לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-04-2012, 19:45
  dardevil dardevil אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "הממ.. אני לא מבין מה מונע ממך..."

נורא פשוט.
זה לא אני מכניס את המוצרים..
המוצרים נכנסים על ידי לקוחות אחרים, ואני מנסה ליצור כפתור שנקרא "צמצם חנויות" שיאפשר להעביר את כל המוצרים לכמות הכי קטנה של חנויות. מבין?
לגבי הphp(אני אשמח אם תעביר את ההודעה הזאת לphp כי היא הופכת להיות לא רלוונטית לmysql),
תגיד לי מה אתה חושב על הדרך הבאה:
במקום לעדכן כל פעם את המסד נתונים, אני אקבל את כל המוצרים שהם לא "בחנות מלאה"(ז"א שהם לא 10 מוצרים מאותה חנות) ואז אני אתחיל להכניס אותם למערך בסדרות של 10.
אחרי שאני אאסוף את כל המוצרים למערך אחד גדול, אני אעדכן את המוצרים לחנויות לפי גודל המערך.
זו הדרך הכי יעילה שהצלחתי לחשוב עליה..
מה אתה אומר?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-04-2012, 19:51
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי dardevil שמתחילה ב "נורא פשוט. זה לא אני מכניס את..."

נראה לי שמה שחסר לנו בהבנה כאן, זה, מה היא בעצם "חנות", מה משמעות המספר הזה, למה אתה משתמש בו? חנויות אמיתיות? אם כן, כיצד בדיוק המוצרים האלה, שאתה מזיז אותם סתם כך מחנות לחנות, יגיעו לחנות הפיזית האמיתית האחרת...

ואם זה לא חנות אמיתית, אז בעצם... מה אתה עושה עם הנתון הזה. בשביל מה הוא קיים, למה חשוב לך שיהיה רק 10. אני מצטער שאני מנסה "לשבור" כאן את השאלה שלך, אבל לפני שמתכננים איך לפתור בעייה מסויימת, צריך להבין אם אנחנו בכלל מסתכלים על הבעיה הנכונה, ולפחות בשלב זה, אני לא בטוח שהבנתי מה היא הבעייה שאתה בעצם מנסה לפתור... אולי אפשר לעשות את זה בדרך אחרת, נכונה יותר ופשוטה יותר.
ישן 26-04-2012, 20:13

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "נראה לי שמה שחסר לנו בהבנה..."

אני אתחיל בבסיס. אני חייל - לוחם לצורך העניין, שתכנת לפני הצבא. כשהתגייסתי די עזבתי את הכל ואני מנסה בכל זאת לשמור על "כשירות תכנותית", ובתכלס סתם כי אני אוהב את זה.. אז בסופ"שים אני חושב על כל מיני רעיונות קטנים ומנסה לבנות אותם.
לכן, השאלות שלי זה לא מאיזה דרישה של לקוח, אלא סתם מבעיה שחשבתי שיהיה מסובך לפתור אותה.
ספציפית עכשיו אני מנסה לבנות כפתור שיצמצם לי את מספר החנויות ברשת. אני רוצה לקחת את כל החנויות שהמלאי שלהם מצוצמם, ומצידי לסגור אותם. כל חנות מראש, יכולה להכניס עד 100 מוצרים(רשמתי 10 כדי לפשט לי את זה בראש..) אתה מבין? אין איזה הגיון גדול מאחורי השאלות.. סתם דילמות תיכנותיות...
ישן 26-04-2012, 20:23

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי dardevil שמתחילה ב "אני אתחיל בבסיס. אני חייל -..."

אוקיי, אז אתה בעצם רוצה לקחת את כל המלאי שלך - לאחד אותו ביחד - ולפצל אותו מחדש לחנויות

ואתה עושה את זה כתהליך חד פעמי...

קודם כל, ברור לך, שבסנריו של Real World, אתה לא באמת עושה משהו כמו שאתה פרטת עכשיו (אא"כ אתה מדבר על מלאי-פר-מוצר ולא על מוצרים שונים הקיימים בחנויות? - ואתה מתכוון לעשות את התהליך הזה פר מוצר עבור כל מוצר בחנויות שנסגרות?). אבל אם זה סתם לקחת את כל המוצרים ולפזר אותם, אתה פשוט עושה לולאה שרצה מ 1 עד כמות המוצרים שיש, וכל פעם שמונה הלולאה mod עם [מספר המוצרים בחנות] = 0, אתה מקדם את מספר החנות [משתנה מונה נוסף] ב 1, ואז אתה בונה שאילתת update פשוטה שתציב בשורה עם ה id של המוצר במלאי את מספר החנות... זה בהנחה שיש לך id פר מוצר (כאמור מוצרים שונים). אם זה מלאי של מוצרים בודדים, אז אתה צריך לעשות הפוך - לסכום מה DB את כמות המוצרים שיש, ולעשות לולאת while > מקסימום בחנות, כשבתוכה אתה מקדם כל פעם את החנות ב 1, מוריד מהמלאי את המקסימום של החנות, ומציב את ערך המקסימום במלאי של כל חנות וחנות. בסיום הלולאה תתכן שארית שאותה תכניס לחנות האחרונה...

כמובן שבעולם האמיתי (ERP?), אתה גם תצטרך ממילא לקרוא את המידע הקיים על המוצר (איפה הוא היום), ולתת הוראת מחסן לשילוח של המוצר הזה לעבר הערך שאליו שינית... ולא לשנות ב DB בפועל, עד שהמוצר לא מתקבל במחסן המלאי שאליו הוא נשלח... (או לשנות מסטטוס In Stock ל In Transit, ולשמור את היעד בטבלת שילוחים... הכל תלוי במימוש)
ישן 27-04-2012, 09:02

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי dardevil שמתחילה ב "העולם האמיתי לא מעניין....."

לא הבנתי באיזו שיטה בדיוק אתה מעדכן הרבה שורות בערכים שונים על ידי שתי קריאות ל DB בלבד? (אא"כ אתה בונה פה איזה Stored Procedure ומעביר את הלוגיקה לתוך ה DB עצמו...)

את השיטה של לולאת ה while היורדת אפשר לממש בהלוך-חזור על ידי ריצה רק על החנויות המצומצות וקריאה בנוסף של כמות המוצרים בכל חנות - "כמה יש", והוספה רק של (מקסימום מינוס כמה יש), ועם השאריות לפתוח חנויות נוספות או כלל לא לצמצם (זה יצטרך להיות הליך איטרטיבי, כנראה; עוד לא כל כך התעוררתי אז אולי אני מפספס משהו עכשיו...) - לא הצלחתי כל כך להבין אם זה מה שאתה בעצם רוצה לעשות... אם כן, לך על זה... אבל לא הבנתי איך בשתי קריאות ל DB, אא"כ אתה "מרמה" ודוחף הרבה שאילתות בפקודה אחת לשרת; שים לב, שלשאילתות יכולות להיות מגבלות אורך, ושלא תמיד דרייברים תומכים בריבוי שאילתות בביצוע בודד...

ולבסוף, אני ממליץ לך כן להתאמן דווקא על דברים שהם כן real world scenario... סך הכל, אתה לומד בשביל שכשתתקל בעתיד בבעייה, יהיה לך פתרון בשלוף (או את החלקים המתאימים כדי לתפור פתרון) - אנחנו לא בתואר, ששואלים (לפעמים, לא תמיד) שאלות על מנת לשאול, על בעיות שלעולם לא יקרו לך, ולעולם לא תעשה שום דבר עם פתרון שישבת עליו שבועיים....

ישן 27-04-2012, 10:03

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי dardevil שמתחילה ב "הבנתי.. האמת שכן התכוונתי..."

זה יותר יעיל מבחינת latency (אתה הולך הלוך-חזור רק פעם אחת...) - אבל אתה מאבד (כנראה, שוב, תלוי בדרייבר, אם בכלל נתמך מה שאתה רוצה לעשות...) דברים בדרך - כמו התוצאות שחוזרות מהשאילתות (כשלונות, בעיקר), כמו העובדה שאתה בונה מחרוזת עצומה, שכל פעם אתה מוסיף לה עוד ועוד (ולך תדע כמה זה "יקר" יחסית לפינג-פונג עם ה DB, בייחוד אם הוא לוקאלי על המכונה שלך... בייחוד כשאתה מגיע לדברים ממש ארוכים...), וכמובן, באופן כללי ישנה בעיית הגבולות שאמרתי...

לכמעט כל דבר יש גם יתרון וגם חסרון

ישן 28-04-2012, 20:04

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "30 זה די מעט ואני בספק שזה..."

אחלה.. אגב:
קוד PHP:
 function reductionStors()
        {

$r 0;

$queryUpdate "";

$query mysql_query("SELECT `id`,`store` FROM `items` 
                                    WHERE items.store IN (SELECT `store` FROM `items` GROUP BY `store` HAVING COUNT(id)<10) 
                                    ORDER BY `store`"
) or die("Query faild: " mysql_error());

while(
$results mysql_fetch_assoc($query))
            {

$itemId $results['id'];
                if(
$r 10 == 0)

$storeId $results['store'];

$queryUpdate .= "UPDATE items SET `store`='$storeId' WHERE `id`='$itemId'";

$r++;
            }

$runQuery mysql_query($queryUpdate) or die("Query faild: " mysql_error());
        } 
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:02

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר