לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-04-2012, 19:50
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
..
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי totaljack שמתחילה ב "חייה ותן לחיות ? הדתיים..."

לא הבעיה אינה בדתיים, מן ההיגיון שאנשים ידאגו לאינטרסים של עצמם.
אם יש לך תלונות, הפנה אותם לנבחרי הציבור שלך, שהחליטו שמכיוון שרוב העם מקפיד על כשרות, יש לאסור את הצגתו בפומבי.
שים לב שהאיסור בחוק החמץ הוא על הצגתו ע״י בעלי עסקים, ולא על המכירה שלו.

לגבי הצבא:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
אם אתה באמת רוצה שיוכלו להכין אוכל לא כשר במטבחי צה"ל, הצע לממשלה לממן בכל בסיס מטבח נוסף. עם שני מטבחים, אחד כשר ואחד טרף, אין בעיה.
למה שניים? כי הצבא חייב לדאוג גם לחייליו הדתיים למזון, נכון? נכון.
אבל הללו חייבים שהמזון שלהם יוכן בכלים כשרים – כלומר חייבים מטבח אחד כשר בשבילם.

מעניין אם יסכימו להוצאה כספית נכבדה כזו רק כדי לדאוג לגחמות הקולינריות של אוכלי הטריפה, שהרי מטבח כשר לא מונע מהם מזון, אלא רק מזון "אקסקלוסיבי" טרף..
לדעתך זה יהיה שיקול כלכלי נכון?

בסופו של דבר, זה יותר עניין ביורוקרטי מאשר הלכתי.

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 05-04-2012 בשעה 20:02.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-04-2012, 22:46
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "א) קבעתי שהיא דמות דמיונית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Mnemosyne
א) קבעתי שהיא דמות דמיונית (AKA אלוהים) בגלל שהוא יצירה של האדם אי שם לפני אלפי אלפי שנים, ובגלל שהמדע די מסביר את כול החורים שמתכנסים ועומדים מאחורי הדמות הזאת. (איך נבראנו, איך נהיה העולם, ולמה וכמה ואיך הכול מתפקד).
המדע, על-פי הגדרה, מסביר את ה"איך". זה משאיר לנו את כל שאלות ה"למה", אבל הנה אני שוב בא ומעיק עם עובדות...

ציטוט:
ב) אתה, היא, הוא, אנחנו בני אדם לפני היותנו שייכים לדת, זה שנולדנו באדמה בשם ישראל או פלסטין או בשךדלגלחשד זה לא חשוב.
לך זה לא חשוב, מר בחור. מסתבר שיש הרבה אנשים בעולם - המון, מיליונים על גבי מיליונים - שזה מאוד חשוב להם והם מוכנים להרוג וליהרג בגלל זה. אבל הנה שוב המציאות מפריעה לטיעונים המבריקים שלך.

ציטוט:
אם אני עוקר גם את כול הדתות עדיין יש לי זכות לחיות פה או כול מקום בעולם, מי אתה והמאמנים באלוהים שתכריעו שלי לא מגיע לחיות פה או שם בגלל שהאמונה שלי שונה או לא קיימת?
ולי יש זכות לקבל שווארמה בחינם בשווארמה של חיים. אבל איכשהו הבחור שם חשב היום שאני צריך לשלם לו.
|ווטף?|
הוא לא שמע על הזכות שלי?

אה, מסתבר שהוא כבר קלט שזכויות זו קונסטרוקציה חברתית, ולא משהו שבא מהשמיים, ולכן הזכויות היחידות שיש לאדם הן הזכויות ששאר בני האדם מוכנים לתת לו...

אגב, אלה שטוענים שזכויות באמת מגיעות מהשמיים כמעט תמיד דתיים, מדת כזו או אחרת...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 06-04-2012, 15:02
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "סליחה,אבל אף פעם לא הבנתי את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
סליחה,אבל אף פעם לא הבנתי את "שאלה הלמה"? מי אמר שיש למה? אולי יש רק איך?אתה יוצא מתוך נקודת הנחה שיש לעולם תכלית,וזה סבבא,גם אני ככה - אבל איך אפשר להשתמש בזה ככלי לוגי?
אתה צודק. אולי אין "למה". אבל אם יש "למה", המדע (הסביר והמוצלח) מראש לא מנסה לענות עליו (כמעט). עכשיו, תשובה לשאלה אולי אין, אבל יש מספיק אנשים ששואלים את השאלה...

ישן 06-04-2012, 14:22
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "א) קבעתי שהיא דמות דמיונית..."

א) קבעתי שהיא דמות דמיונית (AKA אלוהים) בגלל שהוא יצירה של האדם אי שם לפני אלפי אלפי שנים (לדעתך!), ובגלל שהמדע די מסביר את כול החורים שמתכנסים ועומדים מאחורי הדמות הזאת. (איך נבראנו, איך נהיה העולם, ולמה וכמה ואיך הכול מתפקד).
זו הסיבה היחידה שאתה חי במדינה הזו.

ב) אתה, היא, הוא, אנחנו בני אדם לפני היותנו שייכים לדת, זה שנולדנו באדמה בשם ישראל או פלסטין או בשךדלגלחשד זה לא חשוב.
לא נראה לי שהבנת איך הגעת למצב שנולדת במדינה הזו. אני מניחה שהוריך עלו לכאן וקיבלו אזרחות רק בגלל סיבה אחת - הם יהודים. אז אם הם היו פולנים/פרסים/מרוקאים/וואטאבר - היית נולד שם - ולא, לא היתה לך זכות לחיות במדינה הזו.

אם אני עוקר גם את כול הדתות עדיין יש לי זכות לחיות פה או כול מקום בעולם
לא, אין לך זכות לחיות בכל העולם - וזו עובדה. אתה מוזמן לנסות.
יש לך זכות לחיות פה, נכון, אבל הזכות הזו הגיעה לך רק בגלל הדת אליה אתה משתייך.

, מי אתה והמאמנים באלוהים שתכריעו שלי לא מגיע לחיות פה או שם בגלל שהאמונה שלי שונה או לא קיימת?
מי אתה שתחליט שמגיע לך לחיות בכל מקום? בכל מדינה יש את החוקים שלה לקבלת אזרחות. אתה כרגע בישראל, כי אנימניחה שאתה יודע שאין לך שום זכות ללכת ולבקש אזרחות במקומות אחרים ללאעילה מוצדקת לכך.

זה מאוד פשוט, אתה פה ויש לך זכות רק בגלל סיבה אחת - אתה (טכנית) נחשב יהודי.
ברגע שאתה מבקש להוריד לגמרי את המילה "יהודית" מההגדרה "מדינה יהודית דמוקרטית" - ליהודים אין מה לעשות פה, ואתה מוזמן לוותר על הזכות שלך כיהודי ולחזור לארץ שממנה הגיעו הוריך.

(וזה לא מיועד ספציפית אליך, זה לכל בנאדם שחושב כמוך וחי במדינה הזו)

נערך לאחרונה ע"י RedBlossom בתאריך 06-04-2012 בשעה 14:33.
ישן 06-04-2012, 17:46
  משתמש זכר Mnemosyne Mnemosyne אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.07
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "א) קבעתי שהיא דמות דמיונית..."

גיליתי שאני חיי עם עם שמכונס בעצמו, ציוני ומטופש.

כול ההגדרות שהבאת הם המצאת האדם, לפני שנבנו ערים ומדינות האדם היה חופשי לגמרי, והיום אפשר לחיות איפה שאתה רוצה, כול העניין שיש, הוא ביוקרטיה שמטרתה רק לשמור על סדר של מי נמצא ויוצא מהמדינה, וזה נגרם בגלל גודל האוכלסיה בעולם.

אני אקרא לישראל, לא ישראל ולא פלסטינה אלא מקום שנמצא ליד הים התיכון.
סבבה? זה שאת מחשיבה את היהדות כחלק אינטגרלי מהמקום הזה סבבה לך ולכול מי שרוצה להאמין בכך, לי זה חלק שולי.

כמו שאת יכולה לחיות באירופה שהיא נוצרית או באמירקה או באפריקה שמי יודע במה הם מאמינים, או בסין ששם מאמנים באלף ואחד אלים, לא אומר שהדת שלך צריכה להיות כמו שלהם. וזה לא אומר שאם את תוולדי שם ותהיי שונה מהדת הזאת אז אין לך מה לעשות שם.
כמו שאמרתי שוב ושוב די לעדר המטופש הזה, מתי בני אנוש יתחילו לחשוב בעצמם, לא יתנו לממשל ולתנועות ולעדרים אחרים לגרור אותם למחשבות אנוכיות ולא מודרניות.
מה שמצער אותי זה שאנשים נאורים, תמיד דעתם נבזת על ידי האחרים בגלל שהיא רק שונה או לא תואמת את הרוח הכללית, אבל יום יבוא (וכבר קרה בהסטוריה) והעולם יתהפך על עצמו בגלל דיעות קודומות, ואז יגיד העדר, אוי ואבוי למה לא הקשבנו ולא חשבנו כמו האנשים הללו?
אבל אז יהיה כבר מאוחר מדי, ולא יהיה יהודי ולא תהיה ישראל ולא יהיה כלום ממה שאת ואחרים כולך מערכים.
ישן 07-04-2012, 00:30
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "גיליתי שאני חיי עם עם שמכונס..."

אוף, אתה חייב להוציא את הראש מהתחת. חמצן זה בריא לך.
האמנם, שפעם לא היו מדינות וערים? האמנם שהסחבקים של אוגה-בוגה לא יצרו להם 'חבורה' לציד ממוטות, וככזו, האמנם, היא נלחמה בחבורות אחרות, האמנם?
אז כן, האמנם ההגדרות הן מעשה ידי אדם, אך האמנם שהן שרירות וקיימות. זה שאתה רוצה לבטל אותן, האמנם, זה טוב ויפה, אבל האמנם אתה צריך לוודא שכולם האמנם משחקים לפי אותם חוקים האמנם.

האמנם, שאתה מדבר שטויות על "לגור איפה שבא לך". אתה לא יכול לגור איפה שבא לך מכיון שלשם כך אתה צריך אשרה, שהיא מעבר לסתם ויזה כדי להיכנס לארץ. צא ולמד האמנם מה צריך לעשות בכדי לקבל אזרחות אוסטרלית / אמריקאית / בריטית; או אפילו סתם האמנם אשרת עבודה.

אתה יכול לקרוא לישראל איך שבא לך, אבל האמנם זה לא משנה את העובדה שהקשר של העם היהודי לארץ האמנם ספציפית הזו, נובע מקשר דתי.

בנוסף, דעתם של אנשים נאורים, אינה מבוזה על ידי אף אחד - בהנחה והם אכן אנשים נאורים, ולא אנשים האמנם נאורים מטעם עצמם, שבטוחים שהם האמנם הכי צודקים בעולם וכל האחרים הם בורים שטרם ראו את האור (האמנם). אתה, האמנם, אינך נכנס להגדרה הזו. אתה "נאור" בדיוק כמו אחרון המיסיונרים. הם מאמינים נורא במשהו, ואתה מאמין נורא בהאמנם. איך קראת לזה? "pitato patito".

נערך לאחרונה ע"י metooshelah בתאריך 07-04-2012 בשעה 00:37.
ישן 06-04-2012, 09:35
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי totaljack שמתחילה ב "בסופו של דבר זה עוד מערכת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי totaljack

יש לחנך ילדים שאלוהים לא קיים ושאין צורך לשלם לרבי על שרותי דת

כאשר החינוך יכנס מספיק חזק לאוכלוסיה נוכל להוציא את הדת מהמדינה ומהצבא ולחסוך מליארדים.

פחחחחחחחח - איזה דיבור בולשביקי מגוחך. ואגב: לא שמנהגי הכשרות מקלים על החיים במילואים, אבל חפרנים כמוך במוצב זה העינוי האמיתי (גם לכופרים כמוני). לצערי אני לא חי במדינה שבה אפשר להגיד שאדם עם רמת התבטאות בכתב, מידת שימוש בסימני פיסוק וכמובן לוגיקה כשלך לעולם לא יהיה אחד שמורשה לעסוק בחינוך. סיבה לדאגה (למרות שמאיך שאתה נשמע סביר מאוד להניח שאתה לא שם...).

בכל מקרה תמיד מרגיע להזכר, ברגעים כאלה, שהדתיים מטבעם אינם פשרנים, עומדים על שלהם ולא מתרשמים מסאטירה פלצנית עליהם - בניגוד לאנשים כמוך שמאחורי האוויר החם שממלא אותם כשהם מדברים, יש לרוב נהנתנות ותו לו. יש משהו מושך ומרתק בלצפות בדרך שבה סקטור נחוש מכופף אנשים כמוך בלי מאמץ. היבבות הטיפוסיות שאתה מפיק תוך כדי רק עושות את קרב הגלדיאטורים הזה למהנה הרבה יותר.

עם כל הכבוד לכמה אני כופר, אוכל טרפות, בועל נידות ולא שם אפילו מפית נייר על הראש כשעושים קידוש בבית מלון בשבת - אני תמיד נהנה לראות נהנתנים חילוניים נזרקים לזירה ונטרפים בידי דתיים נחושים.
ישן 05-04-2012, 22:40
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אכפת לי רק אם אלו אזרחים..."

טוב, נו. זה אתה והמרמור שאתה מפיץ ב-20 פלוס.
אבל אני מניח שלא חדש לך שיש אנשים בעולם, ולא אחד ולא שניים, שאכפת להם גם מדברים שלא נוגעים להם ישירות. אתה יכול לשאול כל אחד ואחד מהם "מה אכפת לך?" (ולכל אחד אכפת ממשהו אחר. יש כזה שאכפת לו מאיכות הסביבה, אפילו שההתחממות הגלובאלית תהרוס את כדור הארץ רק הרבה אחרי שהוא ימות, לדוגמה...), אבל נראה לי סביר יותר לקבל את זה שפשוט יש אנשים כאלה בעולם.

ישן 05-04-2012, 23:04
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לדעתי, זאת מכיוון ששיש אנשים..."

אז בעצם יש לך את אותה בעיה!

אתה גם מתקשה לקבל את זה שיש אנשים שלא חושבים כמוך.
לא, אני לא מדבר על סוציאליסטים. אני מדבר על אנשים שפונקציית התועלת שלהם מושפעת לא ממה שקורה להם, אלא ממה שעושים אנשים אחרים.
אני מסכים שיש בזה משהו 'מוזר', אבל יש המון אנשים כאלה. זה העולם בו אנו חיים. אני מקבל את זה יותר בקלות ממך.
(עד לרגע שבו הם מציקים לי, כמובן )

אגב, אני מנחש שאולי יש הסבר לכך שיש לאנשים העדפות כאלה במסגרת הפסיכולוגיה האבולוציונית, ואם אין - אני מהמר שיהיה בתוך 100 שנה. (שזה הימור בטוח מאוד, כי אני בספק שתבוא לגבות את החוב בעוד 100 שנה)

ישן 06-04-2012, 00:08
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני בהחלט מקבל את זה, כי זה..."

אתה מבין אנשים שמעשנים? אנשים שחושבים שהגוף שלהם יהיה 'נכון' יותר אם יכרתו לעצמם גפה?

אני לא מבין אפילו אנשים שאוהבים אוכל חריף. (חריף ברמות של סחוג חושילינג, לא קצת חריף.) אז מה?

ויתרתי מזמן על הקטע של הבנה. אנשים לא יכולים להבין אחד את השני. אנחנו תודעות נפרדות ובודדות (בהנחה שבכלל קיימות תודעות חוץ משלי ואני לא חולם וזה לא מטריקס ולא ולא ולא...) שלא יכולות אפילו לתקשר בצורה ישירה זו עם זו. אני מסתפק בניסיון למקסם מה שטוב לי בקבלת ההחלטות שלי, על-סמך מה שאנשים אחרים עושים, גם אם אני לא מבין - באיזשהו מובן עמוק של המילה - למה לעזאזל הם אוהבים דברים כאלה מפגרים כמו לחנוק את עצמם עם עשן או לשרוף לעצמם את הלשון...

ישן 05-04-2012, 23:26
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "למה אם? זה כבר קורה, רק לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
למה אם? זה כבר קורה, רק לא בהולנד אלא באפריקה. אתה שומע על יותר מדי אנשים שאכפת להם מכמה כושים שרוצחים את עצמם? או המוסלמים עם שני הפלגים הניצים?
אני לפחות לא מצקצק בלשון ואומר "אוי, כמה חבל". אני אומר לך בכנות- זה לא ענייני. יש לי מספיק צרות לדאוג מהן, אישית ולאומית.

אתה מסתכל על זה בצורה של שחור ולבן, שלדעתי אינה משקפת את המציאות.
איך שאני רואה את זה לכל אדם יש מעגלי קרבה, וככל הולך למעגלים רחוקים יותר, ככה באופן טבעי אכפת לך פחות מה קורה שם.
לכל אדם סביר אכפת הכי הרבה מעצמו ומהמשפחה המצומצמת שלו, במעגל הבא נמצאים החברים והמשפחה הרחבה יותר, אחר כך באים מכרים, ולאחר מכן האנשים איתם אתה חולק דת/לאום/אזרחות (זה משתנה מאדם לאדם), בשלב הבא מגיעים כל שאר בני האדם.
ברור שפחות אכפת לי מהסבל של אדם כלשהו באפריקה, מאשר מהסבל של אחד מבני משפחתי, למשל, אבל זה לא אומר שלא אכפת לי ממנו בכלל.
האם אני יכול לעשות משהו בקשר לסבל של אותו אפריקאי? כנראה שלא. ואפילו אם כן, המידה שבה אכפת לי ממנו, לא מצליחה את המאמץ הרבה שאני אצטרך להשקיע בשביל להביא לו תועלת מעטה ביותר, אבל אם, באופן היפותטי לחלוטין, היה ניגש אלי מלאך ואומר לי שאם אתרום עשרה שקלים, יגמר כל הרעב באפריקה, אין לי ספק שהייתי עושה זאת, ולא שולח אותו לדרכו באמרי שלא מעניין אותי הרעב באפריקה.

ישן 06-04-2012, 00:09

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה חושב שבמקרה דיברת על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אתה חושב שבמקרה דיברת על הולנד ולא על אפריקה או המזה"ת, שם קורים הדברים שציינת ולא רק בתיאוריה? אני לא. אני חושב שעל ידי אזכור מדינה מערבית (שבה, מה לעשות, יש בלונדינים) ניסית לפנות למקום מסויים אצלי. זה קצת מעיד גם עליך, לא?

הסיבה שבחרתי במקרה היפותטי, ולא בדוגמה שקיימת במציאות, היא שרציתי לנתק את השאלה שלי מכל מיני הקשרים פוליטיים כאלה ואחרים שיכולים להיות לבעיות הומניטריות אמיתיות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
בכל מקרה- לא הייתי תורם שקל לאפריקאים (ואני לא מדבר על מלאכים כל יכולים עכשיו..) ולא לאיראנים ולא להולנדים הפרוטסטנטיים. כי הם לא מעניינים אותי. באמת שלא.

מעניןן מה היית חושב על אדם שהיה לוקח את הגישה שלך צעד אחד קדימהף ואומר שכל מה שמעניין אותו זה המשפחה שלו, ושכל שאר היהודים יכולים להישרף מבחינתו... כלומר אם אתה לא מרגיש שום מחויבות מוסרית כלפי בני אדם, מעצם היותם בני אדם, אתה צריך להיות מסוגל להבין מישהו שלא מרגיש שום מחויבות מוסרית גם כלפי בני עמו.

ישן 06-04-2012, 00:13
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]אתה חושב שבמקרה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
הסיבה שבחרתי במקרה היפותטי, ולא בדוגמה שקיימת במציאות, היא שרציתי לנתק את השאלה שלי מכל מיני הקשרים פוליטיים כאלה ואחרים שיכולים להיות לבעיות הומניטריות אמיתיות.

מעניןן מה היית חושב על אדם שהיה לוקח את הגישה שלך צעד אחד קדימהף ואומר שכל מה שמעניין אותו זה המשפחה שלו, ושכל שאר היהודים יכולים להישרף מבחינתו... כלומר אם אתה לא מרגיש שום מחויבות מוסרית כלפי בני אדם, מעצם היותם בני אדם, אתה צריך להיות מסוגל להבין מישהו שלא מרגיש שום מחויבות מוסרית גם כלפי בני עמו.
במצה היפותטי, הוא היה מבין את זה.
אבל זו דוגמה שקיימת במציאות, ושרוקי לא מנתק אותה מההקשרים הפוליטיים והמציאותיים שלה. אופסי.

אין בעיה להבין אינואיט שמבחינתו כל היהודים יכולים להישרף. יש בעיה עם אינואיט שחושב שכל בני האינואיט יכולים להישרף. המקרה המציאותי יותר הוא שכל היהודים ישרפו, אין פטורים כאלה. לכן האדם שאתה מדבר עליו פוגע גם בעצמו, ואת זה כן קשה להבין.

(נראה כמה קרוב אני לדעתו של שרוקי.)

ישן 06-04-2012, 00:02
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "לומר את האמת? אני חושב שהייתי..."

ציטוט:
לומר את האמת?
אני חושב שהייתי תורם את עשרת השקלים רק אם הייתי מקבל את ההכרה בכך שהצלתי את היבשת.
אחרת, כנראה שהייתי מעדיף סנדביץ׳ לעצמי, ושהניגרוז ידאגו לעצמם.
השאלה המעניינת כמובן היא כמה אנשים היו תורמים את הכסף, אם המלאך היה מבטיח להם שבאותו קסם מובטח שהם לא יקבלו את ההכרה. לעולם. ולא יוכלו לספר על כך לאיש. לעולם.

אני בטוח שכל מיני טיפוסים יטענו שאילו היו פוגשים מלאך כזה הם היו מסכימים בכל-זאת. הבעיה היא שקצת קשה לבדוק את זה...

ישן 06-04-2012, 10:00

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "למה בדיוק? בגלל המהות של רווח..."

ציטוט:
למה בדיוק?

אני לא מאמין שאתה אדם לא מוסרי, כפי שאתה מנסה לצייר את עצמך כאן.
אני לא מאמין שלא היית משלם עשרה שקלים כדי להציל מאות מיליוני אנשים מלרעוב למוות, אפילו אם אתה לא מקבל bragging rights.
יש אנשים פה שהייתי מאמין להם לו היו אומרים דבר כזה, אבל לך לא. אתה יכול לראות בזה מחמאה.

ציטוט:
בגלל המהות של רווח עצמי תמורת הרג האחר, או רק מבחינה כמותית, שהרווח במקרה הספציפי הזה לא מספיק לדעתך?

אתה שואל האם הייתי מוכן לעשות מעשים שהם לא מוסריים בתמורה לרווח אישי מספיק גדול? במקרים מסוימים כן. כפי שאמרתי, הכי הרבה אכפת לי מעצמי ומהמשפחה שלי, והאמירה הזו כשלעצמה אומרת שאני מוכן במקרים מסוימים לוותר על מוסריות בשביל תועלת אישית. אם למשל הייתי צריך לבחור בין זה שאדם אחד ממשפחתי יחלה במחלה קשה, או עשרה אנשים שאני לא מכיר יחלו באותה מחלה, הייתי בוחר באופציה השניה, למרות שהיא הפחות מוסרית.
אני לא חושב שיש אף אדם בעולם שפועל כל הזמן אך ורק משיקולים של מוסר, אבל אנשים שלא שוקלים שיקולים כאלו בכלל נקראים פסיכופתים, ומאושפזים במוסדות סגורים.

ציטוט:
ואם יאמרו לך "יש אדם איפשהו, מיליון שקל עבור הרדמה שלו"?

התשובה היא לא, לא הייתי מוכן שאדם ימות כדי שאני אקבל מיליון שקל.

ישן 06-04-2012, 17:24
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=ShoobyD]למה בדיוק?..."

ציטוט:
אתה שואל האם הייתי מוכן לעשות מעשים שהם לא מוסריים בתמורה לרווח אישי מספיק גדול? במקרים מסוימים כן. כפי שאמרתי, הכי הרבה אכפת לי מעצמי ומהמשפחה שלי, והאמירה הזו כשלעצמה אומרת שאני מוכן במקרים מסוימים לוותר על מוסריות בשביל תועלת אישית. אם למשל הייתי צריך לבחור בין זה שאדם אחד ממשפחתי יחלה במחלה קשה, או עשרה אנשים שאני לא מכיר יחלו באותה מחלה, הייתי בוחר באופציה השניה, למרות שהיא הפחות מוסרית.
מה לא מוסרי בזה? לדאוג לעצמך קודם, לקרובים אליך אחר-כך, ולזרים בסוף זה הדבר הכי מוסרי שיש.

ציטוט:
אני לא חושב שיש אף אדם בעולם שפועל כל הזמן אך ורק משיקולים של מוסר, אבל אנשים שלא שוקלים שיקולים כאלו בכלל נקראים פסיכופתים, ומאושפזים במוסדות סגורים.
"פסיכופתים" הם אנשים שלא שאינם פועלים משיקולים של מוסר, אלא כאלה שאינם מסוגלים להכיל שיקולים כאלה, ואינם מסוגלים לזייף אותם. מסתבר שזה קשור לפגיעה או מבנה לא תקין וכו' של אזוקים מסוימים במוח. מי ששם זין על מוסר, אבל מסוגל לחקות התנהגות כזאת ממש טוב לא ישב במוסד סגור, פשוט כי לא יעלו עליו...

ציטוט:
התשובה היא לא, לא הייתי מוכן שאדם ימות כדי שאני אקבל מיליון שקל.
ציטוט:
ציטוט:
אני לא מאמין לך

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
השאלה המעניינת כמובן היא כמה אנשים היו תורמים את הכסף, אם המלאך היה מבטיח להם שבאותו קסם מובטח שהם לא יקבלו את ההכרה. לעולם. ולא יוכלו לספר על כך לאיש. לעולם.

אני בטוח שכל מיני טיפוסים יטענו שאילו היו פוגשים מלאך כזה הם היו מסכימים בכל-זאת. הבעיה היא שקצת קשה לבדוק את זה...

ישן 06-04-2012, 09:02

מחמם את הלב, ערב חג החירות והעצירות לגלות
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "למה בהכרח מול העיניים שלי?..."

שישנם עוד נציגים להומאניזם הבסיסי והמציאותי, בניגוד לנפחני הפסטיק המאוסים עם כל ערכי המקלדת שלהם. יש גם הרבה הגיון בלקחת לעצמך 10 ש"ח כאלה - גם אם הייתי במקומך מעריך את עצמי קצת יותר ומבקש 100 ש"ח תמורות כל ציוויליזציה (אל תשכח שאלוהים הוא ככל הנראה יהודי, ושמאלני, מה שאומר שאין שום בעיה להתמקח אתו אפילו על אידאולוגיה, כל עוד משלמים). מאה ש"ח לעצמך יעשו ממך אדם טוב בהרבה מאשר 100 ש"ח לצורך הזנת החברות החולות של אפריקה כך שיוכלו להמשיך להרוג אחד את השני. רבאק... יש 7 מליאירד בני אדם בעולם. ממש לא ייצורים בסכנת הכחדה. למען האמת רוב הייצורים יותר בסכנת הכחדה מאיתנו. הגישה האומרת כי בני אדם הם יצורים אלוהיים רק מעצם העובדה שיצאו מהכושלאמא שלהם מתישהו (או בחברות שבעות: מתוך חתך מבוקר בכפל הבטן התחתונה) - מופת של צביעות. ברוב החברות בעולם חיי אדם לא שווים את העשיריה שאתה מקנה לעצמך, בצדק, והתערבות של קומץ לבנבנים בחייהם רק מזיקה להם ומשחיתה אותם. גם לערכים יש גבולות (גאוגרפיים) והם אינם תקפים במיוחד כאשר חוצים גבולות אלה.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 06-04-2012 בשעה 09:04.
ישן 06-04-2012, 17:14

בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אצלי זה להיפך- הגישה שלי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אצלי זה להיפך- הגישה שלי נולדה גם ואולי בעיקר בגלל השואה. הבנתי שלאף אחד באמת לא אכפת מאיתנו, המלחמה בנאצים היתה מאינטרסים אחרים לחלוטין. גם היום אכפת להם רק כדי שלא נבעיר להם את המזה"ת. כמו שלא אפכת להם מאפריקה.

זה ממש לא להפך, זה בדיוק תואם את מה שאמרתי.
אתה אומר שלא היה אכפת להם, ולכן זה בסדר שגם לך לא יהיה אכפת.
אני אומר שזה רע מאוד שלא היה אכפת להם, והאנושות צריכה ללמוד מזה לקח ולנהוג בצורה אכפתית יותר בעתיד.
הרי זה לא שלאף אחד לא היה אכפת. היו חסידי אומות עולם, שסיכנו את נפשם בשביל להציל יהודים, מבלי שהיה להם מזה רווח כלשהו. מצד אחד אנחנו מעלים את אותם אנשים על נס, ומצד שני, מדבריך ניתן להסיק שאתה לא היית נוהג כמוהם.
אל תבין אותי לא נכון, אני לא בטוח שגם אני הייתי נוהג כמוהם. הסיכון של החיים שלי ושל המשפחה שלי, זו הקרבה מאוד רצינית, ולא בטוח שהייתי מסוגל לעשות זאת, אבל בטח ובטח לא הייתי אומר שלא אכפת לי מזה שאנשים חפים מפשע מתים, רק משום שהם לא חלק מהעם שלי.

ישן 06-04-2012, 17:27
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]אצלי זה להיפך-..."

ציטוט:
זה ממש לא להפך, זה בדיוק תואם את מה שאמרתי.
אתה אומר שלא היה אכפת להם, ולכן זה בסדר שגם לך לא יהיה אכפת.
אני אומר שזה רע מאוד שלא היה אכפת להם, והאנושות צריכה ללמוד מזה לקח ולנהוג בצורה אכפתית יותר בעתיד.
הרי זה לא שלאף אחד לא היה אכפת. היו חסידי אומות עולם, שסיכנו את נפשם בשביל להציל יהודים, מבלי שהיה להם מזה רווח כלשהו. מצד אחד אנחנו מעלים את אותם אנשים על נס, ומצד שני, מדבריך ניתן להסיק שאתה לא היית נוהג כמוהם.
אל תבין אותי לא נכון, אני לא בטוח שגם אני הייתי נוהג כמוהם. הסיכון של החיים שלי ושל המשפחה שלי, זו הקרבה מאוד רצינית, ולא בטוח שהייתי מסוגל לעשות זאת, אבל בטח ובטח לא הייתי אומר שלא אכפת לי מזה שאנשים חפים מפשע מתים, רק משום שהם לא חלק מהעם שלי.
זה בדיוק להפך, ושרוקי כבר הסביר שהעניין הוא ש"הם התחילו". זה ההבדל בין אם X אז Y לאם Y אז X...

ישן 06-04-2012, 23:27

בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "חסידי אומות העולם פעלו בתוך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
חסידי אומות העולם פעלו בתוך מדינותיהם, אני בכלל דיברתי על בעלות הברית. ברור לכולנו שלולא הפלישה למדינות אחרות, לאף אחד לא היה מזיז חיסול היהודים בגרמניה.
מדברי אין להסיק שאם חלילה פה היו מתחילים לחסל מגזר מסויים לא הייתי מתערב, אבל כמה קילומטרים מפה, בסוריה, לא מעניין אותי שהם רוצחים האחד את השני.

אני באמת לא מבין למה למוסר שלך יש גבול גאוגרפי.
זה נכון שבעלות הברית פעלו בצורה לא מוסרית במלחמת העולם השנייה, בכך שלא עשו די כדי למנוע רצח של יהודים, אבל איך זה מצדיק התנהגות דומה?
הרבה אנשים ועמים התנהגו בצורה לא מוסרית לאורך ההיסטוריה, אבל הדרך הנכונה להתייחס לזה היא ללמוד מהם איך לא להתנהג, ולא איך כן להתנהג.

ישן 06-04-2012, 09:11

אם אתה באמת רוצה להיות אכזרי אז תגיד:
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "ברצינות?... ואם הייתי לוקח..."

ציטוט:
ברצינות?...
ואם הייתי לוקח כלבלב קטן וחמוד, מחזיק אותו מול הפנים שלך, ואומר לך שיש לך שתי אפשרויות:
א. אני מרסק לכלבלב את הראש עם פטיש 5 קילו מול העיניים שלך, ונותן לך עשרה שקלים.
ב. אני משחרר את הכלבלב לחופשיף אבל אתה לא מקבל כלום.
מה אז?

אם אתה באמת רוצה להיות אכזרי אז תגיד:

ואם הייתי לוקח כלבלב קטן וחמוד, מחזיק אותו מול הפנים שלך, ואומר לך שיש לך שתי אפשרויות:
א. אני שולח את הכלבלב לצער בעלי חיים שם יכניסו אותו לתא, עם עוד כמה כלבים בוגרים (שחלקם מבין מה הולך לקרות) ואז מזרים לשם גז ונותן להםדקה-שתיים של בהלה, נסיונות לחפור תחת הדלת, חנק ואז היפוך על הגב וחשיפת שיניים (אבל אתה לא צריך לראות את זה), ונותן לך עשרה שקלים.
ב. אני משחרר את הכלבלב לחופשי אבל אתה לא מקבל כלום.
מה אז?

כי פטיש חמש קילו על ראשו של כלבלב זה אולי מוות מלכלך, אבל הכי הומאני שיכול להיות (אם יש צורך להרוג אותו, כמובן). הוא ימות במכה אחת. לא ידרסו אותו, לא ירעילו אותו בגאז, לא יזריקו לו חומר הרדמה והכי חשוב: לא יגדלו אותו לאומללות בתוך דירה עשוייה בלוקים רק בשביל שיהיה "כר ליטוף".
ישן 06-04-2012, 23:33

בתגובה להודעה מספר 149 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא נכון, אתה כל הזמן מתלונן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
לא נכון, אתה כל הזמן מתלונן שויכוחים פוליטיים במשב"ר ו20+ גוזלים לך זמן.

א. כאן לא מדובר בוויכוח פוליטי, אלא יותר בוויכוח פילוסופי. זה נכון שלתפיסות שלך לגבי מוסר יכולות להיות השלכות על הדעות הפוליטיות שלך, אבל הדיון פה עוד לא עשה את הצעד הנוסף הזה.
ב. כשאמרתי שבגלל זה אני אוהב את הפורום הזה, לא התכוונתי שאני אוהב שיש בו ויכוחים פוליטיים, אלא שאני אוהב את זה שאשכול סתמי לחלוטין לגבי מצות בלוגו של הפורום, יכול להתפתח לדיון מעמיק בנושא לא קשור לחלוטין, בפרק זמן קצר, וכולם בסדר עם זה.
ג. סוף שבוע עכשיו, ולכן יש לי זמן לבזבז.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:44

הדף נוצר ב 0.22 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר