לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-04-2012, 06:05
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
"גם אם נזהה חולית שיגור מסיני, לא נירה.."

קראתי את הכתבה פעמיים כי אחרי הפעם הראשונה לא כ''כ הייתי בטוח שאני מבין...
האם אנחנו מאבדים את אחד האינסטינקטים הבסיסיים שעזרו לנו להקים את המדינה? האם צה''ל הופך לאט לאט לכוח או''ם שתפקידו הוא בעיקר שמירת השלום ולא הגנה על תושבי ישראל האזרחים? אולי אני קפסולת זמן שלא מעודכנת בשיח החדש וה"עכשווי"? ואני לא מבין משהו? עד כמה אפשר לתרץ את אי המעש שלנו מול המצרים? הם לאט לאט מכניסים כמה וכמה גדודים, כדי להלחם (כביכול) בבדואים שפוגעים בצינור הגז\מייבאים זונות\סמים ואין שום תוצאה.
לתת להם אישור להכניס כוחות זה קל, אבל הכוחות הללו יותר לא ייצאו מסיני, מבחינת המצרים זה אל-חזור. לדעתי דווקא בגלל הברדק ששורר עכשיו במצרים דווקא בגלל האביב הערבי אה סליחה החורף הסלפי, אנחנו צריכים לשדר יותר תקיפות לגבי הפרות של הסכם השלום, ומה אומר לכם...נראה לי שירי רקטות על ערי ישראל זה די מתקרב להפרה של הסכם שלום, אז מקובל עליי שלא נכניס גדודים וחטיבות כדי למגר כוחות ג'יהאד עולמי או מה שיש שם... אבל אם יש זיהוי של חוליה דקה לפני שיגור, איך ייתכן שעולה בכלל השאלה אם לירות או לא?
עריכה:קישור לכתבה..
http://news.walla.co.il/?w=/2689/2523532

נערך לאחרונה ע"י מרקויס בתאריך 09-04-2012 בשעה 06:10.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-04-2012, 08:35
  AL KAPON AL KAPON אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "נשמתי עמוק ואני לא כ''כ..."

ידידי איך בדיוק נשמיד את המשגרים?
אתה רוצה שמלטי"ם של צהל יטוסו באופן קבוע מעל שמי סיני בחיפוש אחר חוליות שיגור, ובכך יפרו את המרחב האוירי המצרי?
אתה רוצה שצה"ל יפרוס סוללות תותחים ויחזיר אש למקורות הירי?
האם אתה רוצה שכל חיל שמחזיק נשק ארוך טווח, החל מרב"צ ועד גיל. יפעיל את אותו אמצעי במידה והוא חושב שהוא מזהה מצרי שמתעסק עם משהו.
תחשוב כמה תקריות אש כיאלו הסתימו בחילים/אזרחים מצרים הרוגים לפני שתהרוג את המחבל הראשון.
במיוחד עכשיו שהשלטון במצרים שברירי, ואחים המוסלמים מחפשים גורם מאחד לשלל תושבי מצרים, והרי ידוע לי , וכמובן גם לך, ששנאת יהודים זה אחלה גורם מאחד בעולם הערבי.

ידידי לבעיה מורכבת לעולם לא יהיה פתרון פשוט.

חג שמח.

ישן 09-04-2012, 07:55
  ענקנמן ענקנמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב ""גם אם נזהה חולית שיגור מסיני, לא נירה..""

אני מופתע מזה, שאתה מופתע. אני לא מכיר את צה"ל של התקופה שלך, אבל צה"ל של התקופה שלי מודאג בראש ובראשונה שהסתבכות אפשרית.
בקיץ 96 היינו בשטחים. נאמר לנו בכל תדריך ותדריך, שהצבא לא רוצה בעיות ולכן עלינו להבליג מול שוטרים פלסתינאים. גם אם הם מכוונים עלינו נשק ודורכים, אסור לנו לירות ראשונים. חודש אחרי זה קיבלנו את הסיפור של מנהרת הכותל. אף אחד לא היה מוכן לזה, אבל הפלוגה יצאה יחסית בזול - עם סמ"פ פצוע.
בקיץ 2004 הייתי במילואים בגבול לבנון. נאמר לנו בכל תדריך ותדריך, שהצבא לא רוצה בעיות ולכן עלינו להבליג מול חיזבאלונים, שישבו בגלוי ממש על הגדר. גם אם הם מכוונים עלינו נשק ודורכים, אסור לנו לירות ראשונים. שנתיים אחרי זה קיבלנו את החטיפה והמלחמה שאחריה.
לפני חודש הייתי במילואים בגבול מצריים. נאמר לנו בכל תדריך ותדריך שהצבא לא רוצה בעיות ולכן עלינו להבליג מול השוטרים המצרים. גם אם הם מכוונים עלינו נשק ודורכים... בקיצר, נראה מתי זה יתפוצץ עלינו שוב.
ישן 09-04-2012, 09:20
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "אני מופתע מזה, שאתה מופתע...."

אני לא מופתע ממדיניות ה"הבלגה" , אבל זה כבר לא הבלגה זה גובל בביטול עצמי, וכמו שכתבת כל פעם שיישמנו את המדיניות הזאת חטפנו כפל כפליים.
ולאל קפון, מה זה כבר משנה אם שנאת יהודים זה גורם מאחד במצרים, גם ירי רקטות על אילת זה גורם מאחד, ואם תהיה להם הצלחה וחו''ח תהיה פגיעה ישירה עם הרוגים אז מה? גם נבליג כדי לא להדליק את הגזרה? לא אמרתי שהפתרון פשוט, אבל חיסול חוליה שמתכוונת לשגר על העיר אילת נראה לי הרע במיעוטו, ואגב המצב השברירי במצרים, אם עומר סולימאן לא יהפוך לנשיא מצרים, השלום הלך פייפן ממילא..צריך להיות ממש אופטימי או עיוור כדי לא לראות את זה קורה.
בכל מקרה איזה פתרון נראה לך הגיוני יותר חוץ מלירות על חוליות משגרים לפני שיקרה אסון?

ישן 09-04-2012, 09:58
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
לדעתי אתה טועה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "אני לא מופתע ממדיניות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
אם עומר סולימאן לא יהפוך לנשיא מצרים, השלום הלך פייפן ממילא..צריך להיות ממש אופטימי או עיוור כדי לא לראות את זה קורה.

נתחיל מזה שאין שום מקום לאופטימיות כי רוב הסיכויים שעומר סולימאן לא ייבחר לנשיאות מצרים.

אחרי שקראנו לילד בשמו, בוא נביט על המצב בצורה קצת יותר בוגרת וקצת פחות היסטרית: האחים המוסלמים הם אכן תנועה קיצונית מבוססת-דת, ועדיין הם לא משוגעים כמו האירנים ויודעים שהם הולכים על חבל דק מאוד: מצד אחד לספק את דרישות התומכים והמצביעים ומצד שני לא להרוס את הקשרים והסיוע הקיימים מצד ארה"ב ואירופה - לאירנים היתה שאיפה לתפוס דריסת רגל במצרים כתחליף לאמריקאים, במצבם הנוכחי הם מעדיפים להשאיר את הכסף בבית מאשר לייצא את המהפיכה האיסלמית לעוד מקום שלא ישפר את דעת הקהל על האייטולות. הממשל המצרי החדש ירצה לזכות בהכרה בינ"ל מוצקה, והדרך אליו ממש לא עוברת באיזור של ביטול הסכמי שלום ורטוריקה קיצונית מסיתה.

לצעוק "אללה הו אכבר" בכיכרות זה דבר אחד, לשלול מהבוחרים שלך את הלחם שעל השולחן זה כבר דבר אחר לגמרי.

ישן 09-04-2012, 10:53

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "לדעתי אתה טועה"

סירפד לצערי אתה מכניס הגיון מערבי, להשקפת עולם ערבית.
הרי עם ניקח את טורקיה כדוגמה, ממשלת ארדואן עשתה לטורקיה רק רע (מבחינה בינלאומית).
אין יותר ברית אסטרטגית עם ישראל על כל המשתמע מכך.
ישראל חיממה את הקשרים עם קפריסין ויון יריבות של טורקיה.
היצוא והתירות מהמשק הישראלי צנחו.
ועוד ועוד.
מה הרוויח הטורקי הממוצע מהצידוד הבלתי מתפשר של ממשלתו בצד הפלשתיני ואירן? כלום.

אני מסכים איתך שאין צורך להיות בלחץ, כיאלו מחר דיויזיה מצרית חוצה את הגבול, אבל לדעתי המצב עם מצרים בדרך להדרדרות קשה. בדיוק כמו שחשבתי שיהיה עם טורקיה לאחר עלית ארדואן, ולצערי זה אכן קרה.

ישן 10-04-2012, 10:27

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "שני מקרים שונים לגמרי"

אני חולק אליך.
הסיוע הכלכלי שמצרים מקבלת מארצות הברית נמוך מהסיוע שמקבלת ישראל.בנוסף בדומה לסיוע הישראלי, רוב רובו של הסיוע הוא לרכש דולרי.צבא מצרים הוא צבא גדול ומודרני הרבה מעבר ליכולת הכלכליות של מצרים.הם יסתדרו גם בלי הסיוע.נכון תוכניות הרכש שלהם היפגעו קשות, אבל על מצרים אין שום איום מוחשי. ישראל לא תתקוף את המצרים, ולוב גם לא מהווה איום של ממש.

ישראל חיבית את הסיוע בשביל לשמר את כוחה לאימות צבאי פוטנצאלי כנגד סוריה/מצרים/פלשתינים/חיזבאלה/אירן. וזאת בשונה ממצרים.

ישן 10-04-2012, 15:12
  cesium cesium אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.11
להיפך
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "לדעתי אתה טועה"

הנתונים צריכים להובילך למסקנה ההפוכה:

א. הבעיות הכלכליות במצרים הן בלתי פתירות בטווח הקצר לפחות. הדרך הסבירה (ואולי היחידה) שבה משטר שם נשאר יציב בטווח הקצר/בינוני הוא הפניית התסכולים למטרה חיצונית. נחשו נא מי?

זה משיג שתי מטרות בבת אחת: הפניית התסכולים וכתירוץ לקבלת סיוע חיצוני (תעזרו לנו או ש...). במילים אחרות, הבעיות הכלכליות הן _זרז_ לפעילות נגדנו במצב הנוכחי, ובדיוק _בגלל_ שיש בעיות כאלו סביר יותר שנגיע למצב רע.

ב. בניגוד למרומז באשכול, טרור כנגדנו לא יביא לביטול הסיוע בכלל. למה שלארה"ב ולאירופה יהיה אכפת מאיתנו? לא אכפת להם מאירועי טרור גרידא - כל עוד הם מופנים רק כלפינו. מה שאכפת להם זה שההסכם לא יתפרק.

כרגע, המשטר במצרים כן מוכן לאיים במלחמה אם יפסיקו את הסיוע. לעומת זאת, אנחנו (או לפחות חלקנו) מוכנים לספוג אירועי טרור כדי שחס וחלילה לא נחמם את הגזרה. יוצא, שהמצב המטה-יציב*** הוא שאנחנו נספוג והם יקבלו סיוע. בסופו של דבר, לאחד הצדדים ימאס ואז נקבל גם סיוע למצרים וגם מלחמה בסופו של דבר.

נ.ב. כמה הערות אחרות:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
- לאירנים היתה שאיפה לתפוס דריסת רגל במצרים כתחליף לאמריקאים, במצבם הנוכחי הם מעדיפים להשאיר את הכסף בבית מאשר לייצא את המהפיכה האיסלמית לעוד מקום שלא ישפר את דעת הקהל על האייטולות.
האירנים בהחלט מוכנים לייצא את המהפכה (והכסף). אנחנו יודעים זאת בגלל שהם כבר עושים זאת בסוריה ובלבנון. הסיבה שזה לא יקרה במצרים זה רק בגלל שלמצרים יש פטרון מועדף יותר עליהם (ערב הסעודית).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
הממשל המצרי החדש ירצה לזכות בהכרה בינ"ל מוצקה, והדרך אליו ממש לא עוברת באיזור של ביטול הסכמי שלום ורטוריקה קיצונית מסיתה.
מי יעז שלא לתת הכרה מוצקה למשטר שנבחר בבחירות דמוקרטיות ושולט במדינה אסטרטגית?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
לצעוק "אללה הו אכבר" בכיכרות זה דבר אחד, לשלול מהבוחרים שלך את הלחם שעל השולחן זה כבר דבר אחר לגמרי

בערבית זה "אללהו אכבר" (מילה אחת עם כינוי קניין).

http://en.wikipedia.org/wiki/Metastable
ישן 10-04-2012, 17:15
  edge540 edge540 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
קו פעולתנו נובע מהערכים שלנו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב ""גם אם נזהה חולית שיגור מסיני, לא נירה..""

והללו התמוססו מזמן!

ההורים והמורים אינם יודעים יותר את מלאכת (אומנות) החינוך. והיום אנו כבר במצב שכשיורים עלינו למען רציחה (יעילה יותר או פחות ממש לא אמורה לשנות את מהות פעולתם וזו ניסיון לרצח! של אזרחים וישראלים בכלל), אנו מתלבטים ומוצאים לעצמנו תירוצים מדוע לא להגיב.

הפחד שלנו להלחם ממש מזכיר את מצבם הנפשי של יהודי אירופה שרובם לא רצו להלחם ולהתנגד לרציחתם!
קו הפעולה שלנו נובע מהערכים שלנו
תפסיקו לבלבל את המוח !

רצח זה רצח זה רצח !!!

אם במלחמת ששת הימים היה הצבא והעם חושב כמו שאתם חושבים היום (כולל רוב עם ישראל)

נצר היה פולש ואנחנו בגלל נחיתות עצומה היינו במצב קשה בהרבה מיום כיפור! כן כן ! אולי אפילו היינו חדלים להתקיים כמדינה!

המצב במזרח התיכון תמיד היה נפיץ! אבל כל פעם שהעזנו, כל פעם, האוייב נבהל מאד וחבריו לא ססו להצטרף לחגיגה כל כך מהר. וכן היה שקט להרבה מאד זמן כולל לבנון אחרי 2006 (הלחימה המאד לא מוצלחת מצידנו אבל מאד יעילה בתוצאה)
כולל סוריה אחרי 1973 (שלא האמינו שנעז עוד לנסות לתקוף אותם אחרי כל ה"הפתעה")

הגבולות השקטים ביותר בשנים האחרונות הינם גבולות של מצב מלחמה (באופן רישמי)

תקיפות תמיד היית מוערכת בסביבה הערבית הטבעית! אז תפסיקו להתבלבל בינם לאופן שאנו חושבים.

התבוסתנות הזו שמשתרשת בעם ישראל יותר ויותר, פשוט מחרידה! ויותר מכך מסוכנת ביותר. (כל השאלות כמו - מה אנחנו יכולים לעשות ולא עשינו ? - כשבמציאות למעשה לא ממש עשינו ובטח לא יעיל!
פעולת כרמה ב 68 היית מאד לא מוצחלת מבחינה צבאית! אך גרמה לכך שירדן דאגה לכך שארפת וחבריו לא יבצעו דבר יותר מגבולותיה (ספטמבר השחור)! וזה עבד בסופו של דבר !!!

טילים על ערי ישראל זה דבר מקובל ??? אתם לא שפויים אם תשובתכם היא שכן!!!

כשניפע מפגין ערבי או פעיל טרור כזה או אחר ("לא חמוש" - ילדים עם חגורות נפץ ועוד דברים נפלאים כאלו - שמופעל ע"י חבריו הנפלאים -)
כל העיתונות אצלינו קופצת ואומרת שזה לא הוגן ולא הגון להלחם בעוצמה שכזו בהם או שאין לנו יכולת להגיב נכון בגלל חוסר במידתיות בינינו לבינם.

ובכן ... אם ילד בן 11 יורק עליכם ברחוב ואחרי שמזהירים אותו והוא חוזר על זה וגם מוסיף הרמת ידיים - אני בטוח שרובכם אם לא כולכם היה מגיב בסתירה מצלצלת אם לא יותר מכך...
מסקנה במצב קיצוני דרכי הפעולה הופכות ליהיות קיצוניות (ולא לקפוץ עם דוגמאות הטווח או מה שלא ניפחו לכם את השכל איתו ומעולם לא היה)

איניני בעד "להכנס בהם כמה שיותר חזק" ממש לא! אך כשצריך להגיב בירי מגיבים בירי (כפי שאמר המכוער בסרט הטוב הרע והמכוער when you got to shot ... shot don"t talk)
ישן 11-04-2012, 15:34
  auto de fe auto de fe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.05.11
דיווח:צבא מצרים ערך תרגיל 100 ק''מ מגבול ישראל

מדיווח מאתר מצרי עולה כי צבא מצרים ערך אתמול תרגיל צבאי לכוחות היבשה שלו באזור בסיני הנקרא - المليز =אלמליז והנמצא כ-100 ק"מ מגבול ישראל.

הדיווח במקור:
القوات المسلحة المصرية تؤدي تدريبات برية في منطقة المليز والتي تبعد عن إسرائيل بحوالي مئة كيلو متر

הערה:עריכת תרגילים צבאיים כה קרוב לגבול ישראל נראה לי אסור על פי הסכם השלום.
למיטב הבנתי ישראל איפשרה למצרים להכניס כוחות צבא רבים לסיני למטרות לחימה בארגוני טרור שהתבססו בסיני.לא ברור לי האם ישראל מסכימה שצבא מצרים יערוך תרגילים לכוחותיו כה קרוב לגבול ישראל.נראה לי לא תקין בעליל....וזאת בלשון המעטה.

לדיווחים נוספים ראו אשכול.
קרדיט לNZIV מרוטר
ישן 11-04-2012, 16:11
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
הצעה לפיתרון

הכנסת כוחות נאט"ו (לא של האו"ם) בהנהגת מדינות מערביות שיאבטחו את הגבול עם ישראל, ישמרו על צינור הגז וילחמו בטרור בחצי האי-סיני.

המכשולים העיקריים לפיתרון זה:
  1. למה שנאט"ו תתנדב להילחם בסיני?
  2. המצרים כנראה לא יסכימו להכנסת כוחות זרים לסיני, ובפרט כוחות צבא של נאט"ו, למשל כדי לא לפגוע ב"כבוד האומה המצרית" (הכנסת כוחות צבא זרים תיתפש בעיני הממשל המצרי כהודאה בחוסר יכולתה של מצרים לשלוט על סיני בעצמה ולנהל את ענייניה ללא סיוע זר).
עד אז, אל ישראל להאיץ את הקמת גדר ההפרדה על הגבול, כדי למנוע הסתננויות רגליות של מחבלים, סוחרי סמים, פושעים, מבריחי אדם ומסתננים/מהגרי-עבודה מאפריקה.
דף ה-D9 של MathKnight

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:22

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר