לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-04-2012, 19:56
צלמית המשתמש של totaljack
  משתמש זכר totaljack totaljack אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.11
64 סיבות למה אין לי עצמאות חרדית

1. אין לי ערוצי רדיו, ערוצי שמע שמתאימים לי כאדם חרדי.

2. אין לי בערוצי הטלוויזיה ערוצים שאני יכול לצפות בהם כאדם חרדי.

3. אין לי אינטרנט כשר ומאובטח, התואם את השקפות עולמי.

4. הייתי רוצה שכל מערכות המזון יהיו כשרות למהדרין, אלו ממלא יתאימו גם לאזרח הלא דתי.

5. אני לא יכול לאכול סושי בכל סושייה איכותית.

6. אני לא יכול ללכת לכל הצגה, שמא יש שם ניבול פה שאוזניי לא מורגלות להם.

7. הייתי רוצה ששבת תהיה יום מנוחה ושבתון חוקיים בעליל.

8. כשאני מתארח במלון בתל אביב, אני לא מרגיש את השבת.

9. לא בכל מלון יש לי מעלית שבת, כך שאני נאלץ לעלות ולרדת עשר קומות בכל פעם.

10. לא בכל חוף ים אני יכול לשחות כי הוא לא נפרד.

11. אני לא יכול לחצות כל גשר אם הוא לא כהלכה.

12. לא בכל אוטובוס אני יכול לנסוע אם הוא לא מקווי המהדרין, גברים מקדימה נשים מאחורה

13. אני לא יכול לטוס בחברת תעופה המחללת שבת, שמא לא יגיע המטוס ליעדו חלילה.

14. אני לא יכול להפליג באוניות קרוז, אם הן חוצות את האוקיינוס בשבת בין השמשות.

15. אני לא יכול להתפלל בכל בית הכנסת שאני רוצה ביום כיפור, אלא אם כן קניתי מקום מראש.

16. אני כן יכול לקנות קבר איפה שבא לי, בכסף שלי, כי כאן המדינה נותנת לי עצמאות מלאה.

17. אני לא יכול לעקוף בתור, כי ישר יצעקו עלי, יותר, היי דוס, בגלל הכיפה.

18. אם אני אצעד בזמן הצפירה ביום השואה, לא ינסו לדון אותי לכף זכות אולי אני כבד שמיעה, חס ושלום.

19. כשאחד מהקהילה החרדית שלי מועד, יכתבו בתקשורת, חרדי גנב, לעולם לא יכתבו את אותו התואר כשחילוני יעשה את אותה העבירה.

20. אין יחסי כוחות בין המדיה החרדית לחילונית, כך שהאיזון הקדוש לא נשמר אף פעם.

21. אני לא מרגיש נוח להיות בבתי הכלא כי הם מאוכלסים ברובם לא מהקהילה שלי.

22. בתי המדרשות, אינם מפוארים כתיאטראות והיכלי הספורט, שנבנו על חשבון המדינה.

23. אני לא יכול לשלוח את ילדי למערכות החינוך הממלכתי חילוני, אלא רק למערכות החינוך הפרטיות שלנו.

24. לא יכולה להיות לנו עצמאות חינוכית, כששר החינוך מתערב בתוכנית הלימודים, כשברצותו להחיל את תוכניות הליבה.

25. הרגשתי כפייה כשהשופט אדמונד לוי התערב במאבק החינוכי בעיר עמנואל.

26. הרגשתי כפייה משפטית כששופטת מהעליון התערבה במינוי דיינים ורבני ערים בשם החוק.

27. אני לא אוהב כשנחשפות פרשיות מביכות על המגזר החרדי, לא בגלל ההיבט החוקי אלא כי בכל מקום שאליו אני מגיע, אני צריך להתנצל.

28. אין לעורך דין חסיד את אותם הסיכויים להתקבל למשרד מוביל, במידה שכשרונותייו יהיו ברוכים יותר מעמיתו החילוני.

29. אותו הדבר יהיה לפרופסור חרדי, במעבדות מחקר, או באקדמיה, ואני יודע על מה אני מדבר.

30. מבחינתכם כל הקהילה החרדית לא מתגייסת לצה"ל, למרות שהנתונים הפוכים.

31. אבא שלי, אני ובני שירתנו ומשרתים בצבא, ביחידות מובחרות, אבל תמיד יגידו לי, "לך תתגייס".

32. הצבא לא כל כך בנוי לקלוט את החרדים, לכן, תמיד הוא יגיד שהם משתמטים ממנו.

33. תמיד בשבת במילואים, אני צריך לשמור כפול כדי שלא יגידו - "בגלל הדת הוא מתחמק".

34. הכשרות בצבא לא עומדת בקריטריון הבסיסי של כל אדם חרדי.

35. במו עיניי ראיתי קצינים קיבוצניקים, שצדו ארנבת ובישלו אותה במטבח היחידה שלנו.

36. במערכות המחשוב של צה"ל משולבים בחורי ישיבה, בגלל מוחם האנליטי, אבל תמיד יגידו שהם משתמטים.

37. אף פעם לא הבנת, למה "הסדר" הגיוס של הכיפות הסרוגות יותר טוב, מההסדר החוקי של מי שתורתו אומנותו.

38. למה מי ששר בלהקת פיקוד צפון, עדיף על בחור ישיבה, שתורתו אומנותו בישיבה באזור הצפון.

39. למה דוגמנית/שחקנית יכולה לקבל בקלות, דחייה/פטור משירות סדיר, במה היא שונה מכל בת ישראל כשרה וצנועה.

40. למה בעולם העסקים לא מפריע למי שעשה צבא, לעשות עסקים עם מי שלא עשה צבא.

41. למה כל החברות העסקיות שרוצות לגדול פונות למגזר החרדי בגלל כוח הקנייה העצום שלו.

42. למה דווקא אחוז הצ'קים החוזרים במגזר החרדי שואף לאפס.

43. הייתי רוצה שלחברות תהיה עצמאות כלכלית, שלא יפתחו בשבת.

44. חבל לי שלא כל אזרחי מדינת ישראל שומרים על המסורת היפה שלנו.

45. חבל שכל המפגשים עם הדת הם טראומטיים, כשרות, מילה, גירושין ופטירה.

46. למה מערכות הכשרות נתפסות כמוצצות דם ועלוקות.

47. למה תמיד יקראו למשגיח במפעל פרזיט.

48. למה הכשרות היא רק באכפתיות של החרדים.

49. מסעדות מוכרות חמץ בפסח ועוברות על החוק בפרהסייה.

50. למה רב שעורך חופה צריך לקיים אותה בחינם, ורופא שקובע את מותך מקבל כסף.

51. כואב לי שיהודי מתחתן בנישואים אזרחיים בקפריסין.

52. למה ילדות נראות כנשים בשלות, בגלל לבושן הפרובוקטיבי.

53. למה לכל פרסומת דוחפים דמות אישה יפה בכדי לקדם את המוצר.

54. הסחר והשימוש בנשים צורם לי בכל האקורדים.

55. למה למשטרה יש אוזלת יד בכל האלימות בפאבים.

56. מזעזע אותי לחשוב שישנם בנות יהודיות בכפרים ערבים.

57. ההתבוללות נמצאת כאן, ישנם ילדים שעונים לשם "אחמד בן שרה".

58. הריבוי הדמוגרפי של הערבים מלחיץ אותי.

59. עידוד הילודה במגזר החרדי נותן את התשובה לשואה ולאיום הערבי.

60. אני מעדיף שמות יהודיים לילדים שלנו.

61. אשמח מאד שכל הנושא של בן אדם לחברו יהיה מאסט.

62. עם כל העצמאות יותר עזרה לזולת לא יזיק לנו.

63. עצמאות יכולה להיות צו פיוס במקום צו גיוס.

64. יותר אחדות, יותר סובלנות, יותר אהבה, תביא יותר עצמאות.

הכותב הוא סמנכ"ל רשת קו עיתונות דתית, מתמחה בתחום השיווק ומרצה במכללות לפרסום ושיווק

avib@kav-itonut.co.il

כתבה אמיתית ורצינית מYNET

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4219925,00.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-04-2012, 21:10
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "תתפלא. מערכת חינוך יכולה..."

איך אפשר לדעת מראש שילד יהיה שוחט/מוהל/משגיח כשרות/כותב ספרי תורה?

בסופו של דבר לכל אזרח יש דעה מסוימת על מידת המעורבות שצריכה להיות למדינה במערכת החינוך.
אני שייך לזן של אנשים שבעד התערבות ופיקוח המדינה ובעד קיומן בכפייה של תוכניות לימודים שהתכלית שלהן היא להכין את הילד/הנער להתמודדות עם העולם.

אין לי בעיה שיהיו גם מוסדות חינוך פרטיים אבל המוסדות האלה יהיו מחויבים להקדיש X שעות לימוד לY נושאים והנושאים האלה יקבעו ע"י המדינה ולמדינה תהיה הסמכות לבדוק שאכן התלמידים לומדים את הנושאים הללו וכן תהיה לה הסמכות להפעיל סנקציות נגד מוסדות חינוך סוררים.

חירויות מסוימות חייבות להישלל למען טובת הכלל. למשל, לא יכול להיות שיהיה בית ספר שמהבוקר עד הערב ילמד ילדים ונערים הלומדים בו את ההיסטוריה של סין. עם כל הכבוד לסינים, ילד לא יכול להפוך לישות עצמאית ותורמת כאשר במשך 12 שנה הוא למד רק את ההיסטוריה של סין.

ישן 26-04-2012, 21:57
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "איך אפשר לדעת מראש שילד יהיה..."

זה עניין של ההורים. אתה חושב שפקיד במשרד החינוך יכול לדעת טוב יותר מההורים מה הילד ילמד? על אותו משקל, אתה יכול לתת לפקיד לקבוע האם הילד ישמור כשרות או לא. ואולי יבוא פקיד שיחליט שלא הגיוני שילמדו את הילד שיש אלוהים. או פקיד דתי שיחשוב שאם אתה לא שם את הילד בבית ספר דתי אתה פוגע בהמשכיות העם ולכן חובה על הילד ללמוד שם. מבין לאן זה הולך?

תן להורים להחליט מה הילד ילמד. תן לבתי ספר פרטיים להציע תוכניות לימודים. אם ההורים חושבים שללמוד את ההיסטוריה של סין מההתחלה ועד הסוף יביא את הילד לגדולות, זאת בעיה שלהם. אם ההורים חושבים שחינוך אנתרופוסופי הוא הטוב ביותר, או חינוך דתי, או בית ספר דמוקרטי, זאת זכותם. מתוך הנחה שהורה רוצה מה שטוב לילד שלו, תן לו להחליט מה ילמד הילד. בית ספר שלא יציע לילד אופציות לקידום בחיים, בית ספר שלא יצליח להכין תלמידים לחיים, להביא אותם לאקדמיה, פשוט לא ישרוד.

ישן 26-04-2012, 23:34

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "זה עניין של ההורים. אתה חושב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אם ההורים חושבים שחינוך אנתרופוסופי הוא הטוב ביותר, או חינוך דתי, או בית ספר דמוקרטי, זאת זכותם. מתוך הנחה שהורה רוצה מה שטוב לילד שלו, תן לו להחליט מה ילמד הילד.

כל עוד הילדים לומדים במוסדות האלה גם את נושאי הליבה זה לא משנה עם החינוך הוא דתי, דמוקרטי או חייזרי. כל הדברים האלה צרכים לבוא בנוסף לדברים הבסיסיים ולא במקומם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
בית ספר שלא יציע לילד אופציות לקידום בחיים, בית ספר שלא יצליח להכין תלמידים לחיים, להביא אותם לאקדמיה, פשוט לא ישרוד.

באמת? ומה אם אני הורה שכל מה שחשוב לי זה שהילד יילמד דברים שקשורים לדת ושיהיה קונפורמי ומנומס? אני אשלח אותו למקום שבו יעצבו אותו להיות כזה מבלי להקדיש מחשבה לזה שהחברה שאני חי בה (בניגוד לקהילה שאני חלק ממנה) זקוקה לזה שהילד שלי יהיה משכיל ועצמאי. זה לא יעניין אותי שהוא לא יילמד איך מחשבים אחוזים או מה משמעות המשפט "!Danger, Don't Touch the wires".

הורה רוצה לשלוח את הילד למוסד לימודי דתי? בכיף, אבל במוסד הזה גם ילמדו את הנער איך מחשבים 15% הנחה על מוצר שעולה 115 ש"ח.

ישן 27-04-2012, 07:20

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "1. ואתה שוב מחליט שאתה יודע..."

אני חושב שמה שטוב לילדים שלי זה שהם לא ילכו לצבא. עדיף לי שילדים של אנשים אחרים יסכנו את עצמם או סתם יבזבזו 3 שנים מהחיים שלהם. שנים שהילדים שלי יוכלו להשקיע בלימודים.

אני חושב שמה שטוב לילדים שלי כשהם יתבגרו זה שהם יעלימו מיסים.עדיף לי שילדים של אנשים אחרים ישלמו מיסים ויתחזקו בכך את מוסדות המדינה. את הכסף שיחסכו הם יוכלו להשקיע בשיפור רמת החיים שלהם.

מה אתה אומר על זה? באיזו זכות המדינה דורשת ממני לשלוח את הילדים שלי לצבא או שהם ישלמו מיסים? אני יודע יותר טוב מהמדינה מה טוב להם.

יש דברים שאנחנו עושים כי האינטרס והצורך הציבורי כה חשובים עד שהם גוברים על הרצונות של הפרט. האיזון בין צרכי הרבים לרצונות הפרט צריך להישמר ע"י זה שהורים יוכלו לשלוח את הילדים לבתי ספר מסוגים שונים שבחלק יהיה דגש מוגבר על דת ובחלק אחר יהיה דגש מוגבר על חינוך להתנהגות דמוקרטית/ליברלית וכו' אבל בשורה התחתונה כולם יצטרכו ללמוד גם שורה של דברים בסיסיים שמוכתבים ע"י המדינה.

לא מוצא חן בעיניך תוכן הלימוד? תצביע בבחירות למפלגה שרוצה לשנות אותה.

ישן 27-04-2012, 14:37
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "אני חושב שמה שטוב לילדים שלי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'נדלר בינג
אני חושב שמה שטוב לילדים שלי זה שהם לא ילכו לצבא. עדיף לי שילדים של אנשים אחרים יסכנו את עצמם או סתם יבזבזו 3 שנים מהחיים שלהם. שנים שהילדים שלי יוכלו להשקיע בלימודים.

זכותך המלאה לחנך אותם להשתמטות. אף אחד לא יכול למנוע ממך את זה. זה לא אומר שהם לא יעופו לכלא...

אני חושב שמה שטוב לילדים שלי כשהם יתבגרו זה שהם יעלימו מיסים.עדיף לי שילדים של אנשים אחרים ישלמו מיסים ויתחזקו בכך את מוסדות המדינה. את הכסף שיחסכו הם יוכלו להשקיע בשיפור רמת החיים שלהם.

מבין את ההבדל בין לחנך אותם להיות פושעים לבין לא ללמד אותם ביולוגיה?

מה אתה אומר על זה? באיזו זכות המדינה דורשת ממני לשלוח את הילדים שלי לצבא או שהם ישלמו מיסים? אני יודע יותר טוב מהמדינה מה טוב להם.

עניתי לך. אם אלו הדוגמאות הכי טובות שלך...

יש דברים שאנחנו עושים כי האינטרס והצורך הציבורי כה חשובים עד שהם גוברים על הרצונות של הפרט. האיזון בין צרכי הרבים לרצונות הפרט צריך להישמר ע"י זה שהורים יוכלו לשלוח את הילדים לבתי ספר מסוגים שונים שבחלק יהיה דגש מוגבר על דת ובחלק אחר יהיה דגש מוגבר על חינוך להתנהגות דמוקרטית/ליברלית וכו' אבל בשורה התחתונה כולם יצטרכו ללמוד גם שורה של דברים בסיסיים שמוכתבים ע"י המדינה.

האינטרס שאתה מדבר עליו הוא זה שהפנה נערים מעירות פיתוח לבתי ספר מקצועיים כי המדינה חייבת גם פועלים שחורים. מי אלו ההורים הללו שיחליטו שהם רוצים בן רופא? המדינה צריכה מסגרים ומכונאים!

לא מוצא חן בעיניך תוכן הלימוד? תצביע בבחירות למפלגה שרוצה לשנות אותה.

אני יותר טוב מזה. אני חושב שלא עניין הממשלה או האזרחים האחרים מה אני רוצה ללמד את בני (בהנחה שאני לא מעודד אותם לעבור על החוק, בניגוד לדוגמאות שהבאת מעלה). כלכלה מתוכננת מעולם לא הצליחה, והממשלה לא באמת יודעת מה יותר טוב לאזרחים. להזכירך- הממשלה אינה גוף ערטילאי, היא חבורה של פקידים בטלנים עם כמה נבחרי ציבור שהגיעו כדי לעשות לביתם ותו לא. במקום לשנות את מדיניות הממשלה בכל 3 שנים, אני תומך בכך שהממשלה לא תתערב בכמה שיותר תחומים, וחינוך הוא לא אחד מהתחומים בהם היא צריכה להתערב.

ישן 26-04-2012, 21:25
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
הוא קצת סותר את עצמו...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי totaljack שמתחילה ב "64 סיבות למה אין לי עצמאות חרדית"

ציטוט:
61. אשמח מאד שכל הנושא של בן אדם לחברו יהיה מאסט

ציטוט:
לא בכל אוטובוס אני יכול לנסוע אם הוא לא מקווי המהדרין, גברים מקדימה נשים מאחורה

ציטוט:
חבל לי שלא כל אזרחי מדינת ישראל שומרים על המסורת היפה שלנו.

וכמובן שיש עוד דוגמאות בהמשך
והשאלה פשוטה: איזה אינטרס יהיה לי לשמור מסורת מיוזמתי אם אנשים כמו אמנון יצחק מאיימים ומפחידים ואם אכנס בטעות לשכונה חרדית לא ציונית אז אזכה למטר קללות ואבנים בשבת? נושא בן אדם לחברו יהיה מאסט כשהם יחיו ויתנו לחיות
כשלא תהיה כפייה דתית וכך גם לא תהיה התגרות חילונית
רק אז נושא בין אדם לחברו יהיה מאסט
אך כשהכותב מייחל לזה ובו בזמן בא בטענות לאחרים אז מה עשינו פה?

ישן 26-04-2012, 21:40
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
אם הייתי חרדי אני חושב שהייתי מסכים איתו ברוב הדברים
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "|ROTFL| לתוכנית של כפייה דתית..."

הוא מתלונן על בתי מלון ומעלית שבת
מה מונע להקים מלון גלאט כושר חרדי?
מלון שכזה יכול לספק המון עבודה לחרדים שרוצים להשתלב בשוק העבודה
הוא עיתונאי,יש לו השפעה,שירים את הכפפה
לגבי אוטובוסים,מה אפשר לעשות? חרדים כמו חילונים גרים בערים מעורבות
אי אפשר לרצות את כולם בתחבורה ציבורית
(ובכלל זאת חוצפה לדעתי להתלונן שהקווים אינם מהדרין כי החרדים זה המגזר היחיד שמקבל תחבורה ציבורית הולמת בזכות קווי המהדרין). כחילוני אם תרצה לנסוע מערד לאשדוד תצטרך אולי 2-3 אוטובוסים. להם יש קו ישיר.
לחילונים אין כמעט תחבורה ציבורית בשבת ואין להם קו ישיר בדרך כלל שלוקח אותם עד מקום עבודתם/לימודם (אם יש אז בדרך כלל זה קו נמ"ק מטעם מקום העבודה כך שזה לא ממש עונה להגדרה "תחבורה ציבורית")

ישן 27-04-2012, 10:26
  משתמש זכר teddy002 teddy002 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.12
שום סיבה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי totaljack שמתחילה ב "64 סיבות למה אין לי עצמאות חרדית"

אין שום סיבה שהמדינה תשנה את צביונה, חזונה ואת הגישה המודרנית שלה בשביל קבוצה חשוכה במדינה. עכשיו אני מאלה שמגן על החרדים הרבה, אך אני לא אסכים לעולם למערכת חינוך משלהם, לכך שינחילו את מנהגיהים על כלל הציבור (אלא אם כן כלל הציבור מעוניין בכך)... אני בכלל לא מבין את הסיבה שהקבוצה הזו בחלקה כמובן, מסרבת לעשות דברים שעשינו גם בתקופת התנ"ך, כמו שירות צבאי, ועבודה... נראה כאילו הם מנסים להמציא את הגלגל ולשנות דברים שיהיה להם נוחים. הסיבה שכלכלת ישראל מתקדמת, היא רק בגלל שהציבור היהודי חילוני-דתי-לאומי עובד, מתגייס, משקיע, משכיל (בסטנדרטים הדרושים) ואחוז קטן יותר עושה זאת מהמגזר הערבי והחרדי... זה פשוט מחזיר אותנו אחורה ומחליש את כוחנו.

"זה לא מספיק שאנחנו עושים כמיטב יכולתנו, לפעמים עלינו לעשות את מה שנדרש"
- וינסטון צ'רצ'יל

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:33

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר