לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-01-2012, 19:54
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי hthr שמתחילה ב "למה הקט ברובים הרוסיים נמוכה..."

אני לא יודע להסביר בצורה מדוייקת את עניין הקט הגבוהה, אבל אני כן יודע להגי שלפחות במהלך מלחמת וויטנאם (אז החל שימוש מאסיבי ברובי AR-15/M-16) התו"ל האמריקאי דגל בזהשאם אתה יורה יותר כדורים על האוייב, הסיכוי שלך מולו משתפר בהתאמה (תירה יותר-תהרוג יותר). לכן האמריקאים ויתרו על הקוטר הגדול בעל הרתע הגדול (M-14 למשל) ועברו לרובה עם קוטר קטן היורה באוטומט.

בתכלית - הרוס"רים הסובייטיים/רוסיים והאמריקאיים הם כלים עם המון הבדלים. העיקרי הוא שהקלאצ' הוא בעצם סוג של מקלע מוקטן לעומת הגישה האמריקאית לנשק "איכותי" יותר הסובל במקרה של תחזוקה מועטה מדי או לקויה.

המון במות הועמדו לרשות מומחים שונים (חלקם מומחים של ממש) בתחום הנשק, האסטרטגי-טקטיקה, הבליסטיקה והמכאניקה שניסו לעמוד על ההבדלים, היתרונות והחסרונות בין הכלים והדוקטרינות ללחימה של המזרח והמערב.

נערך לאחרונה ע"י MONOCHROME בתאריך 25-01-2012 בשעה 19:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-01-2012, 05:36
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי gutman76 שמתחילה ב ""וגם למה הקוטר שלהם יותר גדול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gutman76
מי מהחברה פה בין קוראי הרוסית. לדעתי כתוב שמייצרים אותו בקטרים שונים כולל 5.56 .

הכוונה היא לפתח משפחת כלים. עד כמה שהבנתי, אמורות להיות שתי גרסאות עיקריות - אחת "קלה" לכדורים "בינוניים", כלומר:
- 5.56X45 (כדור נאט"ו, M16 וכד'),
- 5.45X39 (כדור AK-74),
- 7.62X39 (כדור AK);

והשניה "כבדה" לכדורי 7.62X51 (כדור נאט"ו למקלעים "בינוניים" ורובעי צלפים, אולי גם יהיה כדור רוסי עתידי בקוטר הזה שיחליף את 7.62X54R).

בגרסה הקלה תהיה כנראה אפשרות להחליף את הקנה לקנה בקוטר אחר באותה הקטגוריה.

צריך להבין שזהו אב-טיפוס בלבד, יש הרבה ביקורת עליו, הוא לא עומד בדרישות המכרז וההרגשה הכללית היא שהדגם הזה לא יבחר בתור רוס"ר עתידי של צבא רוסיה. אם זאת זהו חלק (סיום, אולי) בהיסטוריה של מפשחת AK.

ישן 26-01-2012, 12:22
  gutman76 gutman76 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.11
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=gutman76]מי מהחברה פה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion
הכוונה היא לפתח משפחת כלים. עד כמה שהבנתי, אמורות להיות שתי גרסאות עיקריות - אחת "קלה" לכדורים "בינוניים", כלומר:
- 5.56X45 (כדור נאט"ו, M16 וכד'),
- 5.45X39 (כדור AK-74),
- 7.62X39 (כדור AK);

והשניה "כבדה" לכדורי 7.62X51 (כדור נאט"ו למקלעים "בינוניים" ורובעי צלפים, אולי גם יהיה כדור רוסי עתידי בקוטר הזה שיחליף את 7.62X54R).

בגרסה הקלה תהיה כנראה אפשרות להחליף את הקנה לקנה בקוטר אחר באותה הקטגוריה.

צריך להבין שזהו אב-טיפוס בלבד, יש הרבה ביקורת עליו, הוא לא עומד בדרישות המכרז וההרגשה הכללית היא שהדגם הזה לא יבחר בתור רוס"ר עתידי של צבא רוסיה. אם זאת זהו חלק (סיום, אולי) בהיסטוריה של מפשחת AK.

תודה

הרוסית שלי לא משהוא
ישן 03-02-2012, 11:43

צילום תמונה יותר גדולה של הפוסטר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "AK-12"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

החידושים כוללים (משמאל למעלה עד שמאל למטה, בכיוון השעון), חלק מהמונחים אני לא מכיר או לא זוכר, אז סלחו לי על התרגום הצולע:
- כת טלסקופית המתקפלת לשני הצדדים;
- לוחית (?) הכת בעלת גובה משתנה;
- כוונת מכאנית משולבת;
- מסילה להתקנת כוונות מודרניות ועתידיות;
- כיסוי (?) סגור של המנגנון האוטומטי;
- ידית טעינה;
- מסילה למיכשור לילה;
- קנה בעל ביצועים משופרים;
- סתרשף המותאם לירי ררנט"ים (גם מערביים);
- מסילה למיכשור;
- מסילה להתקנת מטול רימונים עתידי ומיכשור;
- מחסניות ל-30, 60 ו-95 כדורים;
- עצר המחלק;
- מתפש המחסנית;
- בורר מצב הירי (בודד, צרור קצר, אוטומטי);
- נצרה;
- גב הכת בעל גובה משתנה.

בטבלה השורות הן (מלמעלה למטה):
- קליבר, מ"מ;
- טווח ירי לפי הכוונת, מ';
- אורך קו הכוונת (המרחק בין הכוונת האחורית לקדמית), מ"מ;
- מהירות התחלתית של הקליע, מטר לשניה;
- משקל הרוס"ר ללא מחסנית, ק"ג;
- משקל המחסנית, ק"ג
-- ל-30 כדורים;
-- ל-60 כדורים;
-- מחסנית תוף ל-95 כדורים;
- אורך הרוס"ר, מ"מ;
- אורך הרוס"ר עם כת סגורה, מ"מ;
- אורך הקנה, מ"מ;
- קצב ירי, כדורים לדקה;
מצב ירי
-- בודד;
-- אוטומטי;
-- בצרורים קבועים (3 כדורים);
- האם קיים עצר המחלק (לא, כן).

בנוסף, זלגו החוצה חלק מהדרישות במכרז לרוס"ר העתידי:
- רוס"ר בעל מנגנון ירי אוטומטי אמור להיות מבוסס על הרוס"ר AEK-973;
- הרוס"ר אמור לאפשר לרובאי החיל מקבץ ל-100 מטר בהתאם לטבלה הבאה (אני לא סגור על יחידות המדידה של המקבץ, זה ס"מ משהו):
-- בירי בודד ממצב שכיבה עם תמיכה (למשל דורגלים) - לפחות 0.8;
-- בירי בצרור קצר (3 כדורים) ממצב שכיבה עם תמיכה - לפחות 36;
-- בירי בצרור קצר ממצב שכיבה כשהנשק מוחזק ביד (כלומר ללא דורגלים וכד') - לפחות 70;
-- בירי בצרור קצר ממצב עמידה כשהנשק מוחזק ביד - לפחות 73;
- הרוס"ר אמור לאפשר פיזור בירי ע"י רובאי החיל (עם מטול רימונים מחובר ובלי) של:
-- עד 0.5 אלפיות ממצב ירי בשכיבה עם תמיחה (דורגלים וכד');
-- עד 0.8 אלפיות ממצב ירי בשכיבה עם תמיכה מקנה חם (120 יריות בצרורים ארוכים למשך דקה - דקה וחצי);
-- עד 1.5 אלפיות ממצב שכיבה עם תמיכה, שכיבה ללא תמיכה, עמידה ללא תמיכה ועם מטול PG-25 או PG-30 או PG-34 מחובר;
- סוגי תחמושת (57 צריך להופיע בהתחלה - זה באג):
-- 57-N-231
-- 57-T-231P
-- 57-Kh-231
-משקל הרוס"ר עם מחסנית ללא כדורים - עד 3.6 ק"ג;
- אורך הרוס"ר במצב מוכן לירי עד 950 מ"מ;
- אורך הרוס"ר במצב תנועה - עד 740 מ"מ;
- מימדי הרוס"ר אמורים לאפשר שימוש במקומות אחסון\התקנה קיימים (AKM, AN94);
- מהירות התחלתית של הלקיע - לפחות 760 מטר לשניה;
- טווח ירי מכוון (לפי הכוונת) עם כוונת ברזל - לפחות 600 מטר;
- קצב ירי - 800-1000 יריות לדקה;
- מצבי הירי: בודד, אוטומטי, צרור קצר של 3 כדורים;
- אפשרות ביצוע הירי ממצב תנועה (כת מקופלת);
(...)
- מספר המעצורים של הנשק במצב שימוש רגיל באשמת הרוס"ר - עד 0.2%, אבור שיהיו מעצורים קשים לתיקון, עבודה תקינה אמורה להתאפשר ללא ניקוי ושימון המנגנון לאחר 2,000 יריות;
(...)

ישן 03-02-2012, 16:14

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "תודה על המידע המפורט, בפוסט..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
תודה על המידע המפורט, בפוסט הזה ובכלל!

בבקשה.

ציטוט:
מה עמדת הצבא הרוסי לגבי רוס"ר בולפאפ? הוא לא מתרשם מהמגמה הנוכחית בעולם לנשק
חי"ר קצר?

אני לא יודע. רק בשימוש כוחות המיוחדים של רוסיה יש רוסר"ים ורובצ"ים בתצורת בולפאפ (על בסיס AK ו-SVD), אבל בהיקף מאוד מוגבל, כמעט נסיוני.

יש חסרונות ידועות בתצורת הבולפאפ - למשל מנגנון הירי נמצא קרוב לפני המשתמש, מה שלא טוב מבחינת הנדסת אנוש, בעיקר בירי מיד שמאל (אם אין אפשרות להעביר את מנגנון לצד אחר). חוץ מזה, האופנה לבולפאפ עוברת מן העולם, כך נראה. למשל הצרפתים, להבנתי, עכשיו רוצים רוס"ר בעל תצורה קלאסית כדי להחליף את ה-FAMAS שלהם. אני חושב שרק "תבור" זכה להצלחה מסחרית, היחיד מבין רובאי הבולפאפ לצבא סדיר.

מהבחינה התאורטית, דבר אחד שלא ממש ברור לי - מהו הצורך בקנה ארוך יותר (שזה היתרון העיקרי של תצורת הבולפאפ)? שימוש באבק שריפה בעל ביצועים טובים יותר מאפשר לקבל מהירות הקנה דומה לזאת של רובה בעל קנה ארוך, כאשר קיצור הקנה משפר בפועל את הדיוק (בתנאי שמהירות הקנה נשמרת). בזמן האחרון במערב נכנסו לשימוש כדורים בעלי ביצועים אנרגטיים טובים יותר, כך שאפילו עם קנה קצר כמו של M4 ודומיו, הטווח היעיל מוגבל בעיקר ביכולות הכוונת וגורמים אחרים.

ישן 03-02-2012, 16:40
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
השימוש בבולפאפ לא פוחת
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=קרן-אור]תודה על המידע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion
חוץ מזה, האופנה לבולפאפ עוברת מן העולם, כך נראה. למשל הצרפתים, להבנתי, עכשיו רוצים רוס"ר בעל תצורה קלאסית כדי להחליף את ה-FAMAS שלהם. אני חושב שרק "תבור" זכה להצלחה מסחרית, היחיד מבין רובאי הבולפאפ לצבא סדיר.

הצרפתים מעיפים את ה-FAMAS כי הוא נשק מחורבן שדחפו לצבא בכוח (נשמע מוכר?), וכל הניסויים לשפר ולשדרג (ע"ע FELIN וכו') לא ממש שווים כשהפלטפורמה הבסיסית גרועה. זה חריג די רציני ביחס לבולפאפ, אם נתחשב בעובדה שהוא בשימוש כנשק עיקרי/כמעט עיקרי באוסטריה (הראשונים), אוסטרליה, בריטניה, צרפת, סין וישראל. בנוסף יש עוד מדינות רבות באירופה אסיה ודרום אמריקה בהם משתמשים בכלים האלה בכמויות יפות מאוד (קולומביה והודו, להתחלה). לטעמי הטענה שלך די תלושה מהמציאות.

ישן 03-02-2012, 21:54

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "השימוש בבולפאפ לא פוחת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
הצרפתים מעיפים את ה-FAMAS כי הוא נשק מחורבן שדחפו לצבא בכוח (נשמע מוכר?), וכל הניסויים לשפר ולשדרג (ע"ע FELIN וכו') לא ממש שווים כשהפלטפורמה הבסיסית גרועה. זה חריג די רציני ביחס לבולפאפ, אם נתחשב בעובדה שהוא בשימוש כנשק עיקרי/כמעט עיקרי באוסטריה (הראשונים), אוסטרליה, בריטניה, צרפת, סין וישראל. בנוסף יש עוד מדינות רבות באירופה אסיה ודרום אמריקה בהם משתמשים בכלים האלה בכמויות יפות מאוד (קולומביה והודו, להתחלה). לטעמי הטענה שלך די תלושה מהמציאות.

ענייני הנק"ל רחוקים מליבי, אז אני מקבל את מה שאתה אומר.

לגבי ההצלחות של בולפאפ - הבריטי גם המ... בעייתי משהו, הסינים משתמשים גם ובעיקר ברוסר"ים רגילים, האוסטרי נראה כיצור מיוחד במינו, שמתאים יותר לשימוש מיוחד. מכל אלה ואחרים שאני מכיר, רק "תבור" זכה לתפוצה משמעותית בצבאות הזרים. לפחות זאת התרשמות שלי.

ישן 03-02-2012, 22:25
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=סירפד]הצרפתים מעיפים..."

הבריטי היה בעייתי ביותר, ולכן כל המכלול הונדס ויוצר מחדש ע"י הקלר וקוך (נמצאת בבעלות בריטית משנות ה-90) וכן הוספו מסילות פיקטיני סטנדרטיות - כיום די מרוצים ממנו.

AUG האוסטרי לא מיוחד במינו, עובדה שהאוסטרלים קנו אותו כמחליף ל-FAL העתיק - והכי מעניין שגם הם וגם הבריטים החליפו את אותו הכלי לשני רובי בולפאפ שונים, ושהרובה שהפסיד במכרז האוסטרלי הוא Bushmaster M17S שגם הוא בולפאפ! לך תבין... בדיקה מהירה של ויקיפדיה ואימות מול ספרים אמינים מביאה את מספר המשתמשים ב-AUG על דגמיו השונים ל25-30 מדינות, כולל ארה"ב שם משתמשים בו ביחידה המבצעית של המכס (Coke Busters).

בולפאפים נוספים שנשמטו מזכרוני הם כמובן FN F2000 החדש שכבר נמצא בשימוש מספר מדינות, וגם SAR-21 הסינגפורי שזכה להצלחה מוגבלת.

ישן 17-02-2012, 10:02

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "עצר מחלק? בAK? עד כמה שזכור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי grish22
עצר מחלק? בAK?
עד כמה שזכור לי בAK אין את הפיצ'ר הזה שמאפשר למכלול להיעצר כמו בM4/M16...

כן, ב-AK-12.

ציטוט:
אגב:דיי מעניין שבM4/M16 יש ידית דריכה בנפרד מהמכלול,תריס בנפרד ונצרה בנפרד
בעוד שבAK הכל ב"חתיכה" אחת שכוללת מכלול+ידית דריכה+בריח
ונצרה שמשמשת גם כ"תריס".

אתה מדבר על גרסאות קודמות, אבל האשכול עוסק ב-AK-12 ספציפית, בו הדברים שונים מ-AK המוכרים.

ציטוט:
ושאלה על הAK12 - עד כמה גדולים השינויים במנגנון?

העיקר נשאר כמו שהיה, להבנתי. השינוים במנגנון קשורים לשינוי במבנה ופונקציונליות של הנצרה\בורר מצב הירי, עצר המחלק, אפשרות ירי משני ידיים וכד'.

ציטוט:
יש תמונה של ה"בפנוכו"?

לא ראיתי כאלה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:32

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר