לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-04-2012, 08:29
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
כתבה על רפורמה בבה"ד 1 שסותרת רפורמה הפוכה מלפני 12 שנים

באופן אישי אני חושב שהמהלך לא נכון הן מקצועית והן מבחינת הפרדת נשים וגברים. מה גם שהוא סותר מהלך הפוך שנעשה לפני 12 שנים ביוזמת יוסי היימן, מפקד הבה"ד דאז ואחרים. בצבא אחד המייצג את העם (לפחות את הפלח המתגייס) ולוחם בקרב רב חילי משולב ישנה חשיבות לכך שבמהלך ההכשרת הקצונה הראשונית יהיו הצוערים יחדיו. שנית כלל המהלך מבחינת שילוב נשים נראה בעיני כהדרת נשים וככניעה ללחצים שאינם מן העניין (ואינם כוללים את רוב הציבור הדתי). בקיצור מיותר.

עסקת חבילה: הפרדת הקורסים בבה"ד 1 תקל על הדתיים\ מאת אמיר בוחבוט
http://news.walla.co.il/?w=/2689/2522201

צוערי חי"ר ותומכי לחימה יופרדו מסיבות מקצועיות. תופעת הלוואי: החיילים הדתיים לא יצטרכו להשתתף בקורס שבו ריכוז גבוה של בנות. ונתון מפתיע: הרשמת שיא לבה"ד 1
"בזרוע היבשה הוחלט להקים מסלול מיוחד לקורס קציני יבשה החל מרגע הכניסה לשערי בית הספר לקצינים של צה"ל, בה"ד 1, ולבודד אותם מתומכי לחימה עקב הבדל בתכנים המועברים בקורס. כעת מתברר, כי להפרדה תהיה השפעה בלתי צפויה נוספת - הקלה גדולה בקרב צוערי חי"ר הדתיים, שהיו צריכים עד כה לשרת לצד קורס תומכי לחימה, אשר מכיל מספר גדול יחסית של נשים. כאמור, כיום משולבים הצוערים תומכי הלחימה והלוחמים באותה מגמה, ואף לומדים את אותם תכנים. לאחר בדיקה במטה, התברר כי חלק מהצוערים תומכי הלחימה, אשר מיועדים למקצועות כגון קצונת לוגיסטיקה או שלישות, לומדים תכנים שאינם קשורים למקצועות שלהם ולכן ההפרדה מתבקשת. לוחמים חובשי כיפה ששמעו על ההחלטה בירכו עליה וטענו כי 'בבה"ד 1 יש הקפדה על עיקרון 'השילוב הראוי', אבל ישנם לא מעט מקרים שגורמים למבוכה'. לדברי אותם לוחמים דתיים, 'ההפרדה תעשה רק טוב, כי בתומכי לחימה יש מספר גדול של בנות. זה ימזער את החיכוך עם הצוערות וחלק מחובשי הכיפה ישמחו מאוד'. קצין בכיר בזרוע היבשה התייחס לגורם המקצועי בהפרדת הקורסים, וציין כי 'ההחלטה תמקד את תשומת הלב בצוערים, כל אחד בתחומו, וכך נימנע מלימוד של תכנים שאינם רלוונטיים לצוערים תומכי לחימה. המסלול ללוחמים יהיה ברור מתחילת הקורס'." (אתר "וואלה", 03.04.2012)

אני מצרף לעיון גם כתבה מאת אביחי בקר על היימן והרפורמה
קצין רזה לדוגמה\ מאת אביחי בקר
http://www.haaretz.co.il/misc/1.750147
המשפט "קצינים שמנים מגעילים אותי" הפך את אל"מ יוסי היימן, מפקד בית הספר לקצינים, יעד למתקפה כללית. עכשיו, כשניתנה לו סוף סוף רשות להגיב, הוא מעמיד דברים על דיוקם מנקודת ראותו כאלוף צה"ל בכושר קרבי. בהזדמנות זו הוא מביע את הסתייגויותיו מהחברה הדתית שממנה בא
"בבה"ד 1 מודל 2001, שגולת הכותרת שלו הוא קורס קציני יבשה רב-חילי, בוטלה ההפרדה המסורתית בין חי"ר לאג"ם. את השלב הראשון והמסיים של ההכשרה עושים הצוערים יחד ואילו בפרק האמצעי הם מתפצלים להשתלמויות חיליות. במקום תרגילי מחלקה ביעד חשוף או בנוי ניתן דגש על הטמעת תורות לחימה. הצוערים שוהים זמן רב יותר בכיתה מאשר בשדה. בה בעת קוצץ, למורת רוחם של רבים, הפרק המוקדש לחינוך אף שהקורס הוארך. 'כדי לראות מה התרומה או הנזק שהביא השינוי דרוש זמן', אומר היימן. 'הביקורת שכבר נשמעת נגדנו היא שאנחנו לוקחים את הצוערים גבוה מדי, ומנסים להפוך את המ"מים לגנרלים. מבקרים אותנו על האקדמיזציה של התהליך וטוענים שעדיף היה להצטמצם בתחום הצר של אימון והטמעה של טכניקות קרביות בסיסיות. אצל אלעזר שטרן המוטו המוביל היה 'קצין זה לקום לזקנה באוטובוס'. אנחנו לעומת זאת חושבים, מבלי להמעיט מחשיבותם של הערכים, שלמען ניצחון בקרב באופן תחבולני נדרש מאתנו להקנות כבר בשלב היסוד של ההכשרה ידע וחשיבה במנות מוגברות'." (אתר "הארץ", 20.11.2001)

קורס קציני חי"ר בויקיפדיה
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

נערך לאחרונה ע"י marloweperelab89035 בתאריך 04-04-2012 בשעה 08:32.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-04-2012, 11:18
  tuni tuni אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.06
דווקא נראה כמהלך מבורך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי marloweperelab89035 שמתחילה ב "כתבה על רפורמה בבה"ד 1 שסותרת רפורמה הפוכה מלפני 12 שנים"

הבהרה:
המגיב (אני) היה ג'ובניק בדרגת סמל ואינו באמת מבין משהו בעניני קורס קצינים.

רוב התגובות שאני שומע לגבי קורס קצינים הם על הירידה ברמה של הקורס לקרביים. נראה שיש כאן מחשבה להעלות את רמת הקורס.
איני רואה בעיה מבחינת "ייצוג העם" ו"הקרב הרב חיילי".

בעניין הדרת נשים, הרשה לי לצטט:

"כעת מתברר, כי להפרדה תהיה השפעה בלתי צפויה נוספת - הקלה גדולה בקרב צוערי חי"ר הדתיים, שהיו צריכים עד כה לשרת לצד קורס תומכי לחימה, אשר מכיל מספר גדול יחסית של נשים" (הדגשה שלי כמובן).
אפשר להלביש על ההפרדה בין הקורסים הרבה דברים, אבל להלביש כאן דבר שאינו מכוון זו טעות. אני גם לא רואה כאן הקלה מבחינת הקצינים הדתיים שאינם קרביים, אם כבר- עכשיו אחוז הנשים בקורס שלהם עלה והמצב קצת יותר מסובך. ברור שלוחמים דתיים יברכו על כך- אבל מה עם ג'ובניקים דתיים? אותם פשוט לא שאלו. בקיצור- לא רלוונטי.
ישן 04-04-2012, 13:01
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "איזה שילוב יש היום בין לוחמים..."

היום קשר"ג, מ"מ חי"ר, קצין תצפית, מ"מ שריון, קמ"ן לגדודים וקא"ר (ובטח עוד הכשרות שאני לא זוכר) עושים קורס להב יחדיו. להדיר מזה את החי"ר זה שינוי מיותר ולבצע בכך באופן "בלתי צפוי" הדרת נשים זה גם טעות.
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 04-04-2012, 14:54
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי marloweperelab89035 שמתחילה ב "היום קשר"ג, מ"מ חי"ר, קצין..."

1) קצין תצפיות? אתה מתכוון לקת"ק? כי אין יותר תפקיד כזה.

2) קא"רים לא עושים להב, הם עושים מעוז.

3) אפשר להפסיק לדחוף את המונח "הדרת נשים" בכל מקום לא קשור, זה די מוריד מהחומרה של מאורע אמיתי שכזה, אין פה שום הדרת נשים ושום בבל"ט, קרקל- לצורך העניין, עושים קק"צ חי"ר ואני מניח שהם שולחים 70% נציגות נשים.
ברור שנשים עדיין יהיו במעוז ובלהב שללא חי"ר, אז באמת אפשר להפסיק עם ההזניה של המושג.

4) בלי שום קשר- הרמה של להב מבישה, מחפירה וזוועתית, הרמה כ"כ נמוכה שנקודת האור היחידה שעולה לי לראש בהקשר הזה היא שמשיגים דיבור ברור יותר עם צוערים מחיילות אחרים, אבל אני בכלל לא בטוח שזה שווה את המחיר, בטח כשאפשר להשיג תוצאה דומה במחיר נמוך יותר, בקיצור בזיון.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 04-04-2012, 23:06
  קש"ן קש"ן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.10
לא כצעקתה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "קשה להגיד שהבנתי מה..."

א. בשלב הבסיסי מגמת להב הצוות מורכב מקצינים מכל החיילות בנים ובנות קרביים וג'ובניקים
ב. בשלב ההשלמה יש חלוקה לפי תכנים מקצועיים : גפן חי"ר , קק"ש , הנדסה, תותחנים ועוד .
ג. כבר היום גם בהשלמת גפן יש צוערות מקרקל כך שההפרדה המקצועית לא פותרת את ה"בעיה" עבור כמה צוערים ביינישים במיוחד .
ד. גם הצוערים דתיים קרביים נהנים מאד לעשות פוזות על הצוערות הג'ובניקיות בלהב .
ה. סתם ניפוח שטותי של העניין אם מישהו החליט להבדיל בתכנים מקצועיים כבר מלהב שיערב לו ויבושם לו זוהי טעות מקצועית אך אין לה קשר להדרת נשים.
ו. זוהי טעות מקצועית כי כך באופן סופי קציני מנהלה יסירו מעצמם אחריות לכל התנהלות מבצעית כמו ניווט רכבי לוגיסטיקה אחריות כל שהיא להגנה היקפית על מתחם לוגיסטי וכדו'

ישן 04-04-2014, 11:18
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
צוער מחיל הים הודח מבה"ד 1 אחרי שצייר את היטלר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי marloweperelab89035 שמתחילה ב "כתבה על רפורמה בבה"ד 1 שסותרת רפורמה הפוכה מלפני 12 שנים"

למען תדע כל אם עברייה: בתום תחקיר מקיף, הודח השנה צוער מקורס קצינים צה"לי אחרי שבמחברתו נמצאו לצד קריקטורה של הצורר גם איורים של דוד בן-גוריון, מיקי מאוס והארי פוטר. מפקדיו לא התרשמו מהסבריו, כולל היותו נכד לניצולי שואה, העובדה שבכה ב"יד ושם", ואפילו מנהגו לצייר לפעמים מגן דוד

http://www.haaretz.co.il/blogs/misg...emium-1.2283019

כתבות המשך

הדחת הצוער שצייר את היטלר: ההקלטה המלאה, הסיפור המלא. איך תיארו את דמותו חבריו לצוות, למי הקביל אותם המג"ד שלהם בהשלכה ממעשיית קמצא ובר קמצא, ומדוע סירבו בחיל הים לבקשתו לחזור לקורס קצינים למרות שמפקד בה"ד 1 הבטיח לו שיתקבל בברכה. כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לדמיין בפרשת הקריקטורה הנפשעת

http://www.haaretz.co.il/blogs/misg...emium-1.2285346

גנץ צריך להתערב

http://www.haaretz.co.il/opinions/e...icles/1.2288017

כתבות עבר

שני צוערים הודחו מקורס קצינים בגלל תפילת שחרית. שני צוערים מגדוד 'גפן' הודחו מקורס קצינים לאחר שלא הסכימו לוותר על תפילת שחרית. השניים התעוררו מיוזמתם לפני שעת ההשכמה כדי להספיק ולהתפלל, אך המפקדים הקדימו את הלו"ז בלא ידיעתם. החיילים החליטו שלא לוותר על תפילת שחרית והודחו.

http://www.srugim.co.il/28407-%D7%A...%AA%D7%A4%D7%99

הודחו ארבעה צוערים שסירבו להאזין לזמרות. הצוערים הורחקו לאחר שיצאו מערב מורשת קרב שבו שרו נשים ולמרות שהביעו חרטה. מפקד הגדוד: "מי שלא מראה כבוד, לא יוכל להיות קצין"

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/282/052.html

צוערים הודחו מקורס קצינים בשל התעללות מינית

http://dc.fresh.co.il/Scoops/15442.html

ברח מבה"ד 1 להלווית חבר - והודח

https://www.fresh.co.il/vBulletin/s...ad.php?t=487552

בה"ד 1: מי הצית את הדגל ברחבת המסדרים?

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=401587
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:45

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר