לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-03-2012, 19:29
  tom7792 tom7792 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.12
ביטול סעיף נפשי (פרופיל 21) לצמיתות לאחר שנתיים.

לפני כשנתיים בצו הראשון שלי, עשיתי טעות והצהרתי על קושי הסתגלות ודיכאון על מנת לקבל פטור משירות צהל, ההחלטה באה מדעה אישית וקצת חשש מהשירות כשבחצי שנה האחרונה אני מתחרט עליה בלי גבול.

עם כל הכבוד אני בן אדם בריא לחלוטין, בכושר מצויין (מתאמן 4 פעמים בשבוע כולל ריצות ארוכות טווח עד לבניית מסה בחדר כושר) כמו כן גם המצב הגופני שלי נטול פגמים ומעבר לכך אני בן אדם נורמאלי ובריא לחלוטין כמו כל אחד.

אני רוצה לשנות את ההחלטה שהתקבלה לפני כשנתיים ולהתגייס לצהל ולשרת את המדינה ככל אחד, בדרך שבה הכישורים שלי יינוצלו בדרך הטובה ביותר למען המדינה.

רציתי לדעת מה אני צריך לעשות על מנת להעלות את הפרופיל שלי, ואני מתכוון לעלות אותו ולבטל לגמרי את הסעיף הנפשי שלי אם זה אפשרי בכלל. יש לי את כל המוטיבציה הדרושה לשרת ואני רוצה להסביר את זה לבן אדם שיקבל אותי בלשכת הגיוס, המטרה היא להעלות את הפרופיל כמה שיותר גבוהה, מצד אחד, אפילו ל-97, לא איכפת לי אם לוחם כבר לא אהיה למרות שידוע לי שגם זה אפשרי ואם צריך, אתעמת עם הצבא בשביל זה כבר בזמן השירות שלי.

כרגע אני בן 19 וחצי, כמעט שנה אחרי שסיימתי את התיכון, ואני אשמח מאוד לקבל פרטים על התהליך והכוונה על מנת לעשות אותו נכון וכמו שצריך ובדרך המהירה ביותר (אני יודע שצבא היה מאז ומעולם ארגון שקשרים משפיעים עליו בצורה משמעותית, יש בפני את הכלים האלו), כרגע, מה שאני צריך לדעת זה מה צריך לעשות וכמה זה במאת אפשרי.

הינה מאמר שמאצתי בפורום תפוז שנכתב על ידי מישהו שעבר תהליך דומה והגיע רחוק :

----------------------------
"אולי זה יעזור פה לכמה אנשים, אולי זה יעודד מישהו להתגייס, אני בכל זאת גאה בסיפור שלי ואשמח לענות על שאלות ולעזור למי שאוכל.

אני בחור שהתגייס בגיל 18 כמו כולם, ומסיבות כאלו ואחרות- קושי בהסתגלות וסתם טמטום של ילד, יצאתי מהצבא לאחר כמה חודשים על פרופיל 21 דרך קב"ן.

אחרי כמה שנים של חרטה ואכילת לב, וצפייה בחברים שעושים מילואים בזמן שאני לא, החלטתי לנסות ולחזור ולהיות לוחם-דבר שתמיד רציתי וחלמתי לעשות.

בגיל 24 התחלתי את התהליך-שעד אז לא ידעתי שבכלל אפשרי, דרך תא מוחזרי שירות.
שעות על גבי שעות, ימים ושבועות של טלפונים (שב 95% מהמקרים לא נענו לי ואני לא מגזים) מכתבים, ראיונות וטרטורים שהיו מייאשים הרבה אנשים.

לבסוף החליטו להחזיר אותי עם פרופיל 97 (אחרי שהבינו שאני אדם נורמלי לחלוטין ושהייתי ילד שלא הסתגל ועשה טעות) וזה אחרי שהבהירו לי שאני חוזר ל-3 שנים מלאות ורוב הסיכויים שאני לא אהיה לוחם וכדאי שאני אקבל את העניין.

בגיל 25 לאחר שנה של תהליך, חזרתי להיות חייל.
הייתי חימושניק במשך כמה חודשים (שנהניתי בהם דרך אגב) ותוך כדי לא התייאשתי ונלחמתי להוריד את הסעיף הפוסל לחימה הזה.

אחרי הרבה תלאות שעברתי בדרך, גם אחרי שהורדתי את הסעיף הזה-עם הטופס 55 העברה לקרבי, הצלחתי סופסוף להגיע לקרבי ולגשים את המטרה שלי להיות לוחם.
עברתי מסלול לא פשוט, בטח למישהו שבגיל של המ"פ שלו, והיום אני כבר בן 27 מעל לשנתיים בצבא, לוחם חי"ר בחטיבה מובחרת ומרגיש טוב עם הדרך שעברתי ושלם עם מה שעשיתי.

אני אוסיף שאני מאוד מעריך חבר'ה עם בעיות רפואיות שמתעקשים ונלחמים לשרת ולתרום בהתנדבות, למרות כל הקשיים- אל תוותרו על מה שאתם באמת רוצים לעשות, זה בסוף שווה את המאמץ- כי מה שמשיגים עם מאמץ, והתגברות על הייאוש תמיד מתוק יותר.

בהצלחה לכולם ושוב, אשמח לנסות לעזור ולענות על שאלות למי שירצה."

עכשיו השאלות שלי עומדות על כמה גבוה אני יכול להעלות את הפרופיל ? 45 זו לא אופציה מכיוון שסיווג בטחוני חסום בפניי, כמה זמן התהליך לוקח בעקרון ובאיזה דרך אפשר להתחיל ?

חשוב לציין שעד סוף השבוע יעמדו בפניי למעלה מ7 חוות דעת מגורמים שונים, מביניהם אלוף משנה וקצין העיר לשעבר מלפני 4 שנים, כמו כן נכלל גם חוות דעת פסיכיאטרית, 3 פסיכולוגים (ביניהם מתמחת פסיכו אנליזה [הרמה הגבוהה ביותר בפסיכולוגיה קלינית]) 2 מכנחים שלי מהתיכון ואבחון פסיכולוגי מקיף.

המטרה היא לבטל את הסעיף הנפשי לחלוטין ולהתגייס כחייל לכל דבר.

בתודה מראש -
גל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:59

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר