לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-04-2012, 18:49
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
נקיון הפסח האישי שלי

פסח היא תקופה של נקיונות. החל מנקיון כללי, ממשיך בשיפוצים וכלה בחשבון נפש וסידור מחדש של החיים לחלקנו. חלק מגיעים מהרקע הדתי, המסורתי, חלק מהפן הרוחני וחלקנו פשוט צברו כ"כ הרבה משקעים, זכרונות, מחשבות שבחיים לא הצלחנו להביא לידי ביטוי ואולי גם קצת ומועקות, שמנצלים את החג כדי לעשות בנוסף לכל, גם סדר אישי במחשבות ובהצבת יעדים.

נקיון הפסח האישי שלי היה צנוע למדי. סיימתי פסיכומטרי, הגעתי למסקנה שאני בכלל לא צריכה אותו, התקבעתי על מה שאני רוצה לעשות בשלב הזה של החיים שלי- איפה ללמוד ומה. נראה לי שאולי הכי חשוב, התנקתי קצת מהפחדים שהיו לי בנוגע לעתיד ואני מרגישה מוכנה לשלב השני בחיים שלי..

אז מה היה סדר הפסח שלכם? ואיפה חגגתם?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-04-2012, 03:16
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "אני יודעת שלכל אחד מאיתנו יש..."

לטעמי האישי, אם אדם כל כך מרגיש שהוא צריך למחול על כבודו\למצוא אמתלה\לא חשוב לו מספיק בשביל ליישר את ההדורים לפני כן, הרי התנצלותו איננה כנה, שכן לו באמת התכוון אליה לא היה צריך לחכות ליום כיפור וכך, במקום לבקש את סליחתי (דבר שהוא פשוט להפליא איתי) הוא מוסיף חטא על פשע כאשר לפגיעה שפגע הוא מוסיף צביעות.

אני מודע לכך שזו דיעה נחרצת מאוד אבל לתומי תמיד חשבתי שעצם ההתנצלות איננה שווה הרבה אם אין חרטה אמיתית ו\או תחושה של רצון לכפר על הפגיעה. הרי עם מי שחשוב לנו, אנחנו לא שוכחים ולא מחכים כדי ליישר את ההדורים, אז מה המסר האמיתי? לא אכפת לי מספיק, אתה לא חשוב מספיק, אינני חושב שבאמת מגיעה לך התנצלות...

באופן אירוני משהו, התנצלות שמחכה ליום כיפור היא אחד הדברים המועטים שבאמת ירגיזו אותי

ישן 08-04-2012, 11:58
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
כנ"ל - גם לא מסוגל לראות בימים קבועים בלוח השנה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פאקטשלי שמתחילה ב "נקיון הפסח האישי שלי"

"מועדים למחילה/סליחה" וכו'.

בלי לזלזל: זה פשוט לא עובד יותר במתכונת והדינמיקה של החיים באלף השלישי. אלו מנהגים שהתרוקנו מתוכן (לפחות בעניינים שבין אדם לאדם, כמובן שאין לי דעה בקשר ל"אדם למקום"). בדיוק כפי שמנהג ה"נקיון הגדול לפסח" מתרוקן מתוכן (מעבר להיות הפסח, מאחר והוא בא בפתחו של הקיץ, הזדמנות טובה לנקיונות "מיוחדים" כמו חלק חיצוני של חלונות...). ישנם אנשים שתחום עבודתם מחייב אותם להיות סופר עמוסים בפסח, בדיוק כפי שישנם אנשים שחתום עיסוקם מחייב אותם לכוון את החופשות שלהם דווקא לפסח (בעלי דוכן פלאפל?). אין עוד אפילו שמץ של אחידות בחברה - שהפכה יותר ויותר למורכבת מפרטים בודדים. מסיבה זו גם אין יותר מקום לקבוע יום, או יומיים, שהם כמו "הזדמנות למחיקת תיקים". אי אפשר עוד באמת "למחוק תיקים" בשום רשות או משרד (כי הכל מגובה איפושהו) ובאותה המידה אי אפשר בכנות "למחול" או "לנקות" רק כי הגיע פסח או כיפור. בקיצור: הזיקה בין יום על לוח השנה, ובין מעשים הקשורים ביחסים, רגש וחברה הופכת יותר ויותר דווקא למשהו לא טבעי וצורם. אדם מצפה כי מה שטעון תיקון יתוקן בזמן קצר (או שיעשה נסיון) ומי שידחה זאת למועדים קבועים פשוט יראה כאדם לא הגון במיוחד.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:26

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר