה היא לא לגיטימית, כמו שלדעתי לא לגיטימי שמוסלמי יתעצבן כשמישהו אומר לו "אני לא רואה הוכחה לקיומו של אללה".
את רושמת מושגים כמו "החפצה" כאילו מדובר בעובדה ולא בפרשנות.

ושלא תביני לא נכון - אני מבקר את הדרך שבה אמרת את הדברים ואת התוכן של דבריך. לא אותך
אני באמת רוצה להגיע כאן לדיון משמעותי, אם זה אפשרי. אני לא מעוניין להעליב אף אחד ואני לא נהנה מהעברת ביקורת לכשעצמה.

איך אתה חותם תגובה ב:
ציטוט:

אני באמת רוצה להגיע כאן לדיון משמעותי, אם זה אפשרי. אני לא מעוניין להעליב אף אחד ואני לא נהנה מהעברת ביקורת לכשעצמה

וכל מה שאתה עושה בתגובתך, זה לקעקע את כל מה שכתבה באשכול ולמחוק לה את האישיות, לצייר אותה כאיזו קיצונית שגובלת בפלילים ,לומר לה שכל מה שהיא אמרה זה לא באמת שחור ולבן ואז לתת איזו פרשנות משלך, שכתובה יפה מאוד, בצורה משכנעת, אבל מתעלמת היטב מן המציאות, מן עולם ורוד שלא קיים,שנכתב בשחור לבן בוהק!!.
לומר לה שהכל עניין של פרשנות,שהיא מתעסקת יותר מדי עם הרגש,כלומר אמרת שכל מה שהיא כתבה אכן טעות ביסודה, כי הכל נכתב מרגש ואין שום הגיון במה שכתבה !!
אחרי שסיימת להוציא אותה פסיכית לגמרי, כמובן טענת שהאמת איתך.

מה שעשית נקרא צביעות, וזה לא מוסרי! לא ראוי!

טענותיך אינן מתייחסות כלל לתוכן שהיא כתבה והתפיסת עולם שלך לקויה ,פלורליזם במיטבו!

נערך לאחרונה ע"י y o g e v בתאריך 11-03-2012 בשעה 00:47.
ישן 11-03-2012, 02:42

קטעים פלורליזם במיטבו!! גוועלד
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי y o g e v שמתחילה ב "[QUOTE=asafn88]הפרשנות שאת..."

ראשית אתה, בדומה ל-Seo, מפרש את הדברים שלי ברמה אישית.
Seo כתבה כמה דברים אומללים, כנראה בלהט הרגע, שהיה ראוי שתתנער מהם.
במקרה הזה, אולי הביקורת שלי הייתה ישירה מידי עבורה כי במבחן התוצאה היא נעלבה...
כנראה לכתוב משהו כמו עדין יותר כמו "כנראה שאת לא באמת מתכוונת ל-X" היה משיג תוצאה טובה יותר.
ומבחינתה של Seo, היה עדיף לו הייתה מבהירה את כוונותיה במקום לנסות להתגונן ולהחמיץ פנים.

בכל מקרה, לפי הפוסט היותר ארוך שלך אני לא חושב שיש לנו בסיס לדיון.
למרות שאתה חושב שאתה מסוגל להבין השקפות שונות משלך אני חושד שלא זה המצב.
מרוב האנשים לא תקבל הסברים משמעותיים או אפילו עקביים בנושאים פילוסופיים, פשוט משום שאין להם כאלה.
מצד שני יש לך גישה לאינטרנט הגדול - תנצל את זה.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 10-03-2012, 23:22

גילוי, אני בחור דתי, חייל.

למה אני פה?

כי מעניין אותי אנשים, מעניין אותי תרבויות, אני מחפש את ה 'למה?' שבכל דבר.

מנסה להבין את התהליכים, איך אנשים מגיעים לתפיסות ודעות.

את היהדות אני מצליח להבין, את החבר'ה החילונים בצבא קצת פחות.

בהיהדות, הכל פשוט, יש נכון ולא נכון, יש גדרות וסייגים, ברור מה אמת מה לא.

בעולם המערבי אין נכון ולא נכון,פלורליזם,הכל מותר ,הכל שפיט,כל אחד ודעתו, אסור בשום אופן לערער על האמת האחרת. מין עולם חופשי שתעשה מה שבא לך רק אל תפריע לאחר.

הרבה אשכולות כאן גרמו לי להרים גבה אבל זה השיא.

תראו מה נכתב פה, אני מתייחס לעצם הדיון שהתפתח ,לא האם המשתמש אכן אמיתי או מזוייף.

ציטוט:

בתול בן 24,לבקש עזרה מידידה זה נורמלי או פסיכי?
sdfasfjkji

ציטוט:
שתעזור לי בקטע המיני...הבנתם,כלומר שתשכב איתי.
אני יודע שהיא נמשכת אלי.פשוט יש לה בן זוג כרגע.
sdfasfjkji
נעזוב את הקטע המיני של סיפוק יצרים שטחי, אנוכי ,חולף ובלתי מרוסן.
יש לבחורה חבר, מדובר פה שהיא תבגוד בחבר שלה, מעלים השערות שיש רמזות מצד הנשים,וכו'.
ומה שמפתיע אותי בתור צופה מהצד,שכל הדיון זה האם היא תשאר ידידה שלו, האם זו הטרדה מינית,וכו' וגם מי שכן טוענת שזו החפצת האישה למוצר לסיפוק תאוות ,סוג של מכשיר של להשתמש ולזרוק (הרי זה סוג של נורמה, לא?!,כיום זה לגיטימי.יש מקומות שמיועדים לזה.)
עושה את זה בצורה טובה אבל די בודדה,אני מקווה שכולן חושבות כמוה..
לסיפור העצוב הזה יש כמה אשמים,(מבחינתי זה סיפור עצוב).
1. המציע,(מצטער שאני ישיר, אך אתה כתבת את זה במפורש)-שלא מרגיש סתירה ואיזושהיא בעיה לבקש מידידה להיות חפץ,ולבקש ממנה לבגוד בחבר שלה.
2.הידידה שכביכול רומזות ובסוף מסכימה ,ובוגדת בחבר שלה.
3. אתם- כסוג של מייצגים של חברה, שזה נכנס שם כנורמה , זה כבר לא מזעזע אתכם לשמוע מקרים כאילו, אתם לא מוחים בתוקף, לא אומרים לו בצורה ברורה עד כמה זה מגעיל! לא מוסרי, לא אנושי ולא ראוי . לא שמעתי קולות תקיפים יותר מדי,דברים כאילו צריכים לזעזע.

בתור חייל יוצא לי לטייל במסגרת הצבאית, וראיתי בטיול את כל החיילים והחיילות מתחלקים לזוגות, ופשוט ביחד, נוגעים אחד בשני,קרובים מאוד, כמו חברים, הייתי חושב שזה בסדר, רק במידה שהחברים והחברות של אותם חיילים וחיילות גם היו חושבים ככה, אבל זה לא היה המצב.

משם זה מתחיל, התביישתי שם, התביישתי בשביל כולם שם. אבל לא אמרתי כלום, כי זה 'נורמלי' זה בסדר.

ציטוט:
ציטוט:

במקור נכתב על ידי Seo
לא.. להתייחס לאנשים כאל חפצים זה לא לגיטימי. להגיד על אשה שכל מה שמעניין אותך בה זה התחת שלה זה לא לגיטימי. ולא רק שזה לא לגיטימי, זה מצביע לדעתי על בעיה חמורה בהבנה של נורמות חברתיות, במיוחד אצל בחור בן 24. אז לפני שאתה הולך לטפל בעניין הבתולים, הייתי מציעה לך לטפל בזה.

אל תעופי
לגיטימי ועוד איך
נורמות חברתיות? לא היה לך סטוץ אף פעם? לא מכירה מה זה?

SEO, את צודקת, אבל את לא יכולה לומר שהוא לא צודק. (הוא מתבסס על עולם שהוא מכיר כנראה)

לפי ההגיון לא הייתי צריך להתאמץ ולכתוב, הרי בכלל לא יתייחסו לזה ואפילו יתיחסו אלי כקיצוני ויבנו על כל הדתיים סטיגמה,אבל כתבתי באמת מכאב, מכאב חד בלב, של הקשבה לשיחות של לבבות קרועים ודרוסים, על תרבות שאוכלת את אנשיה, אני כותב כי אכפת לי.

אסיים במה שראיתי היום,
היום הייתי בשבת חתן, החתן שעלה לדבר, סיפר על התקופה האחרונה של ההכנות לחתונה .
החתן אמר את שם הכלה והתחיל לבכות, לא היה מסוגל להמשיך, סיפר על הבית שהם רוצים לבנות, ופעם אחר פעם נשבר מבכי.

ראיתי שם משהו טהור ואמתי, משהו נקי.

בקשה קטנה.
אבקש ממי שרוצה להגיב לי,אם הוא חושב אחרת,
בבקשה שיעלה טענות עם הסברים,שיתמודד עם עצם העניין ולא יעלה סיסמאות שמבוססות על סטיגמות.

נערך לאחרונה ע"י y o g e v בתאריך 10-03-2012 בשעה 23:39.
ישן 11-03-2012, 21:00
  Gilleh Gilleh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.11.11
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי y o g e v שמתחילה ב "גילוי, אני בחור דתי, חייל. ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי y o g e v

בעולם המערבי אין נכון ולא נכון,פלורליזם,הכל מותר ,הכל שפיט,כל אחד ודעתו, אסור בשום אופן לערער על האמת האחרת. מין עולם חופשי שתעשה מה שבא לך רק אל תפריע לאחר.

נעזוב את הקטע המיני של סיפוק יצרים שטחי, אנוכי ,חולף ובלתי מרוסן.
1. המציע,(מצטער שאני ישיר, אך אתה כתבת את זה במפורש)-שלא מרגיש סתירה ואיזושהיא בעיה לבקש מידידה להיות חפץ,ולבקש ממנה לבגוד בחבר שלה.
2.הידידה שכביכול רומזות ובסוף מסכימה ,ובוגדת בחבר שלה.
3. אתם- כסוג של מייצגים של חברה, שזה נכנס שם כנורמה , זה כבר לא מזעזע אתכם לשמוע מקרים כאילו, אתם לא מוחים בתוקף, לא אומרים לו בצורה ברורה עד כמה זה מגעיל! לא מוסרי, לא אנושי ולא ראוי . לא שמעתי קולות תקיפים יותר מדי,דברים כאילו צריכים לזעזע.

SEO, את צודקת, אבל את לא יכולה לומר שהוא לא צודק. (הוא מתבסס על עולם שהוא מכיר כנראה)

לפי ההגיון לא הייתי צריך להתאמץ ולכתוב, הרי בכלל לא יתייחסו לזה ואפילו יתיחסו אלי כקיצוני ויבנו על כל הדתיים סטיגמה,אבל כתבתי באמת מכאב, מכאב חד בלב, של הקשבה לשיחות של לבבות קרועים ודרוסים, על תרבות שאוכלת את אנשיה, אני כותב כי אכפת לי.

אסיים במה שראיתי היום,
היום הייתי בשבת חתן, החתן שעלה לדבר, סיפר על התקופה האחרונה של ההכנות לחתונה .
החתן אמר את שם הכלה והתחיל לבכות, לא היה מסוגל להמשיך, סיפר על הבית שהם רוצים לבנות, ופעם אחר פעם נשבר מבכי.

ראיתי שם משהו טהור ואמתי, משהו נקי.

בקשה קטנה.
אבקש ממי שרוצה להגיב לי,אם הוא חושב אחרת,
בבקשה שיעלה טענות עם הסברים,שיתמודד עם עצם העניין ולא יעלה סיסמאות שמבוססות על סטיגמות.

אתייחס לכל חלק שהשארתי בציטוט שלך.
הרשה לי לציין שאני לא בא להתחיל פה ויכוח בנושא דת, אבל אני אתייחס לכמה נקודות שהעלת בהודעה שלך.

אני אתחיל בכך שאני מודה לך על התגובה, תמיד נחמד וטוב לשמוע דעות, גם אם הן שונות משלי. אני לא חושב שאתה קיצוני או קנאי דתי, ולפי ההיגיון שלי, אתה מוזמן תמיד לכתוב את דעותיך בכל נושא - בתחום הסביר. כדי להבהיר נקודה מסוימת בהשקפה שלך על איך חילונים תופשים דתיים, אתן לך דוגמה קטנה - פשקווילים שמאשימים את האינטרנט בסרטן - , יריקה על ילדות קטנות וכד' = קנאות קיצונית עיוורת. הבעת דעה על כך שמין אמור להיות אינטימי יותר = הבעת דעה לגיטימית. אני מצטער על הדוגמאות שהבאתי, אבל אני רוצה להיות ברור בנושא.

הלאה - אתייחס כעת לתפישה שלך של העולם המערבי:
"בעולם המערבי אין נכון ולא נכון בטח שיש. קיימות אמיתות אוניברסליות.,פלורליזם,הכל מותר ,הכל שפיט, איך הכול מותר וגם שפיט? כל אחד ודעתו אני לא רואה סיבה שמישהו אחר, אם זה הטלוויזיה, ספר או הרב, יקבע לי איך לחשוב, אסור בשום אופן לערער על האמת האחרת מותר ואפילו רצוי. מין עולם חופשי שתעשה מה שבא לך רק אל תפריע לאחר מה בדיוק רע בזה? ברצינות."

אתייחס לחלק שזעקת (ואני מאמין ברצינות שהלב שלך זעק כשקראת את האשכול הזה) - איך זה שאנחנו לא מביעים את המחאה שלנו כנגד זה שהבחור, בשורה התחתונה, גורם לכך שהידידה שלו תבצע בגידה. איך זה מוסרי? איך זה נורמלי? איך זה בסדר?
לדעתי, זה לא. אבל עקב זה שכולנו אנשים בוגרים וכל איש אחראי על מעשיו, אני חושב שחברי הפורום שבחרו לא להגיב בנושא המוסריות פשוט מצאו זאת מיותר. בקצרה, זאת בחירתה של הידידה מה לעשות בחייה או בגופה, עם מי לשכב ומתי. לא לי ולא לך יש מילה בנושא. כתבת שדברים כאלה אמורים לזעזע. סביר להניח שבחברה שאתה חי בה, דברים כאלה באמת מזעזעים. בחברה שאני חי בה, אולם הדברים האלה לא מהווים את הנורמה, אבל הם קיימים (כמו הומואים, לסביות, דעות פוליטיות שונות, צבע עור שונה..) ואנחנו לא זועקים גוועלד. אני מקבל את האחר, גם אם הוא נראה אחר ממני, חושב אחר ממני, פחות מוסרי, יותר מוסרי.. זוהי המציאות שלי. גם אם היא פחות תמימה. בסוף היום, נבראנו בצלם. נקודה למחשבה.

בנוגע למה שראית באותו יום, יש שמחה אדירה בחתונות, דתיות וחילוניות.. כן ירבו.
אני מאחל לך שבוע טוב ואשמח לשמוע דעות נוספות שלך.
ישן 12-03-2012, 23:37

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי Gilleh שמתחילה ב "[QUOTE=y o g e v] בעולם..."

החלטתי להפסיק להגיב בפורום .
כשאני עונה ,אני כביכול מייצג מגזר, אך אני חוטא לכם כשאני עונה, כי כמה שאשתדל, אני אענה תשובות חלקיות וזה עוול ממש.

אענה לך כי העלתי כבר נושא ואסגור אותו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilleh
אתייחס לכל חלק שהשארתי בציטוט שלך.
הרשה לי לציין שאני לא בא להתחיל פה ויכוח בנושא דת, אבל אני אתייחס לכמה נקודות שהעלת בהודעה שלך.

אני אתחיל בכך שאני מודה לך על התגובה, תמיד נחמד וטוב לשמוע דעות, גם אם הן שונות משלי. אני לא חושב שאתה קיצוני או קנאי דתי, ולפי ההיגיון שלי, אתה מוזמן תמיד לכתוב את דעותיך בכל נושא - בתחום הסביר. תודה, נחמד לשמוע.

כדי להבהיר נקודה מסוימת בהשקפה שלך על איך חילונים תופשים דתיים, אתן לך דוגמה קטנה - פשקווילים שמאשימים את האינטרנט בסרטן - , יריקה על ילדות קטנות וכד' = קנאות קיצונית עיוורת.
השקפת עולם כזאת מסלפת את העובדות והמציאות,אתה שומע רק דברים רעים, שמנופחים לממדים עצומים,מביאים לך מקרי קיצון של איזה חרדי קיצוני מאיזה זרם שולי וקיצוני במגזר החרדי ומשליכים אותו על כל החרדים (ועל כל מי שיש כיפה בראשו), כאילו כולם כאלו.זה מה שהתקשורת עושה, מזה אתה ניזון, הם לא מחפשים להראות לך אמת, או לתקן יותר מדי את העולם, הם פשוט מנסים לעצב את דעת הקהל לפי האינטרנסים שנוחים להם.
דוגמא , השמאלנים הקיצונים שכל שישי-שבת הולכים לשטחים, מצטרפים לערבים וזורקים על חיילי צה"ל אבנים, מפרעים להם, מסכנים את ביטחון החיילים,פוצעים אותם ופשוט עבריינים, האם אתה רואה איזה כותרות ענק בעיתונים כל שבוע? האם כל השמאלנים במדינה כאילו?אם אילו היו מתנחלים תגובת התקשורת הייתה זהה?
זו דוגמא למה צריך לקחת בעירבון מוגבל כל מה שאתה שומע/רואה בתקשורת, לא הכל חף מאינטרסים. אני לא אומר שהחרדים מושלמים, אך יש מגזר שכן מושלם?
הבעת דעה על כך שמין אמור להיות אינטימי יותר = הבעת דעה לגיטימית. אני מצטער על הדוגמאות שהבאתי, אבל אני רוצה להיות ברור בנושא.

הלאה - אתייחס כעת לתפישה שלך של העולם המערבי:
"בעולם המערבי אין נכון ולא נכון בטח שיש. קיימות אמיתות אוניברסליות.אמת שנקבעת על ידי אדם היא אמת חלשה, היא אמת שזזה לפי אינטרסים ומהלכים,ההיסטוריה מלאה בנהרות של דם שהראו את כוחן של האמיתות האוניברסליות,(ראה ערך:גרמניה והשואה), ,פלורליזם,הכל מותר ,הכל שפיט, איך הכול מותר וגם שפיט? לכתוב הכל שפיט כפי שאני רואה היה טעות, כי זה לא מספיק מדוייק. שכתבתי הכל שפיט, התכוונתי גם לאמיתות האוניברסליות, אי אפשר לקבוע שום ערך כולל!! אם לאחד זה נראה הגיוני ולשני לא, כי הרי זכותו לחשוב מה שבא לו, מי אתה שתגיד לו שאסור? כל אחד מאמין במה שנראה לו והכל לגיטימי.כל אחד ודעתו אני לא רואה סיבה שמישהו אחר, אם זה הטלוויזיה, ספר או הרב, יקבע לי איך לחשוב, אסור בשום אופן לערער על האמת האחרת מותר ואפילו רצוי. מין עולם חופשי שתעשה מה שבא לך רק אל תפריע לאחר מה בדיוק רע בזה? ברצינות.
ברצינות, לא יודע עד כמה אתה מסתכל סביב, אבל אצל רוב חברך, המושג 'אמת' לא קיים, אין דבר כזה, מה נכון או מה לא, יש להתאים את עצמי לנורמה ,אבל אין שום בירור מה הכי ראוי שיהיה 'באמת' כי אין מושג כזה אמת! מושג האמת נעקר! חסר משמעות, למעשה את רוב האנשים הוא פשוט לא מעניין, שלכולם יש אמת משלהם ולכולם יש את 'הזכות' לדבוק בה, למעשה בנית עולם של בינוניות,כי הרי זה לגיטימי לדבוק באמת שלי,איך שאתנהג ואהיה יהיה תמיד בסדר ומקובל ונורמלי. מה הבעיה בכך? אנסה להסביר- אין אדם מושלם וזה ידוע, כל אחד צריך לעבוד על איזושהיא מידה אצלו, אם זה אנוכיות,גאווה,עצבנות וכו'. אם בחברה שבה אנו שותפים אומרת, שלגיטימי שתחשוב מה שאתה רוצה ושתהיה איך שאתה רוצה והחסרונות שלך לגיטימים לגמרי, אז למעשה פגמת בצורה קשה ביכולת של האדם להשתפר ולהיות אדם טוב יותר, כי מה שתגדיר כ'טוב' ומה שאתה חושב כ'נכון' תמיד יהיה מצומצם,תמיד תקבע לפי האמת 'שלי',שנוחה 'לי', אדם לא ירגיש שום סתירה לחיות עם תכונות רעות שבו, כי זה 'אני',"

אתייחס לחלק שזעקת (ואני מאמין ברצינות שהלב שלך זעק כשקראת את האשכול הזה) - איך זה שאנחנו לא מביעים את המחאה שלנו כנגד זה שהבחור, בשורה התחתונה, גורם לכך שהידידה שלו תבצע בגידה. איך זה מוסרי? איך זה נורמלי? איך זה בסדר?
לדעתי, זה לא. אבל עקב זה שכולנו אנשים בוגרים וכל איש אחראי על מעשיו, אני חושב שחברי הפורום שבחרו לא להגיב בנושא המוסריות פשוט מצאו זאת מיותר. בקצרה, זאת בחירתה של הידידה מה לעשות בחייה או בגופה, עם מי לשכב ומתי. לא לי ולא לך יש מילה בנושא. כתבת שדברים כאלה אמורים לזעזע. סביר להניח שבחברה שאתה חי בה, דברים כאלה באמת מזעזעים. בחברה שאני חי בה, אולם הדברים האלה לא מהווים את הנורמה, אבל הם קיימים (כמו הומואים, לסביות, דעות פוליטיות שונות, צבע עור שונה..) ואנחנו לא זועקים גוועלד. אני מקבל את האחר, גם אם הוא נראה אחר ממני, חושב אחר ממני, פחות מוסרי, יותר מוסרי.. זוהי המציאות שלי. גם אם היא פחות תמימה. בסוף היום, נבראנו בצלם. נקודה למחשבה.לפי מה שאני מבין מדבריך-תעשה מה שבא לך, לגיטימי לא להיות מוסרי,אין שום סיבה שתהיה מוסרי לגמרי(בין אדם לחברו,אדם לסביבתו),אין שום מניע לכך, כמו שאני לא מוסרי, זכותך גם אתה לא להיות מוסרי, שזו הנורמה,אפשר לחיות בשלום, כי כולם שווים.

בנוגע למה שראית באותו יום, יש שמחה אדירה בחתונות, דתיות וחילוניות.. כן ירבו.
אני מאחל לך שבוע טוב ואשמח לשמוע דעות נוספות שלך.

כמו שכתבתי למעלה, אפסיק להגיב בפורום, אילו נושאים סבוכים, שהסכנה מצוייה בהם (מבחינת תפיסה לא נכונה של מה שאני כותב והסקת מסקנות מוטעות).

כל מה שכתבתי צריך לנסות לראות כמכלול, כהבנה של תהליכים,של מה גורם למה.
ניסתי להציג את התפיסה הזאת והשלכותיה ,לשמחתי החילונים טובים מעיקרם (טובים -לא הכי טובים שיכולים להיות, מהסיבות שציינתי.טוב מוגבל,אינטרסנטי אפשר לומר).

יצר לב האדם רע מנעוריו!! רע, לא טוב. ואם נותנים דרור ליצריו ודחפיו הפראיים של האדם כל החיים, הכל מותר הכל בסדר,שתגיע לרמזור אדום, לא בטוח שתהיה מסוגל לעצור.

כל מה שכתבתי בא מהיותי דתי, אך אני לא מייצג את היהדות, כי זה פשוט עולם ומלואו וכמה שאכתוב,אני תמיד מרגיש שאני מצמצם את זה ומגביל בצורה אנושה.

אם נשארו לך עוד שאלות, אז אשתדל לעזור בהודעות פרטיות.

נערך לאחרונה ע"י y o g e v בתאריך 12-03-2012 בשעה 23:44.
ישן 13-03-2012, 20:27
  Gilleh Gilleh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.11.11
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי y o g e v שמתחילה ב "[color=blue][b]החלטתי להפסיק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי y o g e v
החלטתי להפסיק להגיב בפורום .
כשאני עונה ,אני כביכול מייצג מגזר, אך אני חוטא לכם כשאני עונה, כי כמה שאשתדל, אני אענה תשובות חלקיות וזה עוול ממש.

אענה לך כי העלתי כבר נושא ואסגור אותו.

כמו שכתבתי למעלה, אפסיק להגיב בפורום, אילו נושאים סבוכים, שהסכנה מצוייה בהם (מבחינת תפיסה לא נכונה של מה שאני כותב והסקת מסקנות מוטעות).

כל מה שכתבתי בא מהיותי דתי, אך אני לא מייצג את היהדות, כי זה פשוט עולם ומלואו וכמה שאכתוב,אני תמיד מרגיש שאני מצמצם את זה ומגביל בצורה אנושה.

אם נשארו לך עוד שאלות, אז אשתדל לעזור בהודעות פרטיות.

אם לא נוח לך, נעביר את הדיון להודעות פרטיות, אבל חבל.
כשאתה עונה אתה מייצג את עצמך - בראש ובראשונה.
אין צורך להיגרר להיגרר לדרמטיות מיותרת ("חוטא", "עוול", "סכנה") וההפך הוא הנכון - דווקא מכיוון שאילו נושאים סבוכים (או - נושאים שאין בהם אמת אחת) יש לדון בהם, להרחיב את האופקים שלך בנושא ואת אופקיו של הקורא מהצד השני.
אני באמת חושב שאתה לא צריך להפסיק להגיב בפורום. על אותה מידה, האם עלי להפסיק להגיב בפורום כי אני עלול לייצג את המגזר החילוני לא בכבוד?
קח את זה בקלות.
ישן 11-03-2012, 08:52
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08

אני לא נוהג לשתף כאן באתר ובאינטרנט בכלל סיפורים אישיים אבל הפעם אחרוג ממנהגי.
מבלי לנקוב בשמות ושאר פרטים מזהים, בחורה שבאמת נראית מדהים, הזמינה אותי אליה הביתה. לא הייתי בזמנו בקשר כך שגם לא הייתי בבעיה מוסרית.
שהגעתי התחלתי להבין שהיא הייתה קצת מבולבלת עם עצמה.. עבר קצת יותר משבוע מאז נפרדה מהחבר שלה וכבר יצאה עם מישהו אחר. ובתוך כל זה, הזמינה אותי לביתה.

היא התיישבה לידי וסיפרה לי על השיברון ממהפרידה ועל החבר שחתך. ולאחר זמן לא רב אמרה שהיא מרגישה שהיא נמשכת אליי ואז החלה לנשק אותי בפראות , השכיבה אותי על הספה , הרימה לי את החולצה והחלה במתן נשיקות חושניות באזור החזה. לא עבר זמן רב עד שמצאתי את ידה על איבר מיני בזמן שהיא מחייכת אליי ושואלת אותי "מעניין מה הוא חושב עכשיו?"
ובכן, הבחורה בהחלט כמו שציינתי הייתה עם גוף מדהים ופנים יפייפיות ולא אשקר, ה"חבר" שלי בהחלט עמד דום ואותת לי שהוא בעניין.

עכשיו, רוג אמר פה למעלה ואני מצטט : "שהזין עומד השכל בתחת" . אז לא רוג, הרשה לי לחלוק עליך. אנחנו אמנם בע"ח בעליי יצרים ודחפים ביולוגיים חזקים המניעים אותנו, אך אנחנו בני האדם וזה אומר שלהבדיל משאר היצורים החיים על כדו"א, ניחנו גם באינטילגנציה ותודעה עצמית מפותחות מאוד שהביאו אותנו לרמות מוסר וערכים גבוהות ויכולת לשפוט מה נכון וצודק ומה רע ופסול.
אוי לנו אם ניתן לדחפים האלה לשלוט בנו ולא אנו בהם כי אחרת, אין בעצם שום הבדל ביננו לבין אותם בע"ח. לבין אותו פיטבול מיוחם עם הנקניקיה בחוץ שמחפש לתקוע כל מה שזז ללא הכרה ואבחנה.

אז בחזרה לסיפור:
אני לא נתתי לדחפים האלה להשתלט עליי. עשיתי קאט. מדובר היה בבבחורה שנפרדה מחבר לאחר מערכת יחסים ארוכה רק לפני קצת יותר משבוע, וכבר החלה לצאת עם בחור חדש שאיתו דיברה בטלפון דקות לפני שהתחממו העניינים. לא צריך היה להיות גאון הדור בשביל להבין שמשהו כאן לא תקין. הבחורה מבולבלת , שבורה מהפרדה, וקיום יחסי מין איתי עלולים רק להזיק לה יותר.
אז מצטער שהערכים שהבאתי מבית חזקים על הדחפים שלי. אני חתכתי את העניין ונתתי לה להבין שזה לא הפיתרון ועדיף יהייה לתת לה זמן להירגע ולהבין מה נכון עבורה.

אז סלח לי שאינני מזדהה איתך מר בחור. קו החשיבה שלך בעיני מעוות ופסול.
רמות המוסר והערכים שלך עמוק ברצפה אם אתה בכלל מעלה על הדעת לקיים יחסי מין מלאים עם בנאדם שנמצא בקשר רומנטי עם אדם אחר. שסביר להניח
שגם לא עשה לך שום דבר רע (וגם אם הוא האויב הכי מר שלך דברים כאלה לא עושים - נקודה!)

אז מעבר לעובדה ששמת את הידידה שלך כאובייקט מיני שאתה רוצה לנצל לאגו הפגוע שלך , גם הראתה חוסר אכפתיות משווע כלפיה וכלפי בן זוגה שאתה חושב לפעול תחת הקשר בינהם.
בהתחלה מאוד הכעיס אותי לקרוא את התגובות שלך באשכול הזה, עדיין מכעיס, אבל לאחר שנתתי לעצמי לספור עד עשר , אני סך הכל מבין או לפחות מנסה להבין, שזה מתסכל אותך המצב בו בגיל שלך עוד לא חווית יחסים מיניים (ודומני שגם יחסים זוגיים בכלל) . בחברה שלנו שבה סקס נהפך לדבר זול שכה פתוח לדבר עליו שאפילו בין חברים נהפך לסוג של תעודת גבריות, זה עלול בהחלט להטריד אדם שאינו חווה זו בשנות העשרה שלו.
באמת שאין לך שום סיבה למהר. ברגע שתהייה בקשר זוגי זה יגיע מעצמו, ובזמן שלו. לעולם אל , אל תרדוף אחרי זה. אין דבר יותר יפה מלחוות יחסי מין בקשר זוגי ותקין ולא באיזה סטוץ מזדמן או יותר גרוע מזה - בתשלום.

אני מאוד מקווה שהאפשרות שהעלת על להציע למישהי שנמצאת בקשר זוגי ועוד לא פחות מידידה שלך יחסי מין, נובע ממצוקה רגשית וברת חלוף ולא על משהו עמוק יותר באישיות שלך ובמוסר שלך.
כי אם כן זה הדבר, אז משהו בהחלט רציני דפוק אצלך בקופסא ואם אכן כך , אני רק יכול לקוות שאף בחורה לא תתאהב בך ותחווה שיברון לב ובגידה.
ישן 11-03-2012, 09:58
  נור השמן נור השמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.10
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "אני לא נוהג לשתף כאן באתר..."

בחורה יפה מתנפלת עליך ואתה לא עושה כלום?!
הכל בסדר?
היא עברה את ה-18? היא אחראית לעצמה? היא לא הייתה תחת השפעת חומרים אסורים?
פה השאלות נגמרות אחי..

אחת לאיזה זמן מוגבל מישהי אחרת משתמשת בי בתור ריבאונד (זה כבר נהיה סוג של ריטואל)
והכל בסדר עם זה.
אני יכול לנתח כל בחורה שמחליטה שהיא נמשכת אליי ולקבוע שהיא בתקופה בעייתית \ לא פנויה רגשית \ נמשכת אליי מהסיבות הלא נכונות \ תיפגע ממני בעתיד.
ואני גם אפגע בול באבחנה שלי.
אבל אני לא עושה את זה כי כולנו כבר ילדים גדולים ומסוגלים להגיע להחלטות מורכבות לגמרי בעצמנו.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:46

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר