לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-10-2010, 14:44
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע בצה"ל ומשהב"ט החליטו: החץ דורבן (Iron Fist) לא תותקן על הנמ"ר

בצה"ל ומשהב"ט החליטו: החץ דורבן (Iron Fist) לא תותקן על הנמ"ר

על אף שבעבר כבר הוחלט לצייד את נגמ"שי המרכבה, "הנמר", במערכות הגנה אקטיביות מתוצרת התעש, "חץ דורבן" (Iron Fist), הוחלט לאחרונה בזרוע היבשה ובמשרד הבטחון לבטל את ההצטיידות.
נראה שההחלטה לביטול התקבלה על רקע עיכובים בפיתוח של החץ דורבן.

בעוד שפיתוח החץ דורבן מתעכב, המערכת המקבילה, "מעיל רוח" TROPY מתוצרת רפאל, כבר מבצעית ומופעלת על טנקי המרכבה סימן 4.

על-פי המידע שהגיע אל מערכת פורום פרש צבא ובטחון העיכובים בפיתוח של החץ דורבן נובעים, בין השאר, בגלל אי-שיתוף הפעולה של התעש עם מפעל אלתא המייצר את המכ"ם "מגן רוח" (ELM-2133 WindGuard) שכבר הוכיח את עצמו ופועל כחלק ממערכת מעיל רוח של רפאל (ואף שימש בחלק מהניסויים של החץ דורבן).

בתעש התעקשו לפתח עבור החץ דורבן מכ"ם משלהם באמצעות חברת ראדא (RADA).
בתערוכת יורוסאטורי 2010 ראדא כבר הציגה את ה“Sentinel” שמיועד עבור החץ דורבן, אולם על פי המידע שבידינו המערכת טרם הבשילה.
קצין בכיר שאיתו שוחחנו כינה את חוסר שיתוף הפעולה בין התעש לאלתא במילים "לא פחות ממגוחך!".

עיתוי ההחלטה דווקא לפני תערוכת הנשק הבינלאומית AUSA שנחשבת לתערוכה הבטחונית, מהחשובות יותר בתחום היבשה ומתקיימת בשבוע הבא בפלורידה, ארה"ב, פוגע מאד בסיכויי התעש לייצא את מערכת המיגון האקטיבי מתוצרתם.
ייתכן שזו אחת מהסיבה לשמירת החשיאיות סביב ההחלטה.

בנוסף נציין כי אחת ההמלצות בסיכום הדיון במשרד הביטחון מדברת על כך שבעתיד ידרשו התעש ורפאל לשתף פעולה ולעבוד יחד על מערכת מיגון אקטיבי אחת.
בנתיים לא ידוע אם התקבלה החלטה על התקנה של מערכת הגנה אקטיבית אחרת על הנמ"רים במקום החץ דורבן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-10-2010, 20:06
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "אני חולק על קביעתך"

אני אומר שיש נסיבות מקלות להיבטים הלוגיסטיים:
1. קיום מערכת חינמית נוספת.
2. קיום מספר דורות של המערכת - כשיש לך כבר בשימוש דור קודם.
3. הפרש איכות ועלות בין מספר מערכות שבו יוצא שתעדיף למגן קו ראשון במערכת איכותית ויקרה יותר ואת הקו השני והשלישי במערכות זולות יותר ואיכותיות פחות - כי אם תקנה רק את המיטב תוכל למגן רק קו ורבע.
4. שימושים נפרדים לשתי המערכות. נניח - אחת טובה עם חי"ר צמוד ושניה לא.

במקרה שלנו על פניו הפרשי העלויות הם כנראה לא הנושא המרכזי, גם לא האיכות שלהן, אין דורות אחרים בשימוש והשימושים שלהן כנראה דומים מספיק - ולכן מוצדק (מבחינת משהב"ט) לרצות לאחד את הרכיבים האפשריים.
הטיעונים הרציניים שאני מכיר בעד קיום שתי מערכות זה הסיוע למשק הישראלי וקיום תחרות.

ישן 23-10-2010, 20:06
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=NehemiaG], יש אילוצי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טל ענבר
כמו כן ראוי לציין כי מדובר בידיעה ראשונית של הפורום, ולא מיחזור/ציטוט מידיעות עיתונאיות. יפה וראוי. כקורא אשמח לראות עוד ידיעות מקוריות.
יש כמה ידיעות וכתבות בקנה, ורק חוסר בזמן פנוי מעכב את הפרסום

ישן 24-10-2010, 15:54
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
סיפור עצוב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "בצה"ל ומשהב"ט החליטו: החץ דורבן (Iron Fist) לא תותקן על הנמ"ר"

אני חייב לומר שתהליך קבלת ההחלטות בנושא "אגרוף הברזל" יכול בלי ספק לתפוס פרק נכבד בספרה של ברברה טוכמן. האנשים שאחראים על בחירת מערכת זו (שהעדיפו להמר על מערכת חדשה במקום מערכת קיימת ומנוסה), חייבים למצוא את עצמם מחוץ למעגל מקבלי החלטות במדינת ישראל. אנשים אלו שכנראה לא מכירים את המשפט "עדיף ציפור אחת ביד משתים על העץ", הרחיקו במעשיהם את המיגון האקטיבי מהנמר, העמידו בסכנה את חיילי צה"ל ופגעו ביכולת התמרון של צבא היבשה. אני רוצה לברך את מי שקיבל את החלטה לבטל את התקנת "אגרוף הברזל" ואני מקווה שבזמן הקרוב תתפרסם הודעה מוסמכת שתודיע על התקנת המערכת של "מעיל רוח" ע"ג הנמרים לטובת כל הנוגעים בדבר. את דעתי, הנכונה או לא הכל יחסי, כבר כתבתי בפורום. בנוסף אני רוצה לקוות שאותו גורם ימשיך ויקבל החלטות נוספות בנושא מיגון הנמר והם:
1. להחליט מה הצבא רוצה להתקין ע"ג השילדה של המרכבה, נגמ"ש, רכב קרב או את שניהם.
2. להחליט על סוגי כלי הנשק המתאימים לתצורה שנבחרה.
3. להחליט על מבנה הצריח שיכיל בתוכו את כל כלי הנשק שנבחרו ואת המיגון האקטיבי. הצריח אמור להגן על כלי נשק אלו לפחות מקליעי "0.5. ההתקנה של "מעיל רוח" צריכה להתבצע בצורה דומה להתקנת המערכת בצריח של המרכבה.לא צריך להמציא את הגלגל מחדש, יש לנו מערכת חכמה צריך רק להעתיק אותה ולא להסתבך עם התקנות חיצוניות בסגנון "אגרוף הברזל" והדגם המשופר שלו "חץ זוהר".
4. לאחר שכל זה יעשה, צריך לישם החלטה זו במהירות רבה ולמתקן את כל הנמרים מהראשון ועד לאחרון, אפילו על חשבון התקנות "מעיל רוח" ע"ג המרכבה, הנמר חשוב בשדה הקרב של לבנון לא פחות ואולי יותר מהטנק.
את דעתי בנושא זה ניתן לקרוא בקישור הבא:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/printthread.php?t=521542
ישן 03-05-2012, 23:03
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
ועכשיו פרשנות מבקר המדינה לפרשה המוזרה הזו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "בצה"ל ומשהב"ט החליטו: החץ דורבן (Iron Fist) לא תותקן על הנמ"ר"

מלחמות התרבות בצה"ל ותרבות הניהול הקלוקלת במשרד הביטחון

http://www.haaretz.co.il/news/politics/1.1697630

אולם מי שסופג את עיקר הביקורת בדו"ח השנה הוא משרד הביטחון, במיוחד בשל שני היבטים בפעילותו: עסקאות ייצוא של התעשיות הביטחוניות לחו"ל ופרשת ההצטיידות במערכות מיגון לרכב משוריין מפני טילים נגד טנקים (ליקויים שגם הם נחשפו בתחקיר "הארץ" אשתקד). המבקר מוצא מכנה משותף בהכרעות שקיבל המשרד, ובעיקר המנכ"ל אלוף (מיל') אודי שני. הטענות כנגד שני חריפות. המנכ"ל מתואר כמי שנטל לעצמו מנדט רחב מן המותר לו ובעצם פעל בניגוד לנוהל התקין ואפילו לחוק.

לינדנשטראוס אינו חושד במנכ"ל בעבירות של טוהר המידות או הטיה לטובת חברה כלשהי, אלא מאשימו בקיצור הליכים בוטה. גם אם ראייה של טובת המדינה מאחורי החלטות המנכ"ל (שני פועל, לשיטתו, מתוך כוונה להרחיב את הייצוא הביטחוני הישראלי, המכניס למדינה כסף רב), אין לכך שום הצדקה בעיני המבקר. בסופו של דבר, לא מדובר כאן בכיפוף כללים למען צורך מבצעי דחוף, אלא בכסף. הצעדים הללו, להבנת המבקר, נעשו תוך ידיעה ברורה של צמרת המשרד, שבכל זאת המשיכה לנוע קדימה בהתעלמות מהמינהל התקין. כך, המשרד מתעלם מחובת ההתייעצות החלה עליו עם משרד החוץ בטרם סיכום עסקאות בחו"ל וכופה על התעשיות להימנע מתחרות ביניהן במדינות שונות, בניגוד לכללי המכרזים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:54

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר