לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-10-2007, 18:58
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
מידע האם ה J 10 בדרך לאיראן ?......

לפחות בעיתון אחד פורסמה היום ידיעה בה נמסר כי על פי סוכנות הידיעות/חדשות הרוסית "נובוסטי" נחתמה השבוע עסקה בין איראן לסין אשר בעקבותיה יסופקו לאיראן בין השנים 2010 - 2008 24 מטוסי קרב רב משימתיים מדגם J 10 .

למי שלא זוכר - מטוס ה J 10 הנו מטוס הקרב המתקדם ביותר והחדיש ביותר מתוצרת סין (כ 90 מטוסים מדגם זה כבר הוכנסו לשימוש חיל האויר הסיני), בעבר (וגם כיום) יש לא מעט הטוענים כי מטוס זה הנו למעשה תוצר של ה"לביא" הישראלי אשר תכניותיו וחלק מהטכנולוגיות שלו סופקו בעבר (על פי פרסומים זרים לסין).

על פי סוכנות "נובוסטי" ייעודם העיקרי של מטוסי ה J 10 בחיל האויר האיראני יהיה הגנה על מתקני הגרעין וכן "נרמז" כי למטוסים הללו אף יכולת הגעה עד לשטח מדינת ישראל...

ה J 10 :

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.defenseindustrydaily.com/images/AIR_J-10_lg.jpg]

לציין כי פרט לידיעה אחת בנושא לא נתקלתי בעוד איזכורים לכך....

מעניין.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-10-2007, 22:16
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "האם ה J 10 בדרך לאיראן ?......"

לא רק "נובוסטי" מדווח על כך (דרך אגב, הלינק למקור תמיד מתקבל בברכה). גם "kommersant" (עיתון די רציני) מדווח ש-"נודע לו". אולי יש עוד מקורות - לא התעמקתי.

תרגום מקוצר:

איראן תקבל 2 טייסות (24 מטוסים). מומחים מעריכים שעלות של מטוס אחד היא כ-40 מיליון דולר, לכן מחיר העסקה כולה יכול לעמוד על כ-1 מיליארד דולר. טווח של המטוס עם מיכלי הדלק נתיקים (?) הוא 2940 ק"מ, לכן המטוס יכול להגיע עד ישראל ולחזור. המטוס בעל טווח הגדול ביותר שיש לח"א האיראני נכון לעכשיו זהו MIG-29, בעל טווח של 2100 ק"מ.

מומחה רוסי, קונסטאנטין מאקינקו (מומחה רציני עם קשרים למומחים רצינים אחרים, יש לציין - קנטוריון), אומר שלפי דעתו זה לא ישנה הרבה את מאזן הכוחות באזור: "אמריקאים מחזיקים באזור מספר הרבה יותר גדול של מטוסים מתקדמים יותר. האוייב העיקרי של האיראן השיאי היא הערב הסעודית הסונית. אבל גם הסעודים, הודות לעזרה אמריקאית, מחזיקים בח"א חזק יותר". לפיו, האיראנים ישתמשו במטוסים אלה כדי להגן על אובייקטים אסטרטגיים, למשל הכור בבושר. חוץ מזה, עצם נוכחותם של המטוסים יכול להוות גורם מרתיע - הם יכולים, באוםן תיאורתי, להקשות על התקיפה הישראלית על האתרים שמשמשים ליצור של נשק לא קונבנציאונלי.

הטיסה הראשונה של המטוס התקיימה בשנת 2002. ב-2004 הושלם שלב הניסוים, והחל ייצור סידרתי. לפי דעת המומחים, עד אמצע שנת 2007 יוצרו 89 J-10 (המומחים שאני מכיר חושבים שקצת פחות מזה). לפי מידע לא רשמי, סינים רצו לבנות סה"כ 120 מטוסים מדגם זה לצרכי ח"א שלהם. בתור מנוע המטוס משתמש ב AL-31FN הרוסי (מנוע טוב, שסינים מתאמצים מאוד לעתיק - קנטוריון). זהו הדגם המשופר של המנוע AL-31F שמותקן על SU-27. ביולי 2005 סין חתמה עם רוסיה על הסכם רכישה של 100 מנועי AL-31FN מתוצרת של מפעל "SALUT" שיועברו תוך שנתיים. קיימת גם אופציה ל-100 מנועים נוספים. בקיץ 2007 סינים השתמשו באופציה הזאת, וחתמו על חוזה נוסף לרכישת 100 מנועים נוספים, שיועברו לסינים תוך שנתיים.

נערך לאחרונה ע"י Centurion בתאריך 23-10-2007 בשעה 22:21.
ישן 23-10-2007, 22:47

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מעניין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
מדובר בעיתון צהריים שנקרא "ישראל פוסט" (מקבוצת "ג'רוזלם פוסט") ...

כנראה העתיקו מ"נובוסטי" שהעתיקו מ"קומרסאנט". ה"קומרסאנט" מוציא לפעמים דברים מעניינים (אך לא בהכרח נכונים) בנושא צו"ב רוסי ובחו"ל. לפי דעתי, כדאי לחקות שמקורות אחרים יאשרו את הידיעה.

אבל אם זה נכון, מה שיותר מעניין מהמטוסים, נראה לי, זה עצם קיום העסקה שכזאת בין סין לאיראן. אני לא מעמין שאפילו רוסים היו מוכנים למכור לאיראנים מטוסים מתקדמים בשלב הזה. אולי סינים נוקמים לאמריקאים על המקרה ההוא עם דלאי למה, או שהם פשוט עושים מה שבא להם, בלי להתחשב באף אחד.

ישן 24-10-2007, 07:57
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=לבני]ועכשיו אני גם..."

אולי התרגום שאתה הבאת?
כבר אין הפניה אל המבזק הזה באתר שלהם.
הנה צילום מסך שלו:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
המקור המצויין בידיעה הוא סוכנות נובסטי, אך קצת מוזר שמישהו נזכר בגל"ץ לקחת ידיעה מנובסטי יומיים אחרי שנובסטי הוציאו אותה.
יותר סביר שקראו אותה פה ובעקבות כך העלו את המבזק.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 24-10-2007 בשעה 08:04.
ישן 24-10-2007, 23:24
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
יש לי עוד דוגמא לגול עצמי בשבילך.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "כיוון שהJ10 הסיני מעלה את..."

בשנים 2000-2001 חברת אלביט עבדה בטבליסי גאורגיה (גרוזיה) עם חברת TAM (Tbilisi Aerospace Manufacturing) להשבחת מטוסי SU-25 של צבא גרוזיה באמצעות רכיבים המיוצרים ע"י אלביט.
דוגמאות לכך לא חסר, אלו רק שני קישורים שהיה לי קל לשים עליהם את הידיים:
http://www.ainonline.com/Publicatio...upgradpg24.html
http://www.airforce-technology.com/projects/su25/
בשנת 2003 אירן שדרגה, באמצעות צוותים גאורגיים של TAM, מטוסי SU-25 למשמרות המהפכה.
מקורות לדוגמא:
http://www.milavia.net/aircraft/su-25/su-25.htm (פסקה אחרונה).
http://www.tau.ac.il/jcss/balance/Iran.pdf

הגרסא הרשמית של ממשלת גרוזיה היא שהיא לא מכרה לאירן דבר, אבל שהיא גם לא יכולה לאסור על "טכנאים" מקומיים לעבוד בפרוייקטים אירניים.
http://www.eurasianet.org/resource/...0301/0044.shtml

הודו איתה אנחנו מנהלים סחר מפותח מאוד במערכות נשק חתומה על ברית הגנה הדדית עם איראן.

חומר למחשבה...

ישן 25-10-2007, 13:56
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]הודו איתה אנחנו..."

למעשה
ברית הגנה הדדית זה התרגום שלי ל mutual cooperation in defense, לשון ההצהרה הרשמית של ממשלת הודו ב 03. מה יש בה בדיוק? רק את מה שהם חתמו עליו בחדרי חדרים, בכל אופן עצם העובדה שם לא הגדירו את זה כ Military pact מרמז שלא מדובר על הצטרפות בלחימה, אלא על שת"פ הדוק בבנין הכוח ובשת"פ.

מעשית הודו מרוויחה הרבה נפט מלשדרג את הסטי"לים, טנקי ה T-72s והמיג 29 האיראניים.
מצ"ב קישור שמדבר על מערכת היחסים האלו מנקודת המבט של האינטרסים הבינ"ל של ארה"ב:
http://italy.usembassy.gov/pdf/other/RS22486.pdf

ב 03 הם ערכו תרגיל משותף בים הערבי ובמפרץ אומן שעיקרו היה סגירת מיצרי המפרץ הפרסי בפני כוח תוקף. האם הודו תתמוך בהם מול ארה"ב? קשה לי להאמין. הודו משחקת על המפה בין ארה"ב רוסיה וסין ןנחשבת ללקוחה טובה ובעלת ברית של שלושתן, קשה לי להאמין שהם יקריבו את זה בשביל אירן...

ישן 25-10-2007, 14:16

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "למעשה ברית הגנה הדדית זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
למעשה
ברית הגנה הדדית זה התרגום שלי ל mutual cooperation in defense, לשון ההצהרה הרשמית של ממשלת הודו ב 03.

הבנתי. אי אפשר לקרוא לזה "ברית הגנה הדדית" בשום פנים ואופן. ברית הגנה הדדית זה, למשל, ברית נאט"ו, או ברית ווארשה לשעבר.

ציטוט:

מעשית הודו מרוויחה הרבה נפט מלשדרג את הסטי"לים, טנקי ה T-72s והמיג 29 האיראניים.
מצ"ב קישור שמדבר על מערכת היחסים האלו מנקודת המבט של האינטרסים הבינ"ל של ארה"ב:

קשה לי להאמין, שהודים משדרגים או שידרגו בעבר את המיגים האיראניים. גם לא שמעתי על שידרוג הודי לטנקים איראניים.

ישן 25-10-2007, 20:14
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]למעשה ברית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion
הבנתי. אי אפשר לקרוא לזה "ברית הגנה הדדית" בשום פנים ואופן. ברית הגנה הדדית זה, למשל, ברית נאט"ו, או ברית ווארשה לשעבר.

אם ווארשה ונאטו הן הדוגמא שלך פאר-אקסלנס לברית הגנה הדדית, אז אתה צודק.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion
קשה לי להאמין, שהודים משדרגים או שידרגו בעבר את המיגים האיראניים. גם לא שמעתי על שידרוג הודי לטנקים איראניים.

אולי קשה להאמין, אבל הנה כמה מקורות:
http://www.tau.ac.il/jcss/balance/Iran.pdf
www.inthenationalinterest.com/Articles/Vol2Issue37/Vol2Issue37Bucy.html
http://www.apcss.org/Publications/S...tionsBerlin.pdf (ומזכיר גם שדרוג צוללות איראניות ישנות ע"י הודו)

ישן 24-10-2007, 22:04

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "זה לא כל כך מדוייק...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
את הטייסים והצוותים הטכניים אפשר לשלוח לסין לצורך לימוד והתנסות כבר מחר !
כמו כן ניתן כבר בשלבים מוקדמים להצטייד במלאי חלפים ולהכין את התשתית הנדרשת .

כך למעשה יווצר מצב בו עם הגעת ראשוני המטוסים לאיראן יהיה צורך במעט מאוד זמן עד להכרזתם כמבצעיים לכל דבר.

אני לא מכיר פרקטיקה כזאת, כאשר שולחים למדינה אחרת את כל האנשים שעתידים ליעבוד עם מערכת נשק המיועדת לייבוא (חוץ מצוותים של צוללות לא מוכרות). בדרך כלל, שולחים כמה נציגים שלומדים, ואחר כך מעבירים את הידע לאנשים אחרים במדינתם שלהם. ואפילו אם יקרה כפי שאתה אומר, הרבה אנשים אחרים, שלאו דווקא קשורים ישירות לתיפעול או תחזוקה, צריכים ללמוד להכיר את מערכת על מנת שיהיה אפשר להפעיל אותה ביעילות ולאורך זמן. ולא נשכח, שמדובר במטוסים "זרים" לסורים, שרגילים למטוסים סובייטים ומשנות ה-80 (במקרה הטוב), ולכן יש פה קפיצת מדרגה, שקשה לי לאמין שהיא יכולה לקרות תוך לילה (שבוע/חודש).

ישן 24-10-2007, 22:49

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "נו?..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
ואם במקום לחכות תתחיל ללמוד ולתרגם אותם כבר עכשיו במקום להמתין עד שהם יגיעו?...
לא תחסוך "קצת" זמן יקר?...

זו כל הכוונה !

כמובן שיתחילו (אם הידיעה נכונה - מה שלא בטוח בכלל) לפני שהמטוסים יגיעו לאיראן - אין בכך וויקוח. אני רק אומר, שלוקח לא מעט זמן עד שמערכת נשק חדשה תוכל להיכנס לשירות מבצעי בצבא במלוא המובן של המילה. כלומר, האם יהיה אפשר לטוס במטוסים האלה זמן קצר אחרי שהם יגיעו? כן. האם הם יוכלו למלא את תפקידם בכל המשימות שלהם נועדו? לפי דעתי לא.

כאשר סופות או רעמים הראשונים הגיעו לארץ, כמה זמן לקח עד שהם נכנסו לשרות מבצעי (ואלה אינם מטוסים חדשים לגמרי, אלא שידרוגים של המטוסים המוכרים היטב)? אני לא יודע את התשובה, אבל מישהו פה צריך לדעת.

ישן 25-10-2007, 09:25
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=לבני]ואם במקום לחכות..."

כמה זמן לקח מהרגע שסערי 1 הגיעו לארץ ונכנסו לשימוש. אפס זמן, ואולי אפילו במינוס. חלק מהספינות נכנסו לעבודה מבצעית עוד לפני שהגיעו לארץ.
כך גם צוללות הגל וטנקי הפאטון.
הצוותים יצאו ללימודים ואימונים בחו"ל וכשהגיעו לארץ הם ישר יכלו לעבוד.
הספינות והתוללות עבדו עוד בדרך לארץ.

ישן 25-10-2007, 11:39

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "כמה זמן לקח מהרגע שסערי 1..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
כמה זמן לקח מהרגע שסערי 1 הגיעו לארץ ונכנסו לשימוש. אפס זמן, ואולי אפילו במינוס. חלק מהספינות נכנסו לעבודה מבצעית עוד לפני שהגיעו לארץ.
כך גם צוללות הגל וטנקי הפאטון.
הצוותים יצאו ללימודים ואימונים בחו"ל וכשהגיעו לארץ הם ישר יכלו לעבוד.
הספינות והתוללות עבדו עוד בדרך לארץ.

לגבי צוללות - אמרתי שיש פרקטיקה לשלוח את כל הצוות להכיר את הצוללת (הראשונה בסדרה) על כל מערכותיה. ממה שידוע לי, כך עשו עם הדולפין הראשון, וכך עושים עכשיו הודים כשהם מקבלים צוללות (או ספינות) רוסיות חדשות. אותו דבר נכון לפעמים גם לספינות.

טנק הפאטון לא משתווה בכלל למטוס קרב ברמת הסיבוכיות שלו. טנק היא מערכת הרבה יותר פשוטה. אני יכול להקצין, ולהגיד שאפשר לשים נהג של סובארו במרסדס, הוא יסתדר מצויין. אבל ככל שהמערכת מסובכת יותר, כך דרוש יותר זמן וידע טכני להכיר אותה. לכן הבאתי דווקא דוגמה של מטוסי קרב חדשים ולא מוכרים יחסית (סוםות ורעמים). למרות שעדיין הם הרבה יותר קרובים למה שהיה בארץ קודם - שדרוג של מטוסים קיימים - מאשר מטוסים שאיראנים אולי עתידים לקבל, שהם מייצרן לא מוכר, עם מערכות מתקדמות יותר בעשרות שנים, ממה שאיראנים רגילים אליו (מטוס קרב הכי מתקדם שלהם זה הוא MIG-29 מדגמים ישנים).

אני אביא דוגמא נוספת, שבמקרה שלה אני כן מכיר את התשובה. ח"א אמריקאי התחיל לקבל F-22 ב-2002, אבל רק ב-2005 המטוס נכנס לשירות מבצעית באופן פורמאלי. כלומר, אפילו באותה מדינה עצמה, כאשר אין שום הגבלות בשפה, במספר המודרכים, בסודיות, עדיין לוקח כמה שנים טובות, עד שמטוס מדור חדש מקבל כשירות מבצעית.

ישן 23-03-2012, 21:07
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי auto de fe שמתחילה ב "למה?"

1. אין שום מקור אחר הטוען שלאיראן סופקו כבר J-10.
2. אם סופק לאיראן J-10,הם היו מראים אותו ומתפארים בו. (כמו שהם עושים כלפי שאר הכלים שלהם).
3. ה J-10 נחשף ע"י הסינים עצמם ב 2008,והידיעות על כוונת הסינים לייצא אותו הגיעו מאוחר הרבה יותר.
כך שהטענה שלאיראנים סופקו המטוסים שתקופה כל כך מוקדמת היא מעוררת תמיהה ואינה מסתדרת עם מה שציינתי.

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

ישן 23-03-2012, 20:47
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
צחוק הגורל...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "האם ה J 10 בדרך לאיראן ?......"

מטוס קרב עם שורשים ישראליים, ישמש כמטוס התקיפה העיקרי, של אויבתה המרה ביותר של מדינת ישראל.

ובואו נודה כולנו לסינים (ולטובי בנינו מהתעשיות הצבאיות שבעבור מספר גרושים סיפקו את התוכניות הסודיות לבניית ה"לביא" לידידנו מהמזרח).
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 26-03-2012, 10:36
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי yizhaq שמתחילה ב "[QUOTE=גיל חזקיה]אני אישית..."

ולא רק זה.
הלביא עצמו חולק באופן מובהק הרבה יותר מאפיינים חיצוניים של מטוסי קרב אחרים; F-16 ומיראז' למשל.
על אף זאת,אף אחד בשעתו לא טען שיש ללביא שורשים אמריקאים או צרפתיים.

הלביא הוא תכנון ישראלי מקורי שקיבל השראה מעיצובים אחרים כמו אלו שהזכרתי,כשחברות המשנה הזרות שעבדו בפרוייקט (כמו נורתרופ- גרומן שייצרה את הכנפיים וליר-זיגלר שייצרה מערכת בקרת הטיסה) היו בגדר קבלני משנה שעסקו כמעט באופן בלעדי בייצור
המחקר והתיכון היו ישראלים לחלוטין.

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:43

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר