לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-03-2012, 16:05
צלמית המשתמש של amit2
  משתמשת נקבה amit2 amit2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "אזעקה באשדוד ברגע זה ממש (17:00)"

לצפייה במקור באתר Facebook, לחצו כאן.
דיווח חי מההורים שלי באשדוד.
מהבוקר נורו אל אשדוד כבר יותר מ- 10 טילים.
10 טילים... אתם מבינים את זה ?
10 טילים בבוקר אחד, על עיר אחת במרכז הארץ(תבדקו במפה, נשבע לכם שהיא במרכז)
10 טילים על אוכלוסיה אזרחית. לא צבא, אזרחים.
10 טילים שנורו משטח שרוצה להיות מדינה אבל בפועל הוא ארגון טרור.
בכל מדינה אחרת בעולם, טיל אחד שהיה נורה לעבר עיר, כפר, יישוב, היה נחשב הכרזת מלחמה.
טיל שני היה גורר אחריו תגובה קשה ומיידית.
בכל מדינה אחרת בעולם, טיל שהיה נורה לעברה, היה גורם לכל התושבים להגיב מייד ובחריפות. לא באופן מידתי, לא באופן פרופורציונלי ולא באופן ממוקד.
התגובה בכל מדינה אחרת בעולם, הייתה מהירה, קשה, קטלנית, נחושה ועוד הרבה מילים פחות יפות אבל הרבה יותר יעילות.
אבל בישראל, בשביל רוב האוכלוסיה, הטילים האלה הם חדשות. נושא לדבר עליו, להניד את הראש בתדהמה ולא לנסוע לשם.
בשביל חלק נוסף, זו מציאות קבועה שכנראה לא תשתנה ותמשיך לאלץ אותם להפסיד ימי עבודה לימודים...
ובשביל חלק אחר, קטן, מיעוט, זו התגשמות חלום. חלום שמאפשר להם, או למשל לחברי כנסת ישראלים לא להגיב על הפגזה והפצצה של המדינה בה הם חיים, את חלק מאזרחיה הם מייצגים ואשר משלמת את משכורתם. חברי כנסת ישראלים שנואמים בכנסים של ארגוני הטרור אשר מפגיזים את ישראל. חברי כנסת ישראלים שיכולים אפילו לטעון שפעילות הטרור הזו היא אקט לגיטימי של מלחמה לחופש, מלחמה בכובש הציוני.
ואנחנו שותקים, ממשיכים לשתוק ואפילו להתווכח על הזכות לחופש הזה, על החוקיות של השליטה שלנו בשטח. על מידת התגובה הראויה לאקט המלחמה, על כך שהם קטנים וחלשים ועל צדקת דרכם.
אנחנו ממשיכים להתנצל ולהתמקח על שטח שבכלל שייך לירדנים ולמצרים. שטח שנכבש כאשר הם ניסו לכבוש אותנו והפסידו. שטח שהם בעצמם לא מעוניינים בו.
וממשיכים לספוג.
עד שיום אחד, הסטטיסטיקה תעבוד והטילים יפגעו.
לא פצוע פה הרוג שם. לא בשטח פתוח או במבנה נטוש, אלא בבית ספר/גן ילדים/ קניון/אצטדיון כדורגל/ אוטובוס... אולי כולם ביחד באותו יום.
תבחרו, סטטיסטיקה היא דבר משונה. בסוף היא עובדת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-03-2012, 21:07
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
עמית, גם לי יש אנשים יקרים מאוד מאוד ללבי בדרום.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי amit2 שמתחילה ב "..."

ואני אף מאמין שהטילים יטרחו ויגיעו בקרוב אלי למרכז.

אבל פעולה מכרעת זה לא משהו שנמנע בגלל איומי העולם או בגלל ההתנצלויות אלא בגלל העדר תוחלת שלה.

צריך לחשוב מראש מה תהא נקודת הסיום של פעולה שכזו.

הדרך היחידה לצמצמם את הירי מהרצועה היא כיבושה וטיהורה מגורמים חמושים ואז תאורטית לטרנספר את האוכלוסיה העוינת מאזורי השיגור. האם הדבר אפשרי? לא. גם בגלל המשמעויות הבינלאומיות והמלחמה הכוללת שתתפתח עקב כך וגם בהעדר מקום לפנות אליו את האוכלוסיה וגם העדר לוגיסטיקה בגבה של הסיסמה. ליזום מלחמה כוללת בשלוש חזיתות ובחזית הפנים יחד עם סחף דיפלומטי והויתור לממעשה על הלחץ כלפי איראן - אינו מעשה שיש בו משום שיפור בטחון אזרחי המדינה

דרך ביניים של כיבוש, טיהור ושילטון צבאי ממושך באוכלוסיה בעייתית אף היא. הלחץ לצאת מהרצועה בו יבוא, ויתרה מכך סביר כי הסכם השלום עם מצרים יקרוס לחלוטין.

כל נסיון של טיהור והעברת השטח למישהו אחר כגון אבו מאזן או נציגי האיחוד הארופאי גם יעלה לנו בדמים וגם יחזיר אותנו במהרה לנקודה הנוכחית וסטטיסטית לא יצמצם את הסכון לפגיעה בבי"ס.

לפעמים צריך להלחם אבל תמיד צריך לדעת לבחור את הדרך הנכונה והזמן הנכון. אני מניח שרוב הלוחמים במיל. בצה"ל נכונים לעזובב את משפחתם לחודש, למלא מחסניות, לחתום על ציוד לשבת בתדריכים וברגע מסויים להפקיד פלפונים, להשחיר פנים ולצעוד פנימה עם כל מיני מחשבות מגבירות דופק. אבל תמיד צריך לשאול 'מה יצא לנו מזה'.

בהעדר יכולת שליטה ארוכת טווח ברצועה ע"י פעולה נוכחית - הרי שזה אינו הזמן הנכון.

זו מלחמת התשה והגשם יורד גם ובעיקר על האויב. אפשר להגביר את הלחץ ולכלות את כוחותיו גם בלי לגייס מילואים ואת זאת צריך לעשות - חיסול מנהיגים, חיסול תשתיות סמי צבאיות וצבאיות, ניצול המהומה לפגיעה בטרוריסטים מוכרים ומשוחררים או לפעולות חודרות.
ישן 12-03-2012, 22:56
צלמית המשתמש של amit2
  משתמשת נקבה amit2 amit2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "עמית, גם לי יש אנשים יקרים מאוד מאוד ללבי בדרום."

אני לא מכירה בעצם את הכותב - בפייסבוק יש מעט דרגות של הפרדה.
הוא ביקש מ “‫אחותו המופצצת, תעשי שיתוף ותפיצי הלאה.‬”
מאוד מתסכל לקרוא את החדשות, ולראות תמונות של אנשים מבוהלים.
מכאן נראה שהאווירה הכללית היא חוסר אונים.

" 10 טילים בבוקר אחד, על עיר אחת במרכז הארץ
10 טילים שנורו *משטח שרוצה להיות מדינה אבל בפועל הוא ארגון טרור."
(*אקסיומה שבטח אשתמש בה - אני אוספת אקסיומות...כי אין לי סבלנות להתווכח עם יפי נפש.)

אני מאוד מסכימה איתך.
ונקווה שזה יפתר כך:
ציטוט:
-זו מלחמת התשה והגשם יורד גם ובעיקר על האויב. אפשר להגביר את הלחץ ולכלות את כוחותיו גם בלי לגייס מילואים ואת זאת צריך לעשות - חיסול מנהיגים, חיסול תשתיות סמי צבאיות וצבאיות, ניצול המהומה לפגיעה בטרוריסטים מוכרים ומשוחררים או לפעולות חודרות. -
ישן 12-03-2012, 18:18
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "או במילים אחרות - אין לך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
או במילים אחרות - אין לך תוכנית ואתה בטוח שמישהו אחר צריך להביא אחת...

שמע... מאז "מי בעד חיסול הטרור, שירים את ידו" עברו למעלה משלושים שנה. הטרור עדיין כאן. אז כנראה שאין תוכניות ואין פתרונות פלא. 20 שנה של לשבת בלבנון לא גמרו את הקטיושות ולא השיגו הרבה בטחון לתושבי הצפון...

וטרור מעזה היה גם בימים שישבנו שם...
פתרונות פלא אין. פתרונות אדם יש, וססמות כאלה אמרו במשך עשרות שנים מומחים בעיני עצמם על אי מסתורי שנמצא 100 ק"מ מהודו...
אז טעו. אז מתו כמה אנשים. מה קרה?

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:04

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר