לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-01-2011, 23:45
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
אני לא מבין מה לא ברור פה...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי dror_p שמתחילה ב "למיטב ידיעתי טילי א"א "All..."

טיל מונחה חום (טיל IR) מתביית על כל דבר שפולט חום בנתונים שהוגדרו לו להתביית עליהם. לכן הוא מתביית גם על שמש ונורים.

טיל עם ראש הדמאתי - וזה יכול להיות גם CCD שרואה בטריליון צבעים וגם CCD שרואה בספקטרום תת-אדום - מתביית על עצם בצורה מסויימת. השימוש בתחום התת אדום נועד לסייע להבדיל בקלות בין מטרה לבין הרקע הלא חשוב, כמו גם לאפשר תקיפה בחשכה.

זה לא מחייב שכל טיל All-Aspect יהיה עם ראש הדמאתי. לדעתי גם ה-AIM-9M (וסביר שגם ה-L) הוא A-A והראש שלו לא הדמאתי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-01-2011, 00:47
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי dror_p שמתחילה ב "אני אסביר: לדעתי "טיל בעל..."

אתה לא מבין את ההבדלים המהותיים.
זה כמו לומר שמבחינתי אפשר באותה מידה לומר שגם טיל אלקטרו-מגנטי הוא מקרה פרטי של טיל אלקטרו-אופטי .ֿֿ

בסוף אחד רואה תמונה ומה שמעניין אותו בה זה הצורה שבה (זה היה האתגר האמיתי בייצור טיל עם ראש הדמאתי), והשני אפילו לא רואה - הוא מזהה מצב מסויים שנובע מקרינה באורך גל מסויים. הראשון יכול לעבוד (לא מיטבית..) גם על תמונה "רגילה" (צבעונית בספקטרום הנראה) והשני לא.

סתם משהו בהיבט הטכני יותר - במצלמות דיגיטליות קיים לפני החיישן פילטר שהייעוד שלו הוא למנוע כניסה של אור שאינו בספקטרום הנראה. אם מורידים את הפילטר נוח יותר לצלם בלילה או בספקטרום רחב יותר (אם אתה זוכר שבעבר היה פרסומים על מצלמה שמאפשרת לצלם "מתחת לבגדים" היה בתכל'ס מצלמה ללא פילטר כזה, שאפשר לה לראות גם ב-IR).

ישן 19-01-2011, 08:14
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי dror_p שמתחילה ב "אני אסביר: לדעתי "טיל בעל..."

1. אכן יש בלבול בנושא. לי אישית, בתחום האבטחה, יצא להיתקל במיקרים בהם מערכת הוצגה כ-"מערכת גילוי תרמית" ולא היה ברור אם היא הדמאתית או לא (אם היא "גלאי נפח של מערכת אבטחה ביתית" או "מצלמה תרמית+עיבוד תמונה"). יש הבדלים פוטנציאליים רבים מבחינת יכולת גילוי והתראות שווא.

בעיניי, "טיל מונחה IR" הוא טיל שרודף חום ולא טיל עם ראש ביות הדמאתי, כך שרציתי לתקן את PACK LEADER ששאל
ציטוט:
איזה הבדל מהותי יש בין נעילה על חום ממנוע של טנק או מנוע של מסק"ר שניהם מפיצים חום

ולהסביר שטילי נ"ט מתקדמים הם הדמאתיים ולא רודפי חום.

2. שאלת החליפיות בין טילי נ"מ ונ"ט עם ראש הדמאתי היא שאלה אחרת, עדינה יותר, עם שני היבטים שאני יכול לחשוב עליהם:
- בעיה פיזית: מטוס/מסוק נעים מהר יותר מטנק, מה שיכול להפחית מהאפקטיביות של טיל נ"ט נגדם. הם ייעלמו לפני שהוא יגיע למטרה.
- בעיית תוכנה: רוטור של מסוק עלול לבלבל אלגוריתם עקיבה של טיל נ"ט- הרי בטנק ובמטרות קרקעיות אחרות אין חלק כזה..
ישן 25-04-2012, 12:48
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
אני אנסה הסבר שונה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[font=Verdana]1. אכן יש בלבול..."

טיל מונחה חום הוא טיל שמזהה הפרש טמפרטורה (בתחום מסויים) בין עצם ורקע, ויודע לרדוף אחריו עד לפגיעה.

כך יזהה הטיל את מנוע המטוס החם על רקע השמיים הקרירים וידע לרדוף אחריו.

למערכת הזו יש חסרונות - למשל "התערבות" של מקורות חום נוספים או חמים יותר כמו השמש, נורי הטעייה וכד'.

מערכת עם הנחיית IR יודעת לייצר תמונה המבוססת על הפרשי טמפרטורה. התמונה מועברת לאחור כדי שהטיל יונחה אל המטרה. היתרון - שיגור חימוש גם בלילה או בתנאי אור בעייתיים וזיהוי מטרות מסוות (כי צבע וצורה קל יותר להסתיר ממערכות חמות.

השלב הבא היה ייצור טילים עם ראש הדמאתי - כלומר טילים שידעו לזהות ויזואלית עצמים ולעקוב אחריהם עד לפגיעה. היתרון - יכולת לעקוב אחר עצם תוך התעלמות מגורמים משבשים (אם אתה יודע לאן הולך איש - אתה יודע שאתה עוקב אחרי איש ויודע להתעלם מהדברים שהוא זורק מהכיסים או מהכלב שעבר ליד).

אני לא יודע אם זה קיים גם בנ"ט - אבל יתכן שהטילים יודעים לזהות טנק או רכב בשל היותם מרובעים ופולטי חום.

יש להניח ש"מלמדים" את הטיל לזהות מטרות מתוך מסד נתונים, ואם מדובר בטיל נ"ט - לא בטוח שמישהו גם טרח להזין אותו בחתימות חום של מטוסי הזירה...

מקווה שזה מסייע ואשמח אם מישהו יוכל לדייק, לפרט ולהסביר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:03

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר