לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-04-2005, 04:05
  Sierra13 Sierra13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.05
תפעול במים או עמידות בתנאי לחות/חלודה/קורוזיה?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Maglan שמתחילה ב "m16"

דבר ראשון, פורום מרתק.
הגעתי לכאן בטעות אינטרנטית מופלאה (גוגל ) ונתקעתי לכמה שעות טובות.

למה אתה בדיוק מתכוון בשאלה? עמידות בפני חלודה ושאר מרעין בישין או תפעול במים?

ממה שאני זוכר, ה- M16 יוצר בין היתר על מנת לתת מענה לתנאי הלחות בוויטנאם ותוכנן כנשק לתנאים כאלו (ואולי מכאן רגישותו הגבוהה לתנאי חול ואבק). אני לא יודע אם לזה התכוונת.

לגבי תפעול במים אני כבר פחות בטוח.
על פי מיטב הבנתי שום כלי נשק יורה קליעים לא יכול לפעול במים מאחר והצמיגות שלהם לא תאפשר לקליע לצאת מהקנה אלא תגרום ללחץ אדיר בתוך הקנה שעלול לגרום לפיצוץ הקנה.

מצד שני, חיפוש קצר העלה את זה: http://world.guns.ru/assault/as69-e.htm נשק תת מימי שיורה קליעים דקים במיוחד...
וטענות שכן אפשר לירות בנשק רגיל מתחת למים תוך כדי הסתכנות בגלי הדף. אז יצאתי יותר מבולבל מכל הנושא.

אני גם אודה להסברים בנושא.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-04-2005, 12:13
  desertowl desertowl אינו מחובר  
מומחה טכנולוגיות צבאיות חיישנים ומערכות תצפית

חבר מתאריך: 18.10.03
לא כל כך פשוט...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי winner שמתחילה ב "עוד פעם אגדות ויטנאם - תכף גם..."

בתחמושות על קוליות אכן יש בעיה ויש להשתמש בתחמושות SUBSONIC (מופחתת) ואטומה.
כ"כ - הקנה צריך להיות מלא במים ולא בכיס אויר.
אפקט נוסף המתרחש במים הוא התמלאות המכלול במים , מה שיוצר אפקט הידראולי העלול לשבש את תזמון הנקירה.

בגדול מדובר בפעולה מסוכנת העלולה לגרום נזק לרובה וליורה.
ספציפית לגבי הגלוק יש הסבה המיועדת לגלוק 17 (אבל מתאימה גם לסוגי גלוק אחרים) המייעדת אותו לירי בסביבה ימית (אך לא מיועדת לירי תת מימי, אם כי הדבר אפשרי אך עדיין מסוכן).
That would be like the splendor of the mighty One…
I am became death,the shatter of Worlds.
.

ישן 30-04-2005, 12:56
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
לא חושב שלשאלה הזאת התכוון המשורר
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Sierra13 שמתחילה ב "תפעול במים או עמידות בתנאי לחות/חלודה/קורוזיה?"

בכל מקרה , ישנו ספר שלם שחובר ע"י נשק רוסי בדיוק בנושא הזה . כיוון שאין לי את הספר הזה , נסתפק במה שיש (שזה לצערי ממש מעט ) .
בעיקרון בירי תת מימי יש שני בעיות עיקריות . בעיה שנייה היא הבליסטיקה חיצונית , או תנועת הקליע בתוך המים . צורת הקליעים שמשתמשים היום אינה מתאימה לשימוש תת מימי , כי הקליע מאבד את שיווי משקלו (קשור לתופעה הנקראת קוויטציה- יצירת בועת אוויר לאורך הקליע ומשמשת כמייצב . תוכל להריץ בחיפוש על שקוואל ולקרוא יותר על התופעה) , והקליע שיהיה מיוצב במים צריך להיות דק וארוך .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הבעיה הראשונה : צפיפות המים היא פי 800 מצפיפות האוויר . בנשק הקנה מורכב מחלל שבו נמצא הכדור (שהור רחב במקצת מהקנה) , והקנה עצמו . כשנוקרים את הכדור , הגזים שואפים לצאת דרך כיוון התנגדות המועט ביותר - קדימה -וזה מה שדוחף את הקליע (ואחורה במידה יותר מועטה , תלוי בכדור עצמו ובמסיביות הבריח) . כשהאוויר הוא התווך בקנה , הגרר הנגדי שנוצר אינו מהווה בעיה , אך במים בעל צפיפות רבה יותר , זה מהווה בעיה . הגזים מאחורי הכדור שואפים להתפשט , אך הכדור מתנגד לזה . ולפעמים זה מגיע לכך שהכיוון התנגדות המועט יותר נהיית הפריצה של דפנות הקנה - פיצוץ קנה . או אפילו בלי זה הדבר גורם לשחיקה מהירה מאוד של חלל הקנה וחריצותיו .
אגב , מישהו סיפר לי - לא יודע עם זה נכון - שכאשר מכניסים חלק כלשהו של קנה למים ויורים , אותו חלק מתחת למים נשבר . וככה אפשר לעשות רובה מקוצר (אל תנסו את זה בבית) .

בעיקרון , הנשקים התת מימים הכי מפורסמים היום הם ה P11 (אותו אחד שרואים אצל לארה קרופט בטומב ריידר 2) , ושני הרוסים SPP-1 ו APS .
ישן 01-05-2005, 11:06
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי הציוני האחרון שמתחילה ב "שאלה בקשר לקלא'צ..."

אכן נעשו (ונעשים) ניסויים כאלו.
מישהו נתן פה פעם קישור לתמונות של ניסויים בM4 (ממש מהזמן האחרון), הרובה נגרר ונקבר בחול, ירו בו אלפי כדורים, נשטף במים ובבוץ וכו'. לא ממש קראתי את הנתונים (עוד רגע יגיע גם הסבר מדוע לא קראתי).
לפני שנים (סוף שנות ה80) הופיע דוח של ניסוי שעימת את הקלאצ' (47) מול הM16 והגליל. הדוח פורסם בגליון של אחד מעיתוני הרעל של אותה תקופה (מטרה, רומח, וכו', מגזינים שהופיעו בטרם היות האינטרנט, אבל ניתן למצוא כמעט את כל הגילויונות בספריות). במסגרת הניסויים נבדקו הביצועים של הרובים בתנאים קשים: הם נקברו, כוסו בבוץ הוטבעו במי מלח ועוד ועוד, נבדקו גדם הדיוק וכמות המעצורים וכו'.
ככל הזכור לי הגליל קיבל את הציונים הטובים יותר והM16 גמר אחרון (או הפסיק לירות ראשון, תלוי מאיפה מסתכלים ).

דוחות כאלו בד"כ מעוותים ומוטים לטובת אחת הנבחנים שאותו מעוניין הבוחן לקדם. גם אם הבדיקה נעשית ע"י מכון בלתי תלוי עדיין יש עיוות בהצגת הדברים (לדוגמא, מתחום שלא קשור בכלל: משום מה בסקרים שעורך מעריב לבדוק את ספק האינטרנט/שיחות בינ"ל המשתלם ביותר, תמיד זוכה אחת החברות שלחברת הכשרת הישוב יש בה אחזקות. יש עוד דוגמאות רבות).
בהתאם לנ"ל אני לא ממש טורח לקרוא את כל הנתונים של בדיקות שכאלו ומעדיף לעשות את הניסוי בעצמי. עוד לא הטבעתי נשק במי מלח ולא קברתי אותו בחול, אבל כן יריתי בתחמושת, כמעט, בלתי מוגבלת בקלאצ', גלילון, עוזי וM16 (ארוך וקצר). הM16 קיבל את התוצאות הפחות טובות (כמות המעצורים מנעה ממנו להמשיך לירות עד לניקוי) ואחריו העוזי (לעוזי לא היו מעצורים, אבל הרי בו היה הרבה פחות 'נעים' ומדוייק). לקלאצ' נגמרו הכדורים לפני שהרובה נגמר ולגלילון... הוא המשיך לירות עד שלנו נמאס

ישן 01-05-2005, 18:42
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי noam17c שמתחילה ב "לגלוק ערכת הסבה לירי תת מימי...."

ציטוט:
לגבי הקת והמשוט - את הסיפור הזה גם אני שמעתי בטירונות, אבל אל תאמינו לכל מה שמספרים לכם.. יש בצבא הרבה אגדות והמצאות עם זקן אליהו הנביא שעוברות בירושה כולל המצאות שנכנסות לספרי ההדרכה..

<=========
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Javehn
בוא נסגור , שההנפצה פה היא במקרה של חברי פורום . בקת של M16 אכן היה מקובל להשתמש בו כמשוט בוויטנאם בגלל מספר נהרות הרב באזור - במקרה והמשוט המקורי היה הולך פייפן . ועם אני לא טועה זה בדיוק מה שהיו אומרים בטירונות , ולא שמלחתכילה היו משתמשים בזה כמשוט (עם מישהו זוכר אחרת .... ) . כמה פעמים באמת מישהו נזכר בזה או עשה את זה , זה רעיון אחר .
אולי ההנפצות הצבאיות זה חומר לאשכול נפרד , אך בכל זאת לא כולם בצבא יושבים וממציאים סיפורים .

<===============
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י JAVEHN בתאריך 01-05-2005 בשעה 18:47.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:39

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר