לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-03-2012, 10:21
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]על סמך מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
על סמך זה שהעלות הכוללת של כל האמהות האלה גדולה מ-0. המקרה הבודד שאתה מתאר לא מקזז את כל האחרים.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3985532,00.html

הכתבה שהבאת לא משווה בשום שלב את אחוז מקבלות הקצבאות מקרב החד-הוריות לאחוז בכלל האוכלוסייה, כך שהוא לא תומך בשום שלב בטענה שלך.
בכל מקרה, גם אם באופן סטטיסטי חד הוריות נעזרות יותר בקצבאות מאשר משפחות שאינן חד הוריות (ואני מניח שהמצב הוא אכן כזה), זה לא אומר שיש בעיה עם מקרה פרטי של אישה שמחליטה להביא ילד מתרומת זרע.
הרי גם חרדים נעזרים בממוצע בקצבאות יותר מאשר הממוצע באוכלוסיה, ולא היית טוען שזוג חרדי שבוחר להביא ילד זה בהכרח דבר בעייתי.

אני כן מוכן להסכים עם האמירה שאישה לא צריכה להביא ילד מתרומת זרע אם היא לא מסוגלת לפרנס אותו, אבל זו אמירה שנכונה גם לזוגות שאינם חד הוריים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-03-2012, 10:34
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן]על סמך זה שהעלות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
הכתבה שהבאת לא משווה בשום שלב את אחוז מקבלות הקצבאות מקרב החד-הוריות לאחוז בכלל האוכלוסייה, כך שהוא לא תומך בשום שלב בטענה שלך.
בכל מקרה, גם אם באופן סטטיסטי חד הוריות נעזרות יותר בקצבאות מאשר משפחות שאינן חד הוריות (ואני מניח שהמצב הוא אכן כזה), זה לא אומר שיש בעיה עם מקרה פרטי של אישה שמחליטה להביא ילד מתרומת זרע.
הרי גם חרדים נעזרים בממוצע בקצבאות יותר מאשר הממוצע באוכלוסיה, ולא היית טוען שזוג חרדי שבוחר להביא ילד זה בהכרח דבר בעייתי.

אני כן מוכן להסכים עם האמירה שאישה לא צריכה להביא ילד מתרומת זרע אם היא לא מסוגלת לפרנס אותו, אבל זו אמירה שנכונה גם לזוגות שאינם חד הוריים.
אם אתה גם טוען טענות בשמי וגם מתנגד להן בו-זמנית, נראה לי שמיצינו, לא?
אם אתה חושב שלא, אתה יכול להגיב בשמי, ואז לענות, ואז להגיב בשמי, ואז לענות שוב...

ציטוט:
זה ברור לך שאתה מסלף בצורה שקופה ודמגוגית את מה שאני אומר, ונמנע מלהתייחס לעיקר בטיעונים שלי. זה ברור גם לי, וגם לשאר האנשים שקוראים את הדברים.
ציטוט:
אין לך מה לדאוג. אני בטוח שעם החינוך הנכון, הילדים שלך יגדלו להיות פטריוטים, לאומניים, גזענים ויהירים בדיוק כמוך, ויתחתנו רק עם נערות גבהות, לתפארת מדינת ישראל.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 12-03-2012, 13:20
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "הא?"

תכלס.
ציטוט:
על סמך מה החלטת שהיא לא יכולה לממן את עצמה?
לאמא שלי יש חברה שילדה שלושה ילדים מתרומות זרע, והיא עובדת במשרה מלאה ומפרנסת את עצמה ואותם בלי שום עזרה מצידנו.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
על סמך זה שהעלות הכוללת של כל האמהות האלה גדולה מ-0. המקרה הבודד שאתה מתאר לא מקזז את כל האחרים.
ציטוט:
ועל זה אמרו חכמינו:
ציטוט:
זה ברור לך שאתה מסלף בצורה שקופה ודמגוגית את מה שאני אומר, ונמנע מלהתייחס לעיקר בטיעונים שלי. זה ברור גם לי, וגם לשאר האנשים שקוראים את הדברים.
הא?

ישן 12-03-2012, 14:30
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אז בוא תסביר לי בבקשה מה אומר..."

המשפט אומר ששרוקי לא התכוון לאם החד-הורית הספציפית שחברה של אמא שלך, אלא לתופעה הכללית של אנשים שמכריחים אחרים לדאוג להם במקום לדאוג לעצמם.

אני לא יכול לתת לך בוודאות מגזר שהעלות שלו היא אפס או שלילית, אבל אני יכול לתת לך בקלות הוכחת קיום למגזר כזה:
מאחר ותקציב המדינה מאוזן (כולל חובות), ובהינתן זה שהחוב הלאומי קטן עם הזמן,זה אומר שעל כל שקל שמוציאים איכשהו (בין אם כדי להאכיל אברכים, לממן טיפולי הפריה לאמהות חד הוריות, או לקנות מערכות כיפת ברזל) יש לפחות שקל שמכניסים איכשהו (בין אם ממסים, מצדקה אמריקאית, או מהלוואות זרות).
מכאן טריביאלי שיש לפחות אדם אחד שהמדינה מרוויחה עליו יותר ממה שהיא מוציאה עליו. (אם על כל האנשים המדינה הייתה מוציאה יותר משהיא מכניסה, החוב היה גדל.)

אני מניח שיש יותר מאדם אחד כזה, אבל אם אתה רוצה להתקטנן, קח את האדם הזה וקרא לו מגזר בגודל 1.

אבל למה צריך את כל זה? לא יהיה לך יותר קל להגיד עבורי מה הייתי אומר?...

ישן 12-03-2012, 15:31

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "המשפט אומר ששרוקי לא התכוון..."

אה, אז מבחינתך העלות של מגזר מסוים שווה לכמה המדינה מוציאה על אותו מגזר פחות כמה המדינה מכניסה מאותו מגזר. כל מה שאמרתי קודם עדין תקף - הכתבה שהבאת לא מראה בשום מקום שאמהות שהביאו ילדים מתרומות זרע הן מגזר כזה. סתם בחרת להניח את זה, ולהביא כתבה כלשהי שכאילו תומכת בהנחה שלך, אבל בעצם לא.

שרוקי אמר שאם אישה החליטה להביא ילד לבד, ללא גבר, זה אומר שאנחנו צריכים לממן אותה. כל מה שאני אמרתי שזה ממש לא בהכרח אומר את זה, ושיש נשים שמצליחות לפרנס את עצמן ואת ילדיהן יפה מאוד בכוחות עצמן.

כמו שכבר אמרתי קודם - אני מסכים עם הביקורת נגד אנשים שמביאים לעולם ילדים שהם לא יכולים לפרנס, מתוך הנחה שהמדינה תפרנס אותם ואת ילדיהם. אני לא מסכים עם זה שצריך להניח שאישה שבוחרת להביא ילד מתרומת זרע היא בהכרח כזו.

ישן 12-03-2012, 15:46
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אה, אז מבחינתך העלות של מגזר..."

ציטוט:
אה, אז מבחינתך העלות של מגזר מסוים שווה לכמה המדינה מוציאה על אותו מגזר פחות כמה המדינה מכניסה מאותו מגזר. כל מה שאמרתי קודם עדין תקף - הכתבה שהבאת לא מראה בשום מקום שאמהות שהביאו ילדים מתרומות זרע הן מגזר כזה. סתם בחרת להניח את זה, ולהביא כתבה כלשהי שכאילו תומכת בהנחה שלך, אבל בעצם לא.

שרוקי אמר שאם אישה החליטה להביא ילד לבד, ללא גבר, זה אומר שאנחנו צריכים לממן אותה. כל מה שאני אמרתי שזה ממש לא בהכרח אומר את זה, ושיש נשים שמצליחות לפרנס את עצמן ואת ילדיהן יפה מאוד בכוחות עצמן.

כמו שכבר אמרתי קודם - אני מסכים עם הביקורת נגד אנשים שמביאים לעולם ילדים שהם לא יכולים לפרנס, מתוך הנחה שהמדינה תפרנס אותם ואת ילדיהם. אני לא מסכים עם זה שצריך להניח שאישה שבוחרת להביא ילד מתרומת זרע היא בהכרח כזו.
שוב אתה ממציא טיעון מטומטם, משחק אותה כאילו אני טענתי אותו, ומתווכח עם השטות שאתה המצאת.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
ציטוט:

ישן 12-03-2012, 16:00
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן]שוב אתה ממציא..."

ציטוט:
אם עדין לא הבנתי מה אומר המשפט הסתום "העלות הכוללת של כל האמהות האלה גדולה מ-0." אז כנראה שאפילו אתה לא יודע למה התכוונת.
לא המשפט הזה הוא החלק הסתום באשכול הזה. אני יודע למה התכוונתי, אבל עושה רושם שזה לא מפריע לך פעם נוספת להגיד עבורי מה אני חושב, למה אני מתכוון, מה אני הייתי עושה, וכן הלאה.מעניין אם תיגמל מזה אי-פעם...
ציטוט:

ישן 12-03-2012, 13:22
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]כן, ואז כולנו..."

זה לא ממש משנה אם היא יכולה או לא, היא עדיין תזכה לכסף מהמדינה

באחדים מחוקי מדינת ישראל ניתנות הקלות והטבות למשפחה חד-הורית, מתוך הכרה בקושי לקיים משפחה כזו יחסית לקיומה של משפחה רגילה. חוקים אלה הם:
  • פקודת מס הכנסה מעניקה נקודת זיכוי נוספת לעומד בראש משפחה חד-הורית. אישה מקבלת נקודות זיכוי בגין ילדיה בלא תלות במצבה המשפחתי, אך גבר מקבל זכות זו רק כאשר הוא עומד בראש משפחה חד-הורית. משנת 2012 מבחינה הפקודה בין הורה החי בנפרד לבין הורה יחיד, שהוא הורה שבן זוגו נפטר או אינו ידוע.
  • חוק הביטוח הלאומי מעניק מענק בגין כל ילד במשפחה חד-הורית לקראת תחילתה של שנת הלימודים.
  • חוק הבטחת הכנסה מבטיח תשלומי הבטחת הכנסה מוגדלים למשפחה חד-הורית.
  • חוק דמי מחלה מעניק להורה יחיד זכות מוגדלת להיעדרות בשל מחלת ילד.
  • חוק משפחות חד-הוריות מעניק להורה יחיד קדימות בהכשרה מקצועית ובקבלת ילדיו למעון יום, וזכות להלוואה מוגדלת מאת המדינה או מטעמה לצורכי דיור.
מילא אם זה באמת היה בגלל התאלמנות/גירושים וכו', אבל סתם כי בא לה?

ישן 13-03-2012, 08:21
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא, אבל אני חושב שיש לתת להם..."

וואלה. אני דוקא חושבת שבמצבנו הדמוגרפי, כל עידוד ילודה ליהודים (שגם ככה הריבוי שלהם נמוך יותר, והפריון נמוך יותר) הוא מבורך. מעבר לזה, באמת שאני לא רואה סיבה שטיפולי פוריות יתאפשרו רק לאלפיון העליון (מדובר בתהליך מ-א-ד יקר). זה לא שמי שלא נמצא באותו אלפיון לא יכול לכלכל ילד. הוא פשוט לא יוכל לשלם על מנת לעבור את התהליך שיאפשר לו להיות הורה. כיום 10-15% מהזוגות זקוקים לטיפולי פוריות. האחוז הזה הולך ועולה. אם ביטוח הבריאות לא יכסה טיפולים לילד ראשון ושני (מעבר לזה לא מכוסה) והמספרים ימשיכו לצמוח - בסופו של דבר נראה ירידה כזו בפריון שתפגע בריבוי הטבעי ובילודה.

זה מעבר לכך שאני מאמינה שהורות זו זכות מולדת מתוקף היותנו בעלי אברי רביה ותאי רביה. זה שלא תמיד הכל עובד (ולא נכנס עכשיו לסיבות למה) וזה שלא תמיד מי שבחרנו בו הוא ההתאמה הכי טובה מהבחינה הזו, לא צריך לשלול מאף אחד את הזכות הזו, בטח כאשר קיימים האמצעים הטכנולוגיים לאפשר אותה.

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 12-03-2012, 15:44

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא טענתי שהן מפרות את החוק,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
לא טענתי שהן מפרות את החוק, טענתי שהן צועקות "מגיע לי" וכולנו צריכים לממן את השיגיונות שלהן. כי "מגיע" לכל אישה ללדת ילד, ו"מגיע" לכל אחת טיפולי פוריות בחינם, וכמובן קצבאות, אפילו אם הן לבד מבחירה.

לדעתי רוב רובן של הנשים האלה לא צועקות שום דבר, והן היו מביאות את הילדים האלה בין אם היו מקבלות את הגרוש וחצי הטבות שהן מקבלות היום ובין אם לאו.
אם יש לך בעיה עם החוק, או עם חלוקת המשאבים של ביטוח לאומי, זו כבר סוגיה אחרת (אני עדין לא אסכים איתך, אבל לפחות נשדר על אותו גל), אבל הביקורת שלך כלפי נשים שכל רצונן הוא להביא ילד לעולם באמת לא מובנת לי.

ישן 12-03-2012, 15:49
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]לא טענתי שהן..."

ציטוט:
לדעתי רוב רובן של הנשים האלה לא צועקות שום דבר, והן היו מביאות את הילדים האלה בין אם היו מקבלות את הגרוש וחצי הטבות שהן מקבלות היום ובין אם לאו.
והדעה הזאת מבוססת על משהו?
רוב או מיעוט , או אולי אפילו אחת בלבד - אבל יש נשים ("חד הוריות" או לא) שבלי עזרת המדינה במימון הטיפולים לא היו מביאות ילדים לעולם.
ו"לדעתי" רוב הציבור בארץ מתנגד למימון הזה.

ישן 12-03-2012, 16:07

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]לדעתי רוב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
.
סליחה שלא הבאתי כתבה לא קשורה והדבקתי אותה רק כדי שזה יראה שהתחושה שלי מבוססת על נתונים רשמיים.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
רוב או מיעוט , או אולי אפילו אחת בלבד - אבל יש נשים ("חד הוריות" או לא) שבלי עזרת המדינה במימון הטיפולים לא היו מביאות ילדים לעולם.

ממליץ לך לבדוק את ההבדל בין טיפולי פוריות (טיפולים לנשים שיש להן בעיה רפואית להביא ילדים לעולם, בדרך כלל מדובר בנשים נשואות שרוצות ילד עם בעלן - טיפולים אלו ממומנים במקרים מסוימים על ידי המדינה), לבין הפריה מלאכותית מתרומת זרע (טיפול שעולה הרבה פחות, וכמעט ואינו מסובסד, למעט ההזרעה עצמה שעולה כמה מאות שקלים).
אחרי שתיסגר על העובדות תחזור אלי ותספר לי עם איזו מהאפשרויות האלה יש לך בעיה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
ו"לדעתי" רוב הציבור בארץ מתנגד למימון הזה.

ישן 12-03-2012, 16:16
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן]והדעה הזאת מבוססת..."

ציטוט:
ממליץ לך לבדוק את ההבדל בין טיפולי פוריות (טיפולים לנשים שיש להן בעיה רפואית להביא ילדים לעולם, בדרך כלל מדובר בנשים נשואות שרוצות ילד עם בעלן - טיפולים אלו ממומנים במקרים מסוימים על ידי המדינה), לבין הפריה מלאכותית מתרומת זרע (טיפול שעולה הרבה פחות, וכמעט ואינו מסובסד, למעט ההזרעה עצמה שעולה כמה מאות שקלים).
אחרי שתיסגר על העובדות תחזור אלי ותספר לי עם איזו מהאפשרויות האלה יש לך בעיה.
ממליץ לך לבדוק את ההבדל בין פפסי קולה לקוקה קולה. אחרי שתיסגר על העובדות תחזור אלי.

ציטוט:
על אותו הדבר שעליו מבוססת דעתך...

ישן 12-03-2012, 22:11

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]הביקורת שלי היא..."

איך זה קשור? שתקנה מה שבא לה, אבל היא עושה זאת כי היא יודעת שאנחנו נממן את החלום שלה. בין אם קיומו של הבנק, ההזרעה עצמה וכל ההטבות שציינתי, שאולי ניתן להחליק אותן אם מדברים על אם חד הורית עם עבר טרגי (הבעל מת, התגרש ונטש וכו'), אבל לא כי היא החליטה להיות אם בכל מחיר גם אם היא לא מוצאת גבר. ואם נהיה רגע סטיגמטיים- לא צריך לדאוג לכל רווקה תל אביבית ממורמרת שלא מצאה גבר עד גיל 40 ורוצה להיות אמא. ואם אתה חושב שאני סטיגמטי מדי-

http://www.calcalist.co.il/articles/0,7340,L-3512461,00.html

רוב הלקוחות בבנקי הזרע בארץ, כ־70%, הן נשים רווקות שמבקשות להביא לעולם ילד לבד. כ־20% הם זוגות של נשים לסביות וכ־10% הם זוגות הטרוסקסואליים שבהם הגבר סובל מבעיות פוריות קשות.

ישן 13-03-2012, 10:52
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כן, כרגע ספציפית אנחנו מדברים..."

ציטוט:
לא טענתי שהן מפרות את החוק, טענתי שהן צועקות "מגיע לי" וכולנו צריכים לממן את השיגיונות שלהן. כי "מגיע" לכל אישה ללדת ילד, ו"מגיע" לכל אחת טיפולי פוריות בחינם, וכמובן קצבאות, אפילו אם הן לבד מבחירה.
.

זו הייתה נקודת המוצא שלך. סל הבריאות לא יכול לעשות אפליה על רקע יש/אין בנזוג כשמדובר בטיפולי פוריות. ולו בשם השוויון. אם אתה קובל על כך שסל הבריאות מממן טיפולי פוריות - אתה בעד למנוע אותם באופן גורף. ואם כך - למנוע מהמוני זוגות הורות שיכולה להיות מצוינת.
אני מכירה מישהי שעשתה ילד לבדה. היא עובדת (אני בספק אם נסמכת על ביטוח לאומי בצורה כלשהי) ומפרנסת אותו בעצמה. לא אתה מפרנס - לא אותה ולא אותו.
יש לי חברת ילדות שמה לעשות - היא לבד. היא מאד רוצה להיות אמא. היא עובדת ומכלכלת את עצמה בכבוד+. למה למנוע ממנה? ואם הבנזוג יגיע אחרי הילד? אנחנו (בניגוד אליכם הגברים) על זמן שאול. אחרי גיל מסוים אנחנו יכולות לפספס משהו שטבוע עמוק כמעט בכל אשה. מי אתה שתשלול את אחד הדברים הכי מופלאים בחייו של אדם? בטח ובטח אדם שעובד ומשלם מיסים כמוני וכמוך. כמו שאני לא אוהבת הרבה מהדברים עליהם "מבוזבזים" המיסים שלי, כך אין לכל אחד מאיתנו את היכולת (ובעיני גם הזכות) לקבוע על מה יוציאו את כספי המיסים שלו.
למה שכספי המיסים שלך יממנו קשישים שלא חסכו לפנסיה ומסתמכים על ביטוח לאומי? למה בכלל לקיים מוסד כמו ביטוח לאומי?

אני מאד בספק אם יש יותר מקומץ של נשים שמביאות ילד על מנת להסתמך על המיסים שלך ושלי. את אלה אני מוכנה לספוג. בעיקר בשביל כל אלה שפשוט רוצות לממש הורות.

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 13-03-2012, 11:51

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "[QUOTE]לא טענתי שהן מפרות את..."

שניה, דיברתי על כמה נושאים. טיפולי פוריות לא רלוונטיים לנושא אם חד הורית, מצידי גם לזוגות נשואים לא מגיע סבסוד לטיפולים כאלו. את יכולה להגיד שאני שולל את זכותם, אבל אני לא. לכל אדם יש זכות לקנות דירה, אבל זה לא אומר שאני צריך לממן לו את זה, זה רק אומר שאני לא צריך לאסור עליו. מכאן- אין פה שלילה.

הנושא השני הוא נושא האם החד הורית- רלוונטי לכל ההטבות על חשבון כולנו. זה יכול להגיע מבנק הזרע, מידיד, מבחור מסכן בפאב. אבל הבעיה שלי היא המימון הממשלתי.
את רוצה להגיד לי שאותה בחורה שאת מכירה והביאה ילד לבד החזירה לביטוח לאומי את כל תשלומי ההעברה שהיא קיבלה, את דמי המחלה המוגדלים, את הבטחת ההכנסה המוגדלת (במקרה והיא זכאית)? לא נראה לי.

לגבי נושא המיסים- את צודקת. מכיוון שלא כל אחד יכול לקבוע לאן יילכו כספי המיסים שלו, אני מאמין שכספי המיסים צריכים ללכת רק למוצרים ציבוריים מועטים, ולא למה שקבוצות לחץ משיגות באיומים. כך לכל אדם יישאר הרבה יותר בנטו , והוא יוכל לממן לעצמו את כל מה שהוא רוצה, מטיפולי פוריות ועד דירה. אבל כשאת טוענת שאנחנו חייבים לממן את החלום של כל אחת לילד, במידה והיא לא מסוגלת, את פותחת פתח למימון כל שיגיון אחר של כל קבוצה אחרת.

ישן 13-03-2012, 09:14

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "איך זה קשור? שתקנה מה שבא לה,..."

דבר ראשון, כדאי לציין שתפקידם העיקרי של בנקי הזרע הוא שמירת זרע עבור גברים שעתידים לעבור טיפולים רפואיים שעשויים לפגוע בפוריות שלהם (כימותרפיה, הקרנות וכו'), הפונקציה של מתן תרומות זרע לנשים היא משנית, וככל הנראה ההכנסות ממנה מכסות את עלויותיה (עדות לכך ניתן לראות בזה שלאחרונה קמו כמה בנקי זרע פרטיים). כך שקיומם של בנקי הזרע אינו עבור אותן נשים, אלא דווקא בעיקר עבור גברים.
כמו שכבר נאמר כאן, רוב רובו של התהליך אינו ממומן, ומשולם על ידי הנשים עצמן. בכל מקרה מדובר בתהליך לא יקר במיוחד (שים לב להבדל בין הזרעה מלאכותית, לטיפולי פוריות שאינם קשורים כלל לדיון הזה), והסכום המסובסד הוא בגובה מאות שקלים בודדות.
אני שוב לא מבין על סמך מה החלטת שמה שמניע את הנשים להביא ילד לעולם זו ההבנה ש"אנחנו נממן אותו". זו ראיית עולם מאוד צינית, שאין לה שום עוגן במציאות. כמו שכבר אמרתי, רבות מהנשים הללו מסוגלות לפרנס את ילדיהן בכוחות עצמן לא פחות טוב מאשר זוגות נשואים רבים.
אני שוב לא מבין את האמירה שלך שלא צריך לדאוג לכל רווקה בת 40 שרוצה ילד - אתה לא דואג לה, היא דואגת לעצמה. היא יכולה למצוא איזה תורם זרע אקראי במועדון , ולהביא ילד בדרך הטבע, ולא תוכל להגיד לגבי זה דבר, במקום היא בוחרת ללכת לבנק הזרע, ולשלם ממיטב כספה (שים לב, כספה, ולא כספך), על תרומת זרע, להביא ילד לעולם, לפרנס אותו ולגדל אותו. איפה בכל הסיפור הזה אתה מממן את הילד?

ישן 13-03-2012, 09:58

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "דבר ראשון, כדאי לציין שתפקידם..."

ציטוט:
דבר ראשון, כדאי לציין שתפקידם העיקרי של בנקי הזרע הוא שמירת זרע עבור גברים שעתידים לעבור טיפולים רפואיים שעשויים לפגוע בפוריות שלהם (כימותרפיה, הקרנות וכו'), הפונקציה של מתן תרומות זרע לנשים היא משנית, וככל הנראה ההכנסות ממנה מכסות את עלויותיה (עדות לכך ניתן לראות בזה שלאחרונה קמו כמה בנקי זרע פרטיים). כך שקיומם של בנקי הזרע אינו עבור אותן נשים, אלא דווקא בעיקר עבור גברים.

אני לא יודע מה עיקרי ומה משני, זה גם לא רלוונטי. הדוגמא של בנק הזרע היתה כדי להראות לך שבעיקר רווקות רוצות תרומה, כלומר רווקות שרוצות לגדל ילד לבד.

כמו שכבר נאמר כאן, רוב רובו של התהליך אינו ממומן, ומשולם על ידי הנשים עצמן. בכל מקרה מדובר בתהליך לא יקר במיוחד (שים לב להבדל בין הזרעה מלאכותית, לטיפולי פוריות שאינם קשורים כלל לדיון הזה), והסכום המסובסד הוא בגובה מאות שקלים בודדות.
אני שוב לא מבין על סמך מה החלטת שמה שמניע את הנשים להביא ילד לעולם זו ההבנה ש"אנחנו נממן אותו". זו ראיית עולם מאוד צינית, שאין לה שום עוגן במציאות. כמו שכבר אמרתי, רבות מהנשים הללו מסוגלות לפרנס את ילדיהן בכוחות עצמן לא פחות טוב מאשר זוגות נשואים רבים.

רבות מהנשים יכולות? לא רק שלא הוכחת את זה (הדוגמא של חברת המשפחה אינה הוכחה) אלא גם זה לא רלוונטי- יכולות או לא, עדיין הן מסובסדות, כפי שהראיתי לך למעלה, על ידי מספר גורמים, ממס הכנסה ועד ביטוח לאומי.

אני שוב לא מבין את האמירה שלך שלא צריך לדאוג לכל רווקה בת 40 שרוצה ילד - אתה לא דואג לה, היא דואגת לעצמה. היא יכולה למצוא איזה תורם זרע אקראי במועדון , ולהביא ילד בדרך הטבע, ולא תוכל להגיד לגבי זה דבר, במקום היא בוחרת ללכת לבנק הזרע, ולשלם ממיטב כספה (שים לב, כספה, ולא כספך), על תרומת זרע, להביא ילד לעולם, לפרנס אותו ולגדל אותו. איפה בכל הסיפור הזה אתה מממן את הילד?

נו, כתבתי לך למעלה- כל ההטבות שהיא מקבלת מהמדינה, כל ההנחות ותשלומי ההעברה. היא תקבל את המימון הזה גם אם תגנוב זרע לאיזה מסכן, נכון, אבל היא עדיין תקבל את כל התשלומים הנ,ל (ומזונות מאותו מסכן).

ישן 13-03-2012, 13:39

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]דבר ראשון,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אני לא יודע מה עיקרי ומה משני, זה גם לא רלוונטי. הדוגמא של בנק הזרע היתה כדי להראות לך שבעיקר רווקות רוצות תרומה, כלומר רווקות שרוצות לגדל ילד לבד.

אתה ציינת שעצם קיומם של בנקי זרע מראה שאנחנו מממנים את הנשים שעושות בהם שימוש. הראתי לך שהם היו קיימים גם בלי קשר לנשים האלה, שכן אין זה תפקידם העיקרי.

רבות מהנשים יכולות? לא רק שלא הוכחת את זה (הדוגמא של חברת המשפחה אינה הוכחה) אלא גם זה לא רלוונטי- יכולות או לא, עדיין הן מסובסדות, כפי שהראיתי לך למעלה, על ידי מספר גורמים, ממס הכנסה ועד ביטוח לאומי.

אתה לא הוכחת שהן לא יכולות, ואני לא רואה שום סיבה להניח בתור ברירת מחדל שאמהות לא מסוגלות לפרנס את ילדיהן.
כמו שכבר אמרתי, זה שהמדינה החליטה לתת הטבות מס מסויימות לאמהות חד הוריות, ממש לא אומר שנשים רווקות צריכות להימנע מלהביא ילדים, במטרה להימנע מקבל ההטבות הנ"ל.

נו, כתבתי לך למעלה- כל ההטבות שהיא מקבלת מהמדינה, כל ההנחות ותשלומי ההעברה. היא תקבל את המימון הזה גם אם תגנוב זרע לאיזה מסכן, נכון, אבל היא עדיין תקבל את כל התשלומים הנ,ל (ומזונות מאותו מסכן).

כמו שאמרתי קודם, זה קצת מוזר לצאת נגדן רק בגלל שהמדינה החליטה לתת להן הטבות מסויימות. האם תצא גם נגד אדם נכה שבוחר לקנות רכב? גם זה גורר הוצאות של המדינה (הקלות במיסים, מקומות חניה מיוחדים וכו'), והנכה אמנם לא בחר להיות נכה, אבל אם הוא בוחר לקנות רכב, הוא הופך את עצמו מבחירה לנטל גדול יותר על המדינה.

אגב, ההנחה שלך שהמדינה מפסידה יותר מההטבות שהיא נותנת לאותן נשים, ממה שהיא מרויחה מלידתו של ילד, היא הנחה לא טריויאלית בכלל. גם במדינה כמו ישראל שבה יש ריבוי טבעי גדול יחסית לאירופה (אך כזה שהולך וקטן כל הזמן) כל אזרח נוסף מביא לתועלת כלכלית משמעותית.

ישן 13-03-2012, 14:17

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=shruki] אני לא יודע מה..."

1. זה לא מה שכתבתי... כתבתי שמרבית הפונות הן רווקות, כלומר כאלו שאח"כ מקבלות הטבות מהמדינה (כלומר כולנו) כדי לגדל את הילד, כלומר- הסטיגמה שציינתי על רווקה ממורמרת בת 40 לא היתה רוקה מהאמת.

2. בטח שאפשר- ברירת המחדל היא שאדם בודד מרוויח פחות מזוג אנשים, וברירת המחדל היא שנשים מרוויחות פחות מגברים, אפילו באותו המקצוע. כלומר- מבין כל השילובים הקיימים (גבר, אישה, גבר ואישה יחד), נשים רווקות הן העניות ביותר.
אפשר גם לחפש אישוש-
http://www.btl.gov.il/About/newspapers/Pages/yomHamishpaha.aspx
http://www.newfamily.org.il/blog/data-statistics/%D7%9E%D7%A9%D7%A4%D7%97%D7%95%D7%AA-%D7%97%D7%93-%D7%94%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%A2%D7%95%D7%93-%D7%90%D7%99%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%A8%D7%95%D7%96%D7%A0%D7%91%D7%9C%D7%95%D7%9D-%D7%95/

אמהות חד הוריות עניות יותר.

3. הן לא קיבלו את ההטבות הללו מהשמיים, יש קבוצות לחץ שמתמחות בתחום, מסוציאליסטים ועד פמיניסטיות רדיקליות. ראה למשל את ההתנגדות לתוכנית חומת המגן הכלכלית משנת 2003 שפגעה באמהות חד הוריות. אתה יכול לכתוב פתאום על נושאים אחרים, מנכים ועד חרדים, העובדה לא משתנה- זאת הוצאה ממשלתית מיותרת.

4. אז עכשיו עברנו לכלכלה מתוכננת? האזרח הנוסף חי על חשבוני במשך כמה שנים. כמה תועלת כלכלית היתה אם היו נותנים לי להרוויח כמו שצריך ולא שודדים ממני מיסים?

ישן 13-03-2012, 14:54

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "[i]1. זה לא מה שכתבתי......"

מתוך הקישור שאתה עצמך הבאת:
ציטוט:
אמהות יחידניות, הן נשים אשר החליטו להביא ילד לעולם שלא במסגרת הנישואין ובדרך כלל, על סמך יכולת כלכלית ומקורות פרנסה עצמאיים, הדרכים המקובלות להביא ילד לעולם מתוך החלטה לגדלו לבד לגמרי הן באמצעות תרומה מבנק הזרע או באמצעות הסכם כתוב עם גבר המבקש שלא ליטול חלק בגידול הילד. לרב שמו של הגבר לא ירשם כאבי הילד. כמו כן ישנן נשים המחליטות להביא ילד לאחר שנכנסו להריון ללא ידיעת הגבר לו הן הרו וממילא אינן דורשות את מעורבותו או סיועו הכלכלי בגידול הילד.

שים לב שלפי הנתונים המוצגים שם רק 13% מהאמהות היחידניות נזקקות לתמיכה מהרשויות. אני חושב שזה די מסכם את הדיון, אבל בכל זאת עוד כמה דברים: אתה שוכח שרוב האמהות החד הוריות אין כאלו שעברו הפריה בבנק הזרע, אלא כאלה שהגיעו למצב הזה כתוצאה מהתאלמנות/גירושין. יש הבדל מהותי בין אישה שבגיל 35-40 מגיעה למסקנה שהיא מסוגלת לפרנס בעצמה ילד, ושהיא לא תחכה עוד לבן זוג, לבין אישה שמעולם לא תכננה להישאר לבדה, ועשויה להיות לא ערוכה למצב הזה. נתון העוני הגבוה נובע בעיקר מהקבוצה השנייה (לפי הציטוט שהבאתי למעלה), וכדאי לשים לב שאפילו כך, עדין כמעט 70% מהמשפחות החד הוריות לא נחשבות לעניות.

למה ההוצאה מיותרת? כי היא לא הולכת אליך? אני אישית חושב שההוצאות על התנחלויות, למשל, הן הרבה יותר מיותרות, וכל אדם שבוחר לגור בהתנחלות עולה למדינה הרבה יותר כסף (הנחות מטורפות במיסים, הוצאות בטחוניות וכו') מאשר אישה שמביאה ילד לבדה.
אני בעד שלא ישדדו מאיתנו מיסים, ואם היו מקצצים את המיסוי הישיר והעקיף במדינת ישראל בחצי, על ידי כך שמורידים 70% מתקציב מערכת הבטחון, 100% מההטבות להתנחלויות, 100% מהתקציבים שהולכים לענייני דת כאלה ואחרים, ואת שאר הדברים כמו חינוך, בריאות, רווחה וכו' מורידים למינימום שיאפשר לאנשים אוכל וקורת גג, אפשר היה לסבול מצב בו רמת השירותים שהמדינה מספקת היא נמוכה בהרבה. אבל כל עוד שודדים אותנו, ואת אותן נשים במיסים, אפשר לצפות לקבל מהמדינה תמורה לכספנו, שזה כולל סל בריאות רחב, ותמיכה במקרה הצורך.

ישן 13-03-2012, 15:29

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "מתוך הקישור שאתה עצמך..."

בטח יכולת כלכלית, יש להן הטבות מס ותשלומי העברה. 13% נזקקות לתמיכה (הכוונה לתמיכה אקסטרה, יותר ממה שכל אחת מקבלת), עוד 18 מקבלות מזונות, וכ-70% מסתדרות "רק" עם ההטבות הרגילות. קח את זה ונראה כמה אחוזים מהן באמת יכולות לעמוד בכך. נקודת המס לבדה היא מעל 200 ש"ח בנטו, מבלי להיכנס להטבות האחרות. ואם אתה טוען שזה כל כך זניח, אתה חושב שזה יעבור בשלום אם נבטל את ההטבות הללו? שלא יהיה רעש? או שכנופיות פמיניסטיות תתחלנה במהומה? כמו ב-2003?

וכדאי לשים לב שאחוז המשפחות הללו שהן גם עניות גדול מהסה"כ. מה זה אומר? שלמרות כל המילים היפות, הן עדיין עניות יותר מהרגיל. אני אפילו לא מדבר על "בן זוג בשחור", כי חמשת המקרים שאני מכיר לא יכולים להוות מדד (אתה יודע, לגור עם גבר מבלי לדווח וכיו"ב). גם גירושין נכנס לסד"כ מבחינתי- היד הרבה יותר קשה על ההדק אם יודעים שקשה לשרוד אח"כ (שלא לדבר על עליית מחירי הנדל"ן בגלל אחוז הגירושים הגבוה...). אלמנים? זאת לא הבעיה שלי. באמת שלא. אבל אנחנו כבר סוטים מהנושא.

אגב, תודה שכתבת על ההתנחלויות. לא הייתי בטוח אם תכתוב עליהן או על החרדים (שגם אותם הזכרת). אני אוהב את הדמגוגיה הזאת (במיוחד את "ההתנחלויות עולות לנו מאה מיליארד ש"ח/דולר, תלוי באיזה עיתון אתה קורא את זה).
לא רק שזה לא הנושא עכשיו, זה פשוט עיוות של המציאות: הטבות המס אינן שונות מהותית מהטבות המס לכל הפריפריה, בין אם ירוחם או שלומי (שבקו הירוק), ההוצאות הבטחוניות הן (קול תופים)- בגלל הערבים (אני חושב שההתנתקות הוכיחה לנו שההוצאות רק עולות גם כשלא נמצאים בשטח. מדען יכול להסיק מכך שלא המתנחלים הם הגורם להוצאה הכבדה), התשתית היא התשתית שכל אזרח במדינה מקבל (אתה חושב שאם הם היו עוברים לפתח תקווה לא היה צורך בכבישים, בתי ספר וכו'? חצי מיליון אנשים לא צריכים תשתיות?) וכך הלאה.
אבל אתה יודע מה- נזרום איתך- הטבות לפריפריה באופן כללי הן נושא שדורש לפחות חשיבה שניה, אם לא ביטול מוחלט. אני מסכים. אבל זה (שוב) לא הנושא, סתם הסטה של הדיון.
אגב, מעניין מה היה קורה לו הייתי מזכיר את העלות של ערביי ישראל למדינה, בין אם הפשיעה הפלילית, הנזק הבטחוני, אובדן התוצר מהאבטלה, העבודה בשחור, תשלומי ההעברה בגלל העוני, זיהום הסביבה הכבד וכך הלאה. אני בטוח שמשטרת ה-PC (אתה ואשלי) הייתם מזדעקים. אבל שוב- זה לא הנושא פה, זאת הסטה של הדיון.
ואם בכל זאת תרצה להרחיב- כן, יש הרבה תשלומים מיותרים שנלקחים ממשלמי המיסים. זה (נושא הדיון) הוא אחד מהם, גם אם לא המרכזי.

אה, ולבסוף- מה הקשר בין סל בריאות לבין הטיפולים הנ"ל? הם קשורים לנושא ממש כמו ניתוחים פלסטיים. לא שמעתי על אנשים שמתו בגלל שלא עברו טיפולי פוריות. כן שמעתי על אנשים שמתו מסרטן.

ישן 13-03-2012, 16:02

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "בטח יכולת כלכלית, יש להן..."

לגמרי סטינו מהנושא (במידה באשמתי).
בשורה התחתונה אני הראתי לך שהנשים שרוצות להביא ילד לבדן, מסוגלות בהחלט לפרנס אותו ברב רובם של המקרים.
זה שהמדינה בוחרת לתת למשפחות חד הוריות הקלות במס, זה לא אומר שאתה מממן להן את הילד, שכן 200 ש"ח בחודש זה כלום. מה שבטוח זה שהגרושים האלה זה לא מה שמהווה שיקול בהאם להביא ילד לעולם או שלא.
אם בכל זאת יש לך בעיה עם מדיניות חברתית, זה לגיטימי, ויש מלא מקומות שאפשר היה לקצץ בהם אם המשמעות הייתה הורדת מיסים, אבל אל תשכח שאם, למשל, למדת באוניברסיטה, אז הנשים האלה מימנו לך את הלימודים לא פחות ממה שאתה מממן להן את הילד, וגם התחבורה הציבורית שבה אתה נוסע ממומנת מכספן, ואפילו אם יש לך רכב משלך, הכביש שבו אתה משתמש מומן על ידי אותן נשים. כדאי לזכור שבמצב בו 50% מהכסף שאנחנו מכניסים ועשרות אחוזים מהכסף שאותו אנו מוציאים הולך למדינה, הוא לא מצב של קפיטליזם אמיתי, ואין כמעט אף אזרח במדינה שלא מקבל ממנה משהו (או אם להיות דרמטי - חי על חשבון האחרים). אם אותה אישה לא הייתה צריכה לשלם ביטוח לאומי ומס הכנסה מגיל 20 ועד גיל 40, תאמין לי שהיא הייתה מוכנה לוותר בקלות עלה-200 שקל בחודש החל מגיל 40.

עכשיו אני צריך גם ללמוד קצת, אז כמאמרו של יריד לפיד, טוב ביי.

ישן 13-03-2012, 16:29

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "לגמרי סטינו מהנושא (במידה..."

מסוגלות? מי? 30% בוודאות לא, מתוך ה-70% עדיין כולן נהנות מאותן הטבות (וכמובן בני זוג בשחור, שאין לי מידע על זה).
ואם זה באמת לא שיקול, נסה לבטל את זה בכנסת. מעניין לראות מה היה קורה.
והיות והנשים הללו עניות יותר מהסטנדרט, ותשלום המיסים שלהן נמוך יותר, לא בטוח שהן מימנו כלום. ובמדרג ההוצאות, התשלום להן נחות מתשתיות ציבוריות, אקדמיה או תחב"צ. לא שעם אין לי בעיות, אבל שוב- זה לא הנושא.
ואף אחד לא טען שיש פה קפיטליזם אמיתי, רחוק מכך.

בהצלחה. בכל מקרה האשכול הזה עבר 120 תגובות ושוב יש לי בעיות לטעון את הדף. ופרט לכך- שמתי לב שאתה אוהב להתבכיין על אשכולות במשב"ר/20+ שעוברים לתחום האקטואליה, למרות שזאת גם אשמתך..

ישן 12-03-2012, 14:32
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "רגע, אז המדינה חוקקה חוקים..."

ציטוט:
רגע, אז המדינה חוקקה חוקים כדי להקל על משפחות חד הוריות, ובגלל זה נשים צריכות להימנע מלהביא ילדים בהפריה מלאכותית? איך בדיוק זו אשמתן?
רגע, אז המדינה חוקקה חוקים כדי לאפשר לתלמידי ישיבות לא להתגייס לצבא ולקבל כסף מהמוסד לביטוח לאומי, ובגלל זה הם צריכים להימנע מללמוד תורה? איך זה בדיוק אשמתם!?!?#?%?%?%#?$%?#$%?*U^%&#^#%$

והתשובה לשתי השאלות היא שהחוק לא נחקק על-ידי אללה ולא הוכתב על-ידיו לנביאו, אלא על-ידי חבורת יצורים בכנסת, ועונה על ביקוש כלשהו.

ישן 12-03-2012, 15:50

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]רגע, אז..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
רגע, אז המדינה חוקקה חוקים כדי לאפשר לתלמידי ישיבות לא להתגייס לצבא ולקבל כסף מהמוסד לביטוח לאומי, ובגלל זה הם צריכים להימנע מללמוד תורה? איך זה בדיוק אשמתם

אתה ציני, אבל זאת באמת לא אשמתם. זה תפקיד המדינה לדאוג לשוויון בנטל, וכאשר הכנסת מחוקקת חוקים שגורמים לכך שמגזר מסוים לא יישא בנטל באותה מידה כמו מגזרים אחרים, זו אשמתו של המחוקק. אם מחר היה עובר חוק שפוטר אותך מתשלום מיסים, היית הולך ותורם למדינה חצי מהמשכורת שלך כדי לשאת בנטל באופן שווה, או שהיית אומר תודה רבה וסותם את הפה?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
והתשובה לשתי השאלות היא שהחוק לא נחקק על-ידי אללה ולא הוכתב על-ידיו לנביאו, אלא על-ידי חבורת יצורים בכנסת, ועונה על ביקוש כלשהו.

וואו!
חוק שעונה על ביקוש?!
ועוד כזה שנחקק על ידי חברי כנסת, שנבחרו בבחירות דמוקרטיות?!
מי שמע על דבר כזה?

ישן 12-03-2012, 15:56
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן]רגע, אז המדינה..."

ציטוט:
[QUOTE=פסטן]רגע, אז המדינה חוקקה חוקים כדי לאפשר לתלמידי ישיבות לא להתגייס לצבא ולקבל כסף מהמוסד לביטוח לאומי, ובגלל זה הם צריכים להימנע מללמוד תורה? איך זה בדיוק אשמתם[QUOTE/]
אתה ציני, אבל זאת באמת לא אשמתם. זה תפקיד המדינה לדאוג לשוויון בנטל, וכאשר הכנסת מחוקקת חוקים שגורמים לכך שמגזר מסוים לא יישא בנטל באותה מידה כמו מגזרים אחרים, זו אשמתו של המחוקק. אם מחר היה עובר חוק שפוטר אותך מתשלום מיסים, היית הולך ותורם למדינה חצי מהמשכורת שלך כדי לשאת בנטל באופן שווה, או שהיית אומר תודה רבה וסותם את הפה?

וואו!
חוק שעונה על ביקוש?!
ועוד כזה שנחקק על ידי חברי כנסת, שנבחרו בבחירות דמוקרטיות?!
מי שמע על דבר כזה?
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
הבנתי. מצחיק.

חבל שאתה לא מסוגל לכתוב את ההודעה בלי להכניס את ההגיגים המבריקים שלך לתוך הציטוט שלי...

החרדי כפרט, ודאי שיקבל את הכסף וישתוק ולא יתנדב לעשות מעבר למה שהחוק מחייב אותו.
ולשאר הציבור יש זכות לבקר אותו. כמו שלציבור יש גם זכות לבקר כספים שהולכים ללא-חרדים, כולל אמהות חד-הוריות לא-חרדיות.

זה שיש ביקוש כלשהו, לא אומר שיש יותר אנשים שתומכים מאנשים שמתנגדים. בגלל זה הדגשתי את המילה כלשהו למעלה, אבל עושה רושם שהרעיון הדמוקרטי (כולל מושגים מסובכים כמו "הכרעת רוב") בהחלט מורכב מדי...

ישן 12-03-2012, 23:25
צלמית המשתמש של MiRi_GrEEn
  MiRi_GrEEn MiRi_GrEEn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.03
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "לאו דווקא במילה הספציפית הזו..."

אני אצטט ברשותכן את עיקרי הדברים של Seo, שאיכשהו קולעת בדיוק לנקודה שלי רק עם ניסוח יותר טוב

"...פורומים, בלוגים וכיוצא בזה, מקומות בהם המטרה העיקרית היא לא להכיר בני זוג פוטנציאלים. ולכן מבחינתי זה שווה ערך ללהכיר מישהו דרך חברים או בעבודה. אתה מכיר מישהו "סתם" ורק אחר כך אתה במקרה רואה שיש קליק אז אתה מנסה לתת לזה צ'אנס ולראות מה קורה עם זה." - סבבה לגמרי מבחינתי כאמור.

"...אתרי הכרויות, בהם או שמחפשים מערכת יחסים או שמחפשים סטוצים. כך או כך, על הרגע הראשון שאתה מדבר עם מישהו, אתה נוטה להציג את עצמך בצורה כזאת שתגרום לו להתעניין בך ולהימשך אליך. גם ההצעה לפגישה מגיעה בד"כ יחסית מהר לעומת הכרות באמצעות פורומים\ בלוגים, בהם אין שום רצון בד"כ לפגוש את הבנאדם שמולך בשלבים המוקדמים של ההכרות... באתרי הכרויות יש משהו שמריח לי מאוד זול... הדבר הראשון שמושך אותך להתחיל שיחה עם מישהו, זאת התמונה שלו, ולכן אם פורומים מקבילים אצלי להכרות "סתמית" דרך חברים משותפים, אתרי הכרויות אני נוטה להשוות יותר למועדונים ופאבים וכל מקום אחר בו נוצרות אינטרקציות על בסיס מראה חיצוני...". ואין לי מה להוסיף

נערך לאחרונה ע"י MiRi_GrEEn בתאריך 12-03-2012 בשעה 23:31.
ישן 12-03-2012, 14:27
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
שתי מערכות היחסים שהיו לי עד כה, התחילו באינטרנט. [=
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Army_Boy שמתחילה ב "תהיות על אנשים שמכירים זה את זה דרך האינטרנט"

אבל גם היכרויות באינטרנט אני מחלקת לשני סוגים.
הסוג הראשון הוא פורומים, בלוגים וכיוצא בזה, מקומות בהם המטרה העיקרית היא לא להכיר בני זוג פוטנציאלים. ולכן מבחינתי זה שווה ערך ללהכיר מישהו דרך חברים או בעבודה. אתה מכיר מישהו "סתם" ורק אחר כך אתה במקרה רואה שיש קליק אז אתה מנסה לתת לזה צ'אנס ולראות מה קורה עם זה.
והסוג השני שהוא אתרי הכרויות, בהם או שמחפשים מערכת יחסים או שמחפשים סטוצים. כך או כך, על הרגע הראשון שאתה מדבר עם מישהו, אתה נוטה להציג את עצמך בצורה כזאת שתגרום לו להתעניין בך ולהימשך אליך. גם ההצעה לפגישה מגיעה בד"כ יחסית מהר לעומת הכרות באמצעות פורומים\ בלוגים, בהם אין שום רצון בד"כ לפגוש את הבנאדם שמולך בשלבים המוקדמים של ההכרות.

את האקס הראשון שלי הכרתי דרך פורומי פרש ונפגשנו אחרי כמעט שנה של שיחות וירטואליות, ואת האקס השני פגשתי כשהוא קרא אצלי בבלוג והחליט שאני מעניינת מספיק כדי להכיר אותי באופן אישי ולהזמין אותי לדייט.
לעומת זאת, באתרי הכרויות יש משהו שמריח לי מאוד זול. ניסיתי, ומהר מאוד הבנתי שזה לא בשבילי (למרות ששמעתי על הרבה זוגות שהכירו דרך האתרים האלה והיום הם נשואים באושר). הדבר הראשון שמושך אותך להתחיל שיחה עם מישהו, זאת התמונה שלו, ולכן אם פורומים מקבילים אצלי להכרות "סתמית" דרך חברים משותפים, אתרי הכרויות אני נוטה להשוות יותר למועדונים ופאבים וכל מקום אחר בו נוצרות אינטרקציות על בסיס מראה חיצוני. גיליתי שאני גם מסננת אנשים בקפדנות רבה יותר כשאני מכירה אותם בצורה הזאת, וזאת רמה של סטנדרטים שאני לא מעמידה בה אנשים שאני פוגשת בצורות אחרות.

קיצר, לונג סטורי שורט, אני באופן אישי אומרת כן להכרויות אקראיות באינטרנט, אבל לא לאתרי הכרויות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:07

הדף נוצר ב 0.24 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר