לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-03-2012, 06:17
  yanivib137 yanivib137 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.06
האם כיפת ברזל היא טעות ?

בראיון לתקשורת אומר בכיר בגיהאד האיסלאמי שמטרתם אינה להרוג ישראלים אלה להוריד אותם למקלטים
וכך לפגוע בשגרת החיים ובכלכלה הישראלית , דבר שאכן צלח מבחינתם בסבב האלימות האחרון.
מיליון ישראלים היו צמודים לממדים, אנשים לא הלכו לעבוד והילדים לא הלכו לגנים ובתי הספר במשך כשבוע.
הראיון: http://news.walla.co.il/?w=/13/2517296

נשאלת השאלה מה השיגה כיפת ברזל ?
ירי הטילים לא פסק
סבב האלימות לא התקצר ואולי אף התארך באין יכולת משני הצדדים להשיג הישג משמעותי.
תושבי הדרום ישבו בממדים
כל רקטה שמשוגרת פעם ביום לבאר שבע גורמת להשבתת הלימודים ברוב ערי הדרום הגדולות
בעוד בעזה היו לימודים ואנשים הלכו לעבוד תושבי דרום ישראל היו בממדים.

למעשה מה שהשיגה כיפת ברזל הוא אולי חיסכון בחיי אדם אבל האריכה את סבב האלימות כאשר הוא
נמשך בלא יכולת להשיג הכרעה וכאשר רק הצד הישראלי משלם מחיר כלכלי וחברתי.

לפני כיפת ברזל , פצועים או הרוגים ישראלים הביאו לתגובות חריפות מצד צהל דבר שקיצר את משך זמן העימות ויצר הרתעה.

יתכן ואנו עומדים מול מצב חדש שבו מעזה נורות רקטות שרובן מיורטות ולכן אינ נפגעים, ובכל זאת כל הדרום מושבת, בהעדר נפגעים ממשלת ישראל מתמהמהת בתגובה קשה (גם בשל חשש מרקטות לאזורים שאינם מוגנים כגון גוש דן) דבר שגורם לסבבי האלימות להתארך (ממש כמו בלבנון השניה) ללא הישג משמעותי כלשהו לצד הישראלי.

לפי הסבב האחרון לפחות , הטיעון שלי הוכיח עצמו.
מערכת להגנה מפני טילים ורקטות חייבת להיות מגובה במהלך התקפי אמין אחרת נכנסים למלחמת התשה.

בימי המלחמה הקרה התנגדה ארה"ב לכך שברה"מ תפתח מערכת להגנה מפני טילים בליסטיים.
הטיעון האמריקאי היה שמערכת כזו רק תגביר את מרוץ החימוש ורק תקרב את סכנת המלחמה.
הרוסים הפסיקו את הפיתוח (לא יודע אם מסיבה זו או מסיבות אחרות) והעולם נשאר בטוח יותר לעומת מה שיכולה היתה להיות האלטרנטיבה.

אקווה שבסבב הבא ישראל לא תאפשר למיליון אזרחים להיות בני ערובה בלי שהצד השני משלם על כך מחיר כבד וכל זאת למרות שאין נפגעים ישראלים.

נערך לאחרונה ע"י yanivib137 בתאריך 17-03-2012 בשעה 06:26.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-03-2012, 07:28
  yanivib137 yanivib137 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.06
ראה באתר חדשות ערוץ 2
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי kipodon שמתחילה ב "אשמח לראות את ההוכחות שלך לכך שבעזה המשיכו החיים כרגיל"

כתבה שהיתה על כך שהחיים בעזה נמשכים כרגיל.
עסקים היו פתוחים, ילדים הלכו לבתי ספר ואנשים יצאו לעבוד.

אני מביא כאן עובדות בלבד ולא נכנס לתעמולה, אני חושב אתה אולי שבוי בתפישה שהיא נכונה
חלקית בלבד- כיפת ברזל מצילת חיים אבל אסטרטגיה שגויה של מדינת ישראל בסוגיית ההרתעה , גביית מחיר והכרעה היא זו ששגויה כאן , ולצערי כיפת ברזל היא עוד כלי שיאפשר את המשך אסטרטגיית האי הכרעה והתארכות המלחמה ללא הכרעה ברורה.

הלוואי ואני טועה וישראל לא תאפשר שוב ירי רקטות והשבתת הדרום ללא גביית מחיר משמעותי ביותר מהצד השני - יש לי תחושה לצערי שאני לא טועה.
ישן 17-03-2012, 07:49
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי yanivib137 שמתחילה ב "ראה באתר חדשות ערוץ 2"

ציטוט:
חלקית בלבד- כיפת ברזל מצילת חיים אבל אסטרטגיה שגויה של מדינת ישראל בסוגיית ההרתעה , גביית מחיר והכרעה היא זו ששגויה כאן , ולצערי כיפת ברזל היא עוד כלי שיאפשר את המשך אסטרטגיית האי הכרעה והתארכות המלחמה ללא הכרעה ברורה

כלומר: כיפת ברזל מתאימה , גם לדעתך, לאסטרטגיה הבסיסית של ישראל. האשכול היה צריך להיקרא "האם האסטרטגיה הישראלית, כולל כיפת ברזל, היא טעות?"

ציטוט:
כתבה שהיתה על כך שהחיים בעזה נמשכים כרגיל.
עסקים היו פתוחים, ילדים הלכו לבתי ספר ואנשים יצאו לעבוד.

גם בב"ש עסקים היו פתוחים ואנשים יצאו לעבוד. הרבה יותר מאם כן היו נפגעים רבים. עובדתית, היה מסוכן בכמה סדרי גודל להיות בעזה מבדרום (שם נהרגו עשרות בשטח קטן, כאן היו מספר פצועים בשטח גדול). אני מניח שגם העזתים יודעים זאת.

ציטוט:
בראיון לתקשורת אומר בכיר בגיהאד האיסלאמי שמטרתם אינה להרוג ישראלים אלה להוריד אותם למקלטים וכך לפגוע בשגרת החיים ובכלכלה הישראלית , דבר שאכן צלח מבחינתם בסבב האלימות האחרון. מיליון ישראלים היו צמודים לממדים, אנשים לא הלכו לעבוד והילדים לא הלכו לגנים ובתי הספר במשך כשבוע.

ומה אתה רוצה שיגיד? בניגוד למה שאנחנו מכירים, זה לא ארגון דמוקרטי וממילא התקשורת הזרה לא פונה לאוכלוסיה שלו.
ישן 17-03-2012, 07:46
  משתמשת נקבה i-pink i-pink אינו מחובר  
מנהלת פורום עשה זאת בעצמך •°ºοΟ דוגמנית הבית Οοº°•

חבר מתאריך: 23.11.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yanivib137 שמתחילה ב "האם כיפת ברזל היא טעות ?"

לרוב אני לא כותבת ומגיבה על עניים פוליטים וצבאיים.

אבל הגישה של להתיחס לאנשים כמספרים זה מזעזע.

אני חושבת שאם כיפת ברזל הצילה X אנשים זה יותר טוב מאשר אותם X אנשים היו מתים מטילים / רקטות / נפצעים מרססים.

לגבי פעולה צבאית:
סבתא שלי הגיע לארץ בגיל 4 ונפטרה קרוב לגיל 80,
היא אמרה שתמיד היה מלחמות עם הערבים, ותמיד יהיה איתם, והם מבינים רק כוח והרבה.

לדעתי לא יעזרו סנקציות, ועיצומים, וליישב דברים.

צריך פעולה קשה, עמוקה ועניינית וקצרה. בעזה, ובכל מי שתוקף את ישראל.

כלומר לא להגיב ירי סלחני נגד מטרות בודדות, אלא להגיב בעוצמה גבוהה עד כדי הכנעה של היריב.

באשר לאזרחים, סורי, הם בחרו לגור במקום שיורים ממנו טילים, ויודעים שצהל תוקף שם לא מעט זמן.

יש כלכך הרבה מדינות לערבים, ורק מדינה אחת לעם היהודי שהיה שם אלפי שנים.

ישן 17-03-2012, 08:56
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
כשבכיר בג'יהאד האיסלאמי (או בכל ארגון מחבלים אחר).....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yanivib137 שמתחילה ב "האם כיפת ברזל היא טעות ?"

טוען שמטרת ארגונו היא "לא להרוג יהודים אלא דווקא להורידם למקלטים".....
אני הייתי טוען שלאותו בכיר יש איזו שהיא בעייה להסביר את כשלונו להשיג את מטרתו שהיא בראש ובראשונה..."להרוג יהודים"...וכמה שיותר, יותר טוב!

הבעייה אצלינו (ולדעתי זה איזה שהוא תסמין לבעייה גדולה ומהותית יותר) היא הנטייה להמעיט/לערער כל הישג שלא יהיה ומיד לרוץ ולתהות אם "היינו צריכים את זה או לא"......

"כיפת ברזל" היא הישג טכנולוגי מן המעלה הראשונה!
כיפת ברזל היא מערכת נשק ייחודית למדינת ישראל הישג שלא מעט מדינות מפתחות אמל"ח יכולות רק להתקנא בו!
וכן, מדובר במערכת שללא ספק הצילה ומסתמן שגם עוד תציל, לא מעט חיים!
אז אם אותו "בכיר" זמני טוען שבסך הכל מה שהם רצו זה להוריד את הישראלים למקלטים...... שיהנה להתבוסס באמירות של עצמו!
אולי את הקהל שלו בעזה הוא יכל לשכנע....

ישן 17-03-2012, 09:14
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yanivib137
בימי המלחמה הקרה התנגדה ארה"ב לכך שברה"מ תפתח מערכת להגנה מפני טילים בליסטיים.
הטיעון האמריקאי היה שמערכת כזו רק תגביר את מרוץ החימוש ורק תקרב את סכנת המלחמה.
הרוסים הפסיקו את הפיתוח (לא יודע אם מסיבה זו או מסיבות אחרות) והעולם נשאר בטוח יותר לעומת מה שיכולה היתה להיות האלטרנטיבה.

נראה לי שאתה מתכוון ל"Strategic Defense Initiative" שקיבל את הכינוי "מלחמת הכוכבים". ארה"ב היא זו שרצתה לפתח מערכת נגד טילים בזמן המלחמה הקרה והיה חשש שפיתוח שכזה יוביל למירוץ חימוש + היה חוסר אמון בזה שהטכנולוגיה הדרושה הייתה בנמצא + זה לא בדיוק נזנח אלא היקף הפעילות של התוכנית הצטמצם להגעה למצב של יכולת הגנה על תא שטח מצומצם יותר.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:44

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר