לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-05-2012, 16:43
צלמית המשתמש של MiRi_GrEEn
  MiRi_GrEEn MiRi_GrEEn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.03
לאהוב ולהפגע או לא לאהוב בכלל?

אני לא מצליחה לענות לעצמי תשובה חד משמעית לשאלה הזו.
מצד אחד הקלישאה הידועה אינסטינקטיבית מקפיצה את "ודאי שעדיף לאהוב", מצד שני... בטוח שלשאת את כל הכאב שווה את זה? אם לא אהבת, ואתה לא יודע שאהבה כזאת קיימת, אז מה אכפת לך? עדיף כבר לא לדעת... לא?

אז אני רוצה שתעזרו לי מה אתם חושבים? אני רק מבקשת שתפתחו את הראש ותתנתקו ממה שמקובל. אני גם לא מדברת בהכרח על זוגיות, אני מדברת באופן כללי. למשל, בנאדם שאוהב מכוניות יקרות. מה עדיף לו? לקנות את מכונית חלומותיו, היקרה ביותר, ואז שינחת עליה מטאור? (בעולם בלי ביטוח לצורך הדוגמא ) או להמשיך לסוע במכונית רגילה...? דוגמא אחרת - רצה לי המחשבה על זה שההורים, מתישהו, ילכו לעולמם. מה עדיף? להיות קרוב אליהם בצורה בלתי רגילה ואז לסבול את הכאב הבלתי יתואר שמלווה לאובדן? או להיות בקשר רגיל עם ההורים, כמו כולם, ולכאוב, כמו כולם, את הפרידה?

זהו. תודה. יום טוב

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-05-2012, 17:51
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "לאהוב ולהפגע או לא לאהוב בכלל?"

התשובה, לתחושתי האישית הסובייקטיבית, היא לשמור על ראש פתוח.

לפני שאסביר מה כוונתי, קצת הקדמה. פעמיים בחיי נשבעתי לעולם לא לעשות את השטות הזו ולאהוב. נשבר לי הלב יותר מדי, לא רציתי עוד את הכאב, ידעתי שזהו, לא מפקיר עוד את הלב לגחמותיהן של נשים. שלושה חודשים אחרי הפעם השנייה שנשבעתי זאת, פגשתי איזו בחורה ששלוש שנים מאוחר יותר תהפוך להיות גברת רוג. היום אינני יכול לתאר את חיי בלעדיה. היא הסוכר שבקפה שלי, הקצפת על הגלידה, היא האקסטרא שהופך את הנורמלי לנפלא. So much לגבי החלטות ושבועות.

ולמרות זאת אני לא אומר בהכרח כן לאהוב. יש זמנים ויש מצבים בחיים שבהם אנחנו לא מוכנים, רגשית, נפשית או שכלית לאהבה, לזוגיות. לחפש אהבה בלי הפסקה הופך מהר מאוד לתלותיות, לאובססיה, למחלה. אם לא מתאים, אין שום רע בלנוח קצת על זרי הרווקות...

הנקודה היא שזוגיות יכולה ליפול עלינו משום מקום וכשזה קורה, חבל לפספס הזדמנות...

אז אני אומר, לשמור על ראש פתוח, carpe diem ולא להפסיק להאמין שיכול להיות יותר טוב

ישן 01-05-2012, 18:16

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי נור השמן שמתחילה ב "מה אני בעונש? למה לא לאהוב..."

ודאי שממשיכים... וברור שהראש תמיד פתוח, וכמובן שתמיד משתדלים לשלב בין השכל לרגש...
אני מתכוונת בקטע יותר פילוסופי, במבט לאחור... לא קרה לכם שאיבדתם משהו וחשבתם לעצמכם "אוף, הלוואי שזה אף פעם לא היה שלי"?
זה לא אומר להסיק מסקנות לגבי העתיד, ולהגיד אוקיי מעכשיו אני נסגרת ולא נהנת משומדבר!!!
אני שואלת אם לגיטימי מבחינתכם, בהיבטים מסויימים בחיים, להגיד שאמנם נהנתם ממשהו, אבל המשהו הזה לא שווה את הכאב לב שאובדנו הביא, ועדיף שהמשהו המהנה הזה פשוט לא היה קורה מלכתחילה.
או שלדעתכם כל חוויה טובה, לא משנה מה הביא סופה, היא שווה הכל בשל היותה חוייה?

עריכה: עוד חידוד קטן לשאלה. אני פחות מדברת על דברים בלתי נמנעים כמו לאהוב בן-זוג או לאהוב הורה... כי ברור שחייבים ואי אפשר שלא. אני מתכוונת לדברים אקסטרה, ל"מותרות".
אולי אם אני אסביר מאיפה השאלה הגיעה יהיה יותר פשוט... הכלבה שלי מתה בשבוע שעבר, ואני לא מצליחה לצאת מהעצב. כולנו לקחנו את זה מאוד קשה... היא הייתה איתנו 11 שנים ואהבתי אותה בטירוף כל רגע.
אם מלכתחילה לא היה לי כלב, ולא הייתי יודעת מה ההרגשה לאהוב כלב כל כך חזק, זה לא היה עדיף?

ישן 02-05-2012, 03:46

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "ברור שלחוות עדיף מאשר לא לחוות"

כולכם אומרים ״ברור״, כאילו יורים את זה אוטומטית... זה באמת ברור מאליו וזאת התשובה המתבקשת וזה גם מה שאני חושבת... אבל לא יודעת. אני תוהה לאחרונה. פתאום זה לא כזה ברור לי. תגיד שאני אולי מנסה ללכת בדרך הקלה, אבל נראה לי שאולי לא תמיד זה כזה ברור. אני אוהבת שוקולד, אכילתו מסבה לי אושר מטורף... אבל וואלה, זה משמין ובסוף אני שמנה וזה לא נעים לי. אז אולי היה עדיף אם היה לי איזה פגם מולד בפקעיות טעם, ולא הייתי נהנת כל כך משוקולד מלכתחילה? מה אכפת היה לי לחיות חיים שלמים מבלי לאהוב שוקולד? הרי נולדתי ככה, זה לא שנהנתי אי פעם משוקולד ועכשיו ההנאה הזאת נגזלה ממני. ככה הייתי נולדת וזה מה שהייתי מכירה. כמו אדם שנולד עיוור בהשוואה לאדם שאיבד את ראייתו בגיל מסויים. לשניהם קשה, שניהם מפסידים המון, אבל למי יותר קשה?

ישן 02-05-2012, 10:12
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אהבה היא אחת מאותן תחושות/רגשות לא ממש נשלטים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "לאהוב ולהפגע או לא לאהוב בכלל?"

שמצליחים להרים אותך לריחוף אל מעל לחיים עצמם שהם די אפורים ומשעממים לאורך זמן. ישנם אנשים שבורחים לעלום של לימודים עיוניים מעמיקים (מעדי הרוח...) בכדי להמלט מהבנאליות של החיים. ישנם כאלה שנמלטים למסגרות אחרות. אהבה היא המסגרת היחידה שאתה ממש יוצר, עבור עצמך ושמאפשרת תחושת חיות מתמשכת.

כן... אהבות נגמרות גם... ברוב המקרים בדעיכה לא הרואית, בכמה מקרים בטרגדיה. לפעמים היא חד צדדית בלבד, מדומיינת או שיש בה צד שני רק שהוא מפסיק אותה. במקרים הללו אבדנה (או ההכרה בכך שתמה/לא הייתה קיימת) כואב מאוד. באותה המידה ניתן לשבת ולהכנס לדכאון רק מהמחשבה על כך שרובינו נאבד הורים, ואם נהיה ברי מזל גם הרבה קרובים וחברים טרם נעצום עיניים אנחנו עצמינו.

לפעמים אני מקנא ב"אנשים של פעם" ששאלו פחות שאלות על מוות וסוף, וקיבלו הכל כגזירה משמיים.

לפעמים אני מקנא ב"אנשים של פעם" שקיבלו ייציבות או נוחות כתחליפים ראויים לאהבה.

זה תמיד קורה רק לשניה... עדיף להרגיש.
ישן 02-05-2012, 11:25
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile

אני באמת חושבת שעדיף לאהוב. ואני גם אתן דוגמה.
במשך הרבה מאוד זמן הייתי בדילמות עם עצמי לגבי האם יש או אין אהבת אמת, והאם אני יכולה באמת לאהוב או שהכל נובע מהידלקות, חרמנות ואהבה לקירבה ולא לבנאדם עצמו.
באמת שהייתי כמעט בטוחה שאני לא מסוגלת לאהוב וזה עשה לי רע מאוד במשך תקופה מאוד מאוד ארוכה.
ואז פגשתי את האקס האחרון שלי. בדיעבד, הרבה אחרי הפרידה שלנו, הוא התברר כחרא של בנאדם, אבל עד שגיליתי את זה מאוד אהבתי אותו, והייתי מוכנה מרצון לתת המון מעצמי למענו.
משהו שלא הייתי מוכנה לעשות לפני כן, זה היה כ"כ חזק שאפילו נתתי לו המון מעצמי גם אחרי שנפרדנו. באותו רגע הרגשתי שאני אוהבת באמת, ושכל סיפורי האהבה הכי גדולים בתולדות ההיסטוריה הם כלום לעומת מה שאני הרגשתי.
גם כשכן גיליתי שהוא שמוק, זה לא שינה לי, היה לי הרבה יותר חשובה העובדה שאני מסוגלת לאהוב מאשר איך שהוא התייחס אלי. כך שהפגיעה שחוויתי, אפילו שבכל זאת לקח לי חודשים להתגבר עליה, התגמדה מאוד לעומת מה שלמדתי על עצמי.

ישן 02-05-2012, 13:22
צלמית המשתמש של charm
  משתמש זכר charm מנהל charm אינו מחובר  
So much to do So little time

חבר מתאריך: 23.06.03
שלח הודעה דרך ICQ אל charm שלח הודעה דרך MSN אל charm Facebook profile
אהבתי את השאלה ואת הסוגיה

ויש משפט שבדיוק מתאים לזה:
[font='lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif]מה שחשוב בחיים זה לא מספר הפעמים שנשמת אלא מספר הפעמים שהנשימה הועתקה ממך[/font]

והחוויות יוצרות את החיים , בשאיפה שמגיעים לגיל מופלג וגם לפני כשכבר אפשר להסתכל לאחור ולהזכר בילדות ובדרך שעברנו (אולי מדאיג להגיד את זה אבל אני למשל כבר הגעתי לגיל כזה ) מה שחשוב זה לא בני כמה אנחנו אלא הדברים שהספקנו והחוויות שחווינו.
אז נכון בקשר לשוקולד ודברים שאוכלים ועושים בהגזמה צריך לשים גבול אבל בהרבה דברים אחרים כמו אימוץ כלב, מציאת בן זוג, פרידות וכו' זה מה שנותן טעם לחיים .
אני זוכר בתור ילד שהיה לו 6 וחצי שנים חתולה והיא נדרסה ולא רק זה היא גססה לנו 4 ימים עד שנפטרה, אני זוכר שבכיתי המון וחודש אחרי אחותי הביאה חתול חדש וזה הקל , אז כמו שאמר רומק בניגוד לאנשים (ולצערי גם את זה אני חווה עכשיו שאבי נפטר בשבת) אפשר לאמץ כלב חדש ולהתאהב מחדש והיום אני חושב יותר מתמיד זה מצווה כי כמות הכלבים שמחפשים בית הוא עצום ולרוב זה מציל אותם ממוות דיי וודאי

תנחומיי על הכלב שמת
שלך
ארז

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה מנהל פורום תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה"מה שבלב"

ישן 03-05-2012, 17:33
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06

מה האלטרנטיבה? לחיות ללא חברים בכלל ולמות בודדה וערירית אבל לפחות אף אידיוט לא שבר לך את הלב? זה כאילו לחיות כל החיים בתוך הבית, לא לצאת החוצה כדי לא להפגע, ואז למות בגיל 90 בלי שחווית שום דבר אמיתי. זו אלטרנטיבה עצובה. כמו שאי אפשר לחיות את החיים בלי לבצע בחירות, כדי לא לעשות טעות. את רוצה לחיות כאדם אדיש? לי אישית זה נראה בלתי אפשרי, אבל גם אם כן אפשרי, שגרת החיים הזו נשמעת לי אפרורית ומדכאת.

זו לא קלישאה, זה פשוט כמו לאכול במשך 80 שנה אוכל חסר טעם. אולי אשכנזים מורגלים לאוכל כזה, אבל תסכימי איתי שזו באסה רצינית

בנוגע לכלבה, אני מצטערת לשמוע.. אני לגמרי מזדהה איתך. גם הכלבה שלי הלכה לעולמה, אבל אני חוושבת ש17 השנים שהיא היא הייתה איתנו שוות כל רגע מתקופת האבל שחווינו (ועדיין חווים).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:55

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר