לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה הכנס השנתי יערך בפאטיו של המבנה המרכזי ביד השריון בלטרון בתאריך 18/12/2017 שימו לב, להציג דגמים יוכל רק מי שחידש חברות לשנת 2018. שימו לב, להתחרות בתחרות יוכל רק מי שגם חידש חברות וגם מילא טופס מיוחד לרישום הדגם. יש למלא את הטופס עבור כל דגם ודגם. ניתן לשלם באמצעות PAYPAL. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-02-2012, 13:48
צלמית המשתמש של zamir-bo
  משתמש זכר zamir-bo zamir-bo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.05.09
יומן בניה U.S. battleship BB-62 NEW JERSEY

היי.

אמנם היומן החדש לא יתנהל בשיא המרץ לפחות עד סיום הפרוייקטים הקרובים אבל הדגם הנ"ל יושב לי מול העיניים כבר מספיק זמן ומגרה אותי אז אפשר לתת פתיח ולהתחיל לעבוד בניחותא עד שניתן גז רציני.

אז לעניין.
אני שמח לפתוח יומן בניה חדש והפעם פרוייקט קצת שונה ממה שאנחנו רגילים.
בנית ספינת קרב אמריקאית ה - NEW JERSEY.

קצת היסטוריה.
הניו ג'רסי הינה ספינת קרב אמריקאית מדגם איווה , כאשר מהדגם הנ"ל יוצרו סה"כ 4 ספינות :
1. BB-61 - איווה.
2. BB-62 - ניו ג'רסי.
3. BB-63 - מיזורי.
4. BB-64 - וויסקונסין.

בשנת 1936 הצי האמריקאי קיבל החלטה לשדרג את צי הספינות קרב שלו בנות ה - 35000 טון לצי בעל ספינות יותר גדולות ויותר מסיביות.
הספינות החדשות היו במשקל של 45000 טון , יכולת הגנה עצמית יותר גבוהה , מנועים יותר חזקים אשר יכלו להביא את הספינה למהירות מקסימלית של עד 33 קשר ימי וזאת לעומת הספינות הישנות יותר שהמהירות המקסימלית שלהם הייתה עד 27 קשר ימי.
עקב מגבלות מעבר בתעלת פנמה הספינות נבנו ברוחב שלא יעלה על 33 מטר והאורך שלהם היה 270.5 מטר.
בניית הניו ג'רסי הסתיימה בשנת 1943.
במהלך מלחמת העולם הניו ג'רסי השתתפה באופן פעיל בקרבות באזור יפן וסיפקה חיפוי אש בפשיטות מהים באזור אוקינאווה.
לאחר מלחמת העולם הספינה יצאה למנוחה שנמשכה עד מלחמת קוריאה בשנת 1950.
מלחמת קוריאה נמשכה עד שנת 1953 , כאשר בשנת 1957 הספינה הוצאה לגימלאות והוחזרה שוב לשרות בשנת 1968 לטובת השתתפות במלחמת ויאטנם.
בתקופת המלחמה הקרה בעקבות החלטת הנשיא האמריקאי הוחלט לשדרג את הצי ולהגדיל אותו ע"מ לתת מענה לצי הרוסי הגדול.
במהלך זה שודרגו מערכות הניו ג'רסי והספינה חומשה מחדש.
במקום תותחי ה - 5 אינץ' בסיפון העליון הורכבו 32 משגרי טילי טומהוק , 16 טילי הרפון ו 4 תותחי וולקן / פלנקס. בסוף שנת 1982 השתתפה הספינה במצור על ניקארגואה ואף סייעה לכוחות האמריקאים במלחמת האזרחים בלבנון.
הספינה פרשה משירות בפעם האחרונה והפעם באופן סופי בשנת 1991.
בשנת 1999 הספינה הגיעה בפעם האחרונה לעיר הולדתה בפילדלפיה שם הפכה למוזאון צף בנהר הדלוור.
המוזאון נפתח רשמית לקהל הרחב בשנת 2001.

הדגם.
הדגם הינו דגם מדהים ולא קשה יחסית של חברת טמייה בקנ"מ 1/350.
גוף הספינה הינו באורך של 77 ס"מ וברוחב מקסימלי של 9 ס"מ.
החלקים עצמם הינם כאמור טמייה ולכן אין צורך להרחיב את הדיבור על איכותם.

הדגם מגיע באופן המייצג את את תקופת השרות היחסית אחרונה של הספינה כלומר נושאת חימוש מודרני ומסוקי סער בסיפון האחורי. בנוסף לחלקים הרגילים מגיע עם הדגם דפית מדבקות ודפית נייר של דגלי הספינה.
כמו שהתרגלתי בזמן האחרון להיות מזוכיסט , אז גם הפעם אני ישדרג את הדגם עם סט PE של חברת אדוארד.
הסט עצמו כולל 3 דפי מתכת (ממש לא קטנים ) מפורטים עם בערך 100 חלקי מתכת בכל דף כזה.
חלקי ה PE הנ"ל יחליפו את כל הסולמות , כל הגידור ההיקפי של הספינה על כלל סיפוניו , המכ"ם של הספינה ישודרג ועוד...
בנוסף קיבלתי מתנה מחבר טוב סט נוסף של אדוארד כמובן בקנ"מ של 1/350 אשר כולל דמויות של מלחי צי אמריקאי.
הדגם מכיל את החלקים הבאים :
גוף הספינה המגיע בחתיכה אחת , הסיפון העליון המגיע ב - 3 חלקים נפרדים , 9 עצי חלקים.

אני יעבור לקצת תמונות המחשה:
ראשית הקופסא וחוברת ההוראות:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

גוף הספינה והסיפונים:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

על שולחן העבודה... ללא ספק צריך להרחיב את הבית...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עצי החלקים והמדבקות :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

סט הדמויות מ PE

חלקי ה PE ודפי ההוראות שלהם:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ולסיום - כן הספינה אשר כבר הרכבתי מבעוד מועד :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כן הספינה הגיע בפלסטיק שחור אשר לאחר הרכבה נצבע בצבע זהב ואת האותיות עדיין לא החלטתי באיזה צבע לצבוע...

עד כאן להיום.

הצעות לשיפור , הערות , הארות , יתקבלו בברכה.

שבת שלום.

פלא : 050-5072633
מייל : boazinbalzamir@gmail.com

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-02-2012, 06:08
צלמית המשתמש של zamir-bo

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמולביץ אשר
בער לך? נכון?

בהצלחה.
אין דבר אני אתגלח על הזקן שלך. (לי יש את המיסורי-אוניית אחות של הניו ג'רסי).

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...967#post4100982

היי אשריקו , בוקר טוב ושבוע עוד יותר טוב.

אכן כיייייין.
בער מאד , אפילו היה לוהט.
לגבי הגילוח אז בשמחה.
סה"כ ממה שראיתי מדובר פחות או יותר באותו דגם עם שינויים מינוריים קלים ביותר.
וכן... גם לך יש את יצר המזוכיזם עם סט הפירוט מה PE , אז ככה שיש מספיק עבודה.
דרך אגב כבר קבל טיפ קטן..
ביום שישי ישבתי בערך שעה וחצי עם 2 החוברות של ההוראות - של הדגם ושל הסט פירוט וביצעתי רישום של אחד מול אחד רק בשביל התזכורת שבשלב הזה והזה לשים לב... יש החלפת חלקים מפלסטיק ל PE.

שים לב לזמנים... יש הרבה מזה.

שבוע טוב לך.

ישן 12-02-2012, 20:45
צלמית המשתמש של zamir-bo

תחילת עבודה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zamir-bo שמתחילה ב "יומן בניה U.S. battleship BB-62 NEW JERSEY"

היי.

אז כפי שאשר ציין אז ממש בער לי להתחיל לעבוד.
ראשית דאגתי ביום שישי להכין שיעורי בית היטב. שעה וחצי של להוציא את העיניים ולסמן לי בהוראות את כל החלקים שדורשים "שינוי".

התחלתי לפי ההוראות , ממש קל ביותר - הרכבת ההגאים של הספינה ואת תומכי 2 צירי הפרופלור הקיצונים (יבואו עוד 2 בסוף , סה"כ 4 פרופלורים לספינה)

כמובן שכרגע לא הדבקתי את הצירים למקומם , הצירים והפרופלורים יצבעו בהמשך בגוון זהב של אלקלאד.

ועכשיו לעבודה:
ראשית לפי ההוראות התחלתי בתותחים 16 אינץ' של הספינה. יש סה"כ 3 כאלה:

סימון המספרים על גבי התותחים (בחלק התחתון שלא יפריע בצביעה כמובן) הינו חשוב ביותר. כל אחד מהתותחים הנ"ל הצורה הכללית דומה לשני אבל הם שונים מבחינת מתקונים שבאים התותח.

ועכשיו לתכל'ס.
כל הסולמות אשר מוטבעים על הפלסטיק של התותח חייבים לפנות את מקומם לטובת סולמות PE.

תמונה של לפני:

ניתן לראות שאת הסולמות בצדדים כבר התחלתי להעלים.

כאן ניתן לראות את הצד של התותח לפני שיוף ואחרי שיוף:

בתמונה הקרובה - אחת מהשיטות שניסיתי להוריד את היציקות פלסטיק.
בסופו של עניין שיוף עדין עם פצירה הביא את התוצאות הטובות ביותר.

תחילת עבודה בין לבין על הסיפון האחורי.
הודבקו מס' פריטים שוליים כנראה תמיכות של המעקות / גדרות בהיקף הספינה , הורדתי 2 חתיכות פלסטיק שכמובן יוחלפו בחלקי PE.

עד כאן להיום.

הערות , המלצות ושאר פירות העונה יתקבלו בברכה.

בברכת לילה טוב לכולם.

ישן 13-02-2012, 19:22
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "מברוק"

ציטוט:
כבר צבעת את הגחון באדום?

היי אשריקו .
עדיין לא.
להבדיל ממך שלך היה את הצבע המומלץ האוריגינלי אני ישתמש בצבע אדום של מיסטר הובי (לא זכור לי המספר) שבבדיקה שערכתי הוא מאד דומה לאדום לפי הדוגמא שלקחתי ממך בשעתו.
בכל מקרה נראה לי שהספינה הזו תעבור את הצביעה רק בסוף העבודה.
פריימר יסודי על הכל , ואחרי זה האדום , השחור , האפור של המבנים והחום של הסיפונים שיש מצב שאני יאלץ לצבוע עם מכחול.

בכל מקרה המשך עבודה :
ראשית המשכתי בהורדת פריטים מיותרים כרגע...
כלומר , מותרים מבחינת פלסטיק אבל לא מיותרים בכלל מבחינת PE.
בסיפון האמצעי היו קיימים 2 גרמי מדרגות :

אחרי קיצוץ עקב מגבלות תקציב :

ועל הדרך , 2 תותחי 16 אינץ' מתוך השלושה מוקמו במקומם על סיפון אחורי ועל סיפון קדמי והסיפונים הודבקו למקומם.
הסיפונים הודבקו אחרי בדיקה שלי שיהיה לי הרבה יותר נוח לעבוד כאשר יש לי את כל הספינה להחזיק ביד , הרבה יותר גדול ויותר נוח לאחיזה.:

ועכשיו לעינוי הסיני , דור 3:
התותחים התחילו לקבל ציוד , כלומר סולמות , גדרות ובסוף גם 3 קנים.
כרגע ביצעתי מאמץ עליון ותותח מס' 3 הממוקם בסיפון האחורי הושלם למעשה קומפלט.
ניתן לראות בתמונות הקרובות את הסולמות החדשים שהגיעו במקום הפלסטיק ששויף , כמו כן תוספת גידור בחלקו העליון של התותח:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

למי מכם שכבר התנסו בחלקי PE אני לא צריך לספר מה זה לעבוד עם חלקים בגודל של 1.5 מ"מ רוחב...
והגדרות יותר קטנים , אמנם ארוכים יותר אבל...
אחד מאחורינו , נשארו עוד 2 ואחרי זה יש עוד מספיק...

עד כאן להיום.
הערות והארות יתקבלו בברכה.

ערב טוב.

ישן 17-02-2012, 13:18
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון , המשך עבודה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zamir-bo שמתחילה ב "יומן בניה U.S. battleship BB-62 NEW JERSEY"

היי.

עדכון נוסף לגבי המשך העבודה על הספינה.
הרכבתי כמה מבנים על גבי הסיפון האמצעי , החלקים שהורכבו כוללים את הסיפון המוגבה עבור משגרי הטומהוק , כמו כן הוסרו חלקים מיותרים כגון סולמות ומדרגות אשר יוחלפו בחלקים יותר... איך נקרא להם... משודרגים.

הסיפון האמצעי הודבק למקומו והתחלתי לעבוד על החלקים היותר קשים ויותר מעצבנים - כל החלקים העשויים מתכת. מה שכן עכשיו העבודה לא תלך ותעשה יותר קלה אלא יותר קשה. כל נגיעה שלי כרגע בספינה כבר דורשת משנה זהירות עקב החלקים שהודבקו כגון גדרות , מדרגות וכו... מדובר בחלקים מאד עדינים ומאד גמישים שכל נגיעה בלתי זהירה תגרום לכיפוף או קמט לא רצוי.

מס' תמונות להתרשמות :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עד כאן להיום ,

שבת שלום.

ישן 19-02-2012, 06:34
צלמית המשתמש של zamir-bo

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי jadadaia שמתחילה ב "נושא המדרגות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jadadaia
שלום
תבדוק שוב את כל נושא המדרגות כח לא נראה לי שיהיה מצב של "חוסר" שלבים .... נראה לי אולי הדבקת אותם רחוק מידי וכל הקטע העליון של המדבקות אמור להיות מחובר למעקות בטיחות.
כמו כן .... בתמונה החמישית נראה לי שהיית צריך לכופף את מעקה הבטיחות שמימין למדרגות קצת יותר ימינה כדי שיישב יותר טוב ביחס למדרגות.
איך שראיתי, שרשראות העוגנים מגיעות יצוקות ולא ראיתי בחלקי PE משהו חלופי .... האם זה ישאר ככה או שאתה מתכנן לשנות את זה ?

שבוע טוב.

דולב בוקר טוב ורטוב.
אז ככה..
1. לגבי המדרגות אז בעקבות ההודעה שלך בדקתי את עצמי שוב מבחינת רפרנס שהצלחתי לדלות ואכן צדקת. לצערי ההוראות ולא משנה של מי / חברה... לא תמיד מדויקות וברורות. התקלה תוקנה אפילו בלי להרוס... בתמונות הבאות תוכל לראות את השינוי שהמדרגות עברו.
2. לגבי שרשרת העוגן אז כרגע זה יישאר כמו שהוא , אדוארד לא דאגו לשרשרת חלופית. מה שכן נתת רעיון לשדרוג נוסף , אני יבדוק את העסק. יש מצב באמת לשדרוג קל עם שרשרת של המרכבות שלי (הקיטים של השערות שולמית הגיעו גם עם שרשרות שיכולות להתאים , השאלה הגדולה היא איך... נסתכל בבית.)

בכל מקרה יום רביעי הבא הספינה תגיע לביקור בפ"ת...
ביקור נימוסין לא מעבר לכך...

שבוע טוב.

ישן 21-02-2012, 06:36
צלמית המשתמש של zamir-bo

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
לדעתי, אין כל בעיה בהחלפה של השרשרת היצוקה בשרשרת מתכת, רק יש צורך "בגילוח" מאד עדין של השרשרת מפלסטיק,

היי , בוקר טוב.

גם לדולב התשובה הזו...

בדקתי את הנושא , זה יהיה קשה מאד.
גם האופציה של גילוח כפי שעשיתי בחלק מהסולמות היצוקים שהוחלפו וגם שיוף עדין שיהיה עוד יותר קשה.
לגבי שרשור אז כבר ציינתי שיש אצלי שאריות של השרשור מהמרכבה.
דולב לגבי ההצעה שלך של תליית העוגנים אז הדבר יהיה פשוט בלתי אפשרי בשלב זה של הבניה.
ע"מ לבצע דבר כזה הייתי צריך לחשוב על זה לפני הדבקת הסיפון הקדמי למקומו. אבל נעשה משהוא אחר...

נראה כבר.

וחוף מזה דולב.. אשר לא סיפר לך על הים בפ"ת???
לא בסדר. מסתיר סודות האשר הזה...

ישן 22-02-2012, 07:51
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון , המשך עבודה.

בוקר טוב.

אז להלן עדכון קצרצר לגבי המשך העבודה.
אז כפי שציינתי העסק הולך ומסתבך רק בגלל אותם גדרות שהקבלן מיקם אבל דאג להכין את הגידור מחומר רך מדי הקמצן (קיבל הרבה כסף על הגדרות ובסוף סיפק סחורה סוג ב'.. ) כך שכיום מתחיל להיות די קשה ההתעסקות עם הספינה בגלל שמקומות האחיזה הולכים ואוזלים ועדיין (בכוונה!!!) לא נגעתי עדיין בגידור ההיקפי של הסיפונים.

בנוסף וזה בעיקר בשביל אשריקו שרוצה להתגלח עלי וטרם קנה אפילו ג'ל גילוח ראוי
אז קיימת חוסר אינטראקציה מוחלט בין ההוראות של טמייה לבין ההוראות של אדוארד.
לא תמיד ניתן להבין בהוראות של אדוארד לאיזה חלק הגדר הספציפית צריכה להתחבר וישנם מצבים שחלק שהורכב לפי ההוראות ספינה המקוריות של טמייה פשוט מפריע בשלב כלשהוא למיקום חלק PE שצריך להתלבש מתחת לגג אבל הגג מפריע.
בכל מקרה לא משהוא שהוא קריטי ולא ניתן לפיתרון - פשוט עבודה יותר עדינה מהמקור.

מבחית העבודה אז אין יותר מדי מה להרחיב , בעיקרון המשך עבודה על המבנה העילי של הספינה , גשר הפיקוד , סיפוני הטילים , ארובות בעתיד וכו...
כרגע ניתן לראות שמבנה הגשר כבר ממוקם (עדיין לא הושלם אבל...) 2 סיפונים המיועדים למשגרי הטומהוק ולטילי ההרפון ממוקמים במקומם וכמובן - גידור היקפי , דלתות , סולמות , מדרגות ושאר פירות העונה.

אז קצת תמונות להתרשמות ...

בבקשה :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בעקבות המלצה של דולב וגם אשר הצטרף במרץ (אשר רוצה שאני יעבוד קשה.. ) אז הוצאתי מקופסת שדרוגי הרק"מ את השרשור הבא :

השרשור הנ"ל בעיקרון זו האופציה שלי להחלפת השרשרות עוגן הקיימות על גבי הסיפון הקדמי בחרטום. נכון לרגע זה השרשרות הקיימות מדובר בהטבעת פלסטיק על גבי הסיפון שבמידה ואני יחליף אותו אז כמובן אני יאלץ לעבוד קשה בהורדה של הקיים.

2 התמונות הבאות מראות את השרשרת החלופית מונחת על הסיפון.
מה נראה לכם מבחינת ההתאמה ?
נראה מתאים ?

עצות והמלצות בבקשה.

עד כאן להיום.

עצות שימושיות , הערות , הארות יתקבלו בברכה.

יום נפלא לכולם.

נערך לאחרונה ע"י zamir-bo בתאריך 22-02-2012 בשעה 07:55.
ישן 22-02-2012, 10:29
צלמית המשתמש של zamir-bo

בעיקרון צודק אבל...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי solo67 שמתחילה ב "היי בועז יש לי שאלת תם...."

היי משה , בוקר טוב ידידי.

כפי שציינתי בפתיחה אתה צודק.
ברוב המקרים איזורים כאלו נהנים מהפריבלגיה של צביעה קודם להרכבה.

במקרה להלן עשיתי די הרבה חושבים לפני התהליך והחלטתי כי עדיף לי קודם לבנות את הכל ורק אח"כ להתחיל לבצע את האקסטרא , כלומר גוונים / צבעים נוספים.

הסיבה לכך הייתה די פשוטה: בגלל העיניים הגדולות שלי שרציתי כלכך לשדרג עם ה PE את הדגם ובדיעבד זה מוצדק לטעמי , ההבדלים בין המקור למה שמתבשל וכבר נראה לעין הם עצומים אז כידוע לך חלקי PE דורשים צבע יסוד לפני צבע רגיל. עקב כך כי רוב הספינה בערך 95% דורש פריימר והחשש שלי שמקומות אחרים שיצבעו מראש גם יקבלו פריימר ואז למעשה לא עשיתי כלום אז העדפתי לסים את ההרכבה , לעשות פריימר טוב על כל הדגם ואז להתחיל בצביעה עצמה.
מבחינת הקושי בצביעה כמובן שיהיה לי יותר קשה , מקומות מסוימים אני יאלץ לצבוע עם מכחול ואני לא מתלהב מצביעה עם מכחול שטחים גדולים אבל לא תהיה לי ברירה.

למשל הסיפון שחלקו עשויעץ אני יאלץ לצבוע עם מכחול...

מקווה שהסברתי את עצמי כראוי.

המשך יום נעים ידידי.

ישן 23-02-2012, 08:15
צלמית המשתמש של zamir-bo

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "תמונות התקריב שלך ממחישות איזה כלי מלחמה מרשים היתה האנייה הזו!....."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
כמו עוד כמה מפלצות ימיות מימי מלחמת העולם השניה...
ובכלל, עבודה מדהימה! מאיפה הסבלנות הזו ריבונו של עולם!...

לגבי השרשרת עוגן, לטעמי בהחלט יהיה מדובר בתוספת בעלת משמעות אך יהיה עליך לבדוק טוב מה היה הגוון שלה שלהערכתי הוא לא היה....זהוב....

בהצלחה ו..ממתין בשקיקה לכל תמונה נוספת...

היי לבני , בוקר נפלא ידידי.

לגבי הסבלנות אז ראשית תודה.
גילוי נאות , גם אני לא מבין מאיפה הסבלנות הזו מפני שבד"כ אני רוצה לסיים את הדגם עוד לפני שהתחלתי. התמונות הבאות שאני יציג את תוספות ה PE של משגרי הטומהוק זה בכלל סיוט.. מדובר על המסגרות העליונות של המשגרים (יש 8 כאלה.) שבכל מסגרת ישנם בערך 10 - 15 פינים קטנטנים שכל אחד מהם מבחינת גודל הוא פחות ממילימטר וצריך לכופף את כולם. לשם דוגמא קטנה , אתמול אחה"צ סיימתי 4 כאלה , לקח לי בערך 3 שעות רק את הרביעיה הזו... עדיין ממתינים עוד רביעיה.
כאמור בתמונות הבאות אני יציג את הסיוט הזה...
לגבי המפלצת שבדבר אז אתה צודק.,
מדובר במפלצת לא קטנה אבל.... מאד מרשימה שמתחילה לקבל צורה.

לגבי השרשור אני בטוח שהצבע יאלץ להשתנות פשוט רציתי להתייעץ עם עוד כמה חברים איך נראה מבחינת הקנ"מ וכדומה.

תודה לך ויום טוב.

נערך לאחרונה ע"י zamir-bo בתאריך 23-02-2012 בשעה 08:18.
ישן 23-02-2012, 18:43
צלמית המשתמש של zamir-bo

מבולבל עדכון כמה אני עובד קשה...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
לגבי השרשרת. למיטב זכרוני (מביקור על נושאת המטוסים שעגנה בנמל חיפה - לא בנמל עצמו, אלא מחוץ לנמל) השרשרת צבועה בשחור.

היי אשריקו.

לגבי צבע השרשור כרגע ממש לא משנה לי , נכון לעכשיו אני רוצה לשמוע דעות לגבי ההתאמה מבחינת קנ"מ וכו... בכל מקרה לגבי הצבע נראה לי שבמקור השרשורים האלו הינם בצבע מתכתי כלשהוא וצובעים אותם בצבע כהה ע"מ למנוע חלודה אבל כפי שאומרים חזלינו. דייה צרה בשעתה.

יש לי איזה חוב ישן מהבוקר למר לבני הנכבד.
אז סיפור הגידור על משגרי טילי הטומהוק והסיפור הוא כזה :
ראשית חלק ה PE מגיע בצורה הבאה :

אותם פינים מפורסמים הם אלו שאני מצביע עליהם עם קיסם שיניים.
את הגודל של השפיץ של הקיסם אני לא צריך להרחיב עליו אז נא להבין מה הגודל של הפינים שאני צריך לכופף :

ועוד אחת עם הפינצטה שאיתה אני עובד במקרה הנ"ל:

התוצאה בסיפון טילים העליון:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

וזו התוצאה אחרי עוד 3 שעות לערך בסיפון טילים התחתון כביכול וגם אחרי הדבקת הסולמות בצדדים של המשגר:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

טירוף מוחלט.
אבל ההשקעה לפי דעתי מצדיקה את המאמץ.
מה שכן בסיום העבודה על הספינה נראה לי שאני יהיה זקוק להמלצות טובות לגבי פסיכיאטר טוב או מינימום פסיכולוג טוב שיעזור לי לשוב להיות אדם כביכול נורמלי...

עד כאן להיום.

הערות , הארות , ירקות ופירות העונה יתקבלו בברכה.

ערב טוב לכולם.

ישן 24-02-2012, 08:59
צלמית המשתמש של zamir-bo

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי jadadaia שמתחילה ב "אויויוייייייייי"

ציטוט:
האם בין השורות אני קורא בכי ??????????!!!!!!!!!!!!!!

לי השרשר נראה מתאים בגודל הטבעות(חוץ מהציר באמצע הטבעת).
אם תחליט להשתמש בשרשר, תצטרך לדאוג לזה שהוא יהיה לא ישכב על הסיפון ושיהיה מתוח.
אם השרשר ממתכת(לא ראיתי שרשמת), תוכל "להשחיר" אותו אולי על ידי טבילה שלו בים המלח ולחכות לא יודע כמה זמן.

ראיתי הוצאת אותה מחדר העבודה לטיול קטן

היי בוקר טוב.

ראשית לבני , אתה צודק. פשוט עדיף אולי עינוי סיני עתיק אבל , עדיין כיף סה"כ.
דולב , בכי שומע אתה ? אכן כן , קיטורים שומע אתה וזהו חוק יסוד הפולנים אם לא ידוע לך...

אבל ממש בכיף.

לא הבנתי לגבי השירשור מבחינת השכיבה על הסיפון. הוא אמור להיות על הסיפון. לגבי המתח אז וודאי שהוא חייב להיות מתוח. סה"כ וואחאד משקל יש עליו.

לגבי הצבע השחור , אלומיניום , וורוד תעשייתי ממש לא משנה. פריימר טוב , אח"כ לצבוע באיזה צבע שבא לך.

וכן , הוצאתי את הגב' לטיול מחוץ לחדר כפי שביום רביעי הקרוב היא תצא לטיול של יום שלם... לא נורא. שתתרגל.

שבת שלום.

ישן 25-02-2012, 20:02
צלמית המשתמש של zamir-bo

צילום עדכון , מבנה עילי , גשר ועוד קצת...

היי , ערב טוב ושבוע עוד יותר טוב.

אז במהלך השבת עבדנו במספנות זמיר קשה ביותר.
ראשית יצאו לי העיניים לגמרי , שנית הלכו לי הברכיים מרוב התכופפות לשטיח לחפש את החלקיקים שנפלו (חוק מרפי או ממש לא משנה איזה מ.... המציא את החוק המדובר אבל מסתבר שככל שהחלקי PE יותר קטנים ככה הם גם נופלים לשטיח יותר טוב... )
בשורה התחתונה מבנה הגשר , ארובה קדמית ועוד כל מיני דברים שרק לאמריקאים פתרונות לגביהם הושלמו.
עדיין ישנה עוד מספיק עבודה גם על מה שתראו.

בנוסף השלמתי את הסיפון טילים השני שבדיעבד מזל שלא הדבקתי אותו קודם.

ולקינוח , 2 התותחי 16 אינץ' הקדמיים הושלמו למעט הקנים שיתווספו בשלב יותר מאוחר שלא יפריעו.

עד כאן.

שבוע טוב לכולנו

ישן 28-02-2012, 20:53
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
בשמחה... ובכלל, אחרי כל מה שעברת, סידור קני התותחים זה מה שישבור אותך?.....
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי zamir-bo שמתחילה ב "היי."

....

הנה פחות או יותר סידור הקנים אליו התכוונתי (צילום של האנייה האחות לניו ג'רזי ה"סאות' דקוטה):

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQwHlgNS8bcmCbcbj22x15fx0EKObAShZlkxmqwUWapl9ej2CMo7Q]

וסתם משיטוט ברשת, איזה ואריאנט מופרך של אותה האנייה כפי שראה בעיני רוחו בונה דגמים אלמוני...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.combatreform.org/BBG21overheadviewminigavinsloadingintoCH53ECH47Ftn.jpg]

ישן 05-03-2012, 21:06
צלמית המשתמש של zamir-bo

מידע עדכון , זהירות דבק רטוב...

היי.

ערב טוב.
לבני לגבי הסידור תותחים אז אני עדיין שוקל את העניין , מזל שטמייה סיפקו קנה אחד רזרבי לנסיונות...

אז בינתיים ביחד עם עוד דברים ענינים זזים קדימה.
סה"כ רוב העבודה כרגע שנותרה לי היא עבודת PE ולא הרבה מעבר לכך , כמובן שההתעסקות עם ה PE לפעמים הרבה יותר קשה מהעבודת פלסטיקה הרגילה.

ראשית ככה בקטנה הרכבתי את 6 תותחי ה - 37 מ"מ:

כמובן שמדובר אך ורק בראשית העבודה , אחרי ההדבקה צריך להתחיל לשייף "חלקים מיותרים" שאמורים להעלם מעל פני השטח ולהתחלף בחלקים ... אפשר להגיד קצת יותר מפורטים...

במהלך הסופ"ש האחרון מיום שישי ועד היום בוצעה עבודה מאומצת על התורן הקדמי , הארובה האחורית ועוד שאר מיני ירקות כגון מכמים שונים , ועוד קצת גידור פה ושם.

התורן הקדמי סה"כ קצת עבודת פלסטיק והשאר כמובן PE כאשר הפעם ה PE לא מחליף חלקים אלא משדרג את החלק.
על הגג של התורן ממוקמים 2 מכמי"ים של הספינה אחד גדול והשני קטן.
במקרה הנ"ל למעט המתקן עליו יושב המכ"מ כל החלקים הוחלפו לגמרי בחלקי PE , כפי שניתן לראות בתמונות העסק שודרג ללא הכר:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הארובה האחורית :

עוד איזה מתקן בפרונט של האונייה (אולי מישהוא יודע מזה ???)

עוד איזה מכ"מ או משהוא בסגנון שגם עבר איזה שדרוג קל...

וככה זה נראה מונח (עדיין לא מודבק רק מונח) במקום המיועד לכך:

עד כאן להיום.

כרגיל לגבי הערות והארות יתקבלו בברכה.

לילה טוב לכולנו.

ישן 06-03-2012, 09:34
צלמית המשתמש של zamir-bo

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי solo67 שמתחילה ב "היי בועז ....."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי solo67
שמתי לב שיש כל מיני "לכלוכים" כנראה מכל השייופים והגירודים וכ"ו איך נפתרים מכל אלה לפני הצביעה?

היי משה.

לגבי הלכלוכים שראית (אם כבודו ראה מה אני ראיתי.. ) אז העניין פשוט מאד , לחץ אוויר קל מהאיירבראש פוטר את הבעיות בצורה אופטימלית , סה"כ מדובר בקצת גרדים שנשארו מהשיופים.

לגבי סימני הדבק אז פה כבר ישנה בעיה , ברוב המקרים מדובר על סימנים של הסופרגלו שאותם להעלים לחולטין כמעט בלתי אפשרי , יש את הסימנים הלבנים של הסופר גלו על חלקי ה PE שהם לא בעיה , הם יעלמו בצביעה הראשונה.

דולב לגבי העופרת אז לא נפל לי האסימון...
על איזה עופרת מדובר ?

יום נפלא חברים.

ישן 09-03-2012, 11:56
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון.

הי.

ראשית אני חיב תודות למר לבני על כך שהוא דואג לעדכן אותי מה אני בונה וזה מבורך. לא סתם שאלתי , יש דברים שאין לי מושג מה הם ולמה הם משמשים...
אז לבני תודה על ההסבר המפורט.
לגבי התותחים הקטנים מבחינת קוטר אז נראה לי שהטעות הייתה שלי (אני חייב לציין כי חשבון זה לא התחום שלי...) בהוראות של הדגם כתוב תותחי 5 אינץ' , בהוראות של אדוארד (עדיין יש פירוט מתכת לתותחים הקטנטנים) כתוב HIGE-ANGLE GUN .
אז גם במקרה הנ"ל תודה מר לבני על תיקון הטעות.

ועכשיו לעדכון.

אותה אנטנה בחרטום עם הפעמון המפורסם בהוראות כתוב שלשם הגברת הפירוט (בהוראות של הדגם ולא בפירוט של אדוארד) מומלץ למתוח חוטים על האנטנה מלמטה למעלה.
הצורה הכללית למי ששם לב היא צורת מעין מעוין ופה נתקלתי בעוד סיוט סיזיפי מתמשך.
עבור החוטים הנ"ל העדפתי בגלל עניין של קנ"מ להשתמש בחוטי נחושת 0.3 מ"מ.
הבעיה היא שגם ה"שמשות" שעליהם צריכים להימתח החוטים הנ"ל הינם... 0.3 מ"מ או אולי אפילו פחות.

להלן תחילת העבודה :

קצת קשה לראות אבל אני יסביר:
בתחילה קדחתי עם מקדח עדין 6 חורים קטנטנים בבסיס האנטנה לטובת קיבוע חוטי הנחושת וקצת יותר נוחות בעבודה.
לכל חור כזה הדבקתי עם סופר גלו חוט נחושת שגם (ופה הבעיה התחילה) ל"שמש" האמצעית.
הבעיה היא שדבק סופר גלו רשום עליו 3 שניות אבל מסתבר שלא תמיד ה - 3 שניות הם באמת 3 שניות. כך שברוב הפעמים נאלצתי איכשהוא להצמיד חוט דקיק למוט דקיק עוד יותר עד שהדבר יואיל בטובו להדביק את העסק יחד.

בשלב השני אחרי ייבוש מוחלט של הדבק ואחרי שהייתי מספיק בטוח בעצמי שאפשר לעבוד הלאה אז ביצעתי כיפוף עם פינצטה עדינה לחוט הנחושת בחלקה האמצעי ושוב לחכות שהדבק יתייבש בחלק העליון.

בשלב הסופי גזרתי בעדינות את הקצוות המיותרים בחלק העליון וזו התוצאה :

סה"כ 3 ימי עבודה עדינה.

בין לבין עוד קצת עבודה על גוף הספינה.
התורן המרכזי והארובה האחורית הודבקו למקומם , הוספתי עוד מעין מנוף צד ליד סיפון טילי הטומהוק , הוספו מקלעי הוולקן / פלנקס למקומם , עוד מכ"מ בקרת ירי בחלק הקדמי של הגשר והתחלתי לעבוד על גילוף השרשרת עוגן בפרונט של הספינה.
כפי שניתן יהיה לראות בתמונה האחרונה רוב השרשרת כבר נעלמה אבל יש עוד מספיק עבודה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

עד כאן להיום.

הערות והארות כרגיל...
הפניות לרופאים אני מבקש רק בשעות הקבלה הרשמיות...

שבת שלום לכולם.

ישן 19-03-2012, 17:49
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון

ערב טוב.

אז מתחילים גם פה להרגיש את תחילת הסוף.
הרכבתי את כל שאר הדברים שהיו חסרים כגון תותחי הוולקן / פלנקס , מכמים , אנטנות , הורכבו מחדש מתקני סירות ההצלה ועוד.
בנוסף נאלצתי לפרק את האנטנה הקדמית ולהרכיב מחדש עקב טעות שביצעתי בהדבקת חוטי הנחושת בחלק העליון.

לקינוח התחלתי בהדבקת הגדרות ההיקפיים של הספינה עם המדרגות דופן של הספינה.

מבט כללי:

קצת התמקדויות:

מתקן סירות ההצלה:

עוד קצת התמקדויות:

אנטנה קדמית:

עוד קצת פירוטים :

סיפונים קדמי ואחורי:

מדרגות הדופן:

אז מה נשאר ?
אז נשאר להשלים את הגידור ההיקפי , נשאר עוד 3 גרמי מדרגות דופן , לחכות שהדבק יתייבש במלואו , ולעבור לחלק הצביעה.

עד כאן להיום.

ערב טוב.

ישן 21-03-2012, 10:08
צלמית המשתמש של zamir-bo

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי jadadaia שמתחילה ב "[font=Verdana]רק אם זה יהיה..."

ציטוט:
רק אם זה יהיה בתשלום

נראה לי אתה צריך להחליף מספר במשקף .... אפילו דאגתי שיהיו באמצע פחות או יותר.
אני לקחתי את המדרגות בתור פרוייקט שלי.

מדרגות הדופן .... לא אמורות להיות מחוברות לאיזה מנוף לצורך הורדה\הרמה ?
אין מצב שהמדרגות היו ככה כמו שהן עכשיו בתמונה משני סיבות :
1) משקל המדרגות ימשוך את הגרם להיות מאונך למים מה שישבור את המדרגות.
2) מניעת עלייה לא רצוייה של כוחות עויינים.

אני מסתמך על ילדותי שעברה על כמה אונייות של צים.
אם אני טועה אז הודה לך\לכם אם תעמידו אותי על טעותי.

היי דולב בוקר טוב.

אז נתחיל מהסוף.
אין לי מושג עם אתה טועה או צודק. אבל ממש אין לי מושג.
לגבי המדרגות אז ראשית אין מנוף בקיט פירוט.
שנית לפי מה שהבנתי המדרגות הנ"ל מורדות אך ורק בנמל ולא במהלך הפלגה...
פשוט היה נראה לי יותר יפה להוסיף את המדרגות הנ"ל. (דרך אגב מבחינת צביעה היה לי טיפה יותר קל לצבוע בלי המדרגות הנ"ל...)

לגבי השיפוט אז ידידי , הכל בהתנדבות מלאה ועם חיוך כמובן...

ישן 23-03-2012, 12:04
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון

היי.

ראשית בעקבות ההערה של דולב וגם נושא הצביעה של הגוף הביא אותי להחלטה בסופו של דבר לוותר על המדרגות הנעות ולהשאיר את הסיפונים ללא המדרגות. (שייתאמצו קצת..)
אז המדרגות הוסרו , מקצה שיופים עדים ע"מ להעלים את סימני הדבק על הדופן וזהו.

לעדכון.
אז לאחר הסרת המדרגות ושיופים למעשה סיימתי את העבודה על הדגם מבחינת בניה.
כרגע נשאר החלק האחרון למעשה שזה הצביעה שבעקבות טעות שלי מבחינת הבניה תהיה קשה מאד.

ראשית צבעתי עם פריימר של אלקלאד את כל הספינה קומפלט:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מה שנקרא הכינותי מבעוד מועד...
אז סירת הצלה אחת מבין 4 אשר יש לה גם פירוט קטן ובנוסף 2 המסוקים שיהיו על הסיפון האחורי כאשר אחד עם רוטור מקופל והשני עם רוטור פרוס מלא.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

השלב הבא כאשמור התחלת הצביעה עצמה.

עד כאן להיום.

שבת שלום.

ישן 24-03-2012, 13:37
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

האמת, אני חייב לומר שחשבתי על זה כבר במהלך האשכול...ומהודעה להודעה הסקרנות שלי גברה..
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי zamir-bo שמתחילה ב "עדכון"

איך לעזאזל עכשיו אתה הולך לצבוע את התפלצת הזאת???????
הרי בד"כ הצביעה מתבצעת לפני ההרכבה הסופית, לא?..
איך תתמודד עכשיו עם החלונות, האנטנוטת, הקנים....בעצם...עם הכל???......

ללא ספק אתגר עבורך והמתנה חסרת סבלנות עבורי כצופה מן הצד....

אגב - בעבר קראתי במספר הזדמנויות שעל גבי הניו ג'רזי נותרו עד לסיום שירותה בצי ארה"ב בשנות התשעים סימני פגיעה של מטוסי קאמיקאזה יפניים מתקופת מלחמת העולם השניה.....
למרות שבמהלך חייה הפעילים הניו ג'רזי שופצה ושודרגה מספר פעמים, האמריקאים הותירו את הסימנים הללו כחלק ממורשת הקרב של האנייה המרשימה הזאת.....
תחשוב על זה?....

בהצלחה!
לבני.

ישן 24-03-2012, 15:54
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "האמת, אני חייב לומר שחשבתי על זה כבר במהלך האשכול...ומהודעה להודעה הסקרנות שלי גברה.."

הי לבני.
בשיחות נפש שאני עורך בתדירות של לפחות אחת לשבוע, הסתבר כי אכן נעשתה "טעות בחישוב" בתהליך הבניה.
יש צורך להקדים צביעה להדבקה באיזורים "בעייתיים" כאלה.
בועז נכנס למכלול עבודות שיחייבו אותו לשלב צביעה במכחול וצביעה בריסוס.
מאחר ואני מכיר את בועז היטב. אני משוכנע שהוא יעמוד במשימה בכבוד.

סה"כ היומן של בועז יעזור לי המון במשימה שעומדת בפני - לבנות את המיסורי, במהדורתה הישנה (כפי שהיא הייתה בסוף מלחמת העולם השניה) שזאת משימה קשה לעין ערוך מבנית הניו ג'רסי (שהיא במהדורה מודרנית).

אגב. גם המיסורי עברה תהליך של מודרניזצייה, אבל הדגם שלי הוא במהדורה המקורית (שנות הארבעים).

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 24-03-2012 בשעה 15:59.
ישן 24-03-2012, 18:13
צלמית המשתמש של zamir-bo

לבני ואשר שבוע טוב.

הי.

אז ראשית כולם צודקים ואני במקרה הנ"ל טעיתי ובגדול.
(אני חושב שמשה אשרי שאל אותי באחד הפוסטים לגבי הצביעה של הספינה ו...)

אז שוב בדיעבד עשיתי טעות.
הצביעה הייתה צריכה להיעשות תוך כדי הבניה ובסוף להרכיב את הכל כמו לגו עם תיקונים קלים בנגיעות מכחול.
כרגע אין לי ברירה אלא לעבוד כפי שאשר רשם וזהו שילוב של ריסוס ומכחול.
השיטה שבה אני יעבוד היא כך :
דבר ראשון אני יצבע את תחתית הספינה באדום , ריסוס ביד חופשית.
דבר שני אני ימסך את הגבול העליון של האדום והספינה כולה תעבור צביעה באפור הכללי.
שלוש - מיסוך של הפס כסף (הפעם הוא בצבע שחור) הנמתך באמצע הספינה וצביעה של הפס. במקביל , צביעה ביד חופשית וכמה שיותר עדין - ריסוס בשחור מט של הארובות והתורן המרכזי.
ארבע - צביעה עם מיסוך של האזורים היותר כהים בסיפון כגון אזור החרטום והירכתיים אזור המנחת.
מס' חמש הוא הבעיה... צביעה עם מכחול את סיפון העץ. מבדיקה שערכתי בעין בלתי מ...... הוברר לי כי לצערי לא כל המקומות הדורשים צביעת עץ יקבלו את הצבע עקב בעיות גישה.

נושא החלונות כנ"ל - צביעה עדינה עם מכחול...

כמובן שבסוף אני יאלץ לבצע תיקונים קלים עם מכחול באזורים כאלה ואחרים על הסיפון.

לבני לגבי הפגיעות אז פרט , נמק והסבר בבקשה. איפה , סוג הפגיעה , מה רואים???

שבוע טוב.

ישן 24-03-2012, 22:23
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

סימני הפגיעה, אשר לתשומת ליבך.....
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "שלרגע לא יובן כי הטלתי פקפוק ביכולת!....."

אז מסתבר שלא ממש דייקתי...
סימני הפגיעה עליהם דיברתי נראים עד היום ע"ג גופה של ה.... "מיסורי" !!!
כאן הסימן נראה ממש במרכז הדופן כשקע מאורך....:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i151.photobucket.com/albums/s148/dupontdale/USS%20Missouri/SIA2818.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://farm3.static.flickr.com/2103/2482489998_a29084a483_z.jpg]

וכנראה כתוצאה מהפגיעה הזאת:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i151.photobucket.com/albums/s148/dupontdale/USS%20Missouri/125862.jpg]

אשר.... בהצלחה!.....

ישן 25-03-2012, 22:06
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "סימני הפגיעה, אשר לתשומת ליבך....."

הי לבני.
הפגיעות בדופן הספינה הן אופיינייות לפגיעות כתוצאה מחיכוך בכלי שייט אחר או במזח.
למיטב הבנתי, אין נטיה לתקן את הנזקים האלה-כל זמן שזה לא פוגם בתיפקוד הספינה.
אחת לתקופה, כל ספינה נכנסת "למיקצה תיקונים" הכולל עבודות אחזקה הדורשות "זמן נמל" ארוך יותר ואז גם מבוצעים "תיקונים קוסמטיים".
אגב. במלחמת המפרץ הראשונה, פקד אסון את המיסורי, היה פיצוץ (שאני לא זוכר אם הוא היה כתוצאה מפעולה מלחמתית או תקלה) ונהרגו מספר חיילים.

ישן 25-03-2012, 07:15
צלמית המשתמש של zamir-bo

תגובות.

לבני , דולב בוקר טוב ושבוע טוב.

אז ראשית לבני לגבי נושא שרשרת העוגן אז ממש לא ירדתי מהנושא.
השרשרת כבר עברה פריימר , בקרוב היא תעבור צביעה בשחור , המיקום שלה יהיה רק בסוף התהליך של הצביעה. יש לי מספיק בעיות של גישה למקומות בצביעה והדבר האחרון שאני צריך זה עוד פריט שיפריע...

דולב לגבי השיוף של השרשור שהיה אז 99 אחוז נעלם כפי שניתן לראות , הטיפלה שנשאר לא יראה אחרי שהשרשרת המחליפה תשב במקומה...

ולגבי המיסורי ???
אז ככה. לבני בשבילך ידידי , הבניה יותר קשה לא בגלל התקופה או ריבוי המבנים. פשוט קיט הפירוט שאשר ישתמש בו הוא הרבה יותר מפורט ומכיל הרבה יותר פריטים מ PE לעומת הניו ג'רסי.
וכפי שאשר אמר היומן שלי ישמש אותו לטיפים במהלך הבניה. טעות של נושא ההרכבה לפני צביעה אצל אשר לא תחזור.

וגם... תודה על האמון , אני ישתדל לא לאכזב.

שבוע טוב.

ישן 26-03-2012, 18:58
צלמית המשתמש של zamir-bo

זהירות !!! צבע טרי.

הי.

אז התחלנו בעבודות הצביעה.

ראשית צבעתי את הגחון של הספינה.
הצבע הנבחר הוא מיסטר הובי מס' H-86 , RED MADDER וזאת עקב כך כי את הצבע המומלץ של טמייה לא ניתן להשיג וזה היה הצבע שהכי דומה.

השלב הבא היה עבודה של שעה !!! (אני לא מגזים ... שעה על השעון. ) רק על מיסוך הגבול התחתון של פס הכסף השחור העובר באמצע הספינה. (ועדיין יש לי גם את הקו העליון... )

לאחר מכן אפור טמייה XF-19 SKY GREY על כל הספינה קומפלט.

לאחר ייבוש מוחלט של האפור אני ימסך את הקו העליון של הפס כסף ואז נעבור לתחילת העבודה הקשה באמת.
מילא אותו קו שחור העובר לאורך כל הספינה אבל אחרי זה מתחילה העבודה העדינה של ראשית צביעת הארובות והתורן הראשי שאני יאלץ לבצע ביד חופשית. המקום בלתי ניתן למיסוך באופן טוטאלי.

בעודף הצבע השחור שיישאר אני יצבע את השרשרת עוגן החדשה...
אחרי זה... נמשיך הלאה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לסיום נקנח בתמונה של הפרופלורים של הספינה שנצבעו בצבע זהב של אלקלאד.

עד כאן להיום.

למעונינים לצפות בלייב אז כמובן מוזמנים ביום רביעי הקרוב למפגש המועדון המתקיים בפ"ת בשעה 18:00.

ערב טוב לכולם.

ישן 13-04-2012, 15:21
צלמית המשתמש של zamir-bo

עדכון קל

שלום חברים.

אז לאחר התגברות על עצלנות טבעית ואחרי שמר שמואלביץ ירד עלי טיפלה ביום רביעי האחרון אז המשכתי בעבודה.

ראשית כל הספינה עברה ריסוס עם לכה מבריקה כהכנה למדבקות.
דבר שני המדבקות המועטות שיש הודבקו.
עכשיו צריך לתפוס את המוזה לרסס לכה מט.

בגדול לא נשאר יותר מדי:
לכה מט.
דגלים בחרטום ובירכתיים.
מנועים.
עוגנים בחרטום.
שרשרת עוגן על הסיפון.
למקם דמויות בנקודות מפתח על הספינה...
לסגור את הקופסא מפרספקס שכבר הוזמנה אתמול ואמורה להיות אצלי בתחילת השבוע.

קצת תמונות בסיום המדבקות:

עד כאן להיום.

אני מקווה שעד סופ"ש הבא יסתיים לו עוד פרוייקט.

חג שמח / שבת שלום.

ישן 16-04-2012, 18:27
צלמית המשתמש של zamir-bo

מידע עדכון חם מהתנור.

שלום רב וערב טוב.

אז ממש לפני זמן לא רב ביצעתי מס' פעולות גורליות...

ראשית , כל הספינה עברה ריסוס עם לכה מט. (למעט הגחון האדום שהשתדלתי להשאיר במצב מבריק)
שנית , נצבעו מחדש עם כחול שקוף ( CLEAR BLUE )כל החלונות בגשר כולל החלונות במסוקים.
שלישית , הפרופלורים של המנועים הודבקו למקומם.
רביעית , זוג שרשרות העוגן מוקמו במקומם.

בנוסף , על הדרך , היום קיבלתי את הקופסאות השקופות עבור הספינה והמסוק המשטרתי.

אז מה נשאר ???
1. למקם את העוגנים עצמם.
2. למקם דמויות על הסיפונים השונים

3. להדביק את הספינה לסטנד שלה ולסגור את הברגים של הקופסא.

התמונות המצורפות צולמו בתנאי תאורה מינמלים לפני ממש 5 דקות אז כרגיל לא משהוא.

עם הקופסא:

עד כאן להיום.

סיום בקרוב.

נערך לאחרונה ע"י zamir-bo בתאריך 16-04-2012 בשעה 18:30.
ישן 20-04-2012, 11:32
צלמית המשתמש של zamir-bo

תמונות סופיות.

היי לכולם.

אז ככה... חודשיים עבודה כמעט רצופה , מעל 250 תמונות , הרבה סופר גלו ובטח עוד מס' במשקפיים , זה היבול של הפרוייקט הבא לסיומו ברגע זה.

ראשית ברצוני להודות לשימי מפורום פרש אשר פתר במהרה בעיה שהתגלתה אתמול בערב עם מערכת העלאת התמונות.

אז ככה.
לפני שאני יעלה את התמונות הסופיות שצולמו אתמול ברשותכם מס' תמונות שצולמו לפני 3 ימים באור ראשון לפני הסיום :

אתמול , בהמשך למה שכתבתי בהודעה האחרונה , מוקמו עוד מס' אנשי צוות במקומם ובא לציון גואל.

קצת סבלנות , מדובר בדי הרבה תמונות שצולמו אתמול.

סמל הספינה - הופיע על גבי הקופסא , גזרתי והדבקתי.

הספינה שוכנת בתוך הקופסא שלה.

זהו.

אני מקווה שנהנתם מהיומן הנ"ל ומהצפיה בתמונות שליוו את תהליך הבניה.

שבת שלום לחברי הפורום ולאורחים.

ישן 23-04-2012, 22:53

Facebook profile
דרגות?
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי noam9997 שמתחילה ב "דרגות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי noam9997
אם הזכרנו דרגות של משתמשים...
האם יש עוד דרגות? איפה המקרא?

להבדיל מפורומים מסויימים (שבהם יש דרגות "צבאייות" אוטומטייות-בהתאם למספר התגובות ללא כל קשר לאיכות התגובות) בפרש יש מספר "דרגות":
יש עלה מוכסף שמצביע על אדמין או רכז.
יש עלה ירוק המצביע על מנהל פורום ספציפי.
יש כוכב מוזהב המצביע על מומחה בתחום הפורום.
יש "סליל תכלת" המהווה צל"ש בתחום הפורום.

בקרוב עומדת לעלות מערכת חדשה של פרש. יתכן ויהיו דרגות או סימונים מיוחדים נוספים.

ישן 24-04-2012, 10:18
צלמית המשתמש של zamir-bo

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי i-pink שמתחילה ב "יומן מעניין ומרתק! איכות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי i-pink

בהחלט עושה לי חשק לבנות דגם כזה, הפחד שלי זה למצא לזה מקום אחרי שזה מורכב..

בוקר טוב.

ראשית , עושה חשק?? אז קדימה לעבודה.
מבחינת מקום אז למרות כל החששות אני הצלחתי למצוא מקום אצלי בחדר עבודה בגלל... הרוחב של הספינה.

האורך נכון הוא ארוך יחסית.
הרוחב די קטן ולכן מאפשר למקם את המפלצת במקומות צרים.

תודה על המחמאות , ברשותכם אני יחזור לבניה הרגילה : מטוסים , מסוקים וכל השאר.

היומן בניה הבא יהיה בנית ינשוף (בלאק הוק) 3 ישראלי בקנ"מ 1/35 עם קיט הסבה מפורט לבנית ינשוף.

יום טוב וחג עצמאות שמח.

ישן 26-04-2012, 12:46
צלמית המשתמש של zamir-bo

בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי naor aviv שמתחילה ב ":eek: לא ידעתי שאתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי naor aviv

לא ידעתי שאתה מהמטורפים!!!
מדהחים חבר, מדהים!!
מה עם איזה וויטרינג? אין בקנה מידה הזה?

הי נאור.

תודה חבריקו. אני עדיין מחכה לראות אותך באיזה מפגש...

יש ביום ראשון הקרוב בערב.

לגבי הטירוף אז זה בא לי לאט לאט אבל בטוח.
מה שכן דבר כזה לא נראה לי שאני יבנה בזמן הקרוב.
יש בקנה את הינשוף 3 ב קנ"מ 1/35 עם ההסבה של רענן , יש את המיג 23 1/32 של טרומפטיר שגם כן יקבל קיטי פירוט של איירס אבל אם אני קורא בין השורות אז זה עוד יחסית נורמלי.

בכל מקרה אני צריך להשיג עכשיו תמונות רפרנס של ינשוף 3 מבפנים כדי לראות את הסידור הפנימי ולהתחיל לעבוד.

לגבי ווטרינג אז ממש לא ראיתי לנכון ללכלך את הספינה הזו.
השתדלתי לבנות אותה ולהשאיר אותה במצב יחסית חדש.
סה"כ האריקאים לפי מיטב ידיעתי הם די פדנטים לגבי נקיון...

חג שמח.

נערך לאחרונה ע"י zamir-bo בתאריך 26-04-2012 בשעה 12:50.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:40

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר