לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-04-2012, 09:17
  משתמש זכר הברמן של הפורום מנהל הברמן של הפורום אינו מחובר  
מנהל: כלכלה עסקים ושוק ההון, משפטים וצרכנות

חבר מתאריך: 10.07.02
רווח חשבונאי הוא רווח הנובע מיישום כללים חשבונאיים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shmeel- שמתחילה ב "שאלה - מה ההבדל בין רווח חשבונאי לכלכלי?"

רווח כלכלי הוא רווח מזוית ראייה כלכלית.

כללי החשבונאות הם שמרניים יותר ולא תמיד יש חפיפה לעולם הכלכלי.

הנה מספר דוגמאות:

אם קנית רכב לעסק - מבחינך הוצאת סכום נכבד כעת.
וגם אם נכיר בכך שהרכב הוא "רכוש קבוע" ומבחינה כלכלית משמש אותך שנים רבות, הרי שהוא מאבד מערכו סכומים גבוהים יותר בשנים הראשונות מאשר באחרונות.
מבחינת כללי החשבונאות - עלות הרכב תופחת בשיעור 15% (מהעלות הראשונית) לשנה.

אם שילמת ב-31/12 ביטוח לשנה מראש, מבחינך הוצאת סכום בשנה בה שילמת, מבחינת כללי החשבונאות - ההוצאה תירשם רק בשנה שאחריה.

אם גרמת נזק למישהו לקראת סוף השנה והוא תבע את העסק בתחילת השנה שאחריה - מבחינת כללי החשבונאות צריך לרשום את ההוצאה בשנה בה נגרם הנזק (אם יודעים בוודאות ואם טרם הוכנו הדוחות הכספיים) . מבחינה כלכלית, לא ידעת בעת הפגיעה האם תיתבע, באיזה סכום וכו' ולכן מבחינה כלכלית אתה רואה את ההוצאה רק כאשר היא מתגשבת ולא יכול לעשות תיקונים לשנה קודמת...

כללי חשבונאות גורמים להצגה "לא כלכלית" לא רק בדוח הרווח והפסד אלא גם במאזן.
לדוגמא: אם יש לך מגרש בתל אביב שקנית ב-1948, בדוחות הכספיים, לפי כללי החשבונאות הקלאסית, ולא לפי שוויו (10,000,000 ש"ח?) .
לעיתים רואי חשבון יכולים "לשחק" עם הכללים החשבונאיים כדי להגיש תוצאות רצויות - לדוגמא "לשערך נכסים" (אפשר להיעזר בשמאים שגם יודעים קצת "לשחק"...)
אפשר לעשות הפרשות לתביעות משפטיות, ולצורך כאן להיעזר בעורכי דין שצריכים להעריך באיזה סכום התביעה תיגמר בסוף.
וכו'.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-05-2012, 22:59
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי הברמן של הפורום שמתחילה ב "רווח חשבונאי הוא רווח הנובע מיישום כללים חשבונאיים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הברמן של הפורום
רווח כלכלי הוא רווח מזוית ראייה כלכלית.

כללי החשבונאות הם שמרניים יותר ולא תמיד יש חפיפה לעולם הכלכלי.

הנה מספר דוגמאות:

אם קנית רכב לעסק - מבחינך הוצאת סכום נכבד כעת.
וגם אם נכיר בכך שהרכב הוא "רכוש קבוע" ומבחינה כלכלית משמש אותך שנים רבות, הרי שהוא מאבד מערכו סכומים גבוהים יותר בשנים הראשונות מאשר באחרונות.
מבחינת כללי החשבונאות - עלות הרכב תופחת בשיעור 15% (מהעלות הראשונית) לשנה.
ניתן על פי כללי החשבונאות להפחית אותו לפי שיטת סכום הספרות היורד למנוע את העווט שאתה מדבר עליו זה שיהיה הפרשי עיתוי בינך למס הכנסה לא סותר את העובדה שהרווח החשבונאי לוקח בחשבון את הפחת הגובה בשנים הראשונות

אם שילמת ב-31/12 ביטוח לשנה מראש, מבחינך הוצאת סכום בשנה בה שילמת, מבחינת כללי החשבונאות - ההוצאה תירשם רק בשנה שאחריה.
במקרה הזה יצא כסף מהבנק למטרה עתידית למה שהיא תשפיע על התוצאות של השנה הרלוונטית ? ואם שלמת ביטוח ל5 שנים תכיר בהוצאה מטורפת השנה? זה רלוונטי מבחינה כלכלית רק לצורך הערכות עתידיות ואז מדובר בעלות שקועה שניתן לנטרל אותה.

אם גרמת נזק למישהו לקראת סוף השנה והוא תבע את העסק בתחילת השנה שאחריה - מבחינת כללי החשבונאות צריך לרשום את ההוצאה בשנה בה נגרם הנזק (אם יודעים בוודאות ואם טרם הוכנו הדוחות הכספיים) . מבחינה כלכלית, לא ידעת בעת הפגיעה האם תיתבע, באיזה סכום וכו' ולכן מבחינה כלכלית אתה רואה את ההוצאה רק כאשר היא מתגשבת ולא יכול לעשות תיקונים לשנה קודמת...
הפרשה תעשה רק בוודאות של מעל 50 אחוז וזה נותן השקפה נכונה הרי אם הרווחת 5 מליון בשנה הנוכחית אבל יתכן שבשנה הבאה תשלם תביעהשל מליון10 זה ללא ספק דבר שצריך לקחת בחשבון וניתן לנטרל הפרשות שונות מהרווח הנקי .
כללי חשבונאות גורמים להצגה "לא כלכלית" לא רק בדוח הרווח והפסד אלא גם במאזן.
לדוגמא: אם יש לך מגרש בתל אביב שקנית ב-1948, בדוחות הכספיים, לפי כללי החשבונאות הקלאסית, ולא לפי שוויו (10,000,000 ש"ח?) .
לעיתים רואי חשבון יכולים "לשחק" עם הכללים החשבונאיים כדי להגיש תוצאות רצויות - לדוגמא "לשערך נכסים" (אפשר להיעזר בשמאים שגם יודעים קצת "לשחק"...)
אפשר לעשות הפרשות לתביעות משפטיות, ולצורך כאן להיעזר בעורכי דין שצריכים להעריך באיזה סכום התביעה תיגמר בסוף.
מסכים איתך במליארד אחוז .
וכו'.

הדוגמא הקלאסית לרווח חשבונאי ולרווח כלכלי היא נושא של נדלן אם חברה קנתה מבנה במליון
שקל שמהווה עבורה נדלן להשקעה היא רשאית להציג אותו לפי השווי ההגון (הערכת שמאי) זאת
אומרת אם בסוף השנה השווי של הנכס עלה ל2 מליון במאזן נראה רווח של מליון כמובן שמדובר
ברווח חשבונאי כי מבחינת כלכלית לא נכנכס שקל לקופה . ולכן זה רווח שתוכל לממש בעצם רק
בעת מכירה של הנכס וזה הדוגמא הקלאסית שאני מסביר תמיד לחברה שלומדים כלכלה.

ישן 29-04-2012, 23:08
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
הרווח שברווח חשבונאי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shmeel- שמתחילה ב "שאלה - מה ההבדל בין רווח חשבונאי לכלכלי?"

רווח חשבונאי הוא דרך מצויינת של בעל השליטה לקחת כסף.

דוגמה גסה וממחישה:
בוא נגיד שהקמתי חברת נדל"ן, 30% הון עצמי שלי ו 70% גייסתי באגרות חוב ובמניות
כרגע יש לי בקופה מליון דולר שאיתם רכשתי 10 דירות בטרוג'קיסטנמו.
כתוצאה מזה שרכשתי דירות, (אני וקולגות שלי) ערך הדירות באותה מדינה עלה, וכרגע על הנייר הדירות שוות 1.2 מליון דולר. בשלב הזה מי שהשקיע אצלי עשה 20% על הכסף.
אני לא עוצר כאן, אני יוצא לגיוס חוב נוסף, שהוא כמובן יותר פשוט, כי החברה שלי רווחית. לאחר הגיוס הנוסף יש לי בקופה כבר שלשה מליון דולר. אם שני מליון אני רוכש עוד 16 דירות. (להזכירך מאז שנכנסתי לטרג'קיסטנמו שוק הנדלן שם בטירוף). לאחר הקניה שלי, המחיר ממשיך לעלות ו 26 הדירות שוות כבר 5 מליון דולר. כמובן שהשווי הוא על הנייר, ובכלל בשוק של קונים למה שארצה למכור נדל"ן?
אני מדווח לבורסה שאחד אני מורווח ב 25% אחוז, שבקופת החברה יש עוד מליון דולר. (להזכירך מליון דולר חוב שפשוט החלטתי לא להשתמש איתו כדי להתרחב)
ולאור הביצועים המעולים של החברה החלטתי לתת למנכ"ל בונוס יפה והדירקטוריון החליט על חלוקה של דיווידנד בסך חצי מליון דולר. 25% ממניות החברה עדיין בבעלותי אז אני מקבל 125 אלף דולר. (השקעה ראשונית של 300 אלף, לא רע)
בשלב הזה המניה שלי בכלל עפה, כי זאת מניה מצויינת שגם נותנת דיוידנד.
יש סיכוי שהמוסדיים ישימו אצלי כסף, גם יועץ ההשקעות יגיד לך שלפחות חלק מהתיק צריך להיות מושקע בנדל"ן המניב של טורג'יקיסטן.
ואני בלי בעיה מגייס 10 מליון דולר בצורה של חוב.
אחרי כמה וכמה מחזורים כאלו, כאשר הדיוודנד שחולק הוא בסכום שגדול בהרבה מההשקעה שלי. כאשר ממישתי כבר חלק לא קטן מהמניות שלי בצורה כזאת או אחרת.
ודירת 2 חדרים בטורג'יקסטאן שווה על הנייר כמעט מליון דולר.
משהו מנסה למכור דירה בטורגי'קסטאן ולא מצליח.
כי לאף אחד שגר שם אין כל כך הרבה כסף בשביל דירה. השוק לא יורד, השוק צולל חופשי ללא מצנח.
יועצי ההשקעות אומרים שאף אחד לא היה יכול לחזות את המפולת.
בעל השליטה, אני, אומר שאין מה לדאוג לחוב.
בלילה הוא נפגש עם המוסדיים ועם הבנק.
הבנק דואג לעדיפות נושים לעצמו.
המניה מתרסקת.
איתה גם כספי הפנסיה שלך, כשאתה מתלונן אומרים לך שלא התלוננת כשהמניה עלתה ב 33% בשנה. אתה מנסה להסביר להם שאתה מבין יופי בהנדסה אבל לא חזק בשוק ההון.
נהיה רעש בתקשורת.
בסוף יש תספורת והסדר.
אתה לא יודע למה אבל יש לך תחושה שזיינו אותך, לי אין, לי יש כמה מליונים של כספי הפנסיה שלך.

אבל אל תדאג, עוד שנה שנתיים יועץ הפנסיה שלך ימליץ לך להכנס לעסקי הקבוקים. אני בדיוק קניתי כמה טונות של קבוקים ויש לי רווח חשבונאי של 12%. אני הרי איש עסקים גאוני ידעתי לעשות מליונים ממקום מסריח כמו טורג'יקסטאן. מה לא תצטרף אלי לעסקי הקבוקים?

ישן 01-05-2012, 22:12
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מה זאת אותה אתיקה מסתורית..."

לא, פירוש המילה אתיקה הוא מוסר.
אני מעדיף את המילה הלועזית בגלל הפירוש של שפינוזה לפי תורת המידות. (וגם כי בלועזית אני מרגיש אינטילגנט)
אני לומד עכשיו תחום שבו לספק השירות יש פער ידע אדיר על מקבל השירות. היכולת של הרופא לנצל זאת לטובתו האישית היא אדירה. חלק קטן עושים זאת.
אבל רוח הדברים, רוח העשייה היא כזאת שהדבר שצריך לשבת בראש מעיינך זה טובתו של החולה. ישקר מי שיגיד שהוא אלטרואיסט. הסיפוק, הסקרנות, העניין, הפרסטיזה וגם הכסף הם לגמרי שיקול. בדיוק כמו אצל כל אדם אחר. אבל האווירה היא כזאת שאומרת שזה בסדר שתקבל את כל האמורים לעיל בתנאי שמעל הכל עומדת טובת החולה.

כשאתה נכנס ליועץ ההשקעות, האינטרס שלו הוא לא תיק ההשקעות שלך. האינטרס שלו הוא הבונוס שלו עצמו. אם במקרה תיק ההשקעות שלך יוביל לבונוס אז יש לך מזל. אבל רוח המפקד היא שאני לא מחויב למשקיע אלא לבית ההשקעות.
פעמים רבות האינטרס של המשקיע ושל בית ההשקעות הם זהים. אבל לא תמיד.
והאווירה הזאת מאפשרת התנהלות שהיא פשוט לא סבירה.

את השיעור הראשון בבורסה העבירו לי כשחיפשתי נפט באנגולה. ישבנו בערב מחוץ לחדר ביחד עם אחד מהבכירים. אדם שבמקביל לעבודתו במכון עבד גם אצל תשובה. שאלתי אותו אם הוא חושב שיש נפט במקום בו אנחנו מחפשים. הוא ענה לי את התשובה המפתיע, "למי אכפת?!" בהתחלה חשבתי שהוא בא להדגיש שאנחנו בסך הכל קבלן משנה וצוות ססמי. אבל הוא הסביר לי שאפילו לחברה שמחפשת. (תאגיד אוסטרלי) שאלו שיושבים בה לא יודעים איך נראה מקדח, זה לא ממש חשוב. הם כבר גייסו את הכסף ונהנים מדמי הניהול, הוא אמר.

הלגיטימיות שקיימת בזה שהכי חשוב שאני ארוויח. מאפשרת להוציא הודעות לא ענייניות לבורסה. עיכוב בהגעת המקדח, הצלחה בשלב הראשון בניסוי של תרופה, התעניינות של חברה מסוימת לגבי קניה וכד'
היא גם מאפשרת למנות בן משפחה לתפקיד שגדול עליו.
או להחליט לחלק דיוודנדים למרות שזה לא האינטרס האמתי של החברה.

הטענה שלכם זה שלא צריך אתיקה, השוק כבר יעניש את אלו שנוהגים כך. הנקודה היא שאחרי שהרווחתי המון כסף בצורה לא אתית, אז אני אהיה מוכן לספוג את העונש. ומצד שני במידה והפסדתי המון כסף בשל התנהגות לא אתית. אז זה לא כל כך יעזור לי שהשוק יעניש את הסוחר.

ישן 02-05-2012, 07:40
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "יקירי, אין כמעט תחומים בהם..."

אבל זה בדיוק מה שהתכוונתי.
המקצוע הוא לא נעלה יותר, והאנשים במקצוע לא טובים יותר.
קרי, הפיתויים והשאיפות והרצונות הם זהים.
גם התנהלות לא אתית קיימת ולא מעט ממנה.

אבל זאת הנקודה, כאשר מנהל מחלקה אונקולוגית מבצע תעדוף במחלקה לחולים שמקבלים אצלו שירות פרטי אחר הצהריים, זה ברור לכולם שזאת התנהגות לא אתית והוא עלול למצוא את עצמו בכלא. וגם אם לא מדובר בהתנהגות כל כך קיצונית הרוח היא שונה.
ההבדל הוא באווירה הקיימת בתחום, "רוח המפקד".
אם יבטלו את הרוח הזאת בבית החולים אז בשל טבעו של המין האנושי מהר מאוד הנורמות שלנו יהיו כמו של גקו בסרט וול סטריט.
האנשים באמת לא טובים יותר מטבעם. הנורמות הם שונות. שכן במקום אם נורמות אחרות אז כשלפני כשנתיים כשתשובה היה מוציא את דלק נדלן מקבוצת דלק, ואפילו אני הבנתי אז, מה הייתה מטרת המהלך, אזי הוא היה מוקע מהחברה.
במקום זה יש מן קריצה על התרגיל החשבונאי המתוחכם.

אתה צודק בכל תחום לבעל המקצוע יש יתרון על מקבל השירות. בין אם זה המוסכניק, הארכיטקט מנהל הבניה או הרופא בקופת חולים.
בחלק מהמקרים האתיקה איננה כה חשובה או קיימת מטבעה.
ההשפעה של הכלכלנים על החיים של כולנו היא אדירה.
ולכן נדרשת מהם אתיקה.

ישן 02-05-2012, 19:13
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אבל זה בדיוק מה..."

התנהגות לא אתית <> עבירה פלילית. אנחנו לא מדברים פה על עבירות פליליות אלא על התחום האפור, מן הסתם. כיום, בתחום האפור יש אכיפה מנהלית על ידי הרשות לניירות ערך, איפה יש אכיפה של התחום האפור ברפואה? בתחום המוסכים? דווקא בגלל ההשפעה של הכלכלנים ומנהלי ההשקעות על חיינו הרגולציה עליהם גדולה יותר מכמעט כל תחום (הידעת? ניתן לקנוס יועץ השקעות/מנהל תיקים במאות אלפי שקלים ואסור לו לרכוש ביטוח נגד תביעת רשלנות. בניגוד לרופא למשל).

לגבי תשובה ודלק"נ- שוב דמגוגיה עיתונאית. בגלל עניין החברות בע"מ, גם אם דלק"נ היתה נשארת תחת קבוצת דלק לא היה ניתן לחייב את קבוצת דלק לשלם את חובות קבוצת הנדל"ן שלה. כמו שלא ניתן היה לחייב את מדינת ישראל לשלם את חובותיה של חברת אגרקסקו (כן כן, חברה ממשלתית פשטה רגל ולא משלמת חובות וזובי על כולם. אז מה? נאסור על מדינת ישראל לגייס כסף? נאסור על חברות ממשלתיות אחרות לגייס כסף? חברת חשמל למשל?).

ישן 02-05-2012, 21:42
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "התנהגות לא אתית <> עבירה..."

ברפואה יש שאיפה לאכוף את התחום האפור, קיימת וועדת אתיקה. במקום בו אני נמצא הפעם היחידה ששמעתי על התכנסות של הוועדה הייתה בשאלה של טיפול בחולה.
אבל אמורה להיות התעסקות בנושא - אבל אני לא מכיר באמת את העבודה של הוועדה.

תשובה ודלק נדל"ן הם לא דמגוגיה עתונאית. לפי הספר הוא היה יכול היה לחמוק ובפועל אף חמק מתשלום החוב, למרות שיש לו כסף לשלם. אבל פה בדיוק הנקודה, הערכים שאני מאמין בהם זה שכשאתה חייב למשהו כסף אתה עושה כל שביכולתך לשלם לו.
אתה לא מתחמק מחוב בזמן שיש לך יתרה ענקית בחשבון הבנק, גם אם זה חוקי. זה לא מוסרי ולא אתי.

וההשוואה שאני עושה עם תחום הרפואה היא באמת לא ממקום של "רופאים הם סוג של אלטרואיסטים ומנהלי השקעות הם תאבי בצע מטונפים" ממש לא, אפילו להפך.
יש רופאים מכל הסוגים וברוקרים מכל הסוגים.
ההשוואה באה כי ברמה כזאת או אחרת למנהל הפנסיה שלי. (שבשלב זה היא די עלובה, כי ההפרשות שלי הם כל כך זניחות שלא שווה לי להתעסק עם זה) יש השפעה על העתיד שלי, כמו לרופא על הבריאות לש המטופלים שלו.

שרוקי, כשמשהו חס וחלילה מאושפז בבית חולים. לצוות הרפואי, ולהנהלת בית החולים, יש לא מעט פעמים אינטרסים שונים מזה של החולה.

לא צריך ללכת רחוק. ביקור בוקר, החולה במצב שאפשר לשחרר אותו ואפשר להשאיר אותו יום נוסף. אם משאירים אותו יום נוסף בית החולים ירוויח עוד כסף, המתמחה יצטרך לכתוב מכתב שחרור אחד פחות בצהריים.(זה הרבה עבודה) הבכיר יצטרך לעבור על מכתב שחרור אחד פחות (גם לא מעט עבודה) ולתורן יהיה אשפוז אחד פחות בלילה (מלא עבודה). הדבר היחיד שיקרה זה שהחולה יהיה עוד לילה מחוץ לבית וסיכוי מוגבר לתפוס איזה חיידק עמיד.
הוא בחיים לא ידע על זה, לא תהיה לא שום דרך, ולא תהיה שום בעיה להסביר שרצינו להשגיח עליו עוד לילה אחד לראות שהחום לא עולה.

ושלא תבין לא נכון, בביקור כשיש את הדיון אם לשחרר עולה, כל הדברים הללו שלחלוטין לא רלוונטים מבחינת החולה חולפים בראש של המתמחה.
ברוב המוחלט של המקרים. (ברוב המוחלט, לא כולם) טובת החולה מנצחת והבכיר שם את התיק בערימה של השחרור.
האם יש מקרים שהמתמחה מסתכלת על הבכירה ועל ערימת התיקים והבכירה אומרת את יודעת מה בואי נשגיח עליו עד מחר? בהחלט כן. האם זאת נורמה או קרוב לכך, חד משמעית לא. אפילו לא קרוב לזה.

לעומת זאת התחושה שלי מיועצי השקעות, ואני מכיר כמה וכמה, היא שיועץ ההשקעות, המייצג של המוסדי, הדירקטור או בעל השליטה. מתייחסים לכסף שלי, שנאסף באמת בעמל רב. מתוך אותו כובד ראש ואותה יושרה שיש לפחות בתחום היחיד שאני מכיר קצת.
אני לא מצפה למלאכים, כי אין כאלו וגם אני לא רוצה להיות כזה. אני מצפה פשוט ליחס זהה.

ואין לי ספק שבתחום הזה יש גם אנשים ישרים שהיחס שלהם לכסף שלי, הוא כמו שבעזרת השם יום אחד אדע להתייחס אני לבריאות של בני האדם. התחושה שלי שהנורמות הם לא כאלו.

ישן 02-05-2012, 22:03

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "ברפואה יש שאיפה לאכוף את..."

1. אם אתה לא מתחמק מחוב שהחברה שלך צברה ולא אתה, אתה מבטל את כל עניין החברה בע"מ, אתה מבטל כל אפשרות של מינוף החברה, ובכך אתה גוזר כליה על המגזר העסקי. בלי שוק הון ובנקים ובלי חברות בע"מ, אף אחד לא יהיה משוגע מספיק לסכן כסף שלו אם הוא יודע שהוא יכול להיות אחראי לחוב גדול פי כמה. אתה תעצור כל מה שזז, ממדע ועד טכנולוגיה, מחינוך ועד רפואה. אני לא מדבר על מעשים פליליים או רשלנות מזוויעה שמחייבת הרמת מסך. אני מדבר על שיקולים עסקיים לא נכונים.

2. אני עובד בבית השקעות כידוע לך, ואני אומר לך שזה לא מה שאתה חושב. אולי בגלל טוהר כוונות, אולי בגלל הפחד המתמיד שהרשות תתקשר אליך ותיקח אותך לחקירה בארבע בבוקר מבלי שיש לך זמן להתקשר לעורך דין וכמובן שאסור לך להגיד לבוס שלך שנחקרת, אולי כי העיתונות רק מחכה שיעצרו מישהו גם אם בסוף הוא יוצא זכאי בקול ענות חלושה, אבל אנשים נזהרים, אתה לא יודע כמה נזהרים. לפחות פעם בחודש, אם לא בשבוע, אני מקבל תכתובת על עוד ביקורת, מהרשות לניירות ערך או ממשרד האוצר, כמות מנהלי הרגולציה שמתמנים בחברה, רואי החשבון ועורכי הדין, מנהלי הסיכונים וכדומה, הולכת וגדלה מיום ליום למרות שבשוק ההון עצמו אנשים מפוטרים. זה כמובן מתבטא בעלויות שמתגלגלות עליך אבל זה כבר דיון אחר.

אגב 2, אם תקרא את דוח מבקר המדינה שהתפרסם היום, תתפלא לגלות מה באמת קורה בבתי החולים, אולי תגלה שהנורמות אצלנו לא נופלות משלכם. שלא לדבר על מה שהתפרסם פעם.

http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000343773

ישן 02-05-2012, 22:36

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אני יודע מה באמת קורה בבתי..."

אתה מבלבל שני דברים. האנשים ששולטים בכלכלה שלנו הם לא בעלי בתי ההשקעות, או לפחות לא עושים זאת בכובעם כבעלי בתי השקעות. אלו שמחזיקים בנקים לא עושים שום דבר בלי שהמפקח על הבנקים ובנק ישראל מסתכלים עליהם, אלו שמחזיקים חברות ביטוח ובתי השקעות גם לא מהווים חלק כה גדול וגם נתונים תחת פיקוח הדוק.אם ניקח את בתי ההשקעות הגדולים בשוק- פסגות, דש, מיטב (שהתאחדו)- לבעלים שלהם אין אחזקה או לפחות לא אחזקה רצינית בחברות אחרות. חברות הביטוח- מגדל נשלטה על ידי זרים, עוברת עכשיו לאיש ביטוח ישראלי, הראל מנורה ואיילון שייכות למשפחת המייסדים, כלל והפניקס אמנם שייכות לטייקונים המפורסמים אבל בגלל הפיקוח ההדוק ההשקעות שלהן לא מוטות לחברות של הבעלים.

לגבי הטייקונים עצמם- האחיזה שלהם במגזר העסקי נובעת מהאופי הלא קפיטליסטי שיש למדינה שלנו, והקשר לשלטון שיכול להתבצע רק בשוק לא חופשי. והטייקון הכי גדול ? ממשלת ישראל (פעם ההסתדרות).

ישן 03-05-2012, 23:10
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה מבלבל שני דברים. האנשים..."

מצאתי את המילים שחיפשתי.
בבסיס הדיון שלנו, נראה לי שעומדת השאלה מקומה של האתיקה בכלכלה.
אני אחזור להשתמש בדוגמאות מתחום הרפואה כדי לנסות להסביר מהו הפער שאני חש בין הרצוי למצוי.

כשאני חושב על אתיקה מקצועית אני לא מתכוון לרופא שמדווח שהוא נמצא במקום אחד ובפועל הוא במקום אחר. או לחלופין בנקאי שגונב כסף מהלקוחות שלו, לא סובל מהעדר אתיקה. הראשון רמאי השני גנב.

כשאתה נכנס לרופא אתה יוצא מתוך נקודת הנחה שההחלטות שיתקבלו ישימו אותך תמיד בראש. שהאורטופד לא ילחץ לכיוון של ניתוח למרות שבמקרים מסוימים יש יתרון, שהאונקולוג יפנה אותך למרכז הרפואי הגדול למרות שהוא ישמח לטפל בך במרכז הרפואי בו הוא עובד. שהקרדיולוג לא ימליץ על צנתור במקום בו ניתוח המעקפים הוא טיפול הבחירה.
מהמעט שאני רואה, וישראלה יתקן אותי אם אני לא רואה טוב. הפיתוי הוא גדול אבל לרוב טובת החולה היא שעומדת בראש. בבית חולים בו אני נמצא אין כירורגית לב חזה. כל חולה שבקרדיולוגיה מפנים למעקפים זה הפסד כסף למחלקה, לבית החולים ולמיומנות של הרופאים. ולא מדובר כאן במדע מדויק, הדיון של מי מרוויח ממעקפים ומי מצנתור הוא מאוד מורכב אך בדיוני הבוקר על החולה, הנתון הכמעט יחיד שמשחק תפקיד זה מה על פי הספרות העדכנית יהיה טוב ביותר לחולה הזה.
כנ"ל בנוירולוגיה ובאונקולוגיה. (מקומות בהם לבית החולים יש מחלקות אך הוא סובל בשל היותו מהפריפריה) בית החולים רמב"ם מרוויח לא מעט כסף מההחלטות הללו.

את אותה האתיקה אני מצפה למצוא בבית ההשקעות, בדירקטוריון, אצל בעל השליטה ואצל המוסדיים.
המוטו של התחום שלך הוא לשמור על האינטרס של בעלי המניות.
אבל התחושה שלי לפחות שאלו שבאמת שולטים בכספי הציבור הללו בעיקר חושבים איך להרוויח ולא איך לגרום לציבור המשקיעים להרוויח.
והשאלה היא רק איך עושים את זה באופן חוקי.

ישן 03-05-2012, 23:26

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "מצאתי את המילים שחיפשתי...."

אז אולי תצטרף אליהם?
אם אתה חושב שבעלים של חברה מסויימת עושק את כל העם, למה שלא תקנה את המניה שלו ותרוויח גם אתה מהעליות ומהדיבידנדים?
אגב, הניוד הגדול בין קרנות נאמנות וקופות גמל מראה שהלקוח לא נאמן, הוא יילך למי שמצטייר לו טוב יותר. אם הוא יראה שלאורך זמן היועץ בבנק לא מצליח להמליץ על מניות טובות, הוא לא יילך אליו יותר. אם הוא רואה שקופת הגמל שלו מכניסה פחות מהקופה של המתחרים, הוא יעבור למתחרים. למה נתתי את שתי הדוגמאות הללו? כי זה שוק משוכלל יחסית, יש כ-20 גופי גמל ועשרות מנהלי קרנות השתלמות ואפילו יותר מזה מנהלי תיקים. הבחירה שלך. בבנקים למשל אתה קצת כבול כי אין לך ממש חלופות בין בנקים, הקטנים לא ממש משתלטים על התחום, גם באשמת הלקוחות. מתי שמעת על מישהו שעבר בנק? כמעט ולא קורה.
אז במקום להתבכיין קח את עצמך בידיים. אתה לא יכול? לך למישהו שיכול לעשות זאת בשבילך. אתה לא מבין במשכנתאות ואין לך כוח ללמוד על זה? יש יועצי משכנתאות עצמאיים. אתה לא יודע לאיזו קופת גמל להפקיד ולא סומך על סוכן הביטוח שלך כי הוא מקבל טיול מתנה מחברת הביטוח? לך ליועץ בבנק או ליועץ עצמאי. כשהרגולטור נזכר לאפשר זאת, יש תחרות בריאה והרבה חלופות. תאמין לי, שלא תהיה בעיה למצוא מנהל תיקים שיראה את טובת הלקוח לפניו, הרי הוא מרוויח אם הכסף שלך הולך וגדל, לא אם אתה מפסיד.

ישן 03-05-2012, 19:51
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
חבל שהחמצת את המשך העלילה...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "האמת שקראתי לא מזמן על זיופים..."

'הזיופים' היו למעשה תקלה ידועה ובלתי מטופלת במערכת זהוי המיקום של הסמארטופונים בשילוב שנוי של גבול שטח הקליטה המוגדר בתוך ביה"ח ללא ידוע של המשתמשים. מעבר לכך שרופאים ככל אדם היו שמחים לקבל כסף על עבודה שלא ביצעו סביר להניח כי הם בד"כ אינם טיפשים. אם מערכת מודיעה לאדם בעת שידור סיום יום העבודה כי הוא אינו בתוך בית החולים אלא בהונולולו והודעתו לא נתקבלה - הוא יניח שהרמיה שלו לא הצליחה ולא ישוב על כך...נוסיף את העובדה כי ספק אם ל 50% מהרופאים [המספר שצוין] שעברו לשימוש בסמארטופונים כדאי לרמות שהרי רובם מתמחים שביה"ח היה שמח לא לדעת היכן הם הנמאים [בין כתליו] ואינם מתוגמלים על שעות נוספות אלה וחלק גדול מהרופאים בכלל משתמש בכרטיס המגנטי. יענין אותך לדעת כי הועלה ונשלח צילום מסך של סמארטופון המדווח על מיקום בפ"ת של רופא אשר במקביל העביר כרטיס מגנטי במסדרון הרנטגן בתל השומר...

בשורה התחתונה - תקלה במערכת שבאחריות ביה"ח נוצלה כדי להכפיש את הרופאים ע"י הנהלת ביה"ח ושורת הדלפות במלל זהה הופיעה במספר אתרים וגררה את תגובות הטוקבקיסטים הזולות והצפויות מYNET ועד רוטר. הדבר נעשה לדעתי כנשק במסגרת מאבק על נסיונות רופאים למצות את זכויות השכר המגיעות להם לפי ההסכם החדש [שעות עבודה באוניברסיטה, עבודה מהבית וכו'] אשר קשיים מוערמים בפניהם כדי לקבלם. העובדה כי זה מה שנחרט בתודעתך מראה כי התעמולה הצליחה לפחות חלקית.

ואם נחזור לענין - אני חושב שהסוציאליסט שחייך כשהוא הצליח לגרום לפרופסורים שהם מנתחים מבוקשים עם ותק מלא לעסוק בערימות נייר כדי לקבל תגמול של 45 נטו על שעת עבודה - הולך לפגוש עכשיו יותר ויותר את הצד הציני של הקפיטליזם ובזכות שעון הנוכחות הוא אפילו לא יוכל לקרוא לפרופסור הזה 'גנב'
ישן 03-05-2012, 20:07

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "חבל שהחמצת את המשך העלילה..."

רגע רגע, כתבתי מפורש שזה לא מוחלט ושני הצדדים אומרים משהו אחר, אני לא יודע מה היה בסוף כי לא ראיתי כתבת המשך..

וייקח עוד זמן עד שהשוק באמת יהיה חופשי, כי שעטנזים כאלו לא מוצאים חן בעיני, והם פוגעים בחולים. החל מצורת מימון שכר הלימוד, דרך קופות החולים, המנגנונים המנוונים וכך הלאה. נכון שאמרו פה כמה מגיבים מחו"ל כי מערכת הבריאות פה די טובה וזולה ביחס לארה"ב למשל או אפילו למדינות מערביות אחרות, אבל אנחנו כן משלמים על הבריאות הזאת מהכיס השני..

ישן 03-05-2012, 21:47

שרוקי ידידי. אל תבין לא נכון. אתה לא צריך להתנצל מאחר וגם אתה היית קורבן להטעיה
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "רגע רגע, כתבתי מפורש שזה לא..."

שים לב שכבר בכתבה בNFC ובYNET לא מסרה הנהלת ביה"ח הודעה רשמית או חד משמעית וציינה את 'אפשרות' התקלה. 'אפשרות' שהיה ידוע למדליפים שהיא עובדה...

אני לא חושב שאין רופאים שמנסים וינסו לעקוף את שעון הנוכחות ותפקיד ההנהלה יהיה לאתרם ולהענישם אבל ההדלפה המכוונת והשקרית הייתה טעות בהבט יחסי עבודה.

ולענין הכלכלי

אתה יודע שתמכתי בעמדת האוצר ובשעון הנוכחות [עם כרטיס כמו לכולם!]. כמעט כולם עובדים בשביל כסף [או כסף + כבוד] ואף אחד לא צריך לקבל כסף בזמן שאינו עובד. עכשיו, כמו בבדיחה המפורסמת משהסכמנו על העיקרון כל שנותר הוא להתדיין אודות המחיר.

השעון פתר את בעיית האבטלה הסמויה והמתוגמלת שבחלק מהמרפאות והמחלקות. זה טוב. שום רופא מומחה לא יגזול עוד 70 ש"ח ברוטו מקופת המדינה כשהוא יוצא שעתיים קודם מביה"ח [ואני רציני ולא ציני]

אבל השעון יצר בעיה אחרת. הוא גרם לרופאים להביט אחרת בשכרם. אם בעבר קיבלת שכר גלובלי וכל יציאה מביה"ח הייתה בגדר 'בריחה מהעבודה וגניבת כספי ציבור' הרי שהשעון מאפשר לך לצאת מביה"ח תוך ויתור על חלק מהשכר ומבלי להחשב כרמאי. במצב שכזה גם האנשים שקודם לא חמקו מעבודתם [והם לא מיעוט זניח] יתרגמו את זמנם לפרוטות.

העבודה הלחוצה במחלקות מסתיימת בד"כ ב14:00 כך שמחלקות הפנימיות ובכירורגיות שלא בימי ניתוחים אין באמת הכרח בנוכחות רופאים בכירים רבים אחריי שעה זו. זה יכול להשביח את המחלקה אבל אפשר לשרוד גם בלי זה. רופא פנימאי [בד"כ החי"רניקים של הרפואה - אווירות 'דופקים אותנו ואנחנו נקרעים אבל גאים בזה'] יגלה שבקופ"ח הוא מרוויח 200 ש"ח בשעה ובפעם הבאה בה יתבקש למלא 10 טפסים כדי להצדיק תגמול של 35 ש"ח על הרצאה לסטודנטים באוניברסיטה יפסיק למלא טפסים ויצא שעה קודם כדי להחזיר לעצמו את ההפסד ממקור אחר. קל וחומר הכירורג שלא צריך להיות חריג כדי להרוויח הרבה יותר מזה על ניתוחים פשוטים.

רופאים לא ימצו את שעות עבודתם בביה"ח אבל בכך לא תסתיים הקסקדה. בתי החולים ידרשו מאנשים להפחית את נפח משרתם וכשמישהו יגלה את הצוף שבחוץ זה לא יראה לו כל כך נורא. א.א.ג מעולה המשקם תופית אוזן קרועה בניתוח מתוחכם מרוויח עדיין 30-40 ש"ח לשעה בביה"ח [ברוטו]. בשעה הוא יכול לצנרר באסותא תופיות של שני ילדים ולהרוויח הרבה הרבה הרבה יותר מזה בפחות מאמץ מה שימתיק את גלולת צמצום משרתו. המשרה המצומצמת תהיה נקודת המוצא ליציאה העוד יותר מוקדמת. בעל המשרה המצומצמת ינסה לחמוק ממטלות נילוות ולא מתגמלות ככונניות פעילות כך שיווצר מחסור בבכירים בשעות הערב והלילה.

אתה תמצא פחות אנשים מבצעים ביקור ערב במבט מיוסר בביה"ח הממשלתי ויותר אנשים מבצעים ביקור ערב מחוייך בתואמי אסותא וזה יהיה חוקי ותקני לחלוטין 'כי יש שעון נוכחות'.

אם בתי החולים לא יתחרו על רופאיהם - הם יאבדו אותם [והכוונה לא רק לסופרסטארים המקבלים כבר היום חוזה אישי אלא גם לסתם סוסי עבודה המתחזקים את המערכת]. אם בתי החולים יתעמרו ברופאיהם ויתייחסו למנהל יחידה המבזבז בצ'אט בשתיים בלילה שעתיים של סמול-טוק עם תורם יהודי קשיש מקליפורניה כאל טרדן המנסה לגנוב מהם את כספי רישום שעת השיחה כעבודה - הוא יפסיק לשוחח עם תורמים. אם יטרטרו אותו עוד הוא יפסיק לעשות ביקורי ערב שאינו מחוייב להם. נכון לכרגע נראה שזהו בדיוק הכיוון. מערכת הבריאות צועדת מעדנות בדרכה של 'חברת העובדים' המהוללת. טוב או רע לחולים? טוב או רע למדינה? לא יודע... טוב או רע לרופאים? אני חשוב שבשורה התחתונה ייטב להם.
ישן 03-05-2012, 23:28

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אבל זוהי תפיסת העולם של..."

אשלי- אין אפס.
אם עלות של X רופאים בבתי חולים היא מאה שקל, אז בארה"ב ישלמו את מאה השקלים בביקור, בישראל ישלמו שני שקלים בביקור אבל 98 ש"ח דרך מס בריאות ומס הכנסה ומע"מ. אה, ובדרך גם צריך לשלם למנגנונים הממשלתיים. אז משלמים 101 ש"ח בסך הכל. וכשמעמד הביניים צריך לממן לא רק את הבריאות של עצמו אלא גם את של אלו שלכאורה לא יכולים להרשות לעצמם, זה מה ששוחק אותו. אבל המפגינים לא מבינים זאת, כי מה שיוצא מהברוטו שלך נראה פחות מאיים ממה שאתה מוציא מהנטו שלך, התשלום הישיר.

ישן 04-05-2012, 06:59
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אשלי- אין אפס. אם עלות של X..."

לא מדויק.
אם אין מיסוי, הדברים הלא חשובים נהיים זולים. מוצרי חשמל, רכבים וכדומה.
מצד שני הדברים הממש חשובים כמו בריאות וחינוך נהיים יקרים מאוד.
כאשר הדברים המאוד חשובים זמינים לכולם, אזי יש סיכוי לשקט בריא בשוק. אתה לא הורג את השוק כמו במשטר קומוניסטי, אבל אתה מאפשר לכולם את הבסיס, את הידיעה שהילד יקבל חינוך ושהסבא יקבל תרופות.
ברגע שאתה הורג את זה, אז כולם חייבים להיות תאבי בצע כדי לשרוד.
מה שקורה כרגע זה שהטלוויזיה שלך יותר יקרה, והנטו שלך יותר קטן, כדי שלכולם תהיה היכולת לשלוח את הילד לאוניברסיטה. או לחלופין כדי שכולם יוכלו לקבל טיפול לסרטן במידה וחס וחלילה הם יצטרכו

ישן 04-05-2012, 08:18

אתה מייחס לביבי יותר מדי 'אקטיביות' לגבי מערכת הבריאות
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אבל זוהי תפיסת העולם של..."

ביבי לא דרס את הפגר. הוא בסה"כ עוד נהג בשרשרת של שרי בריאות שחלף ליד הגופה בלי לכסות אותה. היו בשרשרת כמה שלקחו רוורס ועלו עליה עם הגלגלים כדי לראות יותר טוב מקרוב.

שיבא המסכן הזדעזע כשגילה בכמה מתכוון המנגנון המסואב של ההסתדרות לתקצב את חדר הרופאים שלו בעמק ומה חושבים הפקידים על אנשים מלומדים מהם. מאז הדברים השתנו רק לרעה. הרפואה הפכה למקצוע מורכב יותר, העליות שלה טיפסו באלפי אחוזים והפקידים והמנגנונים צברו יותר כח.

המראה החיצוני של המערכת היום מטעה. הבנינים מפוארים יותר אבל זה בגלל שיש תורמים נדיבים [שביום אחר קוראים להם טייקונים ומניחים להם גיליוטינות ברוטשילד], הידע רב יותר [אבל זה בגלל שהרפואה התקדמה ובגלל שישראל היא מדינה משכילה], יש יותר יחידות לתחומי נישה [עם הרבה כפילויות ולא תמיד לצורך ממשי] והרופאים מרוויחים יותר [אבל תמיד מחוץ לבית החולים].

בזמן 'המאבק' התמוה כתבתי לשרוקי שהמערכת מצויה במעין שווי משקל תמוה שמוטב שלא לגעת בו. כעת נגעו בו ואני חושש שמגדל הקלפים יתחיל לקרוס. זה לא קשור לביבי. זה קשור לדברים שקרו הרבה לפני שהוא נולד. אי אפשר לקיים ולנהל מערכת של מיליארדי שקלים כמו שטיבל הסתדרותי. פשוט אי אפשר.

לא תוכל לתקן את מערכת הבריאות בעזרת פלסטרים ויוד. לא תוכל להחזיק במחיר 30-45 ש"ח ברוטו לשעה אנשים שמקבלים הכרעות היכולות להגיע לעשרות אלפי שקלים לשנה למטופל [קרי שיקול דעת הנוגע למיליוני שקלים ויותר לרופא לשנה] בזמן שמערכות מתפתחות אחרות מציעות להם פי 5 ויותר מבלי למצמץ.

לא תוכל להשיג התיעלות במערכות שהאנשים החזקים בהם הם לא אנשי המקצוע הרפואיים ולא הכלכלנים והחשבים אלא שיפרה הפקידה בסניף ומטילדה מכח אדם. הסוציאליזם יצר בארצנו יסודות מנוונים למערכת מפוארת וכעת הבית שוקע. למען האמת הוא מעולם לא עמד ממש ישר. הזכר מה קשה היה להשיג תור לרופא המשפחה [שהיה למעשה רופא כללי] איזה פרוטקציוניזם שלט בפתח חדר האחיות וכמה משטח גרון נחשב לרפואת קצה... בדוק מי כיסה את העלויות העצומות של המערכת הלא יעילה הזו בשנות השישים-שבעים [רמז- [1] גרעונות [2] מדינת ישראל דרך ציבור משלמי המיסים [3] העצמאים שהיו חברים בכללית ונעשקו ע"י המס המקביל ]

הסוציאליזם שם בראש מעיניו את האדם בכל חייו חוץ מאשר בזמן שהוא עובד. שם לא יוערכו כישוריו. שם יותר למערכת להציבורית לגרוף על גבו קופון של 95% ויותר ממה שהיא גובה בעבור עבודתו. שם ירשו לפקידים ומקורבים להתעמר בו. שם לא יהיה שום דחף להתיעלות. מערכת הבריאות הציבורית היא אוטובוס פאר עם מנוע של קלנועית קיבוצית משנות ה70. קצת קפיטליזם והרבה סוציאליזם. אם תסע בה - אין סכוי שתגיע לארטרוסקופיה שלך בזמן כשסחוסי הברכיים ישחקו.

צר לי אבל צריך להפריט. אם זה אומר שהמובטל הבריא שמבקר 20 פעמים ברבעון אצל רופא בעלות 7 ש"ח יצטרך לוותר על חלק מהביקורים בשביל שזה שמשלם באמת יזכה להגיע לאורטופד בטווח של יומיים ואם זה אומר שהזכות של המתוקצב לדרוש תרופות מקור בעלות כפולה ללא סיבה ולעיתים גם ללא מחלה בכדי שהחולה האמיתי כן יוכל לקבל תרופת מקור כשהוא צריך אותה - נצטרך כחברה להקריב את הקורבן הזה.
ישן 04-05-2012, 08:34
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אתה מייחס לביבי יותר מדי 'אקטיביות' לגבי מערכת הבריאות"

ההפרטה אולי תתקן את המערכת אבל תשמוט לעניות דעתי את המעט שעוד נשאר במדינה.
הדרך לתקן רעה חולה, היא לא על ידי זה שמפקירים אותה לכוחות השוק בלבד אלא על ידי זה שאלו שאמורים לעשות את תפקידם באמת יעשו אותם, קרי הרגולטור.

המקום בו אני מסכים עם שרוקי ואתך זה שבמצב שנוצר, הבריאות הזולה בארץ מעודדת אבטלה אצל קבוצות שלמות באוכלוסיה.
המערכת כנראה תופרט וזה יהיה די מצער.
כי בשבילי ציונות זה לא צוללת חדשה בעלות של מאות מליוני דולר אלא זה שמשקיעים עשרות מליוני דולרים ברדיותרפיה שמטפלת בכולם ולו בגלל שהם חולים.
אז נכון שכשאני רואה את המאופרת עם האיפון שמגיעה למחלקה כדי לקבל טיפול בחינם הנמצא מחוץ לסל לכאבי הפרקים שלה אני מרגיש שמשהו דפוק במערכת.
אבל האופציה השנייה היא שהטיפול הביולוגי לסרטן יהיה רק נחלתם של מבוססים. (הרי גם 90% השתתפות של חברת הביטוח ישאיר את החולה עם חור של עשרות אלפי שקלים במקרה הטוב)

ישן 04-05-2012, 08:53

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "ההפרטה אולי תתקן את המערכת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
האופציה השנייה היא שהטיפול הביולוגי לסרטן יהיה רק נחלתם של מבוססים.)

מה שבסל התרופות הוא בסל התרופות, ומכשירי הרדיותרפיה המתוחכמים כבר עומדים ועובדים וממש לא רק למבוססים. הבעיה היא שדווקא אלו שמכונים כיום מבוססים הם מקופחיה של מערכת הבריאות בצורתה הנוכחית. הם שאין להם קשרים לסגן שר שילחץ או לסגן מנהל סניף שיקמבן ואין להם יום שלם לשבת מול פתחו של הרופא המרחבי. הם אלה שנאלצים להוציא עוד ועוד כספים מכיסם הפרטי מאחר והמערכת מתיימרת לכסות בריאות בלתי מוגבלת לכל ומאפשרת לתחמנים מיומנים להתיש אותה.

יש תרופות שלא ניתן יהיה להכניס לסל הבריאות. אתה חושב שתהא זו עשיה ציונית מכובדת למנוע מהאדם העמל שהפך ל'מבוסס' בעשר אצבעותיו את השימוש בתרופה הזו כדי ליצור שוויון בינו לבין העני?
ישן 04-05-2012, 11:28

אני לא חושב שיש כוונה להפוך את החוק ללא רלוונטי
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "כרגע המצב של המערכת לא..."

אלא להפוך את הניהול הנכון של כספי הבריאות לרלוונטי.

גם 'הרפובליקנים' שבין הישראלים לא רוצים לראות את העני ממתין בבית עם חום כי אין לו 100$ לביקור שגרה אצל רופא המשפחה. פשוט נמאס להם לראות את 'הקיצבאי' עומד הרבה לפניהם בתור בזמן שיש לו אייפד ביד.

חוק הבריאות הפך את המטופל ללקוח ואת המטופל המגובה בחמולה וכרטיסים רבים ללקוח המועדף. כן אשלי - הוא גם יקבל עדיפות בזרוז ברורים אונקולוגים בזמן שהאיש העובד יתמהמה ויתקשה להקדיש אחה"צ לזרוז הממוגרפיה של רעייתו או חלילה להקדמת MRI.

לא יתכן שאם אשלי חלילה שוחק מיניסקוס הוא יקבל תור לבדיקת אורטופד בבלינסון בעוד 4 חודשים [תור למרפאה טרום ארטרוסקופיה חודשיים אח"כ] כשמצופה ממנו לעמוד על רגל אחת לבינתיים ואילו מישהו שמקורב לארגון חסד כלשהו או לרופא כלשהו או לפקיד כלשהו או לראש חמולת המצביעים המסורתית של מפלגה כלשהי [בחר מגזר, יש כמה אפשרויות] - יכנס כמו לורד לאורטופד תוך יממה ויקבל תור בבי"ח ציבורי צתוך שבועיים.

אומנם הוא לא חסיד אבל גם לא חסידה ואין גם שום סיבה שאשלי ימשיך לעמוד על רגל אחת אם יש לו אפשרות לזרז את הטיפול [טפו טפו טפו שתהיה לנו רק בריא ושתרוץ מרתון כל יום] ברגלו ע"י תשלום. נהפוך הוא זה יאפשר לאשלי לשוב מהר יותר לעבודה ולחדש את תזרים המיסים שיממן את המערכת החולה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:29

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר