לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה
לינקים שימושיים עידכון 23/5/2012 האביב כבר כאן, הקיץ עוד מעט מגיע, ואיתו ימים שטופי שמש - הגיע הזמן לעשות בעצמכם!
חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > עשה זאת בעצמך
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-04-2012, 16:25
  משתמשת נקבה i-pink מנהל i-pink אינו מחובר  
מנהלת פורום עשה זאת בעצמך •°ºοΟ דוגמנית הבית Οοº°•

חבר מתאריך: 23.11.09
צריכה עזרה עם אדנית תבלינים.

יש לי אדנית בבית שאני מנסה להפוך אותה לאדנית תבלינים, אבל אני לא מצליחה ליצור מצב שבו משהו צומח לאורך זמן.

ניסיתי לזרוע שם כל מיני תבלינים, אבל זה לא ממש הלך..

לא מזמן מצאתי נענע בסופר, אז חתכתי כמה גבעולים יפים ושמתי באדנית, השקתי, והם הוציאו עלה - שתיים חדשים, ומתו..

באותה הזדמנות גם מצאתי שתיל של בזיליקום וניסיתי את מזלי איתו, והוא מת אחרי יומיים..

לפני כשבוע התחיל לצמוח באדנית משהו לא ברור.. אבל לפחות משהו מסכים לצמוח

יש באדנית אדמה מיוחדת לגידול זרעים, (קניתי שק כזה)

ויש לאדנית חורים למטה לניקוז.

האדנית נמצאת על הריצפה בנקודה קצת מתה בבית, כלומר יש מנורת CCFL כפולה בתקרה שדלוקה רוב היום, אבל החלון די רחוק ממנה,

זו האדנית:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://2.bp.blogspot.com/-DI1TvAG5_40/T417kIhWu3I/AAAAAAAAAQk/UeYQs56Gq6I/s1600/P4171570800.JPG]

יש תקווה??

נערך לאחרונה ע"י i-pink בתאריך 17-04-2012 בשעה 16:52.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-04-2012, 16:57
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי i-pink שמתחילה ב "צריכה עזרה עם אדנית תבלינים."

על פניו האדמה נראית רטובה מדי. חורי הניקוז הם נורא חביבים אבל יעילותם מוגבלת למדי במצב של השקיית יתר.

גם נענע וגם בזיליקום דורשים לפחות מעט אור שמש (ועדיף כמות מכובדת אם אפשר) כך שייתכן שהשילוב בין שני הדברים - יתר מים וחוסר שמש - הוא הסיבה בעיות הגדילה.

מה שצומח שם כנראה איננו משהו שאת רוצה שיצמח שם, בייחוד בהתחשב בכמות המשאבים המוגבלת שאדנית מציעה צמחים שאת כן רוצה שיגדלו.

הצעתי - שני את מיקום האדנית לאיזור של חלון והקטיני את כמות המים שאת נותנת לצמחים. מעבר לכך, לא כל אדמה של seed starter טובה לגידול צמחים - ברובה היא נוטה להיות עשירה מדי בחנקן ולאחר הנביטה היא הופכת לזרא לצמח. אפשר לנסות לערבב אותה עם אדמה קצת פחות עשירה.

ישן 19-04-2012, 21:33
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי i-pink שמתחילה ב "צריכה עזרה עם אדנית תבלינים."

בזה אני מבין. (עשיתי אדניות תבלינים לחצי בני ברק)
קודם כל צריך לדעת שלחלק מהתבלינים יש עונות, אחד הדברים הרווחים ביותר במשתלה שלנו זה לואיזה. צמח מאוד חזק אם ריח וטעם מצוינים (לימון) אבל מתיישב לגמרי בחורף וחוזר לצמוח באביב. למזלנו הטוב הלקוחות לא מקשיבים בזמן שאנחנו מוכרים להם לכן אפשר למכור להם שוב ושוב לואיזה. כך שלא כל מה שיבש מת
ככלל בגידול צמחים יש שלשה דברים שקובעים את הצלחת הגידול: איכות האדמה, איכות הניקוז וכמות האור.

במקרה של האדנית שלך הייתי מתחיל עם להפוך טוב טוב את האדמה לוודא שיש ניקוז ואפשר וטוב לשים מגש מתחת, לא רק מועיל לצמח גם מונע טינופת. אם צריך תקדחי עוד כמה חורים.
אם האדמה שמתחת לחלק הרטוב היא חסרת משקל לחלוטין ונותנת תחושה של מסננת. קרי, ברגע שמשקים אותה כל המים מתנקזים ולא סופגים כלום. אז אחרי שהפכת את האדמה תני השקיה מאוד מאוד טובה. (כשזה קורה בעציצים אנחנו לוקחים את העציץ ומטבלים אותו ליומיים בתוך דלי מים ביחד. עם הצמח ופעמים רבות הוא קם לתחייה)
אני לא מבין בתבלינים למקום עם מזג אויר כמו ניו-יורק (לא טועה בכתובת, נכון?)
אבל הייתי מנסה רוזמרין - צמח ערס שלא איכפת לו מכלום, מרווה שהיא מאוד חזקה אבל אני לא בטוח איך היא תתמודד עם הקור ואורגנו - אורגנו נוטה למות בפתאומיות, אבל זה לא נורא לא שתיל יקר אפשר להנות ממנו ולבשל ואז לשים חדש. אני אישית אוהב גם בזיליקום, לא הכי חזק אבל משמח.
ברגע שיהיה מספיק חם הנענע תתחיל להשתולל ולצמוח.

אה, שכחתי מרווחי שתילה. 40 ס"מ בממוצע. לא להצמיד מידי תני להם מקום להתפשט. במידה ויש שאלות נוספות אז סיפרתי שקרים לחצי בני ברק על צמחים אני יכול לספר גם לך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:14

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר